Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

wtorek 22 maja 2012, 16:41

Chce złożyć sobie PCta pod trading z 3-ema monitorami 22".

Chce wybrać optimum, czyli nie kupno kompa za 5k i więcej, bo można, ale o wypośrodkowanie, by było ekonomicznie i rozsądnie (ew. okazja ;) ).


Zastanawiam się czy PCet z prockiem intela i5, 8GB ramu + dwie karty graficzne i cała reszta podzespołów da radę?
Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi co do sprzętu/ marki monitorów (monitory bezwzględnie w macie).
Budżet na PCta: do 2500k (nie widzi mi się więcej, ale parę stów w jedną albo drugą dla propozycji godnej uwagi nie powinno stanowić problemu).

P.s. #1 Zastanawiałem się też nad lapkiem 17" + dwa monitory, tylko nie wiem, czy coś takiego jest możliwe do 3000-3500k. Rozważam opcję z lapkiem, bo mój ostatnio miewa humorki...
P.s. #2 Czy rozdzielczość 22" monitorów będzie ok do swobodnego i komfortowego rozmieszczenia okien?


Peace,
Biotiq

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

wtorek 22 maja 2012, 17:54

Do tradingu na stanowisku pracy absolutnie nie potrzeba takich kosztów. Osobiście cały sprzęt na stanowisko kupiłem na Allegro polisingowy i tylko dyski włożyłem nowe i w macierzy bo moje dane to najcenniejsza rzecz jaka mam. Mam też w domu UPS.

Jednak zaznaczam że nie mam żadnych gier tylko praca. Filmy oczywiście też bez mrugnięcia.

Najważniejsza rzecz dla mnie to karta graficzna - używam wielo monitorowego Matroxa. Spójrz na to
http://allegro.pl/karta-graficzna-pci-1 ... 28143.html

Za raptem 400 zł (są tańsze) masz kartę na 4 monitory - ja mam 5, bo piąty idzie z karty zainstalowanej na płycie. Super kompa pod taką kartę można mieć za max 1000 zł z Allegro.

Wiem że to kontrowersyjne podejście, ale nie lubię ładować kasy w miejscu gdzie nie trzeba.

Z drugiej strony do testowania strategii używam osobnego systemu klasycznego serwera z dwoma fizycznymi wielordzeniowymi procesorami, dużo RAM i super dyski (dodatkowo całość jest zwirtualizowana), który kosztował więcej jak ty proponujesz, więc gdybym to wszystko w jednym chciał zmieścić to pewnie cena tez by wyszła większa.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

środa 23 maja 2012, 00:08

Czyli Twoim zdaniem karta graficzna "PCI 128MB Matrox MGI G45X4QUAD-BF" w zupełności wystarczy do spokojnego handlu (czytaj plynnego) na 3 monitorach? Uzywam czasami dużo wskaźników (testy, nauka, itp.) i nie chciałbym zamuły.

A jaki procek?
Ile ramu?

P.s. #1 Serwera nie mam i póki co nie chcę mieć.
P.s. #2 Nie wiem, czy nie wolę mieć "pewnej" (sprawdzonej) maszyny.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

środa 23 maja 2012, 05:25

Tak - karta graficzna bez najmniejszego problemu - dużo wskaźników to problem procesora, nie karty graficznej. Zanim nabyłem matroxa 4 monitorowego miałem kompa i dwa stare matroxy dwumonitorowe po 50 zł i każdy po 16 MB ram tylko na grafikę miał i też hulało. To jest wszystko 2D i tu prawie każda karta hula - nowoczesne karty potrzebne są do gier i programów graficznych, cad itp.

RAM jest aktualnie relatywnie tani, więc 4 GB to podstawa, reszta zależy od systemu operacyjnego - jeśli system obsługuje. Jeśli system operacyjny w kompie obsłuży i jednocześnie dużo aplikacji będzie odpalonych to 8GB też się przyda.

Zakładam że będziesz używał MT4 - cały problem w tym że niezależnie od tego ilu rdzeniowy procek będziesz miał MT4 i tak wykorzystuje tylko jeden rdzeń. Czyli dla niego liczy się prędkość procka i cache procka nie ilość rdzeni.

Jedyna droga lepszego wykorzystania procka pod MT4 to praca jednocześnie na kilku instancjach MT4. System powinien każdej przydzielić jeden rdzeń, jak nie to można to wymusić i wtedy ta wielordzeniowość jest wykorzystana. Inaczej sprawa wygląda przy innych platformach dostarczanych przez Brokerów np. opartych na Java. Niektóre (nie znam wszystkich) z nich potrafią wykorzystać wielordzeniowość nowoczesnych procków.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

środa 23 maja 2012, 11:29

Dzięki Ci Wojtku za podpowiedzi :)

Jednak nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe (nie jestem informatykiem, nie jestem w tym dobry ;) ).
Czy możesz mi wytłumaczyć, ale jak dla chłopa małorolnego, co i jak z "Jedyna droga lepszego wykorzystania procka pod MT4 to praca jednocześnie na kilku instancjach MT4"?

Nie mam nic przeciwko używanym sprzętom, wręcz przeciwnie, jeśli pojawia się okazja to chcę z niej skorzystać.
BTW Nie pamiętam, kiedy grałem w cokolwiek ;) Jedyne czego czasami używam, to photoshop (amatorsko) do poprawienia jakości zdjęć.
Komp ma mi służyć do pracy/nauki. Absolutnie nie do trwonienia czasu :)

Czy w wolnej chwili mógłbyś zapodać mi Twoim zdaniem dobrą konfigurację PC-eta do wyżej wymienionych celów?


P.s. "Zakładam że będziesz używał MT4 (...)" -dokładnie! Czasami odpalam platformę z dukascopy na javie, jednak prym wiedzie MT4.



Peace

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

środa 23 maja 2012, 15:47

biotiq pisze:Czy możesz mi wytłumaczyć, ale jak dla chłopa małorolnego, co i jak z "Jedyna droga lepszego wykorzystania procka pod MT4 to praca jednocześnie na kilku instancjach MT4"?
Inaczej na jednym komputerze można uruchomić kilka niezależnych MT4. Nie ma przeszkód by wszystkie obsługiwały to samo jedno konto u Brokera (takie samo logowanie). Wtedy każda instancja MT4 powinna zostać automatycznie przypisana do Innego rdzenia procesora.

P.S ale dziś się kasa trzepie ostatni miesiąc to prawie jak 2008 (no może nie dziennie ale w skali miesiąca)

Spojrzę na Allegro czy jest coś fajnego co będzie działać razem z ta kartą co dałem linka.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

środa 23 maja 2012, 16:01

Podłącze się pod temat, niedługo będę szukał sobie monitora tak z 22 albo 24, bo chyba więcej to już za dużo?

Chcę głownie na nim oglądać filmy i grać, czasem do fx. To będzie mój jedyny monitor, poza lapkiem którego zamierzam trzymać jako rezerwę w obwodzie. Ktoś może coś polecić, mam na oku takiego o... -> 24 cale iiyama ProLite E2407HDS, dobre to?

Dzięki.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

środa 23 maja 2012, 17:19

Moje stanowisko to zwykły PC, procek 4 rdzenie, 4GB raam, wysłużona karta grafiki bardziej do gier ( dalej daje radę :-) GTS 250 i dwa monitory, trzeci by dal radę, są przejściówki na allegro. Pracuje wsio ok na tej karcie , sygnał rozdzielony programem nvidii. Monitor to 24 i 19 . mniejszy będę wymieniał na 24 . ( i kartę też pewnie ;) ale to pod kontem gier) Do FX ta w zupełności styka.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

środa 23 maja 2012, 17:50

a ja od 4 lat mam lapka 15 cali Icoma złożony swego czasu dzięki znajomemu który był, bo nie wiem jak teraz, jedynym przedstawicielem firmy na pomorzu i daje radę, ale zmieniłem układ biurka w pokoju i mam teraz dobre miejsce skąd mogę oglądać filmy i te cale plus moje okulary trochę nie dają rady, napisy zasłaniają za dużo filmu :D No mam też hp 17' pavilona ale go pominę milczeniem.....

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

środa 23 maja 2012, 18:32

Terminator pisze:Podłącze się pod temat, niedługo będę szukał sobie monitora tak z 22 albo 24, bo chyba więcej to już za dużo?

Chcę głownie na nim oglądać filmy i grać, czasem do fx. To będzie mój jedyny monitor, poza lapkiem którego zamierzam trzymać jako rezerwę w obwodzie. Ktoś może coś polecić, mam na oku takiego o... -> 24 cale iiyama ProLite E2407HDS, dobre to?

Dzięki.
--> Moim zdaniem, jak weźmiesz coś większego, to oczopląsu dostaniesz. Zdrowie (oczy) też są ważne. Jak na mój gust 22" jest optymalne, ale to moja subiektywna ocena.


Znalazłem takiego sprzęta już z gotową kartą graficzną na 3y monitory: http://allegro.pl/pc-i3-4gb-ddr3-500gb- ... 99421.html
--> Nie zbadałem tego cenowo, więc póki co zauważyłem, że coś takiego jest.
"Komputer, o konfiguracji:

Procesor Intel Core i3 2100 BOX, 2x3.1Ghz

Pł. Główna Asus P8H61-M R3.0 USB 3.0

Pamięć 4GB RAM DDR3

Grafika Sapphire Radeon HD6750 z trzema wyjściami - Eyefinity - możliwość podłączenia 3 monitorów

Dysk twardy WD Caviar 500GB 7200obr. 32MB cache"


P.s. Znalazłem jeszcze taką kartę graf.: http://allegro.pl/sapphire-hd6450-flex- ... 46503.html na 3y monitory :)

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

czwartek 24 maja 2012, 03:56

Dzięki kolego, sobie to zobaczę i się odezwę. Dziękuję.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Komputer do tradingu z 3-ema monitorami.

sobota 26 maja 2012, 08:34

--> Terminator,

Odnośnie monitorów. Wczoraj byłem w sklepie i rozmawiałem z gościem na temat rozdzielczości i parametrów monitora. Bardzo ważne jest to, jakie proporcje będzie miał monitor. Chodzi tutaj o sposób wyświetlania -proporcje 16:9 i 16:10. Jak się okazuje jest to bardzo ważne, bo przy proporcji 16:9, jaką mam w laptopie, okna programowe mt4 są lekko spłaszczone z góry. Na pomoc przychodzą nam monitory z proporcją 16:10, gdzie te same okna mt4 będą kwadratami.

Jeśli chcesz się rozczytać i powiększyć swoją wiedzę to polecam Ci artykuł:
Proporcje 16:9 i 16:10


Peace

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości