Szalony scalper - kiedy MC ?

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

czwartek 07 mar 2013, 12:33

macierewicz pisze:Dziś i jutro może być dobra okazja do przetestowania EA na trudniejszych warunkach. Slychac plotki o cieciu stóp, jutro NFP... mam nadzieje, ze przywroci to troche ruch na rynkach, bo ostatnio marazm jak cholera, nie lubie
Tak i dlatego oba dema mogą się dziś lub jutro wysypać (zwłaszcza szlony-3), ale to bez znaczenia - na live w EA musi być aktywne zabezpieczenie i w dni kiedy banki Centralne robią dym EA nie powinno otwierać na tych parach pozycji i o tym pisałem jako zabezpieczeniu przez FFcal (czyli kalendarz pobierany z FF)

Co do zmienności to wydaje się, że jest całkiem pod warunkiem że nie trzymać się tylko EURUSD. Aud się rusza cad się rusza, NZD się rusza, a o GBP nie wspomnę - jest super. Natomiast obawiam się, że raczej będą to silne impulsy jak potem trwałe odwrócenia trendów - ale kto wie. Takie GBP - dołują strasznie - sporą manipulację kursem robią jakieś grubaski
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 12 mar 2013, 07:27

Witam

Uporządkowałem MyFX Book - i zostawiłem tylko aktualnie prowadzone testy (wszystkie wersje starsze i takie co zaliczyły MC skasowałem). Dam też w tym poście trochę informacji edukacyjnych dla osób które próbują swoich sił w budowie EA.

Obecny stan testów widoczny jest: http://www.myfxbook.com/members/rynek_forex

W skrócie - opis sytuacji - dwie linie (Szalony Scalper) i (Szalony Szalony) różnią się logiką otwierania pozycji

Szalony Scalper-3.1 i Szalony Scalper-3.1M to prawie wersje końcowe - praktycznie mogły by już pracować na pełnym Live na wszystkich parach zwłaszcza 3.1M gdzie aktywna jest już część zabezpieczeń w tym filtr korelacji.
Dopisane 14 marca 2013
- godzina 22 - zmian w ustawieniach FFcal 3.1M - błąd w ustawieniach raportowania wszystkich News High do USD powodował ograniczenie ilości otwieranych pozycji które były blokowane przez NEWS
14 marca 2013
- rozpoczęcie Testu wersji Szalony Scalper-3.1M-Final Jeśli nie błędów w kodzie - to końcowa wersja tego EA - włączony filtr trendu i FFcal oraz filtr korelacji - tylko brak ograniczenia ilości pozycji na parze na teście i brak w teście włączonego ograniczenia max DD pary i całości DD. Stała pozycja 0.01 - 5000 PLN.
Tu będzie MyFxBook

-----------------
Szalony Szalony i Szalony Szalony-2 prędzej lub później zaliczą MC - nie maja włączonych żadnych zabezpieczeń !
Dodano 14 marca 2013
- Szalony Scalper (Szalony-2) w praktyce zaliczył MC - Zatrzymałem pracę EA na pozostałych parach - może się wyprowadzi sam z 2 pozycji. Znowu to samo - jedna pozycja to AUDNZD - oczywiście brak FFcal i wczorajsze stopy przez Bank Centralny NZ. Druga pozycja GBPCHF- tutaj za mały odstęp (reguły i wejście OK) - dla wszystkich par krosów CHF trzeba przeprowadzić indywidualną konfiguracje lub po prostu podwoić na sztywno parametr odstępu w kodzie ze względu na duża skokową dynamikę dziennego ruchu, która niema odbicia w średniej dłuższo okresowej lub zmienić algorytm i odrzucać dni bezruchu lub coś bardziej zaawansowanego statystycznie.

Szalony Szalony-3 - ta wersja końcowa serii Szalony Szalony - mimo braku aktywnych zabezpieczeń ma szanse na stabilną pracę przy odpowiednio dobranym depozycie na 28 parach ze względu na to, że EA częściowo samo adaptuje się do dynamiku pary i sytuacji na rynku.
Wymaga zmiany algorytmu przeliczania dynamiki na oparty na E-stat

Więcej informacji w Obecnie Pracuje tylko nad Szalony Szalony-3 - zmiana TS koszyka na dynamiczny TS (powiększy tylko zysk bez naruszania DD) i implementacją wszystkich zabezpieczeń w kod obu linii.

Do końca tygodnia obserwuje testy. W praktyce nie ma już sensu aktywować nowych testów wielo-parowych końcowych wersji z zabezpieczeniami na kontach Demo. Aktywacja zabezpieczeń w pełni zabezpiecza depozyt na prawdziwym Live.

Przyszedł już czas na Full Live. (kilka par cały czas jest już na Live pod ścisłym nadzorem u dwu brokerów.

W tle cały czas idą sobie testy na testerze wszystkich par po kolej na danych tickowych z kilku lat w poszukiwaniu "punktów zapalnych". Jednak te testy nie maja większego znaczenia i już je powoli kończe..

Nie da się w testerze przetestować przykładowo zabezpieczenia przez FFcal (blokada pracy w trakcie news) czy nawet godzin sesji gdzie przy zmianach czasu letniego na zimowy w okresie kilu lat wstecz implementacja tego do procedury testowej mija się z celem (nakład pracy przerasta potencjalne korzyści z testu). Także inne zabezpieczenia (jak filtr korelacji, pierwszy piątek miesiąca i wiele innych itp.) nie dadzą się przetestować w warunkach "amatorskich" w testerze. Także część zabezpieczeń związanych z depozytem w testerze się nie uaktywni.

Ani testy w testerze ani testy na Demie nie dadzą też żadnych informacji o tym co się dzieje na prawdziwym Live - poślizgi, zmienny spread, luki cenowe, bad tick, zawieszenia komunikacji z brokerem itp dają zupełnie inny obraz pracy na realnym rynku.

Reasumując testy te traktuje bardziej jako określenia potencjalnych zysków i max DD i tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia.


Całość tego co widzicie powyżej można traktować jak zabawę w wirtualnej rzeczywistości.

EA które ma przetrwać u Brokera na realnym rynku musi mieć kilkanaście różnego rodzaju zabezpieczeń, które muszą być zaimplementowane w "ciemno" - o części z nich nie wspominałem dotychczas nawet.

W praktyce ścisła logika linii "Szalony Szalony" - to max na oko 4-5 KB kodu w MQL przed kompilacją - tak naprawdę logika otwierania pozycji i obsługi koszyka to kilkanaście linii kodu + kilka funkcji. Całą reszta to obsługa zabezpieczeń.

W praktyce szablon z zabezpieczeniami o części których nawet nie wspomniałem to około 150 Kb kodu. I to nad czym teraz pracuje to właśnie implemetacja tego co testuje do szablonu wyposażonego w wszelkie możliwe zabezpieczenia, które dadzą szanse na przetrwanie EA na prawdziwym rynku u Brokera któremu na pewno się ono nie spodoba.

Choć i tu się zmienia. Jest giełda (bo to niby nie jest zwykły broker) Lmax - gdzie można podobno bezpośrednio MT4 od nich dostać jak informował mnie AAkh z portalu http://comparic.pl/ - pod tym kontem pracuje zresztą nad całym tym projektem. Także w Armadamarkets i u innych pośredników Lmax nie powinno się nic złego dziać, jeśli piszą całą prawdę nie są stroną transakcji i przekazują wszystko do PrimeXM i dalej na Lmax.

Reasumując jestem gdzieś w 75% pracy jaką trzeba wykonać by poszedł pełen Live z tą koncepcją.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 12 mar 2013, 09:16

Z tego co sie orientuje, do konta bezposredniego MT4 LMAX jak i w Armadzie, laczysz sie dokladnie w ten sam sposob (przez PrimeXM), takze nie wiem jaka bedziesz mial roznice miedzy tymi dwoma brokerami. Na 100% tak bylo pare miesiecy temu, ale nie sadze, aby cos sie zmienilo.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 12 mar 2013, 11:36

macierewicz pisze:Z tego co sie orientuje, do konta bezposredniego MT4 LMAX jak i w Armadzie, laczysz sie dokladnie w ten sam sposob (przez PrimeXM), takze nie wiem jaka bedziesz mial roznice miedzy tymi dwoma brokerami. Na 100% tak bylo pare miesiecy temu, ale nie sadze, aby cos sie zmienilo.
Tak masz rację, chyba się nic nie zmieniło. Chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo kapitału. Do Brokera nieregulowanego baz gwarancji raczej nie wpłacę większej kwoty. Armada jest idealna z lewarem 1:500 - przy 10 tyś PLN EA może bezpiecznie już pracować 0.01 czy na stabilnych parach 0.02 i co ugra wypłacać by nie przekroczyć lewara 1:500. Niby na forum pisali, że można podyskutować o lewarze ale jakoś tak jestem ostrożny.

Ale jak EA ma rozwinąć skrzydła przy takiej koncepcji (obsługa wielu par) to musi mieć depozyt spory. Jak wyliczę depozyt dla 0.1 lota pozycji to niestety lewar spada do 1:100 - czyli trzeba wpłacić jeszcze więcej by było bezpiecznie - no i robi się większa kwota, która jednak wymaga Brokera regulowanego z jakąś gwarancją depozytu. Jestem na razie za cienki by tak w dym na ryzyk/fizyk 20k USD wpłacić do nieregulowanego Brokera.

Oczywiście można puścić na mniejszej ilości par lub wersję jak 3.1M z ograniczeniami i większe pozycje. Jednak zasadnicza koncepcja to obsługa jak największej ilości par i i filtrowanie korelacji. Każdego dnia na którejś parze jest jakaś super okazja - ręcznie nie ma szans by to wyłapać na bazie sygnałów z niższych TF.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

wtorek 12 mar 2013, 22:01

no trzeba przyznac ze ilosc pipsow jakie zgarniaja Ci te EA robia wrazenie... mimo ze to demo

Jest opcja zebys jakos je po ludzku ponumerowal np. skalper1, skalper2 itd. bo jak sie czyta Twoje postu z tymi nazwali "szalony-szalony" to sie czlowiek lekko gubi ;)

Powodzenia w projekcie

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

środa 13 mar 2013, 19:02

szulczas pisze:no trzeba przyznac ze ilosc pipsow jakie zgarniaja Ci te EA robia wrazenie... mimo ze to demo
Jest opcja zebys jakos je po ludzku ponumerowal np. skalper1, skalper2 itd. bo jak sie czyta Twoje postu z tymi nazwali "szalony-szalony" to sie czlowiek lekko gubi ;)
Powodzenia w projekcie
Dzięki. !smail! Na razie pozostanę przy dotychczasowych nazwach. Właściwie jak mi się wydaje odzwierciedlają aktualną fazę projektu.
Może jeszcze będzie "Szalony i Obłąkany" albo "Szalony i Nieobliczalny" :lol:

Pozdrawiam
Wojtek

http://www.myfxbook.com/members/rynek_forex
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

sobota 16 mar 2013, 14:30

Witam

Krótka relacja z postępu prac w tym tygodniu nad moim nowym EA. W tym tygodniu pracowałem tylko nad linią Szalony Scalper.

Obrazek

Obrazek
To prawie to sam co 3.1 tylko 3.1M miał już aktywne zabezpieczenia. Przez pomyłkę był zbyt mocno przycięty, co mogło się okazać niekoniecznie błędem i zaowocowało drobną zmianą konfiguracji. Niskie DD to zasługa filtra korelacji między parowych i zbyt mocnego graniczenia pracy w trakcie NEWS. Z drugiej strony wystarczy przejść z stałej pozycji na przykładowo 1% ryzyka by wyniki wystrzeliły w kosmos.

W piątek aktywowałem test wersji Szalony Scalper-3.1M-Final -, ale w ciągu dnia znalazłem jeszcze 2 drobiazgi w kodzie i wprowadziłem jedną zmianę, tak więc Test końcowy Scalper-3.1M-Final zacznie się od poniedziałku. Szalony Scalper-3.1M-Final - kod jest całkowicie zakończony i nie zamierzam go już modyfikować, chyba że znajdę jakiś błąd. Wszystkie pomysły i zabezpieczenia są już w kodzie choć cześć z nich może okazać się zbędna patrząc i analizując wyniki pracy 3.1M.

Edukacja dla zainteresowanych.
Moim zdaniem żadne EA nie przetrwa na realnym rynku jeśli nie będzie uwzględniać w ciemno "Czasu" (Timing) oraz News, jak np. ogłoszenia stopy Banków Centralnych, wypowiedzi Bena czy ECB, czy najważniejszych news gospodarczych, czego oczywiście nie można przetestować w żadnym testerze.
Przykładowo jaki sens ma otwieranie nowych pozycji (nowej piramidy na danej parze) w luce między sesją USA i Azją ?, albo jaki sens ma otwieranie nowej pozycji na parze egzotycznej xxxwww, która zmienność ma tylko w trakcie sesji USA, albo na luce niedzielno - poniedziałkowej, albo w piątek na końcu sesji itp. itd. Większość tych pozycji będzie potem męczona i znacząco zaniża wyniki EA. Na FF jest sporo informacji i opracowań o Timingu z których można wyciągnąć sporo wniosków i zbudować tabele czasu pracy dla każdej pary.

News - po raz pierwszy w swoim projekcie EA na skutek błędu jaki popełniłem w 3.1M wpadłem na myśl by rozgraniczyć konfigurację dla NEWS powszechnie uważanych za High oraz o ważności MEDIUM i Komunikatów (wypowiedzi, raportów itp) . Inne parametry ograniczają pracę EA w trakcie publikacji NEWS High i poziomie Medium i Komunikatów. To działanie trochę na czują i nie wiem jaki będzie miało wpływ na wyniki. Jedno jest pewne: ważne NEWS potrafią zmienić na jakiś czas kierunek pary lub w trakcie wycinki SL lub potem w trakcie nawrotki narobić niezłego bałaganu w wskaźnikach i wygenerować fałszywe wejścia, które skończą się SL lub męczeniem pozycji.

Filtr korelacji - niezbędny kiedy EA pracuje wg koncepcji - zawsze gdzieś jest okazja i bierzemy wszystko co się rusza. W tym przypadku "Szalony" działa na wszystkich parach jednocześnie w poszukiwaniu okazji. Jeśli jednak otworzy piramidę na EURUSD i potem pojawia się okazja na USDCHF to EA już nie otwiera tej pary bo jest ona silnie skorelowana z EURUSD. To jakby podwoić tę pozycję, wiec lepiej pracować większą pozycją na pierwszej parze. Z drugiej strony korelacje się rozchodzą i jeśli akurat pary żyją własnym życiem EA otworzy pozycje na obu parach. Korelacje można badać na różne sposoby , na sztywno, aktywnie i pasywnie. Można obliczyć raz na dobę i zapisać do plików, można na sztywno, a można dynamicznie w okresie czasu np ostatnich xx godzin czy dni - szczegóły muszą być dostosowane do strategii EA.
Co do serii Szalony Szalony, to biorąc pod uwagę 3 aktywne testy i ,że EA pracują całkowicie bez zabezpieczeń wynik są także bardzo zachęcające. Myślę, że szlifowaniem tej serii zajmę się za 2 tygodnie. Przyszły tydzień to zakończenie prac nad "Szalony Scalper"

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

niedziela 17 mar 2013, 12:58

Witam

Weekend to czas kiedy można pomyśleć, poanalizować i na zregenerowany umysł podjąć decyzję. Mając wersję Szalony Scalper-3.1M-Final (wszystkie zabezpieczenia w kodzie) dziś rano zrobiłem Szalony Szalony-3-Final-alfa wprowadzając wszelkie korekty i pomysły jakie wynikły z obserwacji dotychczasowych testów.

W związku z tym od poniedziałku testuje tylko obie linie w prawie końcowych wersjach

Linia Szalony Scalper - tradycyjne wskaźniki decydują o otwarciu pozycji

Szalony Scalper-3.1
Obrazek
Wersja pozbawiona (wyłączone) wszelkich zabezpieczeń na 28 parach stała pozycja 0.01

Szalony Scalper-3.1M
Obrazek
Włączony filtr trendu i FFcalx1 (tylko High) oraz filtr korelacji - tylko brak ograniczenia ilości pozycji na parze na teście i brak w teście włączonego ograniczenia max DD pary i całości DD oraz Force SL. Stała pozycja 0.01 - 5000 PLN.

Szalony Scalper-3.1M-Final
Tu będzie MyFXBook
Włączony filtr trendu i FFcalx3 (High i Medium i Speak) ,filtr korelacji, włączona obsługa godzin sesji par. Tylko brak ograniczenia ilości pozycji na parze i brak w teście włączonego ograniczenia max DD pary i całości DD oraz Force SL. Stała pozycja 0.01 - konto z saldem początkowym 5000 PLN. W tej wersji szukam tylko błędów w kodzie i sprawdzam logikę otwierania pierwszej pozycji piramidy (jedna zmiana w stosunku do 3.1M ) zasady dokładnie takie same jak 3.1 - musi być zgodność)
Linia Szalony Szalony - Auto Adaptacja

Szalony Scalper (szalony)
Obrazek
Brak jakichkolwiek zabezpieczeń w tym filtru trendu! - stała pozycja 0.01 start z 5000 PLN

Szalony Scalper (szalony-3)
Obrazek
Brak jakichkolwiek zabezpieczeń ale włączony filtru trendu. Stała pozycja 0.01 start z 5000 PLN

Szalony Scalper (szalony-3-Final-alfa)
Tu będzie MyFXBook
Włączony filtr trendu i FFcalx3 (High i Medium i Speak) ,filtr korelacji, włączona obsługa godzin sesji par, full AutoAaptacja. Tylko brak ograniczenia ilości pozycji na parze i brak w teście włączonego ograniczenia max DD pary i całości DD oraz Force SL. Stała pozycja 0.01 - konto z saldem początkowym 5000 PLN. W tej wersji szukam tylko błędów w kodzie i sprawdzam logikę otwierania pierwszej pozycji piramidy - zasady dokładnie takie same jak szlony-3 - musi być zgodność)
Jeśli Szalony Scalper (szalony-3-Final-alfa) będzie OK po usunięciu ewentualnych błędów w kodzie koniecznie sprawdzić jeszcze na testerze możliwość doprecyzowania pierwszego otwarcia przez dodanie trzeciego AAD lub filtra poziomów lub sprawdzenie algorytmu obliczania dynamiki sprawdzić filtr AAD trendu - chyba za szeroki poprawić algorytm.
----
W praktyce daje sobie max 2 dni robocze by rozpocząć pracę na Live koncie na wszystkich parach jak w testach. Będzie to wersja Szalony Scalper-3.1M-Final.

Pozdrawiam
Wojtek
17 marca 2013 - godzina 23.30
1. Luka GAP na wszystkim jakiej chyba od roku nie widziałem - prawidłowa reakcja EA na GAP
2. W obu wersjach Final Ffcal poprawnie i tabela godzin poprawnie
3. !!! Błąd w obu wersjach w obsłudze dni tygodnia - postawił nowe pozycje w niedziele przed 23 (23 była blokada ruchu do 01 która działa poprawnie) - obsługa dni tygodnia zawiera jakiś błąd - szlag - pomylona w deklaracji numeracja dni tygodnia.
4. Final - Rozdzielić statusy na kilka osobnych linii - dane razem nieczytelne
5. Błąd statusu godzin pracy - poprawnie działa, odwrotnie wyświetla
6. Brak błędu w 3.1M-Final w parametrach wejścia 1-15 -jest ok i poprawnie jak w 3.1 i 3.1M
18 marca 2013
7. Pomyłka w poprzednich opisach - Szalony Scalper-3.1M-Final wprowadziłem testowo jedną zmianę zasad otwierania pozycji w stosunku do Szalony Scalper-3.1M (zmiana w S/R) - nie wiem jaki będzie miała wpływ na wyniki - w teście muszę ocenić czy pozytywny czy nie i czy na Live dać parametry 3.1 czy z tą zmianą. Zmiany tej nie można ocenić nawet przybliżenie testerem niestety muszę poczekać dobę i porównać z 3.1 na piechotę
8. Szlony-3-Final - poprawnie działa korelacja i poprawnie przeniesione zasady z Szalony-3 - pozostaje poprawić dni tygodnia i jeszcze raz przyjrzeć się algorytmowi AAD i potestować
!!!! Technika obciążenie maszyny - musiałem wyłączyć wszystkie niepubliczne testy - wersja Final która przelicza na bieżąco całą sytuacje mocno obciąża procka. Z drugiej strony 12 instancji MT4 i w każdej obsługa 14 par może podgrzać każdy serwer. W momencie gwałtownych ruchów na rynku kiedy wzrasta ilość tick pojawia się spore zapotrzebowanie na moc. No chyba że mamy AM Standard - tu między tickami można zrobić siusiu i i kawę i jeszcze nie może zostać wolny czas.
Dobijanie procka może opóźniać reakcje EA - przemyśleć czy czegoś nie można jeszcze zoptymalizować w kodzie

10.15 zmiana w 3.1M-Final - powrót do parametrów 3.1 - podniesienie S/R ok, ale pozbawiło EA dozy Szaleństwa

Dzięki uprzejmości Brokera miałem okazję jeszcze raz przetestować jedną z podstawowych "zdolności" jakie musi mieć EA - mianowicie zdolność do podjęcia obsługi transakcji po zerwaniu łączności z brokerem, restarcie platformy czy restarcie Serwera Brokera jak i pełne spektrum niedyspozycyjności serwera MT4 Brokera, brak otwierania zleceń, brak możliwości zamykania zleceń, zanik zleceń i ponowne się pojawienie, zanik historii i ponowne się pojawienie - log EA i Log Mt4 pełen jest dziś fajnych wpisów.

Godzina 18.15;18 marca 2013 - Nie będzie publicznego testu Szalony Scalper-3.1M-Final - Szkoda czasu. Poprawiam błąd związany z dniami tygodnia i przełączam skonfigurowane Instancje MT4 do konta Live w Armada.

Na tym koncie mam otwartą na ten moment jedną pozycję na jednej parze manulaną i poczekam z publikacją do momentu aż ja zamknę. Ponadto muszę się zorientować czy można do MyFxBook teraz dać dane od określonego dnia bez Historii z poprzednich 3 miesięcy. Jeśli nie to poproszę Armadę o założenie nowego czystego Konta i przelanie środków z konta na konto by można dać full historię z weryfikacją dla niewierzących.

Ale jaja - po dzisiejszej awarii w Prime/Armada na niektórych walutach na Live brak historii na części TF. Chyba będzie trzeba zrobić konfigurację zaawansowaną, a już miałem nadzieję że pójdzie prosto.

Usunąłem z strefy publicznej zatrzymany test Szalony Szalony-2 - zgodnie z wcześniejszym opisem z powodu braku zabezpieczeń i ustawionego ryzyka na 1% test w praktyce zaliczył MC na GBPCHF choć tak naprawdę po zatrzymaniu pracy na innych parach nie ma MC. Wszystkie pozostałe pary zamknęły się z zyskiem para GBPCHF nadal się kisi. Jeśli EA wyprowadzi tę parę będę kontynuowała ten test na wszystkich parach na tym koncie, ale ze stałą pozycją a nie z %.
Takie zatrzymanie symuluje trochę jedno zabezpieczeń które zapobiega otwieraniu nowych piramid przy spadku salda i wygasza pary i nie otwiera nowych dopóki saldo wolnych środków nie wróci do bezpiecznego poziomu.

!!! Sprawdzić spread dodawany do BE - czy na pewno są poprawnie dodawany pipsy odczytane od brokera
!!! Poślizgi 22-23h niby mała płynność - aktualny czas to 40 ms - myślimy o VPS w UK zwiększyć odstęp BE o 1-2 pips na poślizgi
!!! pomyłka w konfiguracji czasu sesji - różnica 1 h na GMT

19 marca 2013
!!! Wielka Dupa - przez noc EA na koncie real w ArmadaMarkets wymieliło ok 30 pozycji i przyniosło 2 PLN straty - powód jest jeden - błędy w historii na konie Live o czym pisałem już wczoraj natychmiast po uruchomieniu. W tym samym czasie 3.1 na demo wymieliło 800 pipsów na PLUS, a 3.1M na demie skromne 60 pips na plus.

Albo mam pecha i to nie do końca naprawione skutki wczorajszej awarii serwerów MT4 , albo nic się nie zmieniło i nadal EA są tępione nawet w Prime. Te same wskaźniki MTF pokazują inne cyfrowe wartości wskazań wyrzucone na ekran na koncie real i Demo - masakra po prostu jak w TV.

By wykluczyć możliwość błędu z mojej strony i bezpodstawnych pretensji Brokera o 6 rano wywaliłem z konta live 3.1M-Final i wgrałem 3.1M - dokładnie 100% to samo co działa od 7 dni tradingowych bezbłędnie na DEMO - skopiowałem (pokryłem) wszystko z konta Demo na Live EA wskaźniki, template i set wszstko przerestartowałem. Niestety nie nadal była Dupa - inne odczyty wartości cyfrowej wskaźników w trybie MTF nawet gołym okiem było widać róznice.

W związku z powyższym zastosowałem pierwszą z dwu sztuczek jakie trzeba zrobić by mieć szanse w starciu na tym froncie. Na koncie real dodałem do template z EA na każdej parze specjalny "wskaźnik" (opisze najprościej jak można) który wymusza aktualizacje historii na wszystkich TF po każdej świeczce nowej na TF. W ten sposób użyte w EA wskaźniki MTF aktywowane na innym TF muszą dostać poprawne dane i tak faktycznie się stało. Dopiero po tym zabiegu EA na real i demo dały taki sam obraz rynku. To zjawisko spotkałem już wcześniej - są też skrypty do force zaciągania historii realnej od brokera i inne.
Aktualnie mając 100% takie same konfiguracje Demo i Real czekam co będzie dalej. Trochę to potrwa bo 3.1M jest dość mocno przycięty i tak właściwie nie jest już Szalony.

Gorąco doradzam by jeśli, ktoś to czyta i ma EA w Armada korzystające z danych kilku TF aktywował jednocześnie Demo i Real w identycznej konfiguracji i upewnił się że ma te same odczyty.

Niestety z tego jednoznacznie wynika, że w Armada będę musił zrobić to co od 3 lat stosuje w Alparii i zastosować w ciemno drugą brudną sztuczkę, która rozwiązuje problem z EA które zarabia na demie a nie zarabia na real, ale o tym za kilka godzin jak będą wyniki identycznej konfiguracji real i demo i porównanie pozycji.

12:36 Prawdopodobnie muszę odszczekać złe o Brokerze ArmadaMarkets i Prime - choć awaria u nich była nie u mnie

Wczoraj przechodząc na Live popełniłem teoretyczny błąd - mianowicie mając działające DEMO po prostu przełączyłem numer konta i hasał na Live i powstała sieczka w danych historycznych spowodwana wczorajszą awarią u nich i odtwarzaniem oraz uzupełnianiem danych historycznych na serwerach Live.
Ponieważ dalej po ostatniej zmianie była sieczka - zacząłem od zera
Zainstalowałem od zera w nowych katalogach dwie nowe instancje MT4 i podłączyłem je od razu do Live. Wgrałem od zera wskaźniki i EA oraz skrypty i skompilowałem na docelowych kontach. Pobrałem Force cała historię Live jaką można wymusić od Brokera na wykresach na wszystkich parach i TF

Tym razem po włączeniu template uzyskałem od razu poprawny obraz rynku porównywalny z DEMO.

Tym razem także licząc się z pewnym ryzykiem podłączyłem do Live Szaloną wersję 3.1 ale z zabezpieczeniem News, tabelą godzin i dni, ale z !!!! wyłączonym filtrem korelacji, tym samym znacznie więcej "piramid"
Zobaczymy teraz ??

13.45 Wreszcie Live działa poprawnie tak samo jak Demo - te same pozycje otwierane mniej więcej na tych samych poziomach - różnice wynikają już prawdopodobnie tylko z poślizgów.

Teraz przyszedł czas na podłączenie narzędzia z strony http://4xtrader.net/forex-tools/ - za 2-3 dni powiem Wam czy w stosunku do EA http://www.armadamarkets.pl/ to faktycznie "Nowa jakość na rynku forex." Podłączanie na Demo lub do Pracy manualnej nie ma sensu - Tu faktycznie jestem skłonny zgodzić się z hasłem że to "Nowa jakość na rynku forex" choć nie wiem czy to ich zasługa Ich czy raczej Lmax i może braku VD, ale o tym przekonamy się za kilka dni.
16.23
Wreszcie jest OK Live chodzi
jak pszczółka Maja i zapyla moje konto, a Ja Gucio sobie patrzę. Dwa miesiące (oceniam jakieś 300-400 godzin pracy tylko nad EA poświęconym na różne testy) po rozpoczęciu widzę realizacje i zaawansowanie projektu Szalony Scalper-3.1/3.1M-Final na 95%.

Nadzwyczaj dobrze radzi sobie też Szalony Szalony-3-Final-alfa (Full Auto Adaptacja) na Demo, która nie jest jeszcze jest podłączona na MyFxBook. Ponieważ każde kodowanie było drugie w stosunku Szalonego Scalpera poza błędem w dniach tygodnia wydaje się wszystko chodzić idealnie. Musze tylko jeszcze sprawdzić jeden z Algorytmów i będzie drugi test Full Live na wszystkich parach! Zaawansowanie tego projektu oceniam na 90%

20 marca 2013 g 9 rano - na Live włączyłem filtr korelacji
!!! sprawdzić na demo !!! poprawność obsługi Magic i generatora numerów - oraz dwa różne EA na tym samym koncie

21 marca 2013 - Kiedy rano wstaje i widzę jak Live wzrosło w nocy o 7% to aż się boję. Z drugiej strony odpowiada to 3.5% na koncie z depozytem 5000 PLN, i boję, że zostanę prawdziwym Guciem.
Zgodnie z wcześniejszym opisem - dopłacam dziś depozyt do 5000 PLN bo jazda na 2500 to jednak jazda po krawędzi i EA nie może rozwinąć skrzydeł bo część par jest automatycznie blokowana z powodu zbyt niskiego salda.

ArmadaMarkets spisuje się całkiem OK mimo, że pracuję z polskiego DC i mam ok 40 ms do serwera.

Aktywowałem kolejny test - aby nie mnożyć kont podłączyłem go do tego co jest opisane jako Szalony Scalper (szalony-2) i widoczne na MyFxBook. Oczywiście świeże instalacje MT4 - by dwa razy nie popełniać tych samych błędów.
Oryginalnie Szalony Scalper (szalony-2) był to test systemu Szalony Scalper (szalony) który cały czas jest aktywny ,ale z ustawieniem 1% zamiast stałej wartości. Test wygasiłem bo - wszystkie transakcje zamknięte - było prawie MC bo saldo i wszystkie pary bez filtra korelacji to było za mało na 1%. DD zrobiło się 50% ale algorytm wyprowadził parę GBPCHF na prostą i zamknął z zyskiem.

Aktualnie Szalony Scalper (szalony-2) to kopia na demo mojego Live , !!! ale dwie zmiany
Obrazek
1. Poprawione 1-15 !!! porównać z Live koniecznie moment otwarcia pozycji
2. Dodane GOLD i Silver by sprawdzić poprawność przeliczeń - znowu może skończyć się MC !!!
3. Stała stawka 0.02
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

piątek 22 mar 2013, 07:50

Witam

Dziś ostatni dzień testów w dotychczasowym kształcie, jeśli przypadkiem ktoś to śledzi.

Od poniedziałku testy publicznie zostaną ograniczone tylko do dwu ostatecznych wersji EA oraz Live. Prawdopodobnie zaoram również temat, który aktualnie czytacie.

Zakończyłem kodowanie i niewidoczne publicznie na MyFXBook testy ostatecznej wersji EA serii "Szalony Szalony", czyli full auto adaptacyjnego EA, które pracuje na wszystkim co się rusza i ma jako taką płynność.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

piątek 22 mar 2013, 07:57

Tyle tego jest, ze nawet nie pokapowalem - przechodzisz ktoryms na live juz?

Ja od jakiegos czasu testuje na demo smieszna koncepcje. Rowniez system, ktory kiedys musi zaliczyc MC, natomiast od 6 tygodni robi 70-120% konta tygodniowo. W poniedzialek odpalam go na live, zobaczymy co z tego wyjdzie. Co weekend wyplata (chociaz znajac murphyego akurat jak puszcze live, pojdzie MC). Mozemy zrobic zawody!
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
odkrywca
Moderator Sub-Forum
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 09:31
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

piątek 22 mar 2013, 09:17

Witam,

Ja z zawzietoscia sledze Twoje poczynania na myfxbook. Zastanawiaja mnie dwie rzeczy:
1. Twoj robot otwiera trzy pozycje na jednej parze, jednak zamyka je oddzielnie i w sporych odstepach czasowych, czaami powiekszajac strate. Jaki cel ma zastosowanie splitu pozycji, chodzi to o mozliwe spiramidowanie pozycji, a poprzez zamkniecie pierwszej z nich na plusie zabezpieczasz reszte?
2. Masz moze maksymalna wartosc na ktora moga rozjechac sie wartosci balance i equity? Zdaje sie ze niektore wersje roznia sie wlasnie pod tym wzgledem. 3.1M ktory byl/jest spokojny i ma maly DD posiada spory rozrzut ww. wartosci a bardziej agresywne EA maja wartosc ok 94-95%. Ta roznica wynika z roznicy w zamykaniu pozycji?

Pozdrawiam.

Ps. Ja tez ostatnio odnioslem wielki sukces programistyczny, po 30 min udalo mi sie dodac w kodzie wskaznika funkcje wylacznia alertu, tak wiec banki powinny juz czuc sie zagrozone na polu transkacji zautomatyzowanych !smail!
gupiś.

"Może chłopak naprawdę coś odkrył co zmieniłoby patrzenie na rynek Forex tak jak Kopernik nikt mu nie wierzył że to Ziemia kręci się wokół Słońca. Został doceniony dopiero po śmierci."

Moje analizy z wykresami

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

piątek 22 mar 2013, 19:38

macierewicz pisze:Mozemy zrobic zawody!
Zawody możemy zrobić na Demo - na Live mogło by się to skończyć MC kiedy emocje biorą górę na rozsądkiem !smail!, ale nie kuś - zaproponuj nagrodę i możemy powalczyć na Live , tylko z góry załóż, że nagroda moja, bo wersja ostateczna "Szalony i Opętany" zaprzecza istnieniu wszelki znanych praw wszechświata i zasad fizyki. :lol:

Tak - metoda by założyć, że może być MC i najpierw wypłacić wkład to podstawa - potem można już popuścić i poszaleć.
odkrywca pisze:1. Twoj robot otwiera trzy pozycje na jednej parze, jednak zamyka je oddzielnie i w sporych odstepach czasowych, czaami powiekszajac strate. Jaki cel ma zastosowanie splitu pozycji, chodzi to o możliwe spiramidowanie pozycji, a poprzez zamkniecie pierwszej z nich na plusie zabezpieczasz reszte?
Nie,to trzeba konkretnie. Wersje 3.1 i 3.1M były kilkakrotnie kompilowane na żywca już w trakcie test i i wtedy się resetował i przejmował obsługę istniejących pozycji, i zamykał taki jubel jak tylko para miał plus.

Trzeba konkretnie, bo obie linie różnią się minimalnie koncepcją budowy koszyka pary walutowej, a w momencie jak włączone są korelacje sprawa się komplikuje, bo korelacje nie tylko blokują pary ale i podbijają. Sama nazwą wzięła się właśnie z koncepcji budowy koszyka pary.

W lini "Szalony Scalper" (3.1/3.1M) nie zabezpieczam reszty przez zamknięcie pierwszej jak piszesz. Buduję koszyk, aż do wartości dodatniej i zamykam na sztywno jak jest zysk, choć jest coś na kształt TS.

W linii "Szalony Szalony" koszyk plusowy po BE ciągnięty jest osobą funkcją gdzie jest oczywiście piramidowanie.

W linii "Szalony i opętany" - jest jeszcze inaczej, ale nie mogę na razie opisać, bo i tak nikt nie uwierzy póki przynajmniej MyFxBooka nie będzie.
odkrywca pisze:2. Masz moze maksymalna wartosc na ktora moga rozjechac sie wartosci balance i equity? Zdaje sie ze niektore wersje roznia sie wlasnie pod tym wzgledem. 3.1M ktory byl/jest spokojny i ma maly DD posiada spory rozrzut ww. wartosci a bardziej agresywne EA maja wartosc ok 94-95%. Ta roznica wynika z roznicy w zamykaniu pozycji?
Zasadą testu było nie włączanie zabezpieczeń - tylko tak można przetestować sytuacje ekstremalne. Na live jest kilka zabezpieczeń opartych właśnie na sytuacjach extremalnych i teoretycznych jak np. GAP czy inne przeliczanych w stosunku do wolnego depozytu.

Zwróć uwagę na zakładkę Summary - zobacz na ilu parach EA pracuje jednocześnie. W momencie jak Ty pisałeś zajrzałem - 3.1M miał 1000 PLN na minus ale 440 to było USD PLN i 350 jakaś inna para, a miał 9 par otwartych. Zawsze na jakiejś parze jest obsuwa i EA buduje wtedy koszyk, aż do PLUS i ucieka z pozycji polując na następną okazję.

DD to osobna sprawa - EA zawsze sumarycznie ma DD bo zawsze ma od kilku do kilkunastu par otwarte. Czasami jedna para może zrobić 70% DD widocznego w statystyce

Teraz 3.1M 334 PLN na minusie ale 17 !!! par otwarte i razem 48 pozycji po 0.01 akurat proporcjonalnie najwięcej 6 na parze. To się tak dynamicznie zmienia, że nie można nadążyć. W tym momencie liczy się algorytm rozpisany na papierze i zakodowany.
Ale już na Live (zabezpieczenia) zostały mi tylko 3 pary bo od +1H po starcie sesji USA w piątek EA zamyka tylko pary ale już nie otwiera nowych.
Zauważyłem, że MyFxBook popełnia błędy w budowie obrazków,
którymi się sugerowałeś lub masz cache - wymuś przerysowanie przez zmianę z Lot na pipsy i odwrotnie by zobaczyć poprawny obraz.

http://www.myfxbook.com/members/rynek_forex

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

sobota 23 mar 2013, 17:34

i jak zawsze, każdy czeka na gotowca, zeero wlasnego pomyślunku, tylko daj, daj i jeszcze raz daj, a nawet jak dasz jak na tacy i nadal nie chce się samemu myśleć to dalej daj, daj, q.... nawet jak ci ktoś da a Ty nadal nie będziesz myślał to i tak g.... Ci z tego wyjdzie, Tluszczofil dedykuje ten tekst Tobie i wszystkim innym i ktorzy mają awersję do wlasnego mozgu
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

sobota 23 mar 2013, 19:20

zicmar58 pisze:i jak zawsze, każdy czeka na gotowca, zeero wlasnego pomyślunku, tylko daj, daj i jeszcze raz daj, a nawet jak dasz jak na tacy i nadal nie chce się samemu myśleć to dalej daj, daj, q.... nawet jak ci ktoś da a Ty nadal nie będziesz myślał to i tak g.... Ci z tego wyjdzie, Tluszczofil dedykuje ten tekst Tobie i wszystkim innym i ktorzy mają awersję do wlasnego mozgu
Oj chyba za ostro pojechałeś - forum po to istnieje by wymienić się informacjami.
tluszczofil pisze:a czy w ramach dokształtu dla dawcow kapitalu moglbys napisac cos wiecej na czym opiera sie ta EA, bylo by wiecej pozytku z tego forum. Pozdrawiam
Cały czas przekazuje "okruszki" mojej wiedzy o EA, która zresztą cały czas się poszerza, choć przyznam się, że dotarłem chyba już do pewnej granicy ostatecznego Oświecenia w zakresie EA. Przeczytaj jeszcze raz i zobacz ilu informacji udzieliłem pod różną postacią w dwu tematach.

Ale masz racje: sercem EA są dwie linijki kodu (jak się postarać to może jedna), które odpowiadają za tworzenie koszyka pary walutowej plus użycie Renko o czym już było no i oczywiście odpowiednie MM i chyba nie jestem gotów by tak wprost napisać.

Od 3 miesięcy mniej więcej zastanawiam się jak podzielić się z innymi użytkownikami forum wiedzą o pracy manualnej by ktoś mi uwierzył lub na początek nawet zwrócił uwagę na to co napiszę i nie uznał, że jestem pomylony.

Mam już pomysł i w święta planuje napisać posta o tym jak doznałem "Oświecenia i przeszedłem ascendencje" w zakresie forex. Oczywiście to wszystko dalekie przenośnie, ale zamierzam właśnie w ten sposób zwrócić uwagę na to co napiszę.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
odkrywca
Moderator Sub-Forum
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 09:31
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

sobota 23 mar 2013, 23:08

Skoro Wojtek pisze ze czyste jadro ea ma 2 linie kodu, wiec zakladam ze opiera on swoj system o formacje na renko, poza tym niewiele wskaznikow przydaje sie na tym rodzaju wykresu a w dodatku umozliwiaja agresywny scalping tzn. nie obciazaja zbytnio komputera bo juz samo tworzenie renko w mt4 jest wymagajace.
gupiś.

"Może chłopak naprawdę coś odkrył co zmieniłoby patrzenie na rynek Forex tak jak Kopernik nikt mu nie wierzył że to Ziemia kręci się wokół Słońca. Został doceniony dopiero po śmierci."

Moje analizy z wykresami

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

niedziela 24 mar 2013, 09:17

Wojtku, na demo to ja sie silowalem 5 lat temu :). Jak jestes taki pewny swojego sysa, mozemy sie i na demo pobawic. Tez ustawie swoje EA agresywnie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Co do nagrod - jesli wygrasz, wysle Ci kurierem dobra flaszke. Jesli ja wygram, zbanujesz na zawsze ZZZ. Pasuje?
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

niedziela 24 mar 2013, 09:45

Witam
Aby nie było, że się nie dzielę
- 100% logiki otwierania pozycji - maksimum prostoty - tak jak prosty jest rynek.
Krok pierwszy - wyznaczanie trendu głównego
Biorę ten sam wskaźnik z takim samym ustawieniem (jaki ? - no miła być logika nie kod) i na 3 różnych tradycyjnych TF i jeśli na 3 TF wskazuje ten sam kierunek to znaczy, że mam trend i kierunek.

Wtedy na Renko
po drugiej świeczce (powiedzmy prosto w tym samym kolorze) w powyższym kierunku trendu otwieram pozycję.

Koniec !!! logiki otwierania pozycji

Otwarcie pozycji to pikuś - można na setki skutecznych sposobów robić. O skuteczności EA nie decyduje otwarcie pozycji !!!

O skuteczności EA jego wynikach decyduje
- kiedy i jak zamkniemy zyskowną pozycję !
- jak obsłużymy pozycję która po otwarciu przed zamknięciem zacznie się cofać !!!
- jak zarządzamy kapitałem
- jakie mamy zabezpieczenia i jaką obsługę logiki praw rynku

P.S - miało być 100% - przypomniałem sobie
Powyższa opisana logika jest w wersji ostatecznej "Szalony i Obłąkany", która jeszcze nie była publikowana na MyFxBook
"Szalony Scalper" to był 7 różnych wskaźników (5 zwykłych i 2 na renko)
"Szalony Szalony" to jest 2xRenko i jeden tradycyjny
Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

niedziela 24 mar 2013, 10:02

tluszczofil pisze:bo jak wiadomo rynek duzy i pipsów wystarczy dla każdego.
I tu się mylisz - na przestrzeni ostatnich lat było dostępnych publicznie zarówno bezpłatnych jak płatnych (znam 3 przypadki dokładnie) kilka EA, które rozwalały rynek u brokera, a nawet rynek u dostawców płynności.

Co się stanie jak u Brokera 100 szt EA otworzy w tym samym momencie pozycje !!! - kto to pokryje - zaraz po jednym dniu broker lub LP przypomną sobie o istnieniu VD lub zmajstrują automat grający przeciwko EA i cała praca w piach.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

niedziela 24 mar 2013, 19:55

macierewicz pisze:Jesli ja wygram, zbanujesz na zawsze ZZZ. Pasuje?

hahahah...to zes dojeba.l... :lol:
swoja droga Pana zzz chyba czasmi ponosi z postami... ;)

A co do projektu EA to mozna bylo sie domyslac ze Wojtek cos wykombinowal malo skomplikowanego co do otwierania pozycji... tylko "dowalil" dodatkowe rzeczy ktore raczej nie sa do ogarniecia w grze manualnej

Caly czas kibicuje i czekam az ruszysz z livem :D

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

poniedziałek 25 mar 2013, 23:03

macierewicz pisze:Wojtku, na demo to ja sie silowalem 5 lat temu :). Jak jestes taki pewny swojego sysa, mozemy sie i na demo pobawic. Tez ustawie swoje EA agresywnie, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Co do nagrod - jesli wygrasz, wysle Ci kurierem dobra flaszke. Jesli ja wygram, zbanujesz na zawsze ZZZ. Pasuje?
Niestety nie - ZZZ ma prawo się wypowiadać, ale ty nie musisz z nim dyskutować.

Co do meritum
Z powodu braku "mocy obliczeniowej" około 21 odłączyłem jedn z publicznych testów nazwany "Szalony Scalper (szalony-2)" który był kopią 3.1M z niewielkimi zmianami (zrobił ok5% depozytu dziś) . W to miejsce podłączyłem pełne Live lu pojutrze podłącze jeszcze 2 testy z tego jednego jestem sam ciekaw bo obejmie wszystkie absolutnie pary oraz Gold i Silver w Armada.

Wszystkie działające testy i widoczne publicznie testy wg mojego przeliczenia nie powinny już zaliczyć już MC bo mają spory depozyt, a pracują stałą pozycją. Więc procentowo będę robić coraz mniej a kwotowo podobnie. Zostawiłem je aktywne, bo ciekawe statystyki powstają.

Reszta konfiguracji jutro, bo dziś nie mam fazy.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości