Czy ECN może być jednocześnie MM?

ODPOWIEDZ
no avatar
zzz

Czy ECN może być jednocześnie MM?

poniedziałek 28 maja 2012, 21:45

Pozwoliłem sobie przenieść ponieważ w czasówkach navigatora ZNIKNIE....
Kolega trend(i)Y napisał ///
Market Makerem na rynku walutowym jest każdy począwszy od pani Zosi kupującej pół kilo kiełbasy importowanej z węgier a zakończywszy na wielkim holdingu finansowym.
Pytanie jest inne.

Można je podzielić na trzy kategorie
ECNy ECNy ale poprzez firmy, które wykupiły Withe Label i typowi MM

ECN nie biorą kasę ze spreadu od providerów kasy, bazują na prowizji od przehandlowanej kasy ( narzucają dodatkowe punktu swapowe przy rolowaniu)
Firmy wykupujące od platform ECN withe label mogą narzucać swoje koszty o ile nie wychodzi do poza politykę głównej firmy udostępniającej withe label

No i mamy MM - czyli najgorszych śmierdzieli. Tutaj już się dzieją cuda niewidy. Jeżeli ktoś obraca dużą kasą a w umowie widnieją ' pewne zapisy prawne' i klient tą umowę podpisze to jest w dupie. Nie chce oczywiście generalizować ale spotkałem się z przypadkami w których działanie MM było delikatnie mówiąc wysoce szkodliwe a produktem krańcowym kreska w stanie konta..

FX to wielki rynek są i dobrzy ECN brokerzy są i oszuści w MM.
Zasada 1) Wybierz ECN i czytaj umowy
Zasada 2) Patrz zasada 1

Nie wiem jak wy ale ja bym się bał wrzucić $1M na MM.///
Kolega Esco napisał///s_zadora napisał:
kades82 napisał:
Na rynku forex nie ma regulowanych giełd.

Pudło. Znaczna część obrotu instrumentami związanymi z rynkiem fx odbywa się na jednej z giełd - do tego stopnia że zlecenia tam składane wpływają na kursy z rynku OTC.


CME - Chicago Mercantile Exchange
www.cmegroup.com

Esco napisał:
Jest Pan pewien? Rozumiem że dla Pana gracze = inwestorzy indywidualni.


Tak, ma Pan racje.
Gracze indywidualni nie maja bezpośredniego dostępu do rynku więc faktycznie nie panuje "równość" pomiędzy wszystkimi uczestnikami rynku (dajmy na to GPW).

Jednak z pewnością na regulowanej giełdzie detalista nie znajduje się w tak kiepskiej sytuacji jak w "MT4 FX" gdzie występuje całkowita izolacja pomiędzy poszczególnymi detalistami i ograniczanie przepływu podstawowych informacji. Zresztą nie tylko ze względu na architekturę MT4 ale samego rynku OTC.

W 100% równymi sobie uczestnikami rynku jest tylko kilkanaście największych banków na inter banku. Tworzą rynek sami dla siebie.

Co więcej konflikt płynie w górę.

Detalista <> Mały MM (MT4) <> Większy MM\ Dostawca płynność\ ECN <> Bank, Giełda

Gdzie w najgorszej sytuacji jest plankton czyli detalista znajdujący się wewnątrz Matrixu kreowanego przez wszystkich wyżej.

Nie należy przeceniać bredni o tym jaki to ECN jest wspaniały i pozbawiony konfliktów ponieważ tak nie jest.ECN to po po prostu pośrednik do większych MM.

Natomiast większość konfliktów interesów w MM powstaje w wyniku oferowanie nierealnych warunków czyli praktycznie nieograniczonej płynności (upraszczanie rynku).////

Kolega TARKIN napisał ///s_zadora
pomału Smile
kto jest animatorem na GPW ?
kto oprócz klientów indywidualnych i i instytucjonalnych jest uczestnikiem rynku ?
nikt
dla 99% graczy nie ma różnicy czy kupujesz /sprzedajesz od Kowalskiego czy też od OFE
jedynym mankamentem jest czy twoje zleceniu pójdzie przy pierwszym "parowaniu" zleceń czy będzie szukało innego poziomu równowagi pomiędzy popytem a podażą///

Kolega s_zadora napisał ///Esco napisał:
Tak, ma Pan racje.
Gracze indywidualni nie maja bezpośredniego dostępu do rynku więc faktycznie nie panuje "równość" pomiędzy wszystkimi uczestnikami rynku (dajmy na to GPW).

Nic takiego nie napisałem Smile Jaki jak nie bezpośredni dostęp ma Pan do GPW? Proszę spróbować kiedyś ustawić zlecenie z limitem a zobaczy Pan je za chwilę w karnecie. Ja pisałem o płynności, której inwestorzy indywidualni nie wygenerują na tyle dużej aby móc cieszyć się np. handlem futures z 1-punktowym spreadem. Dzięki animatorom (czyli MM) mają taką możliwość i często pewnie nawet nie zastanawiają się skąd to się bierze.

TARKIN napisał:
s_zadora
pomału Smile
kto jest animatorem na GPW ?
kto oprócz klientów indywidualnych i i instytucjonalnych jest uczestnikiem rynku ?

Panowie, zamiast naśmiewać się ze szkoleń prowadzonych przez biura, naprawdę warto czasem zajrzeć. Nie kieruję tego konkretnie do Pana, piszę raczej o tendencji zaobserwowanej przeze mnie na forum. Podstawowe informacje tutaj:
http://www.gpw.pl/animatorzy
http://www.gpw.pl/animatorzy_rynku
http://www.gpw.pl/animatorzy_emitenta
///

Temat jest ważny i często niezrozumiały dlatego przeniosłem tutaj aby nie zniknął......


Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

poniedziałek 28 maja 2012, 22:22

Dokładam jeszcze ten ciekawy i pouczający wątek....

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... sc&start=0


Pozdro.

no avatar
zzz

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

wtorek 29 maja 2012, 06:52

Mnie tylko w tej interesującej dyskusji zastanawia jedno.
Występuje w tej dyskusji ewidentna sprzeczność......
Chłopaki piszą że ta płynność jest tworzona trochę sztucznie i nie całkiem uczciwie...
Skąd w takim razie bierze się sytuacją że skoro ta płynność jest trochę sztuczna wiszą zlecenia po 20-40 mln i znikają,skąd bierze się sytuacja że np. BC Węgier prze dwa dni stracił na interwencjach ok, 5 mld Euro?,skąd bierze się sytuacja że interweniuje BC Japoni np. 2-4 mld $ na rynku i osłabi lub dżwignie kurs o parę pipsów?,skąd bierze się sytuacja że gospodynie domowe w Japonii ograły tamtejszy Ban Centralny na ciężkie miliardy? itp.?.


Pozdrawiam.


Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

wtorek 29 maja 2012, 07:44

Bank of China wstrzymał obrót walutowy z europejskimi bankami

woj, Reuters

Bank of China, duży gracz na rynku walutowym w Chinach, zaprzestał wymiany i handlu swapami z kilkoma europejskimi bankami ze względu na trwający kryzys zadłużenia w Europie.

http://wyborcza.biz/Waluty/1,111132,103 ... skimi.html

A może po prostu jest tak że Banki Centralne świata ostro non stop handlują między sobą,handlują z największymi bankami świata na przykład kontraktami forward i swapami walutowymi,realnym zastrzykiem gotówki na interbanku ,a my po prostu poprzez ECN,STP,MM podpinamy się pod to...?.
Może to jest cała tajemnica tej dyskusji?.


Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

wtorek 29 maja 2012, 08:45

Myślę że jest tak jak napisałem wyżej...
To pomoże zrozumieć..
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... php?t=6940

Pytanie FUNDAMENTALNE którzy są PRAWDZIWI ECN i PRAWDZIWI CME ?
Na pewno http://www.cls-group.com/About/Communit ... Banks.aspx
Na pewno brokerzy ECN i CME pod nadzorem CFTC oraz NFA
Na pewno RTFX // ok. 100 najwikszych banków świata kwotujących niezależnie od siebie///
jak coś macie więcej zapraszam.


Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

wtorek 29 maja 2012, 11:47

Myślę że Kolega Stforex poruszył sedno wszelkich naszych dyskusji.. cytuj ę Kolegę Stforex ///Cytat:
nie mozna porownywac MM do pracodawcy bo co to za porwnanie...?

Poświęcasz swój czas i umiejętności, a w zamian oczekujesz wynagrodzenia zależne od efektów pracy. Czy to tak wiele różni się od umowy o dzieło czy umowy zlecenia?

To prawda, że przykład z pracodawcą jest mało adekwatny, ale chodziło o pokazanie pewnej zależności.

Cytat:
najbardziej mnie wkorzalo jak pracownicy broka w kuluarach opowiadali jak to leszcza wycieli to jest zalosne... na poczatku roku czytalem ze firma komputerowa zrobila taki program dla brokow aby mogli wylaywac wszystkie zlecenia S/L T/P plus cala analize dotyczaca klientwow, etc ( to wszystko w formie nakladki w gornym rogu) i to wszystko po to aby brok mogl jeszcze bardziej dokladnie rabac klientow...i co powiesz na to..?

No i właśnie tego dotyczy ten temat. Etyki u naszych kontrahentów.

Microbi: stale poruszacie temat, że ktoś nie zarabia i narzeka na MM. To jest nieistotne dla tej dyskusji. A jeśli ktoś zarabia, ale mniej niż powinien? Albo jest na pograniczu właśnie z powodu takich kwiatuszków?////

DOKŁADNIE o to chodzi....

Można zarabiać mając 40-50% trafień,można zarabiać mając 67% trafień/// mistrzowie świata...//.
FUNDAMENTALNY problem polega na tym co napisał Kolega Stforex,broker MM utrudniając nam inwestowanie nawet w niewielkiej ilości przypadków np. 5-7% rocznie,wystarczy aby z nad kreski bylibyśmy po kreską...
Tu jest jądro tej dyskusji.
Ktoś powie że to się zdarza u brokera MM czy STP sporadycznie,zgoda tylko ta sporadyczność przekłada się na cały rok naszej pracy.....


Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

wtorek 29 maja 2012, 12:10

PS,a to że broker STP może nam utrudniać inwestowanie UDOWODNIŁA CFTC przyłapując brokerów na różnych numerach // dowalając im za to olbrzymie kary finansowe i ZMUSZAJĄC brokera do wyrównania strat inwestorom.....///

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

wtorek 29 maja 2012, 12:29

Powiem o sobie w skrócie - miałem to szczęście że pierwsze konto było u prawdziwego Brokera ENC - nic to nie pomogło, bo pierwszy depozyt najpierw spadł do 25% wpłaty - po prostu nie umiałem wtedy jeszcze inwestować. Potem aktywowałem konto u Brokera MM - bardzo dobrego zresztą - wtedy odczułem różnicę - faktem jest, że u MM nie wszystko szło czysto jak ECN.

Ale wtedy "poszedłem po rozum do głowy" i zrobiłem to co się nasuwa samo.

Mianowicie na podstawie forów i internetu sporządziłem listę wszystkich zagrywek jakie może nam fundnąć Broker, a także sam Rynek, bo nie wszystko to jest sprawka MM.

Przykładowo: bad tic, requota otwierania i zamykania, filtrowanie, wycinanie TP/SL i tak dalej .... (lista jest spora)

Potem przy każdej pozycji zastanowiłem się jak można się zabezpieczyć lub zminimalizować skutki i jaką strategię obrać by uniknąć danej pułapki. Większość odpowiedzi jest także w sieci.

W pełni zgadzam się z Microbi, że u Brokera MM można zarabiać. Jak ktoś nie umie u MM to CME nie pomoże.

Tak więc gorąco doradzam, by każdy, kto przeczyta ten post sporządził sam listę pułapek jakie zastawia broker lub rynek i poszukał rozwiązania i tak inwestował aby unikać tych pułapek.

zzz - masz rację - niestety CME dostępne jest dopiero od pewnego kapitału i poziomu wiedzy. Większość zaczyna u MM, potem myśli o ECN i potem dopiero jak dotrwa zacznie akumulować, a przede wszystkim posiądzie wiedzę o tym jak działa rynek pomyśli o CME.
-----------

Komentarz: Gdybym zakładał konto u polskiego Brokera byłby to na pewno BossaFX. Ale nie dlatego, że to dobry broker jak sam o sobie pisze. Tylko dlatego że kapitał tam złożony jest w miarę bezpieczny. Wątpię by Bank dopuścił do bankructwa i przepadnięcia kapitału w własnym biurze maklerskim.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

wtorek 29 maja 2012, 13:15

Dokładnie jak pisze Wojtek. Jeśli wiemy ze dany broker robi jaja, nie otwieramy tam konta, proste. To że STP może robić jaja, zgadzam się , ale ECN też nie jest receptą na wszystko. Co do CME - ZZ piszesz jakie to ważne, ale nie oszukujmy się , jak by nie brokerzy MM wielu by mogło o FX zapomnieć.

FUNDAMENTALNY problem polega na tym co napisał Kolega Stforex,broker MM utrudniając nam inwestowanie nawet w niewielkiej ilości przypadków np. 5-7% rocznie,wystarczy aby z nad kreski bylibyśmy po kreską... - z tym się nie zgodzę ZZ ze to zaważy na tym czy będę pod kreską czy nad. Tym bardziej jak ktoś gra na większych TF to czy wejdzie 2 czy 5 pipsy gorzej też nie robi różnicy na tyle czy zarobi czy nie.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zzz

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

wtorek 29 maja 2012, 14:09

Nie zrozumieliśmy się,zgadzam się że 2-5 pipsów nie jest problemem,problemem jest to że każdy z nas nawet zarabiający jest na pograniczu, 67% trafień regularnie mają najlepsi na świecie,przy 40-50 % też można zarabiać,FUNDAENTALNY problem polega nie na 2-5 pipsach tylko na tym że trend nam ucieknie ponieważ broker nam utrudniał złożenie zlecenia ,rekwoty,bad ticki co z tego że reklamacja będzie uznana i nam wróci kasę na konto // tym co się upomną// ,zła cena,zły serwer,rozłączenie platformy w ważnym momencie i tysiące takich spraw,nawet jeżeli dzieje się to sporadycznie np. 2-5 % zleceń to wystarczy aby nas ugotować... i o to chodzi w tej dyskusji.
PRAWDZIWI brokerzy CME i PRAWDZIWI brokerzy ECN żyją tylko z prowizji od obrotu,nie robią żadnych numerów ponieważ działaliby na swoją NIEKORZYŚĆ.


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

wtorek 29 maja 2012, 14:27

z tym masz rację , zrobią bad ticka i masz pozamiatane.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

środa 30 maja 2012, 08:27

Co do meritum, to aktywowałem w poniedziałek konto demo u Brokera obsługującego CME.

Nie tyle przekonał mnie zzz, ale konieczność posiadania do dostępu do wiarygodnych dla analizy VSA oraz rekomendacja w tej sprawie uzyskana na tym wyjeździe http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?f=36&t=1232 .

Nie ogarnąłem jeszcze wszystkiego bo inna platforma (kilkanaście godzin wideo o samej obsłudze), ale już z tego co widzę zzz ma rację, jeśli chodzi o przejrzystość danych.

Wstępne porównanie poziomów (miejsc zakończenia świeczek) wykazuje różnice nawet między "prawdziwym" ECN za jakiego uznawałem MBT, którego dane wydawały mi się dotychczas najbardziej wiarygodne. Czasami nawet 0.5 lub 1 pipsa różnicy może zadecydować o całkowicie innej interpretacji w oparciu o fale czy linie czy fibo

Badam jeszcze sprawę, czyli potwierdzam to co już doczytałem w necie, ale jest niewykluczone, że w najbliższych dniach jak opanuje środowisko platformy przeniosę się tam z analizami.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

środa 30 maja 2012, 11:09

Wojtek podziel się nazwą brokera bo z ciekawości spojrzę.

Tutaj znalazłem listę jak by ktoś chciał, brokerzy z EU, ale to można zmienić
http://www.cmegroup.com/tools-informati ... ry-eu.html

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Czy ECN może być jednocześnie MM?

czwartek 31 maja 2012, 01:46

http://www.infinitytrading.com/ - ale platforma mi nie przypadła do gustu jak na razie (może kwestia przyzwyczajenia) , będę testował jeszcze inne platformy. W każdym razie dla VSA chodzi o faktyczny wolumen, gdzie są prawdziwe pieniądze, więc kontrakty.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości