[PA/Wskaźnik]Panca Eagle breakout by Anthem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anthem
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 21:56

[PA/Wskaźnik]Panca Eagle breakout by Anthem

wtorek 13 mar 2012, 11:16

Witam wszystkich. Chciałbym zaprezentować dość banalny system którym kiedyś zaczynałem zabawę z rynkiem FX. Dla osoby która jest początkująca jest on naprawdę bardzo prosty. System nie jest żadnym wymiataczem ani nie jest zbiorem skomplikowanych zasad czy reguł. Może cześć osób już zna ten system, bądź był omawiany na poprzednim forum < - Nie ważne. Jeżeli ktoś będzie chciał to skorzysta nie będzie chciał to nie. Zbędnych komentarzy proszę nie wrzucać. Proszę o wyrozumiałość ponieważ jest to pierwszy raz kiedy podejmuję się przekazania wiedzy.

Sys :

System polega na tzw. "kwadratach" - które wyznacza automat. Kwadraty wyznaczane są podczas sesji azjatyckiej - czasowe parametry dla systemu to 4:30 - 7:00 . Ustawienia jakie wprowadziłem wydają się z mojej obserwacji najlepsze. Oczywiście nie obrażę się w żaden sposób jeżeli ktoś będzie chciał zmodyfikować system ulepszyć go czy też zmienić aby zachowywał się lepiej.
Jak już wspomniałem system jest bardzo prosty - zajmujemy pozycję bo wyjściu ceny z kwadratu < - górą gramy L , dołem < - gramy S.

Idea MM :

Szukać wejść gdzie R:R jest wielkości minimum 1:1.5 . Przestawiać pozycje na BE po 7-10 pipsach. SL stawiamy w połowie kwadrata. Wchodzić w pozycję 3 pipsy + spread od krawędzi kwadratu i starać sie zajmować pozycje po godzinie 7:00.


Kilka przykładowych wejść. SL i TP.
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Anthem
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 21:56

Re: Panca Eagle breakout by Anthem

wtorek 13 mar 2012, 11:37

Obrazek

Przykładowe wejście.

System ten w dużej mierze pozwala zrozumieć zachowanie rynku w kluczowych dla niego godzinach

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Gaduła
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 13:47

Re: [PA/Wskaźnik]Panca Eagle breakout by Anthem

czwartek 15 mar 2012, 19:29

znam ten system, dobrze sie sprawuje na parach o duzej plynnosci, czyli glownie e/u. Dla poczatkujacych calkiem niezle narzedzie, faktycznie, glownie po to , by zlapac poprawne nawyki grania na fx, bo czasem rece i nogi sie uginaja, jak czyta sie w DT na nawigatorze o figurach, trojkatach i innych cudach starożytnej, ale zbytecznej wiedzy:))
DAYTRADER
外汇交易是简单

Awatar użytkownika
Anthem
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 21:56

Re: [PA/Wskaźnik]Panca Eagle breakout by Anthem

czwartek 15 mar 2012, 20:55

Tak dlatego też napisałem że dla początkujących to naprawdę dobra lektura. Z czasem można szukać czegoś innego. Ale tutaj wiesz gdzie stawiać SL wiesz gdzie TP. Jestem przekonany że MC nie zaliczy nikt kto będzie stosował się do reguł. No chyba że nieodpowiedni MM.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości