Clusters Indicators

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

czwartek 22 sie 2013, 11:00

Aktualizacja A$ - siedzi na wsparciu:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Clusters Indicators

czwartek 22 sie 2013, 11:03

alx pisze:Kiedy dana para czy waluta jest najsilniejsza/najsłabsza w trakcie dnia? Jak rozpoznać ten moment?
Może policzyć statystykę maksymalnych odchyleń?
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Clusters Indicators

czwartek 22 sie 2013, 11:31

alx pisze:OK. Czyli oryginalny pomysł był taki, żeby raz na dobę kupić najsłabszą parę i sprzedać najsilniejszą.
Ja miałem kiedyś pomysł żeby sprzedać najsilniejszą walutę do najsłabszej :wink:
Jest tylko jedno małe pytanie: kiedy?
Kiedy dana para czy waluta jest najsilniejsza/najsłabsza w trakcie dnia? Jak rozpoznać ten moment?
Oryginalny pomysł był rzeczywiście taki zeby zaraz po północy robic wejscie:
S w najsilniejszą, L- w najsłabszą.
O ile ceny nie szły w dobrą stronę tzn. powstawała strata robot następnego dnia kupował/sprzedawał następny zestaw jaki mu SlopeValues posunął. Aż do momentu kiedy trend się odwracał i pojawiał się zysk na Equity. Wtedy na podstawie dodatkowego śledzenia Equity robot trailował ten wynik aż ostatecznie kiedy następowało ponowne zmniejszenie zysku zamykał wszystko.
Ten robot doszedł w ciągu 6 miesięcy z 5000 pln do prawie 50 000 pln. Niestety przyszedł czas kiedy mechanizm kupowania kazdego dnia okazał się zgubny. Ponieważ robot dokładał kolejne pozycje nawet w konsoli kiedy na rynkach nie było wielkich zmian to niestety przelewarował. I się wysypał kiedy rynki dalej ruszyły w "złą" stronę. Inną sprawą jest to, że od razu grał zbyt wielkimi pozycjami. Ale to demo wiadomo nie boli. :wink:
Obecnie robot pracuje w nieco inny sposób.
Po pierwsze wchodzi na rynek jeżeli różnica między najsilniejszą i najsłabszą parą jest wyższa od określonego poziomu aktywacji. Z moich prawie rocznych obserwacji wyszło, ze dotychczasowa największa różnica była na poziomie 7.
Robot ma ustawiony poziom aktywacji na 2.6. Aktualnie poziom wynosi 1.75. Z tego też powodu robot od ponad miesiąca nie gra. Czeka po prostu. Jednocześnie radykalnie zmniejszyłem mu wielkość pozycji, którymi gra.

Obrazek
how do i print screen

http://www.myfxbook.com/pl/members/Trej ... 018/574469
Obrazek

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Clusters Indicators

czwartek 22 sie 2013, 11:33

esco pisze:
alx pisze:Kiedy dana para czy waluta jest najsilniejsza/najsłabsza w trakcie dnia? Jak rozpoznać ten moment?
Może policzyć statystykę maksymalnych odchyleń?
Bardzo dobry pomysł.
Obrazek

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

czwartek 22 sie 2013, 22:18

Uff, a ja właśnie miałem nieprzyjemność sprzątania po moich własnych wypocinach które poszły w maliny i otwierały/zamykały co chwila pozycję nabijając brokowi niezłe prowizje..

Dzięki ja objaśnienia i podpowiedzi.
Trzeba się z tym trochę przespać...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

poniedziałek 02 wrz 2013, 12:20

A$ nadal trzyma formę:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
m05
Gaduła
Posty: 449
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 09:58
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: exPRL
Kontakt:

Re: Clusters Indicators

poniedziałek 02 wrz 2013, 22:28

alx pisze:OK. Czyli oryginalny pomysł był taki, żeby raz na dobę kupić najsłabszą parę i sprzedać najsilniejszą.
Ja miałem kiedyś pomysł żeby sprzedać najsilniejszą walutę do najsłabszej :wink:
Jest tylko jedno małe pytanie: kiedy?
Kiedy dana para czy waluta jest najsilniejsza/najsłabsza w trakcie dnia? Jak rozpoznać ten moment?
Na AmiBrokerze stworzyłem sobię taki prosty wskaźnik. Zasada badania ostatnich np.3, 4 czy 5 świeczek.
Nazwałem to impet, bo to miał pokazywać.
Idea przykładowo:

( C[-4]+C[-3]*2+C[-2]*3+C[-1]*4+C[0]*5 ) / 15 => waga rosnąca
( C[-4]*5+C[-3]*4+C[-2]*3+C[-1]*2+C[0] ) / 15 =>waga malejąca
C przykładowe, lepsza prezentacja dla CC=(H+L+C)/3;
można tez pozbyć się repaintowania, biorąc np. dla przykładu powyżej, zakres od -6 do -1 i wtedy nie korzysta się z ostatniej ceny C, która jest jeszcze nie ustalona

Nałożenie tych dwóch linii na siebie, pokazuje w którą stronę idzie ostatnia zmiana, a odległość od nich wskazuje wielkość impetu.
Coś podobnego do ADXa, ale oprócz siły, pokazujące jeszcze kierunek. Prezentacja histogramem daje jeszcze lepsze obrazowanie na wykresie.

Tak to wygląda wg mojego skryptu. Cztery widoczne kolory, bo jest tu dodatkowo nałożenie impetu dla 4 świeczek (szybki) i dla 6 świeczek (wolny).
impetAmiBroker.png
Idea powstała wg wskazówek guru AT Murphy`ego, gdzie opisuje sposób badania stanu rynku przez porównanie wzajemne indeksów np. DJIA i Russel2000. Tworząc taki wskaźnik wg tych wskazówek, wymyśliłem tą wstęgę, a potem zastosowałem do porównywania pojedynczego waloru.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, daj się ponieść. 中国的
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.Obrazek

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Clusters Indicators

wtorek 03 wrz 2013, 05:41

Myslę, że nie ma co szukać siły/słabości pary/waluty w ramach jednego dnia. Teoretycznie ten wskaźnik (Slope Values) można ustawić żeby pracował dla tf H1, H4 itd. Mój pierwszy robot, który grał wg wskazań tego wskaźnika od samego początku grał na wskazaniach z D1. Myślałem że w ten sposób uda mi się łapać ekstrema siły/słabości poszczególnych par. Szybko okazało się jednak że to co myslałem ze jest górką/ dołkiem bywało początkiem dłuższego ruchu. W sumie normalna sprawa - trend. ;)
Dlatego w drugim podejściu oprócz gry na D1 wprowadziłem próg poniżej którego robot nie gra. I teraz można powiedzieć, że właśnie ze względu na ten próg od 11 lipca ma wakacje. http://www.myfxbook.com/pl/members/Trej ... 018/574469
Takie niegranie to też nie jest metoda i wypadałoby coś z tym fantem zrobić ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

środa 04 wrz 2013, 05:48

JAREK67 pisze:Myślałem że w ten sposób uda mi się łapać ekstrema siły/słabości poszczególnych par. Szybko okazało się jednak że to co myslałem ze jest górką/ dołkiem bywało początkiem dłuższego ruchu. W sumie normalna sprawa - trend. ;)
No tak. Łapanie górek/dołków się kłania :wink:
Może zamiast tego odchylenia? Np. biorąc ten wskaźnik Mike jeżeli szerokość kanału wykracza poza jakąś typową wartość to jest szansa na powrót? Jeżeli nie zwrot to przynajmniej osłabienie bieżącego ruchu - korekta.
Choć w silnych trendach, takich jak np. ostatni zjazd Kangura nie znam takiego wskaźnika, który nie sypałby przedwczesnymi sygnałami. Dużo przedwczesnymi - można stracić niejedno konto zanim się pojawi ten właściwy.
Ostatnio zmieniony środa 04 wrz 2013, 13:03 przez alx, łącznie zmieniany 2 razy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

środa 04 wrz 2013, 05:49

A'propos Kangura, mój wykres:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Clusters Indicators

środa 04 wrz 2013, 12:56

alx pisze:Choć w silnych trendach, takich jak np. ostatni zjazd Kangura nie znam takiego wskaźnika, który nie sypałby przedwczesnymi sygnałami. Dużo przedwczesnymi - można stracić niejedno konto zanim się pojawi ten właściwy.
To może wchodzić dopiero po n-tym sygnale?
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

środa 04 wrz 2013, 21:00

Tylko który z nich jest tym n-tym?
EDIT: tak, wiem - to jest to pytanie za $milion...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Clusters Indicators

czwartek 05 wrz 2013, 20:00

Wiemy już ze na pierwszym na pewno nie.
Zakładając ze PP poprawnego wejścia rośnie wraz z kolejnymi niepowodzeniami może udało by się zaleście coś optymalnego.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Clusters Indicators

wtorek 17 wrz 2013, 12:19

Muszę pokombinować z MQL i własnymi plikami z historią...

A na razie zaktualizowany A$:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości