WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

no avatar
zzz

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 24 maja 2013, 16:12

Dagu,Masz całkowitą rację.
Jednak,to nic nie zmieni....!
Zdradzę Tobie największą tajemnicę....
Prawicowy Premier Polski ,powiedział OFICJALNIE....! i PUBLICZNIE ....! /// co prawda,zaraz po paru minutach to ściągneli z ONE,jednak wielu zdąrzyło to przeczytać..../// że jak skończył być Premierem Polski... ,robił za klamkowego /// dosłownie powiedział że robił za KLAMKOWEGO ...!!!///// w jednym z największych banków inwestycyjnych świata...
Więcej nie będę pisał.
Dagu ,jak jesteś inteligentny,to wszystko wyjaśniłem...,a nawet więcej...

Pozdrawiam

PS, a teraz powstaje pytanie Dagu,co to ma wspólnego z głównym wątkiem....?.
Bardzo dużo,ponieważ miliony automatów HFT na świecie BARDZO,powtarzam BARDZO SKUTECZNIE....! neutralizują // wbrew pozorom..// szkodliwe działania takich banków inwestycyjnych ..,gdzie robił za klamkowego nasz prawicowy Premier...///
A,to drastycznie /// wbrew pozorom/// zwiększa nasze bezpieczeństwo inwestycyjne....

no avatar
zzz

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

wtorek 08 kwie 2014, 11:20

IEX to ma usunąć zalety wysokiej handlowców częstotliwości " przez wprowadzenie 350 ms opóźnienie na wszystkie zamówienia , to jest właściwy kierunek rozwoju usług bankowych , polecam ją przeczytać starszym bankowcom , obawiających się wprowadzenia w przyszłości , zalecenia Bazylejskiego Komitetu ds. Nadzoru Bankowego.
http://www.leaprate.com/forex-industry- ... nhorn.html

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

wtorek 08 kwie 2014, 13:43

Sztuczne wydłużanie czasu realizacji zleceń to jest dobra droga dla bankowości? Przecież to są dokładnie takie praktyki jakie stosują brokerzy MM spod ciemniej gwiazdy.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

wtorek 08 kwie 2014, 18:10

macierewicz pisze:Sztuczne wydłużanie czasu realizacji zleceń to jest dobra droga dla bankowości? Przecież to są dokładnie takie praktyki jakie stosują brokerzy MM spod ciemniej gwiazdy.
Popatrz,szerzej na to inaczej,popatrz na to tak, automaty HFT i inni ,mają opóżnienie na rynku międzybankowym z obrotami np. 5 bilionów dziennie ,u brokerów czy giełd z kapitałem własnym np. 20 miliardów $ // to opóżnienie na 0.3 sekundy// i to samo ,u brokera MM lub nie regulowane brokera czy banku co ma np. 40 tyś Euro kapitału własnego..., i wrzuć z 100-500 lotów,kumasz?,albo jeszcze inaczej, podejdż do najbliższego dużego banku ,i pogadaj z jego Prezesem na ten temat,będzie posr...y w tym temacie.
Zrozum !!!,te 0.3 sekundy nie są dla nas profesjonalistów ,żadnym problemem ,// problem jest ,aby nasi bankowcy // lub szerzej,bankowcy z największych banków na świecie,nie bali się tego tematu,nie bali się zalecenia Bazylejskiego Komitetu ds. Nadzoru Bankowego i transparentnej bankowości.

Pozdrawiam.

PS.// powtarzam,dla nas największym problemem jest to aby bankowcy// w tym Prezesi największych banków na świecie nie bali się tego tematu, a szczególnie wprowadzenia w życie zalecenia Bazylejskiego Komitetu ds. Nadzoru Bankowego.//

zresztą, nie komplikujmy i tak skomplikowanego tematu...,
jeżeli przynajmniej w każdym mieście Wojewódzkim,jeden Dyrektor dużego banku będzie rozumiał ten temat i zalecenia Bazylejskiego Komitetu ds. Nadzoru Bankowego,to znacząco pójdziemy do przodu.

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

wtorek 08 kwie 2014, 22:56

A ciekawe co na to naczelni prezesi banków od Wladimira? Toż to mieli najlepszego systema bankowego. Co prawda trochę kradną i nacjonalizują ale za to idea była słuszna...

Echhh tyle sedesianki w kolpie upłynęło a ten dalej swoje :facep:
Zdaje się, że miałeś zaniechać procederu? Toż to podpada pod leczenie kliniczne.

PS I coraz gorzej z językiem polskim u pana, panie kolego.
The Winner Takes It All

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

środa 09 kwie 2014, 06:23

No dobra - to wytłumacz mi jedną rzecz (wiem, że robię głupio pytając :D):

Każdy ma opóźnienie 350 ms. Automaty HFT ze względu na swoją architekturę oraz lokalizację mają dostęp do danych i składania zleceń pierwsze, reszta klientów później. Skoro wszyscy są opóźnieni o te 350 ms, automaty HFT i tak będą miały pierwszeństwo przed normalnymi ludźmi, z tym że 350 ms później. To się w ogóle kupy nie trzyma ten pomysł.

PS. Pisz po polsku.
PS2. Jesteś pierwszą osobą, która nazywa siebie profesjonalistą nie posiadając żadnego konta real :)
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

środa 09 kwie 2014, 08:43

Witam.

Po ostatniej ofercie publicznej firmy Virtu rozgorzały na nowo dyskusje nad ogranczeniem HFT. Oczywiście będą pojawiały się głupie i mądre propozycje. Skupmy się może na tych mądrych, konkretnych, które zyskują dalszy bieg = legislacyjny lub wewnętrzny na giełdach. Z tym że samoregulacja środowiska czy giełd, to tak, jakby świnia wierciła sobie dziury w korycie.

HFT: złoty graal na Forex?
http://comparic.pl/listings/36817/
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

środa 09 kwie 2014, 10:53

Marcin_N pisze: Z tym że samoregulacja środowiska czy giełd, to tak, jakby świnia wierciła sobie dziury w korycie.
Dokładnie.To jak z komisjami lekarskimi... oceniającymi błędy lekarskie.Niby się na tym znają najlepiej,tylko jakoś nigdy nie robią czegoś co choć minimalnie mogło by im zaszkodzić.

Zyski branży HFT to było jakoś 7 miliardów w 2009 a w zeszłym to nie wiele powyżej 1.1 miliarda $.Z tego wynika że same Virtu ma 15 % zysku całej branży :-D.Po samym rynku widać że oni zarabiają już tylko na ,,Add Liquidity'' i grają na samym spreadzie ofert.Przy zmienności liczonej w promilach nawet najlepszy system nic nie daje.Wystarczy zmienić strukturę opłat giełdowych i cały ten ,,problem'' zniknie.Bez żadnego sztucznego opózniania transakcji

no avatar
zzz

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

środa 09 kwie 2014, 17:39

wdfx pisze:A ciekawe co na to naczelni prezesi banków od Wladimira? Toż to mieli najlepszego systema bankowego. Co prawda trochę kradną i nacjonalizują ale za to idea była słuszna...

Echhh tyle sedesianki w kolpie upłynęło a ten dalej swoje :facep:
Zdaje się, że miałeś zaniechać procederu? Toż to podpada pod leczenie kliniczne.

PS I coraz gorzej z językiem polskim u pana, panie kolego.
Poruszyłeś sedno sprawy,jeden z pierwszych w Polsce .// co prawda złośliwie wobec mnie,lecz odpowiem ponieważ ogólnie jest to ważne...////

Poszukaj w internecie na forach anglojęzycznych ,co podpisał Putin z największym wrogiem, Goldman Sachs Group we wrześniu 2013 roku,jak to skumasz i połączysz w jedną całość,to zrozumiesz ten temat .//ogólnie ,to jestem porażony naszą indolencją,zależy mi tylko na jednym,aby w każdym mieście Wojewódzkim,była jedna osoba zorientowana w temacie dostępu do CME Grup lub ICAP,a tyle mnie wrogości spotyka zarówno tutaj, jak i na navigatorze...,rozumiem grę brokerów i ich interesy,nie rozumiem bezczynności zwykłych inwestorów.HFT jest ,oczywiście zagrożeniem,lecz jest też szansą ,jeżeli się je opóżni chociażby o te 0.3 sekundy jak tutaj piszę,będzie dla nas zbawieniem ponieważ w 60-75% zwiększy płynność na rynkach regulowanych w ciągu paru sekund do np. 10-40 miliardów $,a to dla nas jest bezwzględnie najważniejsze.
Może mi ktoś to wyjaśni, czy my jesteśmy obciążeni genetycznie aby takich najprostszych spraw nie rozumieć?.
Pozdrawiam

Ps,wdfx,sprawdż jeszcze jedną rzecz,co pod podpisaniu tego dokumentu z G/S,miesiąc póżniej zrobili // lub jaki wniosek złożyli// odnośnie cieśniną Bosfor,jak to skumasz,to jesteś gość i możemy sobie grabę przybić...
PS, ktoś mi tutaj zarzucił że nie miałem realnego rachunku... :facep: ,miałem realny rachunek osiemnaście lat,więc niech ta osoba się więcej nie kompromituje swoimi wypowiedziami... :facep:

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: WAŻNE !!! HFT High Frequency Trading

piątek 25 kwie 2014, 18:32

Warren Buffet o HFT w kontekście "Flashboys"

https://www.youtube.com/watch?v=G77m6J-lFRs

Jego zdaniem przewaga szybkości to nie to samo, co "ustawianie rynku". Poza tym stwierdził, że mimo kontrowersji wokół HFT, przeciętny inwestor ma znacznie lepsze warunki handlu niż jakiś czas temu, spready i opłaty znacznie zmalały. Więc generalnie WB nie widzi powodów do zmartwień.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości