Ilość rachunków (traderów) Forex w RP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Ilość rachunków (traderów) Forex w RP

wtorek 10 kwie 2012, 10:01

Tak mi przyszło na myśl jak pisałem na innym wątku- czy ktoś może posiada jakąś nawet szacunkową wiedzę ile w Polsce jest realnych rachunków Forex.

Może inaczej ile osób może posiadać realne aktywne rachunki Forex w RP?

Przykładowo o rachunkach giełdowych wiadomo prawie wszystko, ile, jakich u kogo i jak są statystycznie aktywne.

O Forex w RP nie wiadomo prawie nic.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
sober
Posty: 3
Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 07:16
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: lubelskie - Polska "be"

Re: Ilość rachunków (traderów) Forex w RP

wtorek 10 kwie 2012, 10:28

z pierwszej strony wyszukiwarki znalazłem link z grudnia 2010:

"Jarosław Szymeczko z działu PR i marketingu X-Trade Brokers, największego pod względem liczby rachunków polskiego brokera, szacuje liczbę foreksowców nad Wisłą na zaledwie 40 – 50 tys. Biorąc pod uwagę, że rachunki maklerskie na Giełdzie Papierów Wartościowych ma ok. 1,5 miliona osób, liczba ta rzeczywiście nie robi wrażenia."

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... woili.html

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Ilość rachunków (traderów) Forex w RP

wtorek 10 kwie 2012, 12:30

Ta liczba wydaje się mi znacząco zawyżona, czysty PR - bo oznaczała by że np 10 brokerów ma po 5000 polskich kont, lub 20 brokerów po 2500 polskich kont.

Jedyne wiarygodne dane pochodzą z USA gdzie ilość realnych rachunków jest publikowana obowiązkowo przez każdego Brokera.

http://forexmagnates.com/forex-brokers- ... itability/ - można poszukać - wcześniejszych jak http://forexmagnates.com/us-forex-broke ... 010-final/

Już tylko statystyczne porównanie USA i RP dowodzi, że nie jest możliwa taka ilość rachunków w RP. Bo wynikało by, że w 2010 mieliśmy 1/3 tego co całe USA ?
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
maryha22
Posty: 24
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 20:10

Re: Ilość rachunków (traderów) Forex w RP

wtorek 10 kwie 2012, 13:53

a ja mam pytanie w podobnej tematyce ile jedna osoba moze posiadac kont sa w tym jakies ograniczenia? a drugie pytanie dlaczego wojtek jesli mozna wiedziec masz kilka kont u roznych brokerow w czym to pomaga??

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Ilość rachunków (traderów) Forex w RP

wtorek 10 kwie 2012, 14:33

maryha22 pisze:a ja mam pytanie w podobnej tematyce ile jedna osoba moze posiadac kont sa w tym jakies ograniczenia? a drugie pytanie dlaczego wojtek jesli mozna wiedziec masz kilka kont u roznych brokerow w czym to pomaga??
Nie ma ograniczeń - możesz mieć wiele kont u różnych Brokerów.

Dorobiłem 4 kont i dziś wszystkie używam. Jedno z nich jest ECN, pozostałe typu STANDARD. Może z dzisiejszą moją wiedzą miałbym tylko 2 - nie wiem. Aktualnie na wszystkich kontach podnoszę kapitał, więc czuje się bezpieczniej mając to w 4 różnych miejscach.

Dla wyjaśnienia dodam jeszcze, że jedno z tych kont (drugie w kolejce) zaliczyło MC (z mojej winy oczywiście - nauka kosztuje), ale już odebrałem co moje.

Czy to pomaga - raczej nie i chyba nie o to chodzi. Osobie początkującej może przeszkadzać raczej. Każdy Broker ma swoją specyfikę, a dla platform WEB całkowicie różną obsługę.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
JohnyBravo
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:19

Re: Ilość rachunków (traderów) Forex w RP

wtorek 10 kwie 2012, 17:09

wojtek_ea pisze:Nie ma ograniczeń - możesz mieć wiele kont u różnych Brokerów.
Niestety są ograniczenia u niektórych broków, a szkoda.
Oczywiście można to obejść. :mrgreen:

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Ilość rachunków (traderów) Forex w RP

wtorek 10 kwie 2012, 23:51

Ja się tam nie znam. Słyszałem jednak, że na standard dobrze jest mieć kilka kont i po trochu skubać. Trochę zarobić u tego, trochę u tamtego żeby nie zamknęli za szybko konta. Czy to prawda - nie wiem.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Как заработать

piątek 26 lut 2016, 09:30

winneroldmen pisze:Это страница о том, как заработать в Интернете новичку, что не имеет покамест опыта и знаний, однако зато имеет вожделение ориентироваться с тем, сиречь можно наживать финансы в Интернете без вложений. Здесь описаны лучшие способы заработка как с через своего сайта, беспричинно и без наличия оного.

Практически безвыездно из этих способов опробованы сам мною (с разной степенью успеха) и для нынешний день являются единственными вариантами получения дополнительного дохода в Интернете честно и без обмана.

В этой статье я расскажу про общие принципы работы в Сети. Кроме опишу порядком способов заработать деньжонки в Интернете, которые особенно хорошо подойдут новичку. Пункт из них более подробно описывается в статьях, ссылки на которые размещены в конце этого текста и в список справа. Там же полдничать ссылки на статьи и про более сложные способы заработка в Интернете. Рекомендую к внимательному изучению.



Разбирать дальше: http://real-work.dizliker.ru/

Rosjanie atakują :D !Dobrypost! !Brawo!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości