skrypt do drabinek by Lucek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

skrypt do drabinek by Lucek

środa 03 wrz 2014, 09:48

Cześć. Ostatnio pobrałem sobie skrypty od Jarka i postanowiłem napisać coś prostszego dla siebie. Niestety Jarek zapodał tylko ex i musiałem sam ogarnąć od nowa :( - najgorsze było wychwycenie prostokąta :D Wstyd...

Skrypt posiada do ustawienia tylko LOT, a po za tym ustawia ten sam TP dla wszystkich pozycji, a krok dopierania bierze z różnicy między narysowanym prostokątem, a obecną ceną. SL nie dodałem ponieważ wolę ustawić je ręcznie - tylko dla pierwszego zlecenia, reszta zależna od rozwoju sytuacji.

Może komuś się przyda :)

Uwagi:
1) skrypt wrzucamy do folderu: Scripts
2) proszę również o nieudostępnianie skryptu na innych forach :)
3) W załączniku projekt oraz skrypt po kompilacji więc można sobie zmodyfikować według własnych potrzeb
4) Testowane u MM (4 liczby po przecinku)

ps. Jarek proszę o ew. poprawki bo mistrzem programowania to ja nie jestem
ss1.png
ss2.png
ss3.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: skrypt do drabinek by Lucek

środa 03 wrz 2014, 10:02

Tego typu piramidowanie moim zdaniem jest słabe, tzn mechaniczne stawianie takich samych pozycji w identycznych odległościach. Osobiście wole powiększać pozycje na korektach niższego rzędu trendu głównego. Poza tym dużo zależy od tego jak SL będzie ustawiony, podstawową kwestią jest dobry stosunek ryzyko/zysk. Powiększanie pozycji bez SL to żadne zmniejszanie ryzyka, tylko zmniejszanie profitu.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
lucek
Stały Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 05:54

Re: skrypt do drabinek by Lucek

środa 03 wrz 2014, 10:18

wdfx pisze:Tego typu piramidowanie moim zdaniem jest słabe, tzn mechaniczne stawianie takich samych pozycji w identycznych odległościach. Osobiście wole powiększać pozycje na korektach niższego rzędu trendu głównego. Poza tym dużo zależy od tego jak SL będzie ustawiony, podstawową kwestią jest dobry stosunek ryzyko/zysk. Powiększanie pozycji bez SL to żadne zmniejszanie ryzyka, tylko zmniejszanie profitu.
Tu się nie rozchodzi o strategie ale o skrypt który pozwala Tworzyć takie piramidy :)

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: skrypt do drabinek by Lucek

środa 03 wrz 2014, 10:35

Zgadza się lucek, a to jest moja opinia na temat tego typu metody. EKG wykończy taką metodę bardzo szybko.

Jeśli chodzi o sam skrypt proponuję nie wyszukiwać prostokąta tylko nazwać ten obiekt podczas rysowania i zrobić np. tak;

Kod: Zaznacz cały

for(int i=0;i<obj_total;i++)
    {
      if(ObjectName(i)!="drabinka")  continue;

        ....


    }
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: skrypt do drabinek by Lucek

środa 03 wrz 2014, 10:45

ehh w zasadzie wystarczy

Kod: Zaznacz cały

if(ObjectFind(name)) 
The Winner Takes It All

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: skrypt do drabinek by Lucek

środa 03 wrz 2014, 12:36

Ja to drabiny stosuję tylko i wyłącznie do złapania ruchu powrotnego. I w sytuacji kiedy się pomylę to w zasadzie nie stawiam SL tylko hedzuję. Szukam wtedy okazji do innego rozwiązania.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: skrypt do drabinek by Lucek

środa 03 wrz 2014, 15:04

Hedge to złudne wrażenie bezpieczeństwa, zmniejsza ilość stratnych pozycji ale odbywa się to kosztem większego ryzyka.
The Winner Takes It All

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: skrypt do drabinek by Lucek

środa 03 wrz 2014, 16:55

wdfx pisze:Hedge to złudne wrażenie bezpieczeństwa, zmniejsza ilość stratnych pozycji ale odbywa się to kosztem większego ryzyka.
To sposób, który bardzo często pozwala na zminimalizowanie strat w przypadku w miejscu frajersko postawionego SL. Co zdarza się nader często. Zwłaszcza przy agresywnej grze.
Obrazek

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: skrypt do drabinek by Lucek

czwartek 04 wrz 2014, 11:16

Chodzi mi o to, że otwierając przeciwną pozycję ryzyko zwiększa się mniej więcej trzykrotnie, a wynik nadal jest niepewny. Wszystko zależy od strategi dla mnie liczy się stosunek zysku do ryzyka.
The Winner Takes It All

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości