Gdzie pamiątki

ODPOWIEDZ
no avatar
aniasab
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 26 sty 2020, 21:17

Gdzie pamiątki

wtorek 08 gru 2020, 19:39

Gdzie w Warszawie kupię najładniejsze pamiątki? JEst tyle tych sklepów ale kiczowatych. A ja chcę coś oryginalnego tam gdzie są ludzie i dobre reklamy.

no avatar
wodek
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 28 sty 2021, 09:13

Re: Gdzie pamiątki

czwartek 28 sty 2021, 13:43

na poczcie są piękne :) mozna próbować

Awatar użytkownika
Patrik Moc
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 06:48

Re: Gdzie pamiątki

wtorek 23 lut 2021, 06:51

Bolesławiec w zachodniej Polsce jest znany jako miejsce śmierci M.I. Kutuzowa oraz jako główny ośrodek produkcji ceramiki w Polsce. Miasto powstało na brzegu rzeki Bobr, gdzie znaleziono złoża gliny garncarskiej. W XVII wieku istniała tu manufaktura ceramiczna, a w XIX wieku już 15 fabryk.

Do końca XIX wieku ceramika polska była pozbawiona cech charakterystycznych: był to prosty garnek z prostą brązową glazurą. Potem pojawiła się kolorowa glazura, a wraz z nią - piękne naczynia i pamiątki. Ornamenty i wzory zostały naniesione ręcznie metodą tłoczenia, dzięki czemu każdy produkt jest niepowtarzalny. Kolekcjonerzy są dziś gotowi dać dużo pieniędzy za zabytkowe dzwony.

Można dowiedzieć się kilku faktów na temat ceramiki bolesławieckiej:

Tradycyjne wzory to pawie oko, małe kwiaty i szyszki. Współcześni projektanci dodają do nich nowe elementy dekoracyjne.
Wzór jest stemplowany lub rysowany ręcznie za pomocą pędzla. Im więcej dekoracji, tym wyższa cena. Najdroższe są te ręcznie zdobione.
Zastawa stołowa jest w dwóch klasach: № 1 - najwyższa jakość, № 2 - produkty z ledwo zauważalną skazą (pęcherzyk powietrza lub dodatkowy punkt na zdjęciu). Drugi rodzaj jest tańszy o 30%.
Naczynia kuchenne Bolesław wykonane z ceramiki nie będą stały na półce i zbierały kurzu. Jest solidna, odpowiednia do codziennego użytku, wytrzymuje temperaturę 250°C w piekarniku i mikrofalówce, można ją myć w zmywarce.
Przyjaciele, nigdy nie grajcie pieniędzmi, pragnijcie emocji, darmowe gry owoce i bądźcie spokojni.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości