Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

wtorek 20 sie 2013, 10:55

Zgodnie z sugestią wywiadu z Tomkiem, która mi się bardzo spodoba skontaktowałem się z nim i zgodził się na wywiad.

Bardzo proszę o propozycje pytań.

Tomasz Przybycień, gracz giełdowy skupiony na amerykańskich rynkach akcji. Od 2007 współpracuje z największymi firmami proptradingowymi. Prowadzi serwis traderski – www.day-trader.pl. Jest organizatorem corocznego spotkania graczy giełdowych – DayTrader Event. W swoim tradingu głównie korzysta ze strategi wykorzystujących „tape reading”, czyli czytanie z okna kwotowań oraz okna transakcyjnego.


Cześć ze strategii zagrań zamieszcza na kanale youtube: http://www.youtube.com/user/PolishDayTrader

Na pewno będę chciał porozmawiać o Evencie (bardzo fajna impreza - polecam i ja będę ;))

Co Was interesuje jeśli chodzi o taki dla nas nieco jednak egzotyczny rynek i technikę gry.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
wojtek1976
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 20:32
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

wtorek 20 sie 2013, 11:20

1.Które firmy protradingowe polecasz do remote tradingu?
2.Jaka przewagę daje tobie tapereading w spekulacji?
3.Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy pro tradingowej?
4.Jaki masz RR i jaki obrót robisz tzn. ilość pozycji miesięcznie?
5.Jaki jest minimalny wymagany kapitał do remote tradingu i jaki jest buying power?
6, Czy mógłbyś wyjaśnić nam na czym polega spekulacja jako remote trading?
Ostatnio zmieniony wtorek 20 sie 2013, 11:39 przez wojtek1976, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

wtorek 20 sie 2013, 11:23

wojtek1976 pisze:1.Które firmy protradingowe polecasz do remotetradingu?
2.Jaka przewagę daje tobie tape reading w spekualcji?
3.Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy protradingowej?
4.Jaki masz RR i jaki obrót robisz tzn. ilość pozycji miesięcznie?
Wystarczy?

Każda propozycja jest cenna ;)
Chociaż na wywiad troszkę mało. Swoją drogą trzeba by najpierw kilka pojęć wyjaśnić bo wywiad głównie będzie dla traderów z rynku Forex.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
wojtek1976
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 20:32
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

wtorek 20 sie 2013, 11:32

Ja jestem bardzo zainteresowany tematem ponieważ opuszczam FX na rzecz spekulacji na akcjach czyli wracam do korzeni ale niestety na NYSE bo jak wiecie na GPW nie ma shortów ,a i koszty zabijają daytrading.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

wtorek 20 sie 2013, 11:33

wojtek1976 pisze:Ja jestem bardzo zainteresowany tematem ponieważ opuszczam FX na rzecz spekulacji na akcjach czyli wracam do korzeni ale niestety na NYSE bo jak wiecie na GPW nie ma shortów ,a i koszty zabijają daytrading.

A CFD na akcje? Chociaż też raczej do daytradingu się nie nadaje.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
wojtek1976
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 20:32
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

wtorek 20 sie 2013, 11:52

Na giełdzie za kupno 1000 akcji prowizja wynosi 20 centów.CDF według mnie nie nadają się do daytradingu.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

wtorek 20 sie 2013, 12:10

Cześć Wojtku!

Witam na Forum.

Dzięki za wniesienie nieco informacji o akcjach. Osobiście chętnie przeczytałbym więcej na ten temat. Czy mógłbyś założyć odpowiedni temat, w którym opisałbyś sposoby uzyskania dostępu do akcji amerykańskich? Stawki o których piszesz, są bardzo kuszące, a i cały temat dość chyba dziewiczy w naszym środowisku.

Fajnie by było też zobaczyć jak tradujesz, jakie analizy robisz - oczywiście tylko jeśli masz ochotę się tym podzielić. Może być Journal, może być w ogólnych, jak uważasz. Z mojej strony możesz liczyć na pełne wsparcie forumowe. Z góry dzięki !Brwoo!
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
wojtek1976
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 20:32
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

wtorek 20 sie 2013, 12:21

Od pażdziernika zaczynam na rynku akcyjnym,cały czas działam na FX.Jeden z powodów to nieograniczony dostęp do kapitału pod warunkiem że ma się wyniki.Doświadczenia na rynku amerykańskim nie posiadam ale myślę że jak ktoś na FX sobie radzi to i tam nie utonie.Na pewno coś napisze jak nabiorę doświadczenia.

no avatar
daytraderpl
Posty: 9
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 18:06

Re: Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

wtorek 20 sie 2013, 12:32

Akhh pisze:
wojtek1976 pisze:Ja jestem bardzo zainteresowany tematem ponieważ opuszczam FX na rzecz spekulacji na akcjach czyli wracam do korzeni ale niestety na NYSE bo jak wiecie na GPW nie ma shortów ,a i koszty zabijają daytrading.

A CFD na akcje? Chociaż też raczej do daytradingu się nie nadaje.
Nie do końca. Spójrzcie na ten kanał:
http://www.youtube.com/channel/UCtJ1KC1kKopCNic9gh69Y8A

gość dość długo gra pod dt na colmex - właśnie na CFD i daytradingowo. CFD mają jedną przewagę w stosunku do faktycznych akcji: nie działa na nich reguła SSR (short sale rule) - czyli na spółkach które spadną powyżej 10% w sesji i następnej, można otwierać shorta po rynkowej, a nie na upticku. Przy mocno spadkowych spółkach gdzie cięzko o uptick, jest to z pewnościa duża przewaga.

Poziom prowizji to już inna kwestia -> wszystko faktycznie rozchodzi się o częstotliwość transakcji oraz obrót.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

poniedziałek 02 wrz 2013, 15:22

Jeśli ktoś jeszcze ma propozycje pytań bardzo proszę o nie ponieważ chciałbym niedługo wysyłać pytania.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

wtorek 10 wrz 2013, 11:15

No to ja bym zapytał już tak na koniec wywiadu, tak z czystej ciekawości o partnerów medialnych czym się kierują bo jak zobaczyłem jednego to taki partner za wiele wspólnego z profesjonalnym FX nie ma wspólnego, a może to ja na starość się czepialski zrobiłem :bigsmile: Dalej już nie przeglądałem ;-)

http://akademiaforex.com/arrow-system-p ... nku-forex/ konkretnie o takie coś mi chodzi :-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
daytraderpl
Posty: 9
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 18:06

Re: Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

poniedziałek 16 wrz 2013, 09:54

Microbi pisze:No to ja bym zapytał już tak na koniec wywiadu, tak z czystej ciekawości o partnerów medialnych czym się kierują bo jak zobaczyłem jednego to taki partner za wiele wspólnego z profesjonalnym FX nie ma wspólnego, a może to ja na starość się czepialski zrobiłem :bigsmile: Dalej już nie przeglądałem ;-)

http://akademiaforex.com/arrow-system-p ... nku-forex/ konkretnie o takie coś mi chodzi :-)
Microbi chyba faktycznie się nudzisz :)

Mówisz o patronach medialnych DayTrader Event? Jeżeli tak to na tym polega promocja w mediach przy organizacji wydarzeń, które mają dotrzeć do potencjalnych uczestników

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje pytań do wywiadu: Tomasz Przybycień

poniedziałek 16 wrz 2013, 11:54

:-) Można podejść do tego pół żartem pół serio , ale swoją droga taka impra z prestiżem a taki chłam reklamowany jest przy okazji :-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości