Szalony scalper - kiedy MC ?

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 26 lut 2013, 10:33

Patrz dalsze posty i inne testy http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.p ... =20#p14745 !!!

oraz http://www.myfxbook.com/members/rynek_forex
-------------------------------
Jako ciekawostkę daje link do Salpera (prawie HTF) jaki ostatnio zmajstrowałem.

Uruchomiona kolejna wersja wczoraj rano na koncie demo Armada z depozytem 5000 PLN

Początkowo uruchomiłem na 16 parach ale były problemy bo terminal/komputer nie nadążał przeliczać. Do wieczora wygasiłem i wieczorem około 20 uruchomiłem na 25 parach z rozbiciem na kilka instancji MT4.

System musi zaliczyć MC !!! ponieważ depozyt nie uprawnia do aktywacji na 25 ! parach Cel aktualnego testu to sprawdzenie czy nie ma błędów w kodzie. Otwarte może zostać nawet kilkaset pozycji o ile serwer broker przełknie. Wszystkie pozycje są 0.01

Skalper na pewno wysypie się na koncie Live na poślizgach i opóźnieniach w realizacji zleceń.

Po co pokazuje coś co nie ma szansy działać na koncie Live?
Jako ciekawostkę
- wyobrażam sobie ile by sklaper zrobił jakby wisiał gdzieś 2-3 ms od serwera brokera i nie był poddany sztucznym ograniczeniom narzucanym przez Brokera.

Skalper pracuje na koszyku
- pomijam reguły wewnętrzne - jak koszyk zysku ma % salda to zamyka wszystkie pozycje danej pary i od nowa.

Nie piszcie zapytań o kod - bo się nie podzielę ! - jakby przypadkiem działał to sam uruchomię na kontach u kilku Brokerów i będę siedział cicho by mnie nie wywalili.

Pokazuje tak trochę by się pochwalić, że można i tak trochę by pokazać jakie cuda się dzieją na świecie i kto zgarnia kasę tych co oddają.

Pozdrawiam
Wojtek

12.49 - poprawka wprowadzona scalper źle zliczał spread i dlatego niektóre pary miały stratę
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 26 lut 2013, 13:55

ponad 1400 pozycji przez 3 dni... grubo ;)

Dobra... Wojtek a co z konkretami... genesis... temat zawiesiles czy sam po cichaczu cos kombinujesz? ;)

no avatar
odkrywca
Moderator Sub-Forum
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 09:31
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 26 lut 2013, 14:28

a jak sie ma uzywanie VPSu w takim przypadku do skutecznosci i predkosci w realizacji zlecen? Jest mozliwosc badania zmian predkosci polaczenia (pingu) w czasie rzeczywistym dla takich rozwiazan, czy mozna to wplesc w kod EA?
gupiś.

"Może chłopak naprawdę coś odkrył co zmieniłoby patrzenie na rynek Forex tak jak Kopernik nikt mu nie wierzył że to Ziemia kręci się wokół Słońca. Został doceniony dopiero po śmierci."

Moje analizy z wykresami

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 26 lut 2013, 14:40

szulczas pisze:ponad 1400 pozycji przez 3 dni... grubo ;)

Dobra... Wojtek a co z konkretami... genesis... temat zawiesiles czy sam po cichaczu cos kombinujesz? ;)
Temat Symphonie/Genesiss jest zakończony - używam go cały czas - jeśli 3 wyższe TF od rana wskazują rano ten sam kierunek to wtedy schodzę na M1/M5 dokładnie jak opisywałem. Wcale nie jest łatwo bu do rana D1/H4 oraz M30/H1 wskazywały podobny kierunek/trend wg przyjętych prze zemnie kryteriów.

Cały czas pracuje D1 Ichimoku i MACD z dywergencjami i mam swój "system" H1/H4 którego nie opisywałem na forum. To połączenie elementów z kilu systemów w zgrabny zbiór zasad. Z tym że H4 chodzi tak dobrze, że na H1 prawie nie stawiam pozycji bo mi się nie chce siedzieć na kompie. ( i tak siedzę ale nie muszę uważać i mogę robić coś innego)

Scalper to efekt mojej krótkiej fascynacji czystym Renko - i idei jaką opisałem w ostatnim poście o Renko

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 26 lut 2013, 14:55

odkrywca pisze:a jak sie ma uzywanie VPSu w takim przypadku do skutecznosci i predkosci w realizacji zlecen? Jest mozliwosc badania zmian predkosci polaczenia (pingu) w czasie rzeczywistym dla takich rozwiazan, czy mozna to wplesc w kod EA?
To co widzisz pracuje na DEDYK/VPS - każdy kto uruchamia jakiekolwiek EA bez niezawodnego dedyka/vps w datacenter może od razu depozyt przepić - przynajmniej mu kac pozostanie, bo kasy w obu wypadkach nie będzie.

Tu zasada jest prosta - czym krótsza droga do platformy handlowej tym lepiej - najlepiej by VPS/dedyk był w tym samym DataCenter co serwery brokera (najdroższe miejscówki) - wtedy faktycznie ma sens prawdziwy skalp. Jest tak jak piszesz - kod i zabezpieczenia EA muszą uwzględniać poślizgi i opóźnienia w kontakcie z platformą, ale czy dynamicznie ? - jak brok założy poślizg na realizację zleceń to żaden scalper nie pomoże.

Ale już sobie wyobrażam w marzeniach - scalper na VPS lub dedyk w tym samym datacenter co serwery giełdy Lmax. To co widać to i tak wersja złagodzona, która ma szanse działać na Live.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 26 lut 2013, 15:34

wojtek_ea pisze:Temat Symphonie/Genesiss jest zakończony - używam go cały czas - jeśli 3 wyższe TF od rana wskazują rano ten sam kierunek to wtedy schodzę na M1/M5 dokładnie jak opisywałem. Wcale nie jest łatwo bu do rana D1/H4 oraz M30/H1 wskazywały podobny kierunek/trend wg przyjętych prze zemnie kryteriów.
a bedziesz prowadzil dzienniczek dalej czy sie znudzilo? ;) ewentualnie jakies podpiecie pod myfxbooka??

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 26 lut 2013, 16:37

szulczas pisze:a bedziesz prowadzil dzienniczek dalej czy sie znudzilo? ;) ewentualnie jakieś podpiecie pod myfxbooka??
Można przyjąć, że mi się znudziło - zawsze zaznaczam, że dziennik jest przede wszystkim dla mnie i mi miał pomagać w zachowaniu dyscypliny.

Nie robię nic nowego aktualnie poza tym skalperem, a systemem H1/H4 nie mam ochoty się dzielić za free pomimo, że pipsów nie zabraknie dla nikogo (podobno - ale ja wiem, że to nieprawda, bo już w przeszłości brakowało).

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 26 lut 2013, 17:06

Ponieważ nie mogę się doczekać MC o godzinie 17 rozpocząłem zmianę sposobu pracy EA z stałej pozycji 0.01 lota na zarządzanie przez MM i ustawiłem ryzyko na 1%

1% - to przegięcie było przy 25 parach - pozycje 0.07 - obniżyłem pozycje na 0.02
EURAUD - zamknięte na bezpieczniku "pary" - pozycje 0.07 spowodowały wzrost straty na parze i bezpiecznik
AUDCHF - też ma pozycje 0.07 - zobaczymy
Pozostało do sprawdzenia - bezpiecznik globalny i blokada spread w nocy
27 8 rano zamiana opcji analizy
27 8 koszyk renko druga instanacja
27 9 korekta rozliczania spread i commsion
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

czwartek 28 lut 2013, 07:27

Wersja z ustawieniami na konto real, ale bez zabezpieczeń żadnych.
Obrazek
Pierwszego dnia na tym koncie robiłem jeszcze crash testy. Wczoraj około 20 zamknąłem wszystkie transakcje i zrobiłem konfigurację końcową i puściłem od nowa. Wszystkie transakcje 0.01 - tu są ustawienia jakie maja szanse przetrwać na koncie real - to musi nieruszane pochodzić tydzień by zobaczyć całość. Tak więc ocena przydatności za tydzień w piątek po południu o ile przetrwa bez zabezpieczeń. Może się jednak wysypać bo aktywowanie przykładowo wszystkich krosów GBP prowadzi do tego że przy zawirowaniu na GBP nie będzie to jedna para tylko 6 razy powielone i nadal saldo 5000 nie uprawnia do takiej ilości par
6 marca -zaliczone MC na powielenie par skorelowanych 3x aud i 2 x nzd - za mała odległość miedzy pozycjami,brak ograniczenia ilości pozycji na parę i całość

Skalper z pierwszego postu
pomyślnie przeszedł serię crash testów zabezpieczeń i także wieczorem został wyzerowany i cały przyszły tydzień ma działać w nie ruszanej konfiguracji. Aktualnie transakcje 0.01 - konfiguracja jest bardziej agresywna jak wersji 2 - więc ma większe szanse na MC i pytanie czy wyjdzie z AUDJPY gdzie były pozycje 0.02 - jeśli nie to nowe konto dla tej konfiguracji zrobię dziś wieczorem by cały przyszły tydzień pracował nie ruszany.

W normalnych warunkach będzie pracować na podstawowych parach tak by nie powielać crosów, które chodzą razem pod dyktando silniejszej waluty.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

sobota 02 mar 2013, 23:06

Witam

Muszę napisać małe wyjaśnienie. Kiedy pisałem pierwszego posta w wtorek i zaczynałem pierwszy test myślałem, że całość to kolejna zabawa o której zapomnę po 2-3 dniach i kolejny kawałek kodu i idei o jakim wkrótce zapomnę bo jest bez szans do pracy w realu. Wyniki już pierwszego dnia były dla mnie szokiem. Pierwszy test sprawdzałem kiedy będzie MC i celowo zawalałem pozycje sprawdzając rozwiązania programowe. Ponadto kod zawierał błędy jakie zrobiłem, poprawione online dotyczące obliczania spread, commision czy zamykania koszyka czego nie można sprawdzić w testerze. Ale i tak był to dla mnie szok. Test jest skończony planowane MC pewnie będzie w poniedziałek na AUDJPY.

--------------
Aktualnie prowadzę ten test: - wersja jak z pierwszego testu ale już bez błędów w kodzie
Obrazek
Założenia - cały przyszły tydzień bez ruszania konfiguracji na 27 !parach, przez 24h na dobę bez żadnych zabezpieczeń w kodzie i ze stałą pozycją 0.01 - czyli może być MC - ale może będzie szczęście i skalper przebije się do depozytu gwarantującego wg testów z testera przetrwanie nawet ekstremalnych sytuacji. Zaznaczam ze to jednakowa konfiguracja dla wszystkich walut. Całość jest karkołomna i ma na celu zebranie danych statystycznych, bo już są ciekawe obserwacje. To jest wersja która na pewno nie pójdzie na real.
6 marca -zaliczone MC na powielenie par skorelowanych 3x aud i 2 x nzd - za mała odległość miedzy pozycjami,brak ograniczenia ilości pozycji na parę i całość

Drugi test tutaj poniżej zaczynam jak tylko ruszy rynek w poniedziałek. Nowa wersja pozbawiona błędów jakie były w pierwszej wersji i z poprawionymi założeniami momentu otwarcia pierwszej pozycji koszyka na parze z uwzględnieniem dotychczasowych obserwacji. W testerze jest średnio 30% lepsza od poprzedniej i ma mniejsze DD.
Obrazek
Założenia - cały przyszły tydzień bez ruszania konfiguracji na 27 !parach, przez 24h na dobę bez żadnych zabezpieczeń (DD i ilość pozycji) i ze stałą pozycją 0.01 - czyli może być MC - ale może będzie szczęście i skalper przebije się do depozytu gwarantującego wg testów z testera przetrwanie nawet ekstremalnych sytuacji. Zaznaczam że to jednakowa konfiguracja dla wszystkich walut co już samo w sobie jest szalone jak i praca przez 24 h co też przeczy teorii.
-(niestety 4 marca test ruszy dopiero po południu - maszyna nie udźwignęła kolejnej instancji MT4 i muszę dać na inny serwer)
Test ruszył 5 marca 2013 o 22.30 po instalacji nowego serwera.

Test trzeci jaki zacznę poniżej również demo jeszcze. Pary będą dołączały po kolej tak jak kończę test na testerze i optymalizację pod kontem pary bo wyraźnie widać pary które kotłują się na zerze. Ale trudno by takie same ustawienia działały dla EURUSD i GBPAUD przykładowo.
Tu myfxbook
Założenia takie same - stałą pozycja, 24h i żadnych ograniczeń czasu ilości pozycji czy DD.

----------------------
Tu poniżej będzie test końcowy i wersja z poustawianymi zabezpieczeniami DD pary i DD całości, maksymalnej ilości pozycji pary i całości i z uwzględnieniem czasu trwania 3 sesji, blokady otwierania w trakcie News itp.
Tu myfxbook

----------------------
Przyznam się, że w czwartek nie wytrzymałem i dwie waluty puściłem na real, a piątek już 6 par w realu było - tu także wyniki były dla mnie dużym zaskoczeniem.

Czemu kontynuuje temat? ?

Ano, bo może będzie to projekt komercyjny. Przecież łatwiej i szybciej sprzedać 1000-2000 szt egzemplarzy EA po xxx USD jak dojść do tej kwoty na rynku.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

niedziela 03 mar 2013, 08:22

wojtek_ea pisze:Przecież łatwiej i szybciej sprzedać 1000-2000 szt egzemplarzy EA po xxx USD jak dojść do tej kwoty na rynku.

+ za szczerosc !Dobrze! niestety ale chyba to jest prawda o tym calym naszym kochanym FX :lol:

czekam na kontynuacje zabawy :)

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

niedziela 03 mar 2013, 11:06

Oby nie skonczylo sie tak jak sprzedaż Twojego poprzedniego EA - znikajace statementy, sciemy itd
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

niedziela 03 mar 2013, 11:43

macierewicz pisze:Oby nie skonczylo sie tak jak sprzedaż Twojego poprzedniego EA - znikajace statementy, sciemy itd
Gwoli wyjaśnienia - nigdy nikomu nie proponowałem sprzedaży żadnego EA !!! wprost twierdziłem że nie zamierzam nic sprzedawać EA. Przez pewien czas szły tylko sygnały przez RentaSignal, które już nie istnieje.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 05 mar 2013, 12:32

Pewnie nikt tego poza Czereśniakiem i Maciarewiczem nie czyta - piszę dla siebie by mieć w historii i by pokazać, że zrobienie EA to złożony proces wymagający sporego zaangażowania czasu, wiedzy i także środków.

Opis sytuacji
Jeden dzień opóźnienia - istniejący serwer fizyczny przestał dawać radę - konkretnie dyski nie dawały rady obsłużyć takiej ilości wykresów renko logów i operacji mt4. Wczoraj postawiłem nowy serwer tym razem raid 10 z 6 dysków 15k - miodzio.

1. Szlony Scalper z postu pierwszego wbrew oczekiwaniom nie zaliczył MC i puszczony bez zabezpieczeń wyprowadził AUDJPY - obecnie nic tam nie działa.

2. Szalony Scalper-2 - zgodnie z opisem - na moment pisania tego posta otwartych 267 pozycje na 17 parach ! - więc DD dla pojedyńczej pary jest całkiem OK - i zarabia i nic nie wskazuje by się miał dziś wysypać nawet mimo tego że w nocy na AUD powielił pozycji na 3 krosach w złą stronę po danych. W wersji końcowej jest blokada przez FFCall więc takie się nie będzie działo tak.
5 marca 21.30 praca szlona na parach skorelowanych i brak ograniczenia ilości pozycji na parze (! pipsy zmiast renko) wyszła bokiem 3 x strata na parach skorelowanych AUDCAD AUDUSD AUDCHF plus 2 x na NZDCHF i NZDUSD (banki) oraz zbyt niski depozyt zmusiłem mnie do zatrzymania pracy EA. Zamykam ręcznie poszczególne pary po osiągnięciu rentowności.O ile się nie wysypie aktywuje przed ruszeniem ponownym zabezpieczenia. Ale pewnie będzie MC
6 marca -zaliczone MC na powielenie par skorelowanych 3x aud i 2 x nzd - za mała odległość miedzy pozycjami,brak ograniczenia ilości pozycji na parę i całość

3. Szalony Scalper-3 - tu zabrakło mocy przetwarzania na test demo - zamiast tego ta konfiguracja pracuje na Live ! na 8 jak najmniej skorelowanych parach - całkiem dobrze sobie radzi.
Test na demo tej samej wersji co na real ale 28 parach zgodnie z poprzednim opisem ruszył 5 marca 2013 o 22.30 po instalacji nowego serwera. Dodałem USDPLN by zobaczyć zachowanie kodu na krosach egzotycznych wielo-pipsowych . Test zaczęty od błędu w konfiguracji - na GBPCHF i GBPNDZ - otworzył kilkadziesiąt pozycji - poprawione - zostawiam -ciekawe czy wyjdzie - inne pary sam pozamykał. Kierunek tych dwu jest ok powinien zamknąć na koszyku - jak nie niestety będzie trzeb założyć nowe konto i zacząć od rana od nowa. Skalper wyprowadził pozycje z błędnej konfiguracji.Testuje dalej bez ruszania. Rano 6 marca korekta kodu - błąd w template (poziomy) - nie powinien mieć wpływu prace poprawiłem na żywca.
(najlepsza wersja - przepisać kod dodać FF + LTMA + podmienić poziomy + parametryzacja +dodać 3 sesje + dodać Wykluczenie korelacji + przeliczania spredu z index i metali - wersja sprawdzona 5 dni na live !!! - zrobić wersje PI i RE)

4. Szalony Scalper-4(4S) - bardzo konserwatywna wersja - pracuje na 8 parach - test pośredni - jak widzę już trochę za mocno przycięty - ale na plus
6 marca - 12.37 test bez sensu - zmienione na median3 - jako ciekawostkę - zostawiam
17.20 - zmiana na mediana2 - jako ciekawostka - test do wywalenia - wersja się nie sprawdziła
7 marca rano przerywam i porzucam test

5. Szalony Scalper-5(FR) - prawie wersja końcowa z bardzo agresywnym ustawieniem - założenia - cały tydzień bez ruszania konfiguracji na 27! parach, przez 24h na dobę bez żadnych zabezpieczeń (DD i ilość pozycji) i ze stałą pozycją 0.01 - czyli może być MC - ale może będzie szczęście i skalper przebije się do depozytu gwarantującego wg testów z testera przetrwanie nawet ekstremalnych sytuacji. Zaznaczam, że to jednakowa konfiguracja dla wszystkich walut co już samo w sobie jest szalone jak i praca przez 24 h co też przeczy teorii. Jeśli 5(FR) - będzie ok albo ją przestawię na konfiguracje bezpieczną (live), albo uruchomię drugi test w konfiguracji końcowej.
22.30 - 5 marca - konsola uniemożliwia ocenę - bez zmian na 6 marca - wstępnie widać za niski koszyk
6 marca 9.00 - przejście na median8
6 marca 18.30 - dupa nie robi transakcji - zmiana dla ciekawości na maedian3 i jutro do skasowania - z drugiej strony można przetestować po wyłączeniu opcji H
7 marca rano przerywam i porzucam test - Ale uwaga !!! to gotowe rozwiązanie na mediana R i samo HA-z - lub po wyłączeniu HA na R - katalog 8 - ZWŁASZCZA WERSJA 2 JAKA NIE BYŁA W PUBLICZNYM TEŚCIE HA-z NA MEDIANA3 R - jestem w S - to gotowy system także na manual- stałą ilość p po każdym wejściu lub koszyk - jedna F jeden koszyk i czekamy na kolejne F lub
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 05 mar 2013, 14:50

zamierzasz upublicznic wszystkie wersje na myfxbooku? chetnie popatrze
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 05 mar 2013, 14:54

macierewicz pisze:zamierzasz upublicznic wszystkie wersje na myfxbooku? chetnie popatrze
http://www.myfxbook.com/members/rynek_forex
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

czwartek 07 mar 2013, 05:55

Witam o poranku (to nie choroba - wczoraj położyłem się o 22 - ja po prostu sypiam 6-7 h od lat nawet na urlopie - taki organizm)

Ogólnie jestem w szoku - nigdy nie wierzyłem, że może istnieć skuteczny skalper i do tego pracować na koncie real.

Zaawansowane testy oparte o wiele par i wiele instancji nawet pod 2-3 dniach i ogromnej ilości pozycji pozwalają na konkretne wnioski.
1. Kod główny jest ok i działa bez błędów
2. Wyraźnie widać co się sprawdza co nie

Ogólnie wywalam wszystkie testy - na placu boju pozostaje
Szalony Scalper-3 - wersja bez zabezpieczeń - kontynuuje test, aż do MC bez ruszania konfiguracji
Tu było Myfxbook - skasowane
8 marca 6.30 - Szalony Scalper-3 w praktyce zaliczya MC przez waluty skorelowane, brak wyższego TF oraz FFcal oraz reszty zabezpieczeń.
Zatrzymałem EA i porzucam konto.

Tworzę jednak nowe konto dla tej samej wersji bez zabezpieczeń ale przekąpilowane na 25/75/11/3.
Zasady testu takie same 0.01 i żadnych limitów Scalper-3-1 (coś jest nie tak AS MTF sprawdzić)
Obrazek

Szalony Scalper-3.1 M 25/75/11/3/200/1/
Bez zabezpieczeń ilości pozycji i DD włączony filtr trendu i FFcal, Filtr korelacji włączony !
Obrazek

Szalony Scalper-3 - wersja końcowa - P
Tu myfxbook
Szalony Scalper-3 - wersja końcowa - R
Tu myfxbook

Uwagi dla "Szalony Scalper-3" - na podstawie obserwacji demo

1. Znowu problem powielenie straty na parach skorelowanych - albo blokada z automatu, albo dobór par
2. Pracuje czasami pod prąd bo nie ma zabezpieczenia wyższym TF - jest już w wersji końcowej
3. Czasówka na odległości jako dynamika - moduł z szalony-szalony dodać
4. Inne opisane wcześniej
----
Porządkowanie galopady myśli po całym tygodniu - wersja Szalony Scalper-3
1. Po przekąpilowaniu parametrów wersja 3.1 wygląda o niebo lepiej
2. Coś jest nie tak AS/WS MTF sprawdzić !!! - co biega
3. Kod z wszystkimi zabezpieczeniami poza komercyjnymi jest skończony, jednak coś jest nie tak w parametrach zabezpieczenia trendu - sprawdzić wersje M na pełnym teście demo 27 par
Wersja dalej w testach - posiada ogromny potencjał - wymaga jednak wprowadzenia ADD z szalony-2/3 by ograniczyć ilość pozycji których potrafi namnożyć bez liku co jest naturalne dla koncepcji koszyka - nie wiem co lepsze

Linia "Szalony Szalony" - koncepcja AR

Szalony Scalper (szalony) - wersja bez żadnych zabezpieczeń - kontynuuje test, aż do MC bez ruszania konfiguracji - brak blokady trendu
Obrazek

Szalony Scalper (szalony-2) - wersja bez zabezpieczeń - AxAAD i AARS25 - nie mam zabezpieczenia DD pary i całości oraz ilości pozycji czasu sesji i FFcal i filtra korelacji, więc nadal może być MC bo to znowu 28 par !!! i nie ma blokady trendu
Obrazek
To prawie wersja "Beta Final" - więc jak przystało na scalpera % zamiast stałej pozycji. Konto z depozytem 5000 USD i 1% ryska
10.03.2013 - weekend - zmiana na żywca RS50 na Auto adaptacje AARS25 - jednoznaczne wyniki testów
Testy pokazały ze ta wersja (Szalony-2) w przyszłości zaliczy MC - kiedy nie wiem - może za tydzień a może za 3 miesiące. Ryzyko w % i brak ograniczenia ilości pozycji wcześniej czy później doprowadzi do MC na jakiejś parze.

Szalony Scalper (szalony-3) - wersja końcowa 2 x AAD i AARS25
Obrazek
Test końcowy linii Szalony Szalony wszystkie pary, pełna logika, brak włączonego FFcal i Filtra korelacji oraz ograniczenia DD i ilości pozycji. Stała pozycja 0.01 dla konta PLN 5000 w Armada. Ta wersja mimo braku zabezpieczeń powinna bez problemu utrzymać się w środowisku wielo parowym ponieważ ma 2xAAD.

Uwagi dla "Szalony szalony i szlony-2" - na podstawie obserwacji demo
1. Dla krosów wielo-pipsowych jak USDPLN oraz dynamicznych par (najlepiej wszystkich) GBPNDZ EURNDZ wprowadzić dynamiczny odstęp lub indywidualne ustawienie - pomyśleć o oknie czasowym w odstępie
2. Koniecznie FFcal w trybie auto dla High
3.Max ilość pozycji i max ilość par i max pozycji na parę jako funkcja /lewara/marginu/balace inaczej Equity
4. Połowę !!! DD w obu wersjach robi USDPLN oraz GBPNDZ i EURNDZ przez brak dynamicznego ustawienia odległości i liczenie pipsów oparte o spread - do poprawy
8 marca 6.30 - seria szalony-szalony-2
- zmiana w kodzie i dodanie na żywca do szalony-2 modułu "auto adaptacji dynamiki", co rozwiązuje problemy opisane w punkcie 1 i 4 (wersja końcowa - tabela walut, auto lub wybór - do decyzji) GBPNZD i EURNZD - wymuszam 1-5-15
- przy okazji poprawienie sprawy szybkości testowania - także na żywca
- szalony szalony zmiana także na żywca kodu i auto-adpatacja ale z tabeli walut
- 12,53 zaskakujące dobre wyniki potwierdzone w testerze ustawień "auto adaptacji dynamiki" - przejście wszędzie w obu wersjach tryb Auto
16.30 szlony-2/3 jest w praktyce skończony - wszystkie aktualne zabezpieczenia działają poprawnie - sprawdzone w testerze wszystkie pary (można jeszcze rozważyć wprowadzenie "Auto Adaptacji" na RS - chwilowy brak pomysłu na algorytm- sprawa na weekend) trzeba jednak wprowadzić w kod sztywne zabezpieczenie aby nie można przekraczać wielkości pozycji lub/i ilości aktywowanych par w stosunku do depozytu.
Aktualnie Szlony-2 może zaliczyć MC ale tylko dlatego, że miał zmiany na żywca przy otwartych pozycjach (włączanie AAD) oraz aktualnej otworzył 21 par z 28 ! (brak filtra korelacji) oraz brak podwójnego ADD
!!! Na skutek testów w weekend dokonuje zmiany na żywca kodu mimo otwartych pozycji !!! na Szalony-2 - poprawienie jednego błędu oraz zmiana na AARS25 (auto adaptacja RS)

-----
Porządkowanie galopady - seria Szalony Szalony
1. Ea w zasadniczej części jest skończone całkowicie. Do użytku prywatnego pozostało
- uaktywnić moduł 3 sesji i wprowadzić tabele godzin sesji
- uaktywnić moduł korelacji by puścić na wszystkich parach Live
- uaktywnić zabezpieczenie max DD pary w kwocie oraz !!! "Force" bezpiecznik pary w kwocie
- uaktywnić zabezpieczenie FFcal poza High
- sparametryzować podwójne ADD
- sparametryzaować AARS

Gdyby przypadkiem była wersja komercyjna
-wszelkiego typu zabezpieczenia by nie można odpalić bez wymaganego depozytu dla danej wielkości pozycji z !!! rozpoznaniem i uwzględnieniem !!! lewaru !!! na koncie oraz z blokadą innych par jeśli brakuje depozytu, blokadę miedzy parową w kwocie i wszelkie inne pomysły na dziecko z brzytwą.

Myśli i idee !
Wprowadzić dynamiczny koszyk TS zamiast stałego
Max ilość otwartych pozycji w tryb auto - uzależnić od lewara i wolnego depozytu - by zostawić luz DD

11 marca 2013
Po wprowadzeniu 2xADD oraz AARS w układzie auto adaptacji logika jest zakończona - przeszła skrócony test na wszystkich parach - pozostaje sprawa auto adaptacji adaptacji TS lub optymalizacja w zależności od pary
Wprowadzeni 2xADD mocno zwolniło test - wprowadzić cache przeliczania ADD wyższego rzędu
Parametr TS koszyka do opcji
Zakończenie pracy nad logiką serii Szalony Szalony - przepisanie kodu z wszystkimi modułami i ostateczny test.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

czwartek 07 mar 2013, 08:21

Która wersja to ta live, bo sie pogubilem. Ogolnie widze, ze cos smiale wnioski wyciagasz jak na kilka dni/tygodni testow przy akurat baaardzo spokojnych rynkach. Poczekaj na silniejszy trend bez cofki, moim zdaniem EA ma duzy potencjal do zerowania konta (chociaz tez ciezko mowic po testach wersji roboczych)
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

czwartek 07 mar 2013, 10:52

macierewicz pisze:Która wersja to ta live, bo sie pogubilem. Ogolnie widze, ze cos smiale wnioski wyciagasz jak na kilka dni/tygodni testow przy akurat baaardzo spokojnych rynkach. Poczekaj na silniejszy trend bez cofki, moim zdaniem EA ma duzy potencjal do zerowania konta (chociaz tez ciezko mowic po testach wersji roboczych)
Na live działa "Szalony Scalper-3" na wybranych 9 parach - pod nadzorem i tego na razie nie pokazuje publicznie. Musi na razie wystarczyć wiara, że tak jest faktycznie.
Żebyśmy się zrozumieli - te testy sprawdzają przede wszystkim kod w warunkach realnych - wszędzie pisze, że muszą
prowadzić do MC
bo są prowadzone na za małym kapitale i na takiej ilości par jednocześnie,że to bzdura i bez żadnych zabezpieczeń ilości pozycji DD itp.
Ponadto w publikowanych testach !!!!
dla wszystkich par jest jednakowa konfiguracja - co także jest niejako fikcją (choć niezupełnie). Jasno mam nadzieję opisuje co robię.

W szoku jestem, że mimo tak karkołomnych założeń testów jakie widzisz EA przetrwało nawet jeden dzień !!! na demie

Testy samej strategi prowadzę normalnie w testerze na danych tickowych. W testerze nie da się jednak sprawdzić poprawności kodu w warunkach np zmiennego spreadu czy balance konta, news, godzin handlu i wielu innych czynników, które nie występują na testerze itp. Testy samej strategii na danych Tickowych mam już zakończone, ale tylko dla głównych par, choć ze względu na pewnego rodzaju samoa-daptowalność EA nie ma to decydującego znaczenia kiedy będą włączone zabezpieczenia. Ponadto najwazniejsza sprawa - jeśli EA używa czegoś z zakresu MTF to i tak wszelkie testy w MT4 maja wartość iluzoryczną.
Dopiero testy na demo, które uruchomię dziś obu wersji zbliżą mnie do wersji którą odważył bym się puścić na Live bez nadzoru.

Dzięki za kibicowanie i uwagi

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

czwartek 07 mar 2013, 11:40

Dziś i jutro może być dobra okazja do przetestowania EA na trudniejszych warunkach. Slychac plotki o cieciu stóp, jutro NFP... mam nadzieje, ze przywroci to troche ruch na rynkach, bo ostatnio marazm jak cholera, nie lubie
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości