Prezentacja swojego systemu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Prezentacja swojego systemu

sobota 31 sie 2013, 12:27

Napiszę tutaj, żeby nie robić śmietniku u ludzi w dziennikach.

Prezentacja swojego systemu zawsze może stanowić pewien dylemat, który każdy musi rozwiązać sam. No bo niby dlaczego mam prezentować swój *fajny* system, nad którym spędziłem tak wiele czasu? Pomijam tutaj oczywisty fakt, że większość ludzi i tak nie jest w stanie zarabiać dobrym systemem, jeżeli nie są jego twórcami, ale to już oddzielny temat.

Są jednak ludzie, którzy opisują swoje systemy. Choćby Joe DiNapoli czy Paweł Danielewicz prezentują w swoich książkach dość szczegółowo swoje sposoby inwestowania. Są również ludzie, którzy swoich metod inwestycyjnych zdradzać nie zamierzają nikomu. Jest to zrozumiałe i potrafię uszanować takie postępowanie.

Ale naprawdę, przejrzałem kilka dzienników na forum, i to jakieś żarty są chwilami. Nie będę pisał po nickach, żeby nie obrażać nikogo. Ja to widzę tak, jak ktoś chce prezentować swój system to prezentuje, jak nie to nie, ale robienie ze swojej metody jakiejś wielkiej tajemnicy, magii, klucza do zrozumienia wszechświata a chwilami wręcz religii jest w moim odczuciu po prostu śmieszne.

Przecież zawsze jest to tylko system inwestycyjny, który jest zyskowny lub deficytowy. I nic więcej.

A podejście na zasadzie "mam *fajny* system, ale nie pokażę" albo "pokażę ale tylko troszkę" niepotrzebnie prowokuje głupie komentarze, na które co niektórzy tak bardzo narzekają.


Na koniec mój ulubiony ludek :aaaa:
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
waldi
Stały Bywalec
Posty: 179
Rejestracja: czwartek 30 sie 2012, 06:53

Re: Prezentacja swojego systemu

sobota 31 sie 2013, 23:29

Motywy, które skłaniają ludzi do prowadzenie dziennika mogą być różne.

Od bardzo szlachetnych, takich jak chęć bezinteresownej pomocy innym, bo sami w przeszłości takową pomoc uzyskali od kogoś i wiedzą, jaka ona była cenna.

Do bardzo negatywnych, mających na celu wyłowienia leszczy i wydojenia z nich kasy za systemy i szkolenia opierające się często na fałszowaniu i manipulacji rzeczywistości. I naszym obowiązkiem jest przestrzeganie mniej doświadczonych kolegów przed nimi.

Pomiędzy tymi skrajnościami istnieje cała masa innych motywów takich jak chęć podłechtania własnego ego, zaimponowania innym, poddaniu krytyce naszych przemyśleń, pomocy od innych w dalszym rozwoju, czy tak jak ja prowadziłem kiedyś dziennik w celu zdyscyplinowania siebie itd.

Osobnym tematem dla mnie są dzienniki, które w sposób otwarty i rzetelny pokazują osiągnięcia autora, mające na celu zaprezentowanie treści będących przedmiotem ich szkoleń.

Forma jak i sposób, w jaki jest prowadzony dziennik określa jego autor. Nam może on się podobać lub nie, wydawać śmieszny, lub wzbudzać w nas inne uczucia. To jest prawo autora ile i w jakiej formie chce nam przekazać wiedzy. Oczywiste, że to musi być zgodne z regulaminem.
jasonbourne pisze:robienie ze swojej metody jakiejś wielkiej tajemnicy, magii, klucza do zrozumienia wszechświata a chwilami wręcz religii jest w moim odczuciu po prostu śmieszne.
Tu bym się z Tobą nie zgadzał. Mimo, że mistyka czy sf mnie osobiście nie pociąga, to sposób zaprezentowania tego, co chciał przekazać Wojtek w oświeconych nie był sztampowy, niespotykany raczej na naszych forach. I właśnie takie nietypowe formy dodają trochę różnorodności i kolorytu. Trochę tajemnicy, rozwiązywanie zagadek spowodowało zaciekawienie wielu osób. I właśnie ta forma plus osoba Wojtka sprawiła zainteresowanie tym tematem osób, które w innym wypadku przeszły by obojętnie obok tego.

Raczej śmiem wątpić by znalazły się osoby będące dłużej na tym forum mogące cokolwiek zarzucić Wojtkowi. Będąc założycielem tego forum, wniósł wiele pracy i wysiłku, poświęcił dużo swojego czasu na jego rozkręcenie. Całkiem bezinteresownie przekazał tak dużo merytorycznej wiedzy i raczej szacunek mu się za to należy.


jasonbourne pisze:A podejście na zasadzie "mam *fajny* system, ale nie pokażę" albo "pokażę ale tylko troszkę" niepotrzebnie prowokuje głupie komentarze, na które co niektórzy tak bardzo narzekają.
jasonbourne pisze: Witam wszystkich, być może z czasem założę dziennik, w którym zaprezentuję swój najnowszy system "Czarodziejka" ale w sumie nie wiem czy tak zrobię.

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Prezentacja swojego systemu

niedziela 01 wrz 2013, 01:23

waldi pisze: Tu bym się z Tobą nie zgadzał. Mimo, że mistyka czy sf mnie osobiście nie pociąga, to sposób zaprezentowania tego, co chciał przekazać Wojtek w oświeconych nie był sztampowy, niespotykany raczej na naszych forach. I właśnie takie nietypowe formy dodają trochę różnorodności i kolorytu. Trochę tajemnicy, rozwiązywanie zagadek spowodowało zaciekawienie wielu osób. I właśnie ta forma plus osoba Wojtka sprawiła zainteresowanie tym tematem osób, które w innym wypadku przeszły by obojętnie obok tego.

Raczej śmiem wątpić by znalazły się osoby będące dłużej na tym forum mogące cokolwiek zarzucić Wojtkowi. Będąc założycielem tego forum, wniósł wiele pracy i wysiłku, poświęcił dużo swojego czasu na jego rozkręcenie. Całkiem bezinteresownie przekazał tak dużo merytorycznej wiedzy i raczej powinniśmy jemu okazać trochę wdzięczność za to.


To, że Wojtek ma wielki wkład w to forum jest pewne jak śmierć i podatki. Pytanie brzmi: czy forum jest po to aby dzielić się wiedzą, czy też po to aby się nią chwalić. Mnie rozwiązywanie zagadek zniechęciło-jak mam czas na forex to jest on na forex, indiańskie filmy i zagadki zakopanego skarbu to czas na relaks itp. Wojtek, Kerimb stworzyli/poznali coś fajnego postanowili podzielić się tym z wybranymi osobami - ich sprawa. Natomiast czy forum powinno służyć do takich gierek? Ja uważam, że nie. Mam mały wkład w to forum - to prawda. Nie mam się co równać do wyżej wymienionych, ale jak mogę to pomagam. Po to są fora internetowe. Masz białaczkę, nie umiesz wkręcić żarówki, zamiast truć :swear: swoim najbliższym możesz poszukać rady/zrozumienia w internecie. Jeśli spotkasz osoby mniej otrzaskane w temacie to pomagasz ty, jak sam jesteś zielony czerpiesz natchnienie od innych. Dla mnie taki sens mają fora internetowe. Nie chcę zabierać nikomu żadnego systemu inwestycyjnego, jeśli ów właściciel miałby tracić na jego rozpowszechnieniu. Jestem tu aby mieć dostęp do wiedzy a w miarę moich możliwości móc pomóc innym. Dlatego robienie połowicznych sekretów (wybrane grupy, testy) to w moim mniemaniu jaja z pogrzebu,to wypaczanie sensu istnienia forum. Do kalamburów na pewno znajdę jakiś program w necie, nie będę też właził do tyłka nikomu aby dowiedzieć się czy wchodzi na przecięciu średnich jeśli nie chce mi tej wiedzy udzielić. Robienie sekretów/tajemnic jest moim zdaniem nie fair szczególnie w branży którą tu omawiamy, naprowadza początkujących prosto w łapy nieuczciwych szkoleniowców oferujących tą tajemną wiedzę za ciężkie pieniądze. Dlatego ja jestem przeciwny takim działaniom. Nie chcesz się podzielić swoim systemem-masz do tego prawo, ale selekcja na podstawie "kto obejrzał film" albo "kto ma czerwone skarpetki" jest dla mnie żałosna i obniża rangę forum.
waldi pisze: Tu bym się z Tobą nie zgadzał. Mimo, że mistyka czy sf mnie osobiście nie pociąga, to sposób zaprezentowania tego, co chciał przekazać Wojtek w oświeconych nie był sztampowy, niespotykany raczej na naszych forach.
Forma czy treść? Czy jakby opisał system trzynastozgłoskowcem to system/autor będzie w czymś lepszy? bo zapakował inaczej niż inni? A skorzystałeś coś na tym? (jeśli rozwiązałeś rebusa off course... :devil: ) Ręka w górę, kto zrozumiał i zapamiętał więcej niż 50 % z tej tajemnej wiedzy, i komu z kinomanów poprawiła ona wyniki choćby o 10%? Bo to że już cała grupa tajnego forum zarabia miliony jest pewne jak chemitrailsy na niebie (sorry, no nie mogę się oprzeć).
Może niech Altmer tłumaczy Niala Fullera od tyłu bo przykładanie lustra do monitora będzie takie hipsterskie... No wiecie, tajemna wiedza, Graale i te sprawy...

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezentacja swojego systemu

niedziela 01 wrz 2013, 07:39

waldi pisze: Tu bym się z Tobą nie zgadzał. Mimo, że mistyka czy sf mnie osobiście nie pociąga, to sposób zaprezentowania tego, co chciał przekazać Wojtek w oświeconych nie był sztampowy, niespotykany raczej na naszych forach. I właśnie takie nietypowe formy dodają trochę różnorodności i kolorytu. Trochę tajemnicy, rozwiązywanie zagadek spowodowało zaciekawienie wielu osób. I właśnie ta forma plus osoba Wojtka sprawiła zainteresowanie tym tematem osób, które w innym wypadku przeszły by obojętnie obok tego.
Nie dotarłem jeszcze do dziennika Wojtka i nie jego miałem na myśli. Zresztą nie chcę tutaj podawać konkretnych przykładów, bo nie o to chodzi, żeby pisać, że ten czy inny dziennik mi się nie podoba. O gustach się nie dyskutuje.

Cóż, na Nawigatorze często jest tak, że co by się nie napisało, i tak znajdzie się ktoś kto nas zwyzywa. Tu jest trochę lepiej, ale właśnie wydaje mi się, że prowadzenie dziennika w określony sposób niepotrzebnie prowokuje negatywne emocje u odbiorców. Tyle co mam do powiedzenia.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Prezentacja swojego systemu

niedziela 01 wrz 2013, 09:25

Jeśli chodzi o systemy to różnie ludzie do tego podchodzą. Niektórzy przedstawią wszystko od początku do końca, niektórzy tylko wejścia nawet bez wykresów i to po fakcie.

Jest wolność i każdy może robić to na co ma ochotę (w ramach jakiejś przyzwoitości). Jeśli dziennik będzie nieciekawy, czy też przedstawienie systemu to ludzie sami mają jakiś swój rozum i nie będą tego czytać.

Niektórzy też nie mają czasu, umiejętności do wyłożenia wszystkiego szczególnie na piśmie.

Mi się marzy coś takiego jak na ForexFactory jeśli chodzi o systemy, ale ciekawe czy jest to możliwe. Do tego na pewno potrzeba samych merytorycznych dyskusji w wątkach o systemach/dziennikach bez off-topów.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
reptile
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 20:02
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Prezentacja swojego systemu

środa 02 paź 2013, 14:09

A Ty Jasson czasem też nie maiłeś takiego religijnego dziennika?
viewtopic.php?f=5&t=2114&p=20720#p20703

Kwestia systemu przypomina mi sprawe programowania robota na wzór człowieka..
Czyli programista chce aby.. robot robił to czego człowiek uczył się latami.. a chociażby chodzenia.. to było pewnie 2 lata pomyłek, auto dopasowań, regresji parametrów etc ble blebel.. w końcu się udało.. np.. słynny dog -osioł wojskowy.. jakoś radzi sobie na różnym terenie.. uznajmy, że 2-3 latek wciąz biegajac się potrafi potknać i w coś wywalić hehe.. nawet 5cio.. zaś 6latek wciąż może nie umieć pływać i się wspinać.. itd.. itd..

Jak przekazać.. to doświadczenie.. ?
To zawsze jest jakiś szablon, schemat.. inspiracja.. coś jak ppdłapywanie kroków w tańcu.. albo w meczu piłki.. boksie nie wiem...
Taki 'patern" można niby wyselekcjonować i pokazać.. ale to drobinka.. ja próbowałem z timingiem, małym modelem w wąskiej grupie.. jednak całościowe założenia sporo dawają a bez nich.. to tak jakby opisywał kawałek ruchu dla robota.. typu "unieś wtedy tą cześć nogi pod takim kątem, za 3sek w tym ruchu tą cześć pod takim w osi x y z = 10 12 13 niejako tp be sl itd.. tak by uniknąć kolizji z obiektem w układzie
(x y x)(x y x)(x y x) < - macierz.. nierealne prawda?

A paterny techniczne proste sa łatwiej sprawdzalne i częściej się niestety nie sprawdzają.. !buzka!
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezentacja swojego systemu

środa 02 paź 2013, 15:38

reptile pisze:A Ty Jasson czasem też nie maiłeś takiego religijnego dziennika?
viewtopic.php?f=5&t=2114&p=20720#p20703
Chodzi Ci o dziennik wyznawców kultu Lindsay Lohan? :aaaa:
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości