Platforma do zarzadzania dużymi środkami

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Platforma do zarzadzania dużymi środkami

środa 19 wrz 2012, 13:39

Rynek regulowany to taki gdzie jednakowo traktuje się zlecenia wszystkich uczestników, cena to w danym momencie jest taka jaka ostatnio zawarta transakcja. A zlecenia wchodzą do arkusza zleceń. Także forex z racji swojej specyfiki nie jest rynkiem regulowanym..
ECN nigdy nim nie będzie bo przesyła zlecenia limit do LP.
LMAX już działa inaczej - nie na darmo nazywają się LMAX Exchange - działając na takich zasadach jak giełda - zlecenia limit wchodzą do arkusza zleceń. Z ECN tak nie będzie dlatego ja cały czas upieram się, że ECN nie jest dobrym rozwiązaniem dla tradera - lepszy już dobry MM.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Platforma do zarzadzania dużymi środkami

środa 19 wrz 2012, 14:02

Akhh Dzięki Serdeczne dla Ciebie.Niestety nie mogę dać pochwały.
A co sądzisz o brokerach ECN pod CFTC ?.Jeżeli dymają klientów i poślizgi są większe niż w 3-5 największych bankach świata wtedy to CFTC podejmuje działania operacyjne.
Nie sądzisz że w pewnym sensie też to jest rynek publiczny i w pewnym sensie regulowany?>

Pozdrawiam.

PS. Akhh ,co do MM niestety ja nie mogę u nich inwestować......,dostaję DD lub rekwoty ,w MM-ECN mam złą cenę...
itp.....

no avatar
zzz

Re: Platforma do zarzadzania dużymi środkami

środa 19 wrz 2012, 15:21

Akhh,jeszcze jedna WAŻNA ! sprawa.
Od listopada/grudnia GPW //W listopadzie Giełda Papierów Wartościowych uruchomi nowy system transakcyjny UTP. Wysłużony Warset przejdzie na emeryturę.
(HFT)na pewno handel wysokiej częstotliwości (HFT) zrewolucjonizuje Polski rynek bankowy i finansowy w Polsce.
Pytanie do Ciebie lub innych doświadczonych Kolegów ,Nie uważacie że jest to niedopuszczalne że inwestorzy światowi korzystający z HFT poprzez NYSE Eurex Exchange,będą mieć dostęp do dobrych usług finansowych,a polscy inwestorzy nie.....?.
Ja uważam że to jest największy skandal ostatnich 22 lat.....

Pozdrawiam.

PS może trochę inaczej...
może trzeba wymusić na naszych bankach i GPW przez analogię// równego traktowania inwestorów// aby GPW udostępniła NYSE Eurex Exchang ?.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Platforma do zarzadzania dużymi środkami

środa 19 wrz 2012, 15:45

zzz pisze:Akhh,jeszcze jedna WAŻNA ! sprawa.
Od listopada/grudnia GPW //W listopadzie Giełda Papierów Wartościowych uruchomi nowy system transakcyjny UTP. Wysłużony Warset przejdzie na emeryturę.
(HFT)na pewno handel wysokiej częstotliwości (HFT) zrewolucjonizuje Polski rynek bankowy i finansowy w Polsce.
Pytanie do Ciebie lub innych doświadczonych Kolegów ,Nie uważacie że jest to niedopuszczalne że inwestorzy światowi korzystający z HFT poprzez NYSE Eurex Exchange,będą mieć dostęp do dobrych usług finansowych,a polscy inwestorzy nie.....?.
Ja uważam że to jest największy skandal ostatnich 22 lat.....

Pozdrawiam.

PS może trochę inaczej...
może trzeba wymusić na naszych bankach i GPW przez analogię// równego traktowania inwestorów// aby GPW udostępniła NYSE Eurex Exchang ?.
Ale dlaczego nie będą mieli? Nie rozumiem. GPW zmienia system i wszyscy uczestnicy będą mieli do niego dostęp.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Platforma do zarzadzania dużymi środkami

środa 19 wrz 2012, 15:59

Akhh pisze:
zzz pisze:Akhh,jeszcze jedna WAŻNA ! sprawa.
Od listopada/grudnia GPW //W listopadzie Giełda Papierów Wartościowych uruchomi nowy system transakcyjny UTP. Wysłużony Warset przejdzie na emeryturę.

Ale dlaczego nie będą mieli? Nie rozumiem. GPW zmienia system i wszyscy uczestnicy będą mieli do niego dostęp.
OK. Jeżeli jest tak jak piszesz że WSZYSCY inwestorzy w Polsce lub Polacy na świecie przez GPW ...!!! będą mieli do tego dostęp....OK. ,o to mi chodzi.
Parę miesięcy wytrzymamy...// skoro wytrzymaliśmy 22 lata....///
Pozdrawiam.

PS Akhh ,może żle zrozumiałem ten komunikat...
Ja zrozumiałem ten komunikat tak ,że GPW udostępni światowym inwestorom poprzez HFT NYSE Eurex na GPW ,a Polskim inwestorom nie umożliwi dostępu do NYSE Eurex....

http://www.pb.pl/2494540,58681,hft-nieb ... a-predkosc

w 2012 roku ma byc wdrozona nowa platforma UTP, zastępująca obecny Warset. Platforma, która zastąpi obecnie działający Warset, przyspieszy wykonywanie transakcji, co ma przyciągnąć graczy korzystających z technik HFT.
Ostatnio zmieniony środa 19 wrz 2012, 19:20 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Platforma do zarzadzania dużymi środkami

środa 19 wrz 2012, 16:47

zzz pisze:
Akhh pisze:
zzz pisze:Akhh,jeszcze jedna WAŻNA ! sprawa.
Od listopada/grudnia GPW //W listopadzie Giełda Papierów Wartościowych uruchomi nowy system transakcyjny UTP. Wysłużony Warset przejdzie na emeryturę.

Ale dlaczego nie będą mieli? Nie rozumiem. GPW zmienia system i wszyscy uczestnicy będą mieli do niego dostęp.
OK. Jeżeli jest tak jak piszesz że WSZYSCY inwestorzy w Polsce lub Polacy na świecie przez GPW ...!!! będą mieli do tego dostęp....OK. ,o to mi chodzi.
Parę miesięcy wytrzymamy...// skoro wytrzymaliśmy 22 lata....///
Pozdrawiam.

PS Akhh ,może żle zrozumiałem ten komunikat...
Ja zrozumiałem ten komunikat tak ,że GPW udostępni światowym inwestorom poprzez HFT NYSE Eurex na GPW ,a Polskim inwestorom nie umożliwi dostępu do NYSE Eurex....
Zmieniają system także każdy będzie miał taki sam dostęp. Jeśli byłoby inaczej to rzeczywiście byłby skandal, ale starego już po prostu nie będzie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Platforma do zarzadzania dużymi środkami

niedziela 23 wrz 2012, 10:43

Akhh pisze:Rynek regulowany to taki gdzie jednakowo traktuje się zlecenia wszystkich uczestników, cena to w danym momencie jest taka jaka ostatnio zawarta transakcja. A zlecenia wchodzą do arkusza zleceń. Także forex z racji swojej specyfiki nie jest rynkiem regulowanym..
ECN nigdy nim nie będzie bo przesyła zlecenia limit do LP.
LMAX już działa inaczej - nie na darmo nazywają się LMAX Exchange - działając na takich zasadach jak giełda - zlecenia limit wchodzą do arkusza zleceń. M.
Akhh,mam prośbę,skoryguj mój tok myślenia.
Składamy zlecenie na rynku np. walutowym futures po PKC,zlecenia SL,TP wchodzą one do arkusza zleceń// można je oczywiście ukryć//.Następnie jest np.interwencja np. Szwajcarskiego BC np. kwotą 2-3 mld jest luka na rynku np. 150-300 pipsów,w tych ułamkach sekund ta luka musi przejść przez nasze TP i SL na futures i one w tych ułamkach sekund są realizowane w całości lub częściowo?.
Z tego się bierze sytuacja że na rynku regulowanym nie było poślizgu lub było na 35 pipsów dla zleceń które wisiały,a na FX nie spot luki były po 150 pipsów?.

Pozdrawiam.

no avatar
NiceFox
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 09:45
skype: fxnicefox

Re: Platforma do zarzadzania dużymi środkami

piątek 28 wrz 2012, 08:19

Zlecenia TP i SL nie ma czegoś takiego, musisz złożyć zlecenie zamknięcia pozycji wchodzi do arkusza jak każde inne zlecenie. Przynajmniej tak GPW działa.
Ostatnio zmieniony piątek 28 wrz 2012, 08:21 przez NiceFox, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
NiceFox
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 09:45
skype: fxnicefox

Re: Platforma do zarzadzania dużymi środkami

piątek 28 wrz 2012, 08:20

do usunięcia

Awatar użytkownika
reptile
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 20:02
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Platforma do zarzadzania dużymi środkami

wtorek 01 paź 2013, 23:03

Gdzie ja tak nabazgrolił, ze nie podlega.. ale.. trzeba odróżnić handel różnego rodzaju instrumentami.. FX fxowi nie równy.
Ale regulacje ciągle się zmieniają.. zz.. teksty dyrektyw z UE są obowiązujace i w większośći tlumaczone na PL.
Odczytalem PW sprzed roku :D lol
viewtopic.php?f=5&t=1472#p5623

:great:

Cisza..

!Dobrypost!
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Platforma do zarzadzania dużymi środkami

środa 02 paź 2013, 07:39

Proszę nie łączyć za zzz NYSE Liffe z Eurexem bo wniosek o fuzję został już dawno odrzucony ;-).A mówiąc poważnie-są takie instytucje jakich oczekuje zzz w pierwszym poście.Tylko one nie interesują się polskim klientem,wręcz ich nie lubią-wielokrotnie pisałem o tym na forum nawigatora.Staram się umożliwić dostęp do tego za pomoca Comparic ale jest to niezwykle trudna sztuka.Bo czym mają się oni interesować-krajem gdzie gracze robią minimalne volumeny,żądają najniższych prowizji za to ciągłego wsparcia.Nieustannie też reklamują i żadają wyjasnień za byle pierdołę.Generalnie tacy brokerzy reprezentują postawę taką jak kiedyś Mercedes czy RR-ktoś kto nas szuka i tak nas znajdzie.Oczywiście nie mówię o brokerach ,,depo 500 $ intraday''.Ale i tak coś da się zrobić :-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości