Szalony scalper - kiedy MC ?

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

czwartek 18 kwie 2013, 23:59

Witam

Przestałem pisać tutaj bo atmosfera zaczęła się rozbić niezdrowa. Ponadto sam nie byłem pewien jakie będą dalsze losy mojej pracy.

Wbrew moim oczekiwaniom chyba wszystkie wersje pośrednie nie przetrzymały Stres testu. (porzucałem konta aktywując potem nowe) Praca na 27 parach jednocześnie bez zabezpieczeń doprowadziła w końcu do MC każdą konfigurację - jednak zanim umarła oddała cenne usługi umożliwiając analizę i usuniecie nieraz śmiesznych błędów w kodzie czy logice i przetrwanie przewodnikowi.

Kilka wniosków z analiz, które mogą być przydatne dla programujących własne EA

99% błędnych pozycji otwarło się w 3 sytuacjach:

1. Długa konsola lub otwieranie pozycji w luce międzysesyjnej ew w niedziele po otwarciu rynku
2. Otwieranie pozycji w okolicy publikacji NEWS, które są zwykle zapalnikiem głębokich nawrotek - oczywiście nie wiadomo które
3. Nagłe zawrócenie rynków - właściwie ono zabiło wszystkie wersje niezależnie od logiki - problemem było to, że w tym momencie miałem otwarte kilka skorelowanych par w złym kierunku, więc straty się powieliły. Ponadto mieśmy do czynienie z ruchem kilkuset pipsowym na niektórych parach lub 600 pipsów w 3 dni na innych i to pozabijało EA. Nie interweniowałem manualnie i nie zamykałem czekając aż się EA wysypie pracując nad poprawkami na przyszłość. Zmieniłem potem część przeliczników by nawet 1500 dużych pipsów w jednej świeczce nie stanowiło problemu.

Ponadto w wersji Live aktywne będzie jeszcze jedno zabezpieczenie jakie cały czas jest wyłączone - Ea będzie utrzymywać cały czas zbiorczą pozycje oczekującą w przeciwnym kierunku dla każdej pary w trybie Hegde która mam własny odwrócony tryb obsługi wiec w takiej sytuacji jak była 2 tygodnie temu nie tylko nie będzie straty tylko będzie zysk no i trochę niżej hard SL dla każdej pozycji na wypadek utraty łączności z Brokerem.

Tyle o publicznych testach wersji bez zabezpieczeń. A teraz dla równowagi psychicznej wyniki wersji z zabezpieczeniami

Obrazek

Wykorzystałem tu konto które już było i od 18 marca pracuje tu moja wersja końcowa. !!! Zwracam uwagę że pracuje też na wszystkich parach i to 10 krotnie większymi pozycjami jak dema co się posypały przy tym samy depozycie. Sprawdźcie też DD po 18 marca.

Zabezpieczenia, filtr news filtr korelacji filtry czasu pracy plus włączona większość zabezpieczeń przed otwieraniem nadmiernej ilości pozycji przy spadku środków oraz zmodyfikowana logika pozwoliła przetrwać EA w trybie ciągłym przez cały okres miesiąca w tym wszystkie zawirowania ostatnich 2 tygodni.

W tym czasie następowały jeszcze drobne poprawki ponieważ cały czas prowadziłem testy na danych historycznych i obserwowałem pozostałe dema wyciągając wnioski z błędnych pozycji.

A wczoraj podłączyłem pary o symbolach o jakich nie maiłem pojęcia, że istnieją, a spread wynosi przykładowo 1000 pipsów a dzienny ruch 36 000 USDMXN

W efekcie poza parametrami ogólnymi i MM pozostał jeden parametr do zmiany w EA bo nie zdołałem wymyśleć nic co by automatycznie dostosowało się do parametrów tak różnych par jak USDMXN i USDCAD jednocześnie. No i dwa tryby pracy w zależności od poduszki bezpieczeństwa związanej z ilości kapitału.

Ten test aktywny będzie jeszcze tylko może jutro, a może kilka dni. Od poniedziałku zamierzam pracować już tym kodem z całkiem poważnymi środkami pod nadzorem oczywiście i nie w tak szalonych parametrach jak wszystkie pary.

Oczywiście nie mam mowy o żadnym upublicznianiu kodu lub sprzedaży co sugerowałam na początku. Ilość pracy jaką włożyłem w połączeniu z osiąganymi wynikami nie kwalifikuje tego do jakiejkolwiek dystrybucji poza własne konta.

Na tym kończę ten temat z mojej strony

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

piątek 19 kwie 2013, 07:03

wojtek_ea pisze: Oczywiście nie mam mowy o żadnym upublicznianiu kodu lub sprzedaży co sugerowałam na początku. Ilość pracy jaką włożyłem w połączeniu z osiąganymi wynikami nie kwalifikuje tego do jakiejkolwiek dystrybucji poza własne konta.

Na tym kończę ten temat z mojej strony

Pozdrawiam
Wojtek
wojtek_ea pisze: Ano, bo może będzie to projekt komercyjny. Przecież łatwiej i szybciej sprzedać 1000-2000 szt egzemplarzy EA po xxx USD jak dojść do tej kwoty na rynku.

eheheheheh. Ale dobrze, ze poszedles ta droga. Na tescie widze bardzo duze DD. Zastanow sie, co bedzie, jak takie DD zlapiesz od razu po rozpoczeciu testu, gdy EA duzo jeszcze nie zarobi.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

piątek 19 kwie 2013, 07:16

Witam

To tylko kwestia rozsądku ilości par na początek dostosowanej do wielkości depozytu - tu każdy test zaczynał się od włączenia wszystkich par na raz. Na Live pracują "najlepsze" pary i spokoje, a nie GBPNDZ czy GBPAUD i podobne lub pary z CHF gdzie potrafią być nagłe skoki.

Ale oczywiście masz rację EA włączony krótko przed nawrotką rynków może zabić każdy źle przeliczony depozyt lub na jakimś znaczącym oporze dla pary może nie przetrwać

Tak więc realne poważne Live będzie pracować powoli z ostrożnym włączaniem par po kolej - nie chodzi o wielki zarobek tylko stały spokojny co miesięczny przyrost konta o kilka czy kilkanaście % nie o 100% jak pokazują testy

Dzięki za uwagi

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: Szalony scalper - kiedy MC ?

piątek 10 maja 2013, 09:25

Witam
Szkoda ze projekt sie wysypal... liczylem i kibicowalem ze przetrwa

Jakies dalsze plany...wnioski...pomysly??

http://www.myfxbook.com/members/rynek_f ... nal/496468

Pozdro

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości