Saxo Bank wchodzi do Polski.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Saxo Bank wchodzi do Polski.

piątek 20 lip 2012, 13:18


Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

piątek 20 lip 2012, 21:32

Marzenia ZZZ spełniają się z zawrotną prędkością.

Mamy już 3 platformę w RP firmowaną przez Bank i może pojawią się następne bo jak konkurencja już ruszyła to inni będą musieli się przyłączyć do wyścigu ofert.

BS chyba przespał moment startu

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Saxo Bank otworzy oddział w Polsce

poniedziałek 30 lip 2012, 18:41

Specjalizujący się w inwestycjach online duński Saxo Bank planuje w czwartym kwartale br. otworzyć oddział w Warszawie. Ma to ułatwić polskim inwestorom dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i rozwiązań oferowanych przez instytucję - podał bank.
http://www.pb.pl/2638918,23661,saxo-ban ... l-w-polsce

Osobiście jestem rozczarowany.
Wolałbym aby Saxo Bank wykupił np. licencję C-Tradera i zapewnił dostęp do ECN oraz CME....

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

wtorek 31 lip 2012, 19:45

Ważna informacja.
Saxo Bank rzeczywiście umożliwia operowanie na giełdzie CME,



Jeżeli chodzi o nasze rozwiązanie, to dajemy dostęp do ponad 15 giełd kontraktów futures, w tym również CME (pod nazwą Globex):

Czyli pośrednio dają dostęp do CME przez kontrakty na Globex.

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

środa 01 sie 2012, 19:02

Ważna informacja.
Wujo mi teraz dzwoni...,aby pamiętać że jednak Globex na CME ma mniejszą płynność na świecie niż CME...

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

piątek 03 sie 2012, 20:53

Ważna informacja.
Do 500 lotów // 50 mln/ zlecenia wchodzą z Palca bez uzgadniania z dilerem...// jest to DUŻY PLUS //
Jednak trzeba pamiętać że Saxo Bank jest MM ,nie wiem jak zareagują gdy ktoś zacznie dużo zarabiać...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

piątek 03 sie 2012, 21:53

Należy nadmienić że raczej nie jest to broker do Daytradingu a tym bardziej skalpingu na CFD walutowych czy opartych na indeksach.

Konstrukcja platformy i ilość instrumentów sugeruje nastawienie na średni termin i budowanie zdywersyfikowanego portfela.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

sobota 04 sie 2012, 09:15

esco pisze:Należy nadmienić że raczej nie jest to broker do Daytradingu a tym bardziej skalpingu na CFD walutowych czy opartych na indeksach.

Konstrukcja platformy i ilość instrumentów sugeruje nastawienie na średni termin i budowanie zdywersyfikowanego portfela.

Swoją drogą bardzo fajnie. 13 000 spółek z 29giełd świata. Mniam. Nie znalazłem wiadomości o lewarze - będę wdzięczny jeśli ktoś mi poda. Już oczami wyobraźni widzę kupowanie najsilniejszych akcji na akurat najsilniejszym rynku. Albo sprzedawanie najsłabszych na pikujących giełdach. Jak dla mnie bajka.

Szukam i szukam i nie widzę, też listy instrumentów.
Widzę lewar 1:20 na CFD, ale czy to obejmuje te 13 000 spółek?

Już widzę. Zasady są dziwne. Na akcje jest tak jak normalnie 1:1, ale w zależności od grupy w jakiej akcje się znajdują można później użyć części kapitału jako marginu. I tak np KGHM daje możliwość "ponownego użycia" 75% kapitału, a są akcje które w ogóle nie pozwalają na użycie.

Akcji jest ogromna ilość i tak na prawdę to przydała by się strona dzięki której można by używać jakiś wyszukiwarek.

Czyli np widzę, że najlepszą giełdą jest ta w Tokyo w danym momencie. Wtedy nakładam filtr na dostępne spółki, żeby wyskoczyły te w trendzie wzrostowym. Później jeszcze filtr po cena/zysk, cena/wartość księgowa i pokazują się teoretycznie fundamentalnie najtańsze, a znajdujące się w trendzie wzrostowym spółki na najsilniejszej giełdzie.

Czy ktoś wie może o istnieniu czegoś takiego? Do wyszukiwania polskich spółek taki portal istnieje - http://www.fundamentalna.net/ Królestwo za coś takiego, ale obejmującego więcej giełd. I wcale nie musi być aż tyle opcji. Wystarczą trendy i kilka podstawowych wskaźników fundamentalnych.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

sobota 04 sie 2012, 13:09

Akhh pisze: Nie znalazłem wiadomości o lewarze - będę wdzięczny jeśli ktoś mi poda. Już oczami wyobraźni widzę kupowanie najsilniejszych akcji na akurat najsilniejszym rynku. Albo sprzedawanie najsłabszych na pikujących giełdach. Jak dla mnie bajka.
Po instalacji dema platformy należy wybrać Rachunek\Warunki transakcyjne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

no avatar
zzz

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

niedziela 05 sie 2012, 11:29

Ważna informacja.
W tym banku obowiązuje FIFO...!

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

niedziela 05 sie 2012, 14:09

zzz pisze:Ważna informacja.
W tym banku obowiązuje FIFO...!

Pozdrawiam.
Mam od jednego z użytkowników navigatora niepotwierdzona informacje o tym że problem ten jest obchodzony przez zakładanie drugiego konta pod wspólny depozyt.

Dzięki temu na jednym koncie można grac długoterminowo a na drugim skalpować nie zwracając uwagi na konflikt kierunku pozycji.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

no avatar
zzz

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

poniedziałek 06 sie 2012, 17:30

Poprawka z mojej strony,może nieprecyzyjnie przedstawiłem...
Saxo Bank jest MM tylko dla CFD i FX,jeżeli chodzi o globex na CME transakcje są realizowane na normalnym rynku...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

sobota 22 wrz 2012, 19:41

Witam.

Oficjalne otwarcie Saxo Banku w Polsce: http://forexmagnates.com/saxo-bank-offi ... in-poland/

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zzz

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

niedziela 23 wrz 2012, 10:26

Karol,piękna sprawa.
Saxo Bank Polska oferuje inwestorom dostęp do detalicznej 20.000 instrumentów finansowych, w tym akcje spółek notowanych na ponad 30 światowych giełdach, z GPW Wśród nich 160 par walutowych, 8300 CFD, 1.500 ETF i ETC, futures i wielu innych. Instrumenty są dostępne za pośrednictwem platformy dostępne w trzech wersjach Saxo Bank: desktop wersja Saxo Trader, oparty na przeglądarce Web Trader i Saxo Saxo Mobile Trader dla urządzeń mobilnych.

Saxo Bank podlega nadzór finansowy duńskich organów nadzoru, a zakończyła procedurę powiadamiania KNF jej działalności w Polsce.

Karol ,mam pytanie do Ciebie lub innych doświadczonych forumowiczów.
1-Czy ich kontrakty futures są prawdziwe?.
2- skąd one są kwotowane z CME czy z NYSE Euronext?.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

niedziela 23 wrz 2012, 10:43

Witam.
zzz pisze:Karol ,mam pytanie do Ciebie lub innych doświadczonych forumowiczów.
1-Czy ich kontrakty futures są prawdziwe?.
2- skąd one są kwotowane z CME czy z NYSE Euronext?.
Zapytaj najlepiej u źródła Zzz.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
xpep
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 16:49
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

poniedziałek 12 lis 2012, 23:21

przeciez saxo to mm
Obrazek

no avatar
zzz

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

wtorek 13 lis 2012, 09:37

xpep pisze:przeciez saxo to mm
Zgadza się,niemniej podobno futures mają prawdziwe.Jeżeli ktoś ma możliwość to sprawdzić czy to są prawdziwe futures i są rozliczane jak powinny być to prosimy o komentarz.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

wtorek 13 lis 2012, 10:29

MM jeśli chodzi o rynek FX. Nie wiem jak jest z resztą (ogromną ilością) instrumentów - bo tak na prawdę jeśli chodzi o sam FX to konkurencja jest na tyle duża, że można sobie znaleźć super propozycje (Armada, LMAX bezpośrednio - lub ostatnia nowość Liquidex - 4,5usd za lota(w MT4!) i wszystko bezpośrednio idzie na LMAX.

Natomiast przyszłością brokerów może być właśnie dostęp do wielu rynków (wyobraźcie sobie do jakich baniek może to doprowadzić jak ludzie rzucą się np na giełdę w Tunezji używając jeszcze lewara!).

O czym nie wiedziałem to TMS ma ofertę SAXO jeśli chodzi o akcje i futy - nie wiem do końca jak jest z kosztami, ale pewnie będą podobne. A obsługa pewnie na razie o niebo lepsza. To też mam zamiar wypróbować, tylko czasu na razie mało i wszystko będę starał się przedstawiać stopniowo.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl


no avatar
NiceFox
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 09:45
skype: fxnicefox

Re: Saxo Bank wchodzi do Polski.

wtorek 19 mar 2013, 12:10

Testowalem demo Saxo.
W pl obsługa IT niedokształcona. Nie potrafią zintegrować Swapu dla konta demo.
nie polecam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości