PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

no avatar
zzz

PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

poniedziałek 30 kwie 2012, 09:43

Podzielę się w tym wątku moimi spostrzeżeniami.
Większość traderów podchodzi do tego że sens pracy dla dobrego fundu, banku jest taki, ze taka praca nie tylko daje dobre pieniadze ale takze wielkie mozliwosci oraz znajomosci, co czasami jest cenniejsze od pieniedzy.
Podział / dostępne są na rynku Polskim:
TFI - Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych - trader walutowy.
Asset Management - zarządzanko - trader walutowy
Banki -dealer walutowy, junior dealer.
Wrzucam kilka ofert pracy dot. rynku forex w UK. ciekawa rzecz - zarobki. możemy sobie porównać ile dostaje gość który realizuje transakcje, a ile ten który w tym biznesie odpowiada za naciąganie klientów na jakiś Ultimate-super-kurs, czy promowanie platformy handlowej. co ciekawe nie ma w ofercie słowa o tym żeby choć trochę się na tym całym foreksowym bajzlu znać. wystarczy dobra bajera.
ciekawy jestem jak te kwoty wyglądają w Polsce? ktoś wie?

Financial Account Manager
Recruiter BetRecruit
Location London, South East England
Salary £18,000 per annum
Sector Sales - Account Manager
Job Type Permanent
Date 02 Jun
Applications 0

Reference: 989850

Consultant Name: Michael Hayden

Salary: £18,000
Location: London
Job Type: Financial Account Manager
Start date: ASAP


Forex Trader - Fluent English (other languages European languages a bonus)

Recruiter BetRecruit
Location London, South East England
Salary £20,000 - £24,000 per annum
Sector Banking - Trade Finance
Job Type Permanent
Date 02 Jun
Applications 13

Reference: 989849

Salary: £20,000 - £24,000

Location: London
Job Type: Foreign Exchange Trader



****Seminar Speaker –Forex Trading – High Earning Potential***

Sales Presenter
Recruiter Knowledge to Action Ltd
Location South West London, United Kingdom
Salary £36,000 - £120,000 per annum, OTE
Sector Financial Services - Stockbroker
Job Type Contract
Date 18 May
Applications 1
Job ref no 17914389

Due to the incredible success and growth of our flagship programme, Ultimate Forex Profits® – we are now looking for experienced Forex Seminar presenters (full and part-time) to present our preview seminars in London and Nationwide.

This is a fantastic opportunity for the right individual.

Top presenters can make in excess of £120,000+ OTE per annum - this is uncapped.
Minimum Monthly Earnings £5000 to £7000. Good speakers can achieve £10,000+ per month.



Sales trader FX Institutional Sales - Investment Bank

Recruiter SOPHAM CONSULTING LTD
Location London, South East England
Salary £80,000 - £100,000 per annum, negotiable
Sector Banking - FX/MM
Job Type Permanent
Date 11 May
Applications 60
Job ref no 14939525

Our client, a leading online trading forex and futures company, are looking for experienced Sales traders to join their existing Institutional Sales teams to promote their FX trading platform.

Successful individuals will be responsible for developing, building and maintaining relationships, as well as building and managing sales teams to expand their current portfolio.

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

poniedziałek 30 kwie 2012, 09:50

Dane pochodzą z popularnej strony reed. można sobie zerknąć tez na np. cv.library.co.uk. w każdym anonsie masz podanego pośrednika pracy.
Tutaj są telefony,można zadzwonić
Betrecruit +44 (0)207 2915140 M. Hayden ref. 989850, 989849.
Są tez konkretne finansowo oferty, ale to już pułap nieosiągalny bez doświadczenia na podobnym stołku i licencji FSA, np. od Selby Jennings. (dodam, ze poprzednie oferty były przez pośredników). dodatkowo nie jest to tylko trade execution, ale szerszy odcinek. powiedzmy, ze to szczebel wyżej, alternatywa dla dobrego tradera po paru latach pracy.



Portal: Operations Function: Trade Support / Services
Ref. No.: 12060913 Location: London
Contract: Full-Time PERMANENT position
Salary: £300,000 to £300,001 - per annum
Start: 12 June 2009

My client, a leading investment bank is looking for someone to join their rates prop desk in a role that will involve working under the head of desk in a front office support position that will also involve some trading. You will be responsible for the day-to-day management of trading books covering a range of products in the interest rates and FX space, supporting the trading desk, executing trades, risk reconciliation and daily P&L calculation. The suitable candidate for this position will:
·Have previous experience in a front office role either as a front office desk assistant/trader or a broker (covering interest rate futures and options) or a junior trader
·Have an excellent product knowledge of futures and options on futures and associated trading strategies
·Have a strong knowledge of a range of rates and FX products including futures, options, swaps, bonds, credit and inflation
·Ability to calculate P&L and string understanding of VaR
·Experience of executing trades
·Demonstrate a high level of quantitative ability and risk analysis skills
.Be FSA registered (essential)
This position will offer the successful candidate the opportunity to take on an important role and career progression and a highly competitive salary.


i reszta śmietanki http://www.selbyjennings.com/selby-jenn ... ancancies/
Stawki w Holandii

Stawka trejdera na opcjach (na FX jest podobnie) brutto
junior trader - 1800-2500EUR + 100K premii na koniec roku razy wskaźnik zarobku firmy
trader - 2800-3600EUR + 150K razy jak wyżej
senior trader 5000 - ... EUR + 250K razy jak wyżej
Do tego dla juniora kotrakt tylko na 6mieś i przedłużany za każdym razem na ten
sam okres czasu.
Trader kontrakt roczny i przedłużany co roku na rok.
Senior bezterminowy kontrakt.
Premia jest jako base * wskażnik targetowy trejdera i potem dopiero mnożona Wink
Firma o której mówię miała w zeszłym roku wskaźnik zarobku firmy x5, zarobiła
kolosalne pieniądze na kryzysie
Do tego każdy pracownik z kontraktem na stałe może wykupić udziały w firmie.
Po 3 latach może je sprzedać. Ostatnie wyniki tych udziałów to kapitał x10 po 3 latach.
Do tego oczywiste sprawy jak: darmowy fryzjer, masaże, siłownia, jedzenie, napoje, imprezy raz na miesiąc, zwrot za dojazd 1 klasą, samochodem, zwrot za kupno roweru, możliwość kupowania sprzętu IT po niskich kosztach (30% niżej niż ceny rynkowe) .... i wiele innych dodatków.
Tak to wygląda u największej firmy międzynarodowej mającą główną siedzibę
w Holandii.

Dla zainteresowanych wygrzebałem wywiad z jednym z takich pracowników, jest też sporo o market makingu:

część 1:
http://blogi.bossa.pl/?p=848

część 2:
http://blogi.bossa.pl/?p=873

Zapraszam do dyskusji,szczególnie osoby co tam pracują o podzielenie się wszelkimi informacjami.

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

poniedziałek 30 kwie 2012, 10:07

PS moje doświadczenia z Francji i Polski nie są budujące.
Znajomy dobrze zapowiadający się trader stanął przed dylematem praca tradera w ramach praktyki ,praca w Polsce za darmo //praktyki,załatwione po znajomości....//,a praca którą dostał z U.P z Opola za 2400 Euro jako pilęgniarz w Niemczech....
We Francji też nie podjąłbym pracy,a z drugiej strony jest to konieczność i jeden z fundamentów naszego życia ///absolutna konieczność//.Sens tej mojej pisaniny sprowadza się do tego aby każdy z nas znalazł namiastkę rozwiązania dla siebie.
Moje dotychczasowe doświadczenia wskazują że jedynym sensownym rozwiązaniem jest robienie tego TYLKO dla siebie i olanie instytucji.
Jeżeli macie inne doświadczenia zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

poniedziałek 30 kwie 2012, 15:52

Jest całkowicie dziewiczy temat,trzeba mieć świadomość że po deregulacji i zlikwidowaniu licencji maklerskie i doradcy inwestycyjnego
http://stooq.pl/n/?f=599856
http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,1147 ... nsowa.html

możliwe że stoimy przed niesamowitą rewolucją w usługach finansowych /// szkoda że 22 lata za póżno...///

Pozdro.

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

czwartek 10 maja 2012, 18:54

Tak ogólnie,myślę że to może pozwoli nam zrozumieć ten temat....pracy na rynku walutowym w Polsce.
Cracovia. Sebastian Steblecki gra za tysiąc złotych i ani grosza więcej?
PRZEGLĄD PRASY. Młody pomocnik ma grać pierwsze skrzypce w Cracovii, a według "Faktu" zarabia zaledwie tysiąc złotych. i nie dostał propozycji podwyżki
http://www.sport.pl/pilka/1,65044,11693 ... otych.html

Podobnie było tutaj...

////Znajomy dobrze zapowiadający się trader stanął przed dylematem praca tradera w ramach praktyki ,praca w Polsce za darmo //praktyki,załatwione po znajomości....//,a praca którą dostał z U.P z Opola za 2400 Euro jako pilęgniarz w Niemczech....///
Reasumując ja dalej nie widzę przyszłości na naszej zielonej wyspie...

Jeżeli macie inne doświadczenia to zapraszam do dyskusji,może macie jakieś inne sprawdzone rozwiązania?.

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

czwartek 10 maja 2012, 20:21

Koleżanka wyjechała na ten kontrakt przed nim...
Śmieje się z tej pisaniny....
Teraz rozumiem wczorajszą wypowiedż Prof. Góry // twórcy reformy emerytalnej w Polsce///...,aby pracodawcy przygotowali się na przyjmowaniu do pracy sześćdziesięciolatków.....

pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

sobota 12 maja 2012, 21:47

zzz pisze:Tak ogólnie,myślę że to może pozwoli nam zrozumieć ten temat....pracy na rynku walutowym w Polsce.
Cracovia. Sebastian Steblecki gra za tysiąc złotych i ani grosza więcej?
PRZEGLĄD PRASY. Młody pomocnik ma grać pierwsze skrzypce w Cracovii, a według "Faktu" zarabia zaledwie tysiąc złotych. i nie dostał propozycji podwyżki
http://www.sport.pl/pilka/1,65044,11693 ... otych.html

Podobnie było tutaj...

////Znajomy dobrze zapowiadający się trader stanął przed dylematem praca tradera w ramach praktyki ,praca w Polsce za darmo //praktyki,załatwione po znajomości....//,a praca którą dostał z U.P z Opola za 2400 Euro jako pilęgniarz w Niemczech....///
Reasumując ja dalej nie widzę przyszłości na naszej zielonej wyspie...

Jeżeli macie inne doświadczenia to zapraszam do dyskusji,może macie jakieś inne sprawdzone rozwiązania?.

Pozdrawiam.





Niejako na potwierdzenie....
Zawodnicy regularnie otrzymują tylko stypendia miejskie. Są to kwoty co najwyżej kilkusetzłotowe. Tymczasem z klubu ostatnią wypłatę otrzymali w... lutym.
http://sportslaski.pl/radzionkow-nie-wy ... ,info.html

Dlatego ten temat należy doprowadzić do perfekcji...

Pozdro.

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

środa 16 maja 2012, 19:53

To też powoli nam lepiej zrozumieć temat w Polsce.....

http://sportslaski.pl/glos-rozpaczy-pil ... ,info.html


Pozdro.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

czwartek 17 maja 2012, 05:51

Przyznam się, że nie ogarniam idei tego wątku i przykładów z sportowcami - nie rozumiem o co Tobie tutaj chodzi ?
(ja rozumiem ? nie ma wyników meczu nie ma kasy? )

Uwolnienie zawodu - jak najbardziej tak - zaczną liczyć się wyniki nie papierek.

Piszesz "początkujący dobrze zapowiadający się Trader" - jakaś sprzeczność - skąd wiesz że się dobrze zapowiada - gdyby to coś potwierdzało nie miał by raczej trudności z znalezieniem pracy ?. (albo słabe wykształcenie, albo nie ma potwierdzenia, że umie inwestować)

Ogólnie nie chwytam Twojej idei ?

Pozdrawiam
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

czwartek 17 maja 2012, 09:02

wojtek_ea pisze:Przyznam się, że nie ogarniam idei tego wątku i przykładów z sportowcami - nie rozumiem o co Tobie tutaj chodzi ?
(ja rozumiem ? nie ma wyników meczu nie ma kasy? )

Uwolnienie zawodu - jak najbardziej tak - zaczną liczyć się wyniki nie papierek.

Piszesz "początkujący dobrze zapowiadający się Trader" - jakaś sprzeczność - skąd wiesz że się dobrze zapowiada - gdyby to coś potwierdzało nie miał by raczej trudności z znalezieniem pracy ?. (albo słabe wykształcenie, albo nie ma potwierdzenia, że umie inwestować)

Ogólnie nie chwytam Twojej idei ?

Pozdrawiam
z

Chodzi mi o to aby zrozumieć naszą rzeczywistość....i aby każdy z nas mógł w tym temacie wyciągnąć dla siebie ważne wnioski życiowe.
Już w poprzednim wątku na navigatorze była nie skończona dyskusja w tym temacie.
Wielu doświadczonych forumowiczów nie mogło zrozumieć tego tematu ,// ja też///
Tutaj dałem ogólne informacje co wiem,może to uda się dalej rozwinąć i zgłębić wiedzę.
Nie wiem czego nie chwytasz w tym temacie?.
Jeżeli młody wykształcony człowiek ma dwie realne propozycje pracy tradera w ramach praktyk za darmo // załatwiona po dużych problemach..//,a jednocześnie ma propozycję z U.P. z Opola za pielęgniarza za 2400 Euro,jeżeli wyczynowi piłkarze w ekstraklasie,oraz piłkarze wyczynowi czołowego zespołu 1 ligi ,będący rewelacją wiosny dostają po parę set złotych miesięcznie,to czego nie rozumiesz?.
Trzeba w tym temacie wypracować jakieś sprawdzone standardy ,aby forumowicze mieli jakąś ogólną ścieżkę,wiedzieli gdzie uderzyć,jak rozmawiać,gdzie się udać,jakie instytucje są wiarygodne i płacą uczciwie,jakie są zarobki ,jakie obowiązki,czy promuje się własne strategie,czy promuje się własne analizy i rozwiązania inwestycyjne i tysiące takich spraw.
Bez rozgryzienia tego tematu będzie nam ciężko....
Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

czwartek 17 maja 2012, 16:13

Ja raczej rozumiem wszystko i naszą rzeczywistość także, jak i otaczający mnie świat. Nie rozumiem tylko wątków tego tematu i sposobu prezentacji tematu.

Jak rozumiem przesłaniem tematu jest przybliżenie młodym ludziom tematu poszukiwania pracy na rynkach Walutowych ?

Należy rozróżnić - czy w Polsce czy za Granicą.

Czyli powinniśmy określić jakie kandydat powinien mieć kwalifikację i czego oczekują potencjalni pracodawcy ?
Należy zwrócić uwagę, że Banki i ogólnie "Instytucje" robią to trochę inaczej niż to co się robi indywidualnie.
Gdzie i jak szukać pracy ?

Czy dobrze Interpretuję ?
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

czwartek 17 maja 2012, 16:38

wojtek_ea pisze:Ja raczej rozumiem wszystko i naszą rzeczywistość także, jak i otaczający mnie świat. Nie rozumiem tylko wątków tego tematu i sposobu prezentacji tematu.

Jak rozumiem przesłaniem tematu jest przybliżenie młodym ludziom tematu poszukiwania pracy na rynkach Walutowych ?

Należy rozróżnić - czy w Polsce czy za Granicą.

Czyli powinniśmy określić jakie kandydat powinien mieć kwalifikację i czego oczekują potencjalni pracodawcy ?
Należy zwrócić uwagę, że Banki i ogólnie "Instytucje" robią to trochę inaczej niż to co się robi indywidualnie.
Gdzie i jak szukać pracy ?

Czy dobrze Interpretuję ?
Tak,dobrze to interpretujesz,dokładnie o to chodzi.
Ja jednak nie zawężałbym tematu tylko do Polski lecz całej UE,a jeżeli się uda to całego świata.
Z moich obserwacji poza Polską nie mam dobrych odczuć jeżeli chodzi o Francję,z kolei rozmawiałem z gościem co pracuje w RPA // nie wiem czy to prawda// lecz podobno super warunki// w ich departamencie poza takimi bajerami jak łańcuchy ze złota // prawdziwego// olbrzymi szacunek w pracy,miła atmosfera,zarobki dobre lecz podobno nie tak jak w UK czy USA.
Praktycznie jest zespół 2-3 ludzi co non stop pilnują najnowszych nowinek i wszelkich udogodnień,odpowiedzialni są też za bezawaryjne działanie sprzętu itp.
Trader w pracy koncentruje się TYLKO na pracy,resztę czyli celebrację // naganianie najlepszych klientów,dbanie o wizerunek, itp są odpowiedzialni inni pracownicy.
Dobrze by było aby nam się udało się takie standardy wypracować.

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

czwartek 17 maja 2012, 16:43

Oczywiście ten temat ////Trzeba w tym temacie wypracować jakieś sprawdzone standardy ,aby forumowicze mieli jakąś ogólną ścieżkę,wiedzieli gdzie uderzyć,jak rozmawiać,gdzie się udać,jakie instytucje są wiarygodne i płacą uczciwie,jakie są zarobki ,jakie obowiązki,czy promuje się własne strategie,czy promuje się własne analizy i rozwiązania inwestycyjne i tysiące takich spraw.///
jest jak najbardziej aktualny // i chyba zawsze będzie/// ponieważ znam ludzi jak pisałem mają propozycje pracy za darmo /// a niektórzy nawet po porę miesięcy tak pracują///

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

czwartek 17 maja 2012, 17:21

PS. z tego co słyszałem od tego gościa to ta firma również proponowała optymalizację podatkową na najwyższym poziomie.
Robią swoją robotę dla całego świata// mają klientów nie tylko z RPA lecz Arabi Saudyjskiej,Kuwejtu, itp///.,dlatego podkreślam że optymalny jest taki układ =praca na najwyższym poziomie-usługi finansowe na najwyższym poziomie-optymalizacja podatkowa na najwyższym poziomie ,to dopiero przekłada się na zarobki i atmosferę w pracy.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

czwartek 17 maja 2012, 17:56

Tak - RPA dla zamożnego Białego człowieka to może być raj na ziemi, pod warunkiem, że nie opuszcza białej strefy oczywiście.

No ale wróćmy do tematu - co potrzebuje przyszły "Trader" z Polski By się tam dostać ?

1. Biegła, perfekcyjna znajomość EN i może jakiegoś innego języka jeszcze,
2. Studia Wyższe na jakimś Ekonomicznym kierunku, (tylko czy dyplom z Polski bez MBA zrobi na kimś wrażenie ?)
3. Umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy,
4. Otwarty umysł i Inteligencja (prawdziwa),
5.
6.
7.

Dopisuj co jeszcze ??

PS.
Mnie to nie dotyczy - ale mam syna co studiuje w "Wyższej" Szkole Bankowej. Jednak nie wiem czy będzie pracował zgodnie z Wykształceniem.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

czwartek 17 maja 2012, 18:17

Sorry Wojtek nie doceniłem Ciebie.
Myślałem że masz 25 lat,ja mam wnuka prawie w wieku Twojego syna...,miło.
Wracając do tematu /// piszę co słyszałem nie byłem tam i nie sprawdzałem/// nie jest tak jak myślisz,nie tylko biali kasę mają /// też tak myślałem jak TY,tak nie jest/// czarni mieszkańcy // elitki// biją bogactwem białych.
RPA // podobno// nadaje się do optymalizacji podatkowej // z tego co pamiętam podatki 10-12 %// on mi uświadomił jak to działa
1- FUNDAMENT- to optymalizacja podatkowa
2- SUPER traderzy // doceniają ich w pracy,nie ma takich głupot jak u nas///
3-Dobrze zorganizowana praca ,każdy robi co do niego należy.
4- Dotarcie do najlepszych klientów świata // Arabia Saudyjska.Kuwejt,Azja ,USA ,z tym że jeżeli chodzi o USA to jest wyższa szkoła jazdy podatkowej , itp.///


5-To wszystko się przekłada na zyski właściciela i dobre zarobki traderów // i dobre traktowanie traderów///

Dlatego jeżeli ktoś może coś wnieść do tematu to zapraszam.


Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

niedziela 24 cze 2012, 17:38

Oferty ze świata.
http://www.efinancialcareers.co.uk/

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

niedziela 24 cze 2012, 17:50

Witam.

Oferty pracy z całego świata dla algotraderów i programistów: http://www.automatedtrader.net/jobs.xhtm

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zzz

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

wtorek 03 lip 2012, 10:30

Wreszcie zrozumiałem o co w tym wszystkim chodzi....


Przenoszę z innego forum..

///Consult & Trading - Krakow = TeleTrade Krakow

Krótko mówiąc:
Nic konkretnego Smile

Dodano po 9 minutach:

Trading School:

1. Aby zostac traderem musisz zdobyc 2k USD w danym miesiacu.
2. Kapital poczatkowy 10k i rosnie... z tym nie ma problemu.
3. Na poczatek mozesz kupowac tylko 100 akcji danej spolki n to jest problem bo jak tu nastukac 2k USD grajac 100 akcjami i posiadajac limit strat dziennych na poziomie 30USD Smile
4. Koszt miesieczny stanowiska to okolo 400+ USD (po zostaniu traderem).
5. Prowizja od zyskow 35%.

To tak w skrocie Smile


Wiem, ze post troche stary ale akura tak sie sklada, ze odbywam praktyki w TS i te 100 akcji nie znaczy, ze z nich trzeba zrobic 2k$ Smile Nawet podczas praktyk ten limit jest zwiekszany tak samo jak buying power.


Jeśli chodzi o trading na amerykańskim rynku akcji to trochę doświadczenia mam i wiem jak to wygląda od środka.
Pierwsza rzecz: 100 akcji to jest na sam początek wraz ze wzrostem wyników i rozwojem "tradera" wzrasta też liczba akcji i kapitał do gry. Taka mała liczba akcji jest po to żeby osoba ucząca się nie traciła dużych kwot i na spokojnie mogła się przyzwyczaić do platformy i reguł panujących na rynku. W zasadzie w późniejszych etapach akcji można mieć i 4000 akcji a kapitału 5mln(kapitał nie ma znaczenia bo później firma daje Ci go ile chcesz). Co najważniejsze na sam początek dostaje się spółki które maja bardzo mały zasięg i bardzo mały obrót czyli tak zwane muły.
Dzienny stop też jest uzależniony od maksymalnej liczby akcji jakim trader handluje, ale przeważnie jest w granicach 100-200 dla bardziej zaawansowanych nawet 500, zrobienie 2000 w ciągu miesiąca jest do zrobienia ale potrzeba na to naprawdę dużo czasu tym bardziej, że na rynku 70%-75% obrotu to automaty. Sama praktyka nie wiem jak wygląda z umową, ale jak się zrobi 2000 w ciągu miesiąca to jest podpisywana umowa na zlecenie i 35% zarobionej kwoty dostaje trader do kieszeni przy większych wynikach % też jest większy. Kluczem do zrobienia tradera (są to tylko moje obserwacje) jest gra na płynnych spółkach z dużo większym zasięgiem niż spółki o których pisałem wcześniej. ////Koniec cytatów.

Reasumując teraz każdy z nas zrozumiał że tak jak w Polsce nacisk kładzie się na obrót.
W długim okresie nie można pogodzić dobrego wyniku inwestycyjnego oraz robienia obrotów,to jest niemożliwe.
Zrozumiałem z czego się bierze niezadowolenie klientów którzy mają w zarządzaniu długoterminowym pieniądze np. 5-10-15 lat....


Pozdrawiam.

OK. PS
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 708#484708
Ostatnio zmieniony wtorek 03 lip 2012, 11:54 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: PRACA na RYNKACH WALUTOWYCH

wtorek 03 lip 2012, 11:44

Uprzejmie proszę, aby przy kopiowaniu tekstów z innych miejsc zawsze podawać link do źródła

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości