Problem z połączeniem

ODPOWIEDZ
no avatar
malsehen
Stały Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 11:25

Problem z połączeniem

wtorek 13 lis 2012, 19:19

Witam, wczoraj skończył mi się limit w Play online, pomyślałem, żaden problem, bo mam w akademiku sygnał internetowy, z którego teraz właśnie piszę.
Jednak co ciekawe żadna z platform, ani real ani demo nie chce się połączyć z tym internetem, o co może chodzić ?
Przy łączeniu się przez sieć uczelnianą muszę podać login i hasło i wtedy strony się wczytują, czy to może mieć związek z brakiem sygnału na platformie ?
Obrazek

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Problem z połączeniem

wtorek 13 lis 2012, 21:10

Sieć uczelniana na 99% nie jest całkowicie otwarta, tylko ma firewalla może wymuszone stałe proxy czy cache, który blokuje albo porty albo wybrane protokoły komunikacji i dlatego prawdopodobnie nie możesz się połączyć.

Takie blokady prawie zawsze można ominąć, jednak do tego potrzeb informatyka na miejscu który zdiagnozuje rodzaj blokady i zaproponuje sposób ominięcia , co może się czasami wiązać z zmniejszeniem bezpieczeństwa Twojego komputera czy połączeń SSL

Pozdrawiam
Wojtek

no avatar
malsehen
Stały Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 11:25

Re: Problem z połączeniem

wtorek 13 lis 2012, 22:42

A gdybym połączył się przez kabel ? Znajomy co prawda w zupełnie innym mieście, ale również w akademiku miał podłączenie internetu kablowe i nie było z platformą żadnych problemów.
Obrazek

Awatar użytkownika
lewanek
Posty: 21
Rejestracja: piątek 05 paź 2012, 16:35
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: prawidłowa:-)
Kontakt:

Re: Problem z połączeniem

środa 14 lis 2012, 16:49

Moim zdaniem połaczenie przez kabel nic kompletnie Ci nie da. Co powinieneś zrobić to:
1. Po podłączeniu do sieci, z która masz problem odpalić tryb MS DOS (w wyszukaj wpisz CMD)
2. W okienku (takim czarnym, które Ci sie pojawi) wpisać "ping XXX.XXX.XXX.XXX" gdzie x to adres IP serwera twojego brokera ewentualnie nazwa domenowa, ale wtedy może nie pingować, jeżeli nie ma wpisu w DNS. Jeżeli będziesz miał komunikat typu "upłynął limit rządania" oznacza to, że sam adres lub port, na którym możliwe jest połączenie sa zablokowane na twoim proxy. W taki przypadku masz 2 wyjścia:
- Kontakt z administratorem sieci i prośba o odblokowanie
- Skorzystanie z innego serwera proxy/postawienie własnego (opcja trochę bardziej zaawansowana, ale moge opisać krok po kroku jak to zrobić)
3. Poniżej podaje ci równiez linki do podstawowego trouble shootingu MT4 (nie wiem jaka masz platformę, ale tak roboczo założyłem, że to MT4):
http://www.fxpro.com/help/why-cant-i-lo ... n-problems
http://forexforums.dailyfx.com/login-he ... ction.html
4. Adres serwera i porty, na których pracuje twoja platforma uzyskasz od swojego brokera
5. Znasz może adres IP tego proxy, którego używacie w akademiku?

Awatar użytkownika
lewanek
Posty: 21
Rejestracja: piątek 05 paź 2012, 16:35
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: prawidłowa:-)
Kontakt:

Re: Problem z połączeniem

piątek 16 lis 2012, 11:31

Pozwolę sobie w formie posta zamieścić info(moze jeszcze sie komus przyda):

Jeżeli używasz MT4 to musisz wejść w zakładkę Narzędzia-->Opcje, nastepnie w Tabie "Serwer" zaznacz okienko "Włącz serwer Proxy", podświetli się okienko "Proxy" kliknij w nie i w polu serwer wpisz: 194.145.96.51:8080 lub w3cache.sgh.waw.pl:8080 - sprobuj obu opcji (to sa dane o tym serwerze z 2008 roku mogło się zmienić, ale ktokolwiek kto używa u Ciebie w akademiku Skype albo GG musi mieć aktualny adres). Z listy wybieranej wybierz HTTP zamiast SOCKS5.
Spróbuj bez loginu i hasła powinno pójść.
Jezeli nie pójdzie są 2 opcje:
1. Potrzebujesz loginu i hasła do serwera Proxy (od Administratora)
2. Podałem Ci nieaktualny adres serwera proxy na SGH (tak jak mówiłem wpisy w DNS mają już 4 lata)

ps.
Chodzisz na spotkania koła naukowego Forex na SGH? Dzisiaj jest:-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości