Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

środa 04 lip 2012, 14:05

Cześć,

Szukam rozwiązania do moich testów. Chodzi mi o taką sytuację, że mam obecnie zainstalowanego windowsa 7 -wszystko fajnie elegancko skonfigurowane pod moje wymagania -a na tym samym kompie chcę instalować różne narzędzia związane z fx.
Problem w tym, że nie chce zaśmiecać obecnej konfiguracji, a chcę mieć coś na styl wirtualnej maszyny na której spokojnie będę sobie robił testy/bałagan itd. bez konsekwencji dla obecnego systemu.

Powstaje zatem pytanie: czy lepiej jest zainstalować dwa systemy i na jednym robić rozpierduchę, a na drugim spokojnie pracować, czy istnieje jakaś inna alternatywa?

Peace

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

środa 04 lip 2012, 14:11

Witam.
biotiq pisze:Cześć,

Szukam rozwiązania do moich testów. Chodzi mi o taką sytuację, że mam obecnie zainstalowanego windowsa 7 -wszystko fajnie elegancko skonfigurowane pod moje wymagania -a na tym samym kompie chcę instalować różne narzędzia związane z fx.
Problem w tym, że nie chce zaśmiecać obecnej konfiguracji, a chcę mieć coś na styl wirtualnej maszyny na której spokojnie będę sobie robił testy/bałagan itd. bez konsekwencji dla obecnego systemu.

Powstaje zatem pytanie: czy lepiej jest zainstalować dwa systemy i na jednym robić rozpierduchę, a na drugim spokojnie pracować, czy istnieje jakaś inna alternatywa?

Peace
Z tego co wiem to dwóch Windowsów nie zainstalujesz na jednym kompie.

Moje odpowiedzi na Twoje pytanie:
1. Maszyna virtualna.
2. Zainstalować program Revo Uninstaller - wyczyści ładnie ze wszelkich śmieci - oraz zainstalować jakiś program do czyszczenia rejestru.
3. Kupić komputer do testów - ale to już wychodzi poza zakres pytania ;)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

środa 04 lip 2012, 14:48

MaRCHeW pisze:Witam.

3. Kupić komputer do testów - ale to już wychodzi poza zakres pytania ;)
Hehehe. Właśnie kupiłem kompa specjalnie pod FX z dobrym monitorem i chwilowo nie zamierzam pchać dalej kasiory w tę stronę (chyba że zarobię na FX -takie mam założenia).

Odnośnie:
MaRCHeW pisze: Z tego co wiem to dwóch Windowsów nie zainstalujesz na jednym kompie.
Z mojej wiedzy wynika, że można na przykład winxp i windows 7 i przy starcie wybieramy sysa. Nie wiem jak się to ma do dwóch takich samych.
-ale tak czy siak nie chodziło mi o takie pospolite rozwiązanie.

MaRCHeW pisze: 1. Maszyna virtualna.
Nie wiem co to takiego :)
MaRCHeW pisze: 2. Zainstalować program Revo Uninstaller - wyczyści ładnie ze wszelkich śmieci - oraz zainstalować jakiś program do czyszczenia rejestru.
To chyba będzie jedno z najbardziej sensownych i najmniej uciążliwych rozwiązań :)

Dzięki Karolu (Marchewo ;) ) za informacje.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

środa 04 lip 2012, 15:13

Witam.
biotiq pisze:
MaRCHeW pisze: 1. Maszyna virtualna.
Nie wiem co to takiego :)
No jak nie wiesz jak sam o niej piszesz w pierwszym poście? :)

Chodzi mi o takie programy jak Virutal Box, VMware czy Virtual PC. Looknij w google.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

środa 04 lip 2012, 15:20

MaRCHeW pisze:Witam.
biotiq pisze:
MaRCHeW pisze: 1. Maszyna virtualna.
Nie wiem co to takiego :)
No jak nie wiesz jak sam o niej piszesz w pierwszym poście? :)

Chodzi mi o takie programy jak Virutal Box, VMware czy Virtual PC. Looknij w google.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Może nieświadomie to opisałem, a miałem na myśli bardziej rozwiązania linuxowe, które moim zdaniem biją na łeb okienka.
W każdym bądź razie wiemy już o co chodzi.


Peace

Awatar użytkownika
cygi
Stały Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 19 cze 2012, 08:48
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

czwartek 05 lip 2012, 09:58

To zrób sobie na dysku partycje i tam rób rozpierduche :) Albo możesz sobie postawić Ubuntu obok windowsa tylko że tam mt4 zeby zainstalować to trzeba sie troche napracować ... ostatecznie możesz wykupić VPS do testów..
SPRZEDAM KOMPUTER ATHLON X2, 4GB, GF 9800GT,450W, BIG TOWER
http://allegro.pl/komputer-athlon-x2-4g ... 68379.html

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

czwartek 05 lip 2012, 10:57

cygi
Mam dużą sympatię do linuxa, ale nie jestem na tyle obeznany, by tam grzebać. Kiedyś próbowałem, ale nie chciałem uczyć się tego sysa od nowa. Póki co zostanę przy rozwiązaniu Karola (programy do skutecznego usuwania i czyszczenia rejestru).

Odnośnie drugiej partycji -jest to dobry pomysł :)


Peace

no avatar
pizza_lover
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 10:21
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: mazofsze

Re: Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

czwartek 05 lip 2012, 12:50

MaRCHeW pisze:
Chodzi mi o takie programy jak Virutal Box, VMware czy Virtual PC. Looknij w google.
Heh, dla zastosowań domowych ten pierwszy jest bardzo dobry. Darmowy, łatwy w obsłudze, częste aktualizacje. Możliwości dla 'małych' zastosowań nie odbiegające od płatnych dużych systemów (np. VMWare). Virtual PC też dobry, darmowy, microsoftowy zdaje się.
Pozdrawiam,
p_l
Brak wiedzy kosztuje, natomiast jej nadmiar może powodować nieporozumienia.

no avatar
pizza_lover
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 10:21
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: mazofsze

Re: Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

czwartek 05 lip 2012, 12:57

MaRCHeW pisze:
Z tego co wiem to dwóch Windowsów nie zainstalujesz na jednym kompie.
Zainstalujesz bez problemów. Na dodatkowej partycji lub drugim dysku fizycznym.
Pozdrawiam,
p_l
Brak wiedzy kosztuje, natomiast jej nadmiar może powodować nieporozumienia.

no avatar
pizza_lover
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 10:21
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: mazofsze

Re: Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

czwartek 05 lip 2012, 13:15

biotiq pisze: Odnośnie drugiej partycji -jest to dobry pomysł :)
Rozważ zrobienie sobie maszyny wirtualnej - zaletą jest to, że możesz mieć działające w tym samym czasie dwa niezależne systemy. Jak Ci się taki wirtualny pecet rozjedzie, to go kasujesz i stawiasz nowy ;-) Przy drugiej partycji/dysku i równoległej instalacji dodatkowego systemu pojawia się konieczność przelogowywania pomiędzy systemami, więc nie mogą np. działać jednocześnie. A tak: nieużywany system zrzucasz sobie na pasek i tyle :-)
Takie jest moje zdanie :-)
Pozdrawiam,
p_l
Brak wiedzy kosztuje, natomiast jej nadmiar może powodować nieporozumienia.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

czwartek 05 lip 2012, 13:28

pizza_lover pisze:
biotiq pisze: Odnośnie drugiej partycji -jest to dobry pomysł :)
Rozważ zrobienie sobie maszyny wirtualnej - zaletą jest to, że możesz mieć działające w tym samym czasie dwa niezależne systemy. Jak Ci się taki wirtualny pecet rozjedzie, to go kasujesz i stawiasz nowy ;-) Przy drugiej partycji/dysku i równoległej instalacji dodatkowego systemu pojawia się konieczność przelogowywania pomiędzy systemami, więc nie mogą np. działać jednocześnie. A tak: nieużywany system zrzucasz sobie na pasek i tyle :-)
Takie jest moje zdanie :-)
Miłośniku pizzy :)
Napiszę krótko: BARDZO DOBRY POMYSŁ :)
Czy masz może jakiś gotowy przepis na to, jak co i gdzie? Nie ukrywam, że szukanie w necie może zająć mi dodatkowo czas, a gdybyś mi podał namiary na konkretne info, to skróciła by się moja droga.

Peace

no avatar
pizza_lover
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 10:21
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: mazofsze

Re: Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

czwartek 05 lip 2012, 14:13

biotiq pisze: Czy masz może jakiś gotowy przepis na to, jak co i gdzie? Nie ukrywam, że szukanie w necie może zająć mi dodatkowo czas, a gdybyś mi podał namiary na konkretne info, to skróciła by się moja droga.
No coż... zacznij od ściągnięcia programu do wirtualizacji. Jak napisałem wcześniej polecam VirtualBox:
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
Na tej stronie masz też manual :-)
Musisz posiadać też płyty instalacyjne lub obrazy systemu, który będziesz instalował.

Instalujesz na swoim systemie i odpalasz VirtualBox'a, definiujesz jaką maszynę będziesz uruchamiał (zgodnie z posiadanymi obrazami/płytami systemu), określasz parametry maszyny (ilość procesorów, RAM, peryferia itd.), miejsce położenia dysków wirtualnych, instalujesz docelowy system i tyle :-) Chyba nie namąciłem za bardzo ;-)
Cały ten proces jest dość prosty, aplikacja jest na tyle 'mocna', że wystarczy większość ustawień domyślnych zwłaszcza jeśli chodzi np. o obsługę sieci.
Pozdrawiam,
p_l
Brak wiedzy kosztuje, natomiast jej nadmiar może powodować nieporozumienia.

Awatar użytkownika
lewanek
Posty: 21
Rejestracja: piątek 05 paź 2012, 16:35
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: prawidłowa:-)
Kontakt:

Re: Dwa systemy na jednym kompie. [jeden do testów]

niedziela 11 lis 2012, 13:04

Ja widzę, że tu kombinujecie strasznie.
Maszyna wirtualna to bardzo fajna sprawa, tylko, ze bezpieczeństwo takiego rozwiązania jest praktycznie zerowe. Nie mówię tu taj nawet o możliwościach bezczelnego włamu, czy użycia twojego kompa jako wykonawcę ataku DDOS, ale o bezpieczeństwie twoich danych w przypadku crashu takiej wirtualnej maszyny. Ja osobiście doradziłbym zakup drugiego dysku i najprostsza instalację Drugiej Windy na nim. Następnie w BIOS'ie wybierasz, który dysk ma się bootować i pracujesz od początku na wybranym systemie. Chcesz zmienić OS - robisz restart wybierasz w BIOS'ie drugi dysk i logujesz się do drugiej windy. W ten sposób na kompie możesz mieć tyle windowsów ile dysków zmieścisz w obudowie !smail!
Swoją drogą MT4 bardzo ładnie śmiga pod systemami unixowymi ja mam pod Ubuntu zainstalowane na ten przykład, a w taki przypadku nie musisz nawet mieć oddzielnego dysku, tylko jak napisał przedmówca dzielisz dysk na partycje.
Jeżeli będziesz miał z tym problem, chętnie pomogę, nawet zdalnie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości