EA do zarządzania otwartą pozycją

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

EA do zarządzania otwartą pozycją

wtorek 17 kwie 2012, 20:58

Od 2010 pod MT4 zawsze do gry manualnej używam jako dodatku małego EA do zarządzania otwartymi pozycjami. Jeśli pracuje się na kilku walutach jednocześnie bardzo to pomaga.

Jest wiele takich EA, komercyjnych i bezpłatnych ja akurat się przyzwyczaiłem do tego. W prostych słowach działa tak:

Może obsługiwać jednym ustawieniem wszystkie waluty lub zostać skonfigurowane osobno dla każdej pary z innymi parametrami.

Po otwarciu nowej pozycji natychmiast ustawia wstępnie zdefiniowany SL i TP
Kiedy pozycja jest na PLUS może przy określonej wartości automatycznie przestawić SL na BE
Można zdefiniować TS - moment kiedy zaczyna działać , skok ewentualnie TP

Te 3 sekcje można ustawić jakby niezależnie (także aktywować), jednak oczywiście działają razem więc można uzyskać połączoną pracę w sekwencji, wstępne ustawienie, potem BE, potem rozpoczęcie pracy TS.

Dla mnie największą zaletą jest to, że EA nie modyfikuje moich ustawień. Np. otwieram pozycje i EA ustawia wstępnie SL 50 i TP 100, potem mogę spokojnie zdefiniować w MT4 moje wartości SL i TP, ale EA już ich nie poprawi, ono szuka tylko pozycji nie mających zdefiniowanych SL i TP. Potem samo przestawi mi SL na BE czy jeśli gramy na dłuższe i sekcja ma nadane parametry pociągnie TS.

---------------------
Chcąc dać tu linki do strony WWW producenta z dużym zaskoczeniem zobaczyłem, że Autor wycofał wersje pod MT4 z sprzedaży i sprzedaje tylko nadal wersje dla jForex Dukascopy http://www.molecule6.com/en/jforex-auto ... ideos.html.

Wymieniłem 3 maile z Autorem, który z dużym oporem po udokumentowani,u że już to kupowałem i że jestem także aktualnym jego Klientem do Duka, zgodził się sprzedać kolejna kopię pod MT4, bo tak odebrał moje maile. Obawiam się jednak, że komuś z ulicy nie sprzeda już kopii pod MT4 (kopia jest kompilowana pod numer konta pod MT4). Były dwie wersje Basic za 47$ i wersja z komunikatami słownymi za 77$.
---------------------
Załączam wersje która działa tylko na kontach demo pod MT4. Opis z strony i parametry dla MT4 i jForex są takie same więc nic więcej nie potrzeba.

Zapraszam do dodania do tematu linków do innych narzędzi realizujących podobne funkcje wspomagające grę manualną.

Przykładowo wątek z FF: http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=193727
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości