Własne EA - dla zaawansowanych - część 4 - kupne i free

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Własne EA - dla zaawansowanych - część 4 - kupne i free

piątek 24 sie 2012, 06:15

Zanim zaczniesz zajrzyj tutaj: http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?f=30&t=1412

Własne EA - dla zaawansowanych - część 4 - Komercyjne i bezpłatne EA do 500$ - czy istnieją takie co zarabiają ?

Osobom niecierpliwym od razu odpowiadam na pytanie - Tak istnieją i to nawet sporo, jest jednak dużo problemów i uwarunkowań by takie kupne EA zarabiało.

Nie podam jednak żadnej rekomendacji czy nawet nazwy takich EA, skupie się na tym by opisać tylko kilka podstawowych wad takich rozwiazań.

Spora część oferty płatnych EA to ewidentny SCAM

Jeśli mogę coś napisać to tyle, że na pewnym etapie swojej drogi kupiłem 9 różnych EA. 3 to był SCAM, reszta potrafi zarobić, jednak żadnego z nich nie używam na realnym rynku, jednak używam fragmentów strategii z tych EA, więc te wydatki nie były zupełnie stracone. W miarę na bieżąco interesuję się nowościami i przeglądam radzieckie forum gdzie szybko można znaleźć wersje otwarte wszystkich nowości i nie trzeba już kupować nic z tego dość dziwnego rynku.

[align=center]Pamiętajcie !!! - jeśli ktoś sprzedaje Wam EA to istniej 100% gwarancja, że potrafi ono zarobić realne środki przynajmniej dla 1 osoby,
a jest nią Twórca i sprzedawca tego EA a te środki pochodzą właśnie od Was.[/align]
---------------------------
Część pierwsza artykułu - bezpłatne EA z kodem Free
Jeśli oprócz dobrej orientacji na FX potrafisz drogi Czytelniku poruszać się w kodzie, to czas poświęcony bezpłatnym EA nie będzie stracony. Będzie jak szukanie samorodków złota w sporej hałdzie pisaku lub jak studia na najlepszej uczelni gdzie nie ma jednak wykładowców,a jest tylko biblioteka. Istniej ogromna ilość dostępnego kodu z czego część jest bardzo wartościowa. Jest wiele pomysłów strategii automatycznych i wiele bezpłatnych EA, które radzą sobie znacznie lepiej jak płatne rozwiązania.
Tak naprawdę, to co napisze poniżej o płatnych EA to będzie raczej przestrogą przed zakupem (choć nie do końca) i wskazanie licznych ich minusów, które można łatwo wyeliminować mając własny kod.

Część druga artykułu - płatne EA w cienie do około 500 USD

Istnieje cały przemysł, który produkuje płatne EA, które są SCAM-em od początku do końca zaplanowanym oszustwem. To działalność z góry zaplanowana na złapanie leszczy i sprzedanie kilku tysięcy kopii jakiegoś EA. To zawodowcy i zawodowi marketingowcy wypuszczający kilka razy w roku na rynek swoje rewelacyjne produkty po szerokiej kampanii reklamowej w odpowiednich miejscach sieci. Oni nie robią nic innego jak marketingowcy firm i koncernów, tylko działają na rynku Forex. Na forex stale dopływa świeża krew i zawsze znajdzie się grupa Leszczy co kupi taki produkt. Gdym miał porównać ich działalność do innego rynku powiedziałbym, że są jak marketingowcy przemysłu papierniczego, którzy właśnie reklamują w telewizji nowy rewelacyjny papier toaletowy mający świetne właściwości ścierne, jednocześnie łagodny, ekologiczny, zdrowy tani i oszczędny. Po prostu musisz go mieć by być szczęśliwym i zdobyć niezależność finansową. Tak samo wmawiają mi że muszę kupić nową lodówkę, pralkę czy samochód. A jak reklam nie skutkuje to wciskają mi produkt o ograniczonej trwałości, sztucznie obniżonej jakości, który psuje się na drugi dzień po zakończeniu gwarancji lub przejechaniu ściśle określonej ilości km czy wydrukowaniu określonej ilości kartek jak jest w drukarkach.

Ponieważ jesteśmy w RP nie mogę nie wspomnieć o Allegro. To com znajdziesz to albo zdekompilowane i przerobione wersję aplikacji komercyjnych pochodzącego od przemysłu powyżej lub zamaskowane wersje darmowych EA.

Teraz jednak napiszę coś może dla niektórych dziwnego. Grupa powyżej dzieli się na dwie podgrupy:

1. Oszuści wprost - gdzie EA nie działa lub działa tylko w określonych warunkach lub jest kolejną kopią tego samego EA co sprzedawali rok temu tylko ma zmienione parametry, testy są często sfałszowane i całość to ściema.

2. Oszuści pośrednio - i tu uwaga oni sprzedają działające EA !!! potrafiące zarobić, testy są prawdziwe i EA działa nie tylko w testerze ale zarabia na realnym rynku nawet u wielu różnych Brokerów. Dlaczego są jednak nadal oszustami, bo jako fachowcy doskonale wiedzą, że jest to okres przejściowy, który niedługo się skończy. Z drugiej strony są jednak świadomi nabywcy takich produktów, którzy na nich zarabiają.

Oto skrótowe wyjaśnienie tego fenomenu. Wprowadzenie nowego produktu na rynek to proces potem rozpoczęcie sprzedaży, recenzje zadowolonych użytkowników (prawdziwe) no i większa sprzedaż. Powiedzmy że sprzedaliśmy już 2000 kopi naszego rewolucyjnego produktu i oczywiście dalej szukamy chętnych, wypuszczam 1.01, 1.02, bo przecież produkt się rozwija itp.
A teraz skompresujmy fikcyjnie czas - jednego dnia na rynek trafiło 1000 kopi. 100 kupili klienci AM, 100 dla FxPro a dalsze 100 klienci BossaFX i zapuszczają EA na rynek. W uproszczeniu wszystkie EA maja ustawione 0.2 lota. Zachodzą warunki do odpalenia wejścia i nagle u Brokera MM pojawia się 20 lotów zlecenie - zgroza, na ale jest większe od minimum LP wiec system wypycha je na zewnątrz, ale tu kolejna zgroza do LP trafiają zlecenia od wielu Brokerów i nadal brak "płynności" próba wyjścia w 3 krąg także kończy się niepowodzeniem (to anomalia i systemy się bronią) i zaczynają działać wszelkie mechanizmy obronne systemu jak requota i inne. Dalsza kompresja czasu. Broker natychmiast przenosi wszystkich z tym EA do grupy 17VD i ustawia im podstawowe zabezpieczenia, requota, rozszerzenie spread, mrożenie i inne. Prawdziwa zgroza jest jak EA odpala wejścia w czasie mniejszej płynności lub stosuje strategię na ..... Ale to tylko wstęp. Broker chwyta za telefon i jeśli jest mały i nie ma własnego działu informatycznego dzwoni do firmy x gdzie słyszy - Tak oczywiście mamy gotowe anty-EA, na to EA. Ma wiele ciekawych opcji jak: gotowanie, siekanie czy mielenie. Szczególnie polecamy wersję z opcją mielenia, której zakup będzie świetną inwestycją, bo gwarantuje ona kolejno czyszczenie kont użytkowników tego EA poprzez ........
Fikcja ??? - teoria spiskowa ??? - nie to tylko bardzo uproszczone wytłumaczenie czemu dobre komercyjne EA osiągają z biegiem czasu coraz gorsze wyniki. Są nie tylko firmy, które piszą anty-EA, są całe systemy które wyłapują takie anomalie i stosują anty zagrania i wiele innych, co znacząco przekracza zakres tego materiału.

Jest jednak grupa realnych Traderów, którzy nie są programistami i żyją z tego rynku, a nawet się utrzymują posiadając stosowną wiedzę. Kupują nowości i traktują to jako inwestycje, jeśli EA działa to koszt zakupu jest znikomy i zwróci się w 1-2 dni. Zanim EA przestanie działać może minąć kilka miesięcy, a są takie co pracują nawet po dwu latach jeszcze. Tacy Traderzy mają kapitał wiedzę i doświadczenie by ustawić EA tak, by zwiększyć jego szanse. Używają najczęściej równolegle kilku EA jednocześnie na jednym koncie u Brokera.

By ominąć ten problem pojawiają się oferty sprzedaży ograniczonej ilości kopi EA i jeśli są prawdziwe takie EA ma szanse na dłuższe działanie.
---------------
Jest także całkowicie inna grupa komercyjnych ofert na rynku, to działające EA. Ich recenzje trudno znaleźć w popularnych serwisach, ich ceny zaczynają się tam gdzie kończy się to co ja opisuje i mogą być to początkowe ceny abonamentu miesięcznego. Są sprzedawane lub dzierżawione w ilościach wykluczających sytuacje opisane powyżej. Pomijając komercyjne kodowanie wykluczające dekompilację EA, co jest możliwe najczęściej są to tylko moduły (kopiarki zleceń) powielające pozycje z macierzystego serwera.

Wujek Google powie Wam wszystko w tej sprawie. Znam przypadki, że taki system obsługuje tylko kilkunastu czy kilkudziesięciu Klientów z większym kapitałem. Autor otrzymuje abonament lub ma udział w zyskach. W tym miejscu nie koniecznie sprawdzają się multikonta (jedno konta zarządza wieloma niezależnymi kontami), ponieważ działają u jednego Brokera, którego płynność nie jest wstanie wchłonąć dużego zlecenia na jakie sumuje się zlecenie z konta głównego powielone zbyt wiele razy.
---------------
Jakość pracy systemu Brokera oraz ilość włączonych funkcji VD ma kluczowe znaczenie dla wyników EA.

Z mojego osobistego doświadczenia mogę powiedzieć, że był moment, kiedy miałem identycznie ustawione EA u dwu różnych Brokerów. Oba zarabiały jednak wyniki dramatycznie się różniły. Analizowałem sprawę bardzo dokładnie, o wnioskach wspomnę w przyszłości. Na podstawie analizy zmodyfikowałem strategię obu EA by była bardziej przyjazna dla Brokera (skuteczniej omijała ograniczenia VD), co przyczyniło się do znaczącego polepszenia wyników.

Jednak jeśli mamy EA kupione nie mamy dostępu do kluczowych ustawień i zaczyna się jazda. Główny problem poruszany na forach o EA to Brokerzy. Jeśli mogę coś doradzić, to pierwszym kryterium u Brokera klasy MM, będzie ilość realnych kont prowadzonych przez danego Brokera - czym więcej tym lepiej. Ogólnie należy raczej korzystać z Brokera klasy STP lub klasy STP/ECN mającego mostki do rynków, choć zawsze możecie trafić na takiego który będzie usiłował Was okraść.

Posiadanie własnego unikalnego systemu EA i strategii i wiedzy na jego temat pozwala znacząco podnieść skuteczność EA. Brokerowi nie opłaca się zaawansowane działanie względem jednego Klienta i jeśli nasze EA będzie przyjazne dla Brokera !!! może być tolerowane pomimo że będzie stale zarabiać.
Pisząc, EA przyjazne dla Brokera mam na myśli aby strategia uwzględniała ogólne zasady działania rynku oraz zasady działania Brokerów i ich uwarunkowania. Wielu Traderów lub twórców EA nie dostrzega uwarunkowań w jakich działają Brokerzy (a często po prostu ich nie zna) i ma nie możliwe do spełnienia oczekiwania w stosunku do pracy systemu Brokera.
W tym miejscu wspomnę tylko o dwu sprawach:

Zanim cokolwiek kupisz, upewnij się jaki jest minimalny kapitał potrzebny do pracy podawany przez sprzedawce. Często jest on spory co nie jest eksponowane, a to co jest podane jest zaniżone.

Zanim cokolwiek kupisz
, dokładnie przeczytaj zagraniczne fora poświęcone EA i konkretnemu rozwiązaniu.

W dalszych częściach skupię się wyłącznie na rozwoju własnego projektu EA.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości