Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

czwartek 19 wrz 2013, 08:49

Witajcie,

Szukając pewnych info o prowadzeniu pozycji - doszukując się elementów inspiracji które mógłbym wdrożyć do swojego podejścia trafiłem na stronkę forex.konieistajnie.pl

Pierwszy raz widzę...wiecie, jestem outsiderem, mam w dupie dyskusje na różne tematy, nie jestem na bieżąco ani obyty - zakładam, że na Nawigatorze musiała być swojego czasu jazda z tą PANIĄ, wyobrażam sobie, że postanowiła założyć swoją stronę i tam pisze. DUŻO pisze. W sumie - bardzo dużo i inteligentnie jednak między racją i nie racją jest SUBTELNA granica, którą IMO ona wykorzystuje.

O co chodzi z tą osobą? Jaki macie stosunek do jej tez? :)

Pozdr.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

czwartek 19 wrz 2013, 08:57

Witam :)

Generalnie długa historia i dużo trzeba by się rozpisać.
Najlepiej przeszukaj posty na Nawi pod kątem słowa: Asia

Profil: http://forex-nawigator.biz/forum/asia-u10778.html

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

czwartek 19 wrz 2013, 09:16

Rooozpisz się Karolu, prosiiiimyyy :wink:

Obrazek

Forum widziałem, swego czasu moje myśli dużo krążyły wokół tych tez. Jednak trudno nie zauważyć pewnego ekstremizmu. A jak wiadomo, prawda przeważnie leży po środku. Niemniej teksty Asi i skłaniają do refleksji.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

czwartek 19 wrz 2013, 09:22

Witam :)
Marcin_N pisze:Rooozpisz się Karolu, prosiiiimyyy :wink:
Trochę pracy własnej, a nie tylko gotowce :tongue:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

czwartek 19 wrz 2013, 09:35

Marcin_N pisze:Rooozpisz się Karolu, prosiiiimyyy :wink:

Obrazek

Forum widziałem, swego czasu moje myśli dużo krążyły wokół tych tez. Jednak trudno nie zauważyć pewnego ekstremizmu. A jak wiadomo, prawda przeważnie leży po środku. Niemniej teksty Asi i skłaniają do refleksji.

Marchew dzięki za namiar na jej profil (nie wpadłem na to - oj coś się dzieje z moją elastycznością, z wiekiem staje się coraz bardziej durnowaty chyba) a co do Marcin_N...także mam tego typu refleksje ponieważ część jest racji. Dlatego pisałem o subtelnej granicy...którą ona właśnie wykorzystuje z frustracji intelektualnej.
Dajmy na to, że to co pisze jest widmem światła. Część tego widma jest prawdziwa - część to "ekstremizm" o którym wspomniałeś.

Dzięki.

EDIT:

Przeczytałem fragment:
26 osób podało ze rynek nie jest losowy

w takim razie sprawdzmy to

prosze podajcie ile jutro wyniesie kurs EURO/USD o godzinie 15.00

jesli rynek nie jest losowy wiekszosc powinna odpowiedziec poprawnie
I w sumie dalej nie będę czytał bo szkoda mi czasu. Powyższy cytat pokazuje istotę rzeczy tez ASI. Szkoda czasu na czytanie intelektualnego obudowywania w ideologię jakiejś emocji.

Powiem tylko tak. Szkoda, że ta osoba zmarnowała 3 lata zaprzestając kontynuować temat. Zmarnowała bo była blisko IMO ale utknęła na czymś. Ja rozumiem na czym ale nie potrafię tego wyrazić - to rozumienie głębokie.

Też pytanie w tej ankiecie było źle postawione - dla mnie rynek jest nieprzewidywalny - ale da się to wykorzystać. I gdy zrozumie się, że jest nieprzewidywalny i kontynuuje się dalej - wtedy przychodzi DOBRO. Ona poznała, że jest nieprzewidywalny i zrezygnowała. No cóż, nie moja broszka :)

Pozdro
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

czwartek 19 wrz 2013, 09:47

Witam :)

Tak, posty Asi były bardzo nacechowane emocjami (jak to u kobiet :bigsmile: ), jednak w znacznej mierze negatywnymi emocjami. Pewnie dlatego tyle osób po niej jechało. A czy to co pisała miało sens czy nie, to każdy może ocenić wg własnych kryteriów.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

czwartek 19 wrz 2013, 11:33

Above pisze:O co chodzi z tą osobą? Jaki macie stosunek do jej tez? :)
Co tu dużo mówić: Asia to przeciwwaga dla lukrowanego że aż się rzygać chce marketingu brokerów.
Marcin_N pisze:A jak wiadomo, prawda przeważnie leży po środku. Niemniej teksty Asi i skłaniają do refleksji.
Oj Marcin tutaj ten środek jest wyraźnie przesunięty w Jej stronę.
Above pisze:... I gdy zrozumie się, że jest nieprzewidywalny i kontynuuje się dalej - wtedy przychodzi DOBRO. ....
Nie dorabiaj ideologii. Wynik na rynku to finalnie czyste liczby. Im szybciej człowiek zrozumie że to czego nie da się policzyć i ując w statystykę nie istnieje tym lepiej.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

czwartek 19 wrz 2013, 12:18

esco pisze: Nie dorabiaj ideologii. Wynik na rynku to finalnie czyste liczby. Im szybciej człowiek zrozumie że to czego nie da się policzyć i ując w statystykę nie istnieje tym lepiej.
To nie to na co wygląda ;) Stwierdziłem fakt, na bazie tego co doświadczyłem. Co do reszty zgadzam się.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
reptile
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 20:02
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

środa 02 paź 2013, 00:03

Asia to taka niewierzaca wersja reptajla hehe bez otoczki technicznej z tendencja surowszej wizji na matematyke.

niech jej będzie za komplement.. aaa hehe.. emocje.

W sumie taki przypadek sie przydał.

"I gdy zrozumie się, że jest nieprzewidywalny i kontynuuje się dalej " - co dalej? Bo to kluczowe się wydaje
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

środa 02 paź 2013, 16:03

reptile pisze:[...]
"I gdy zrozumie się, że jest nieprzewidywalny i kontynuuje się dalej " - co dalej? Bo to kluczowe się wydaje
Cholera nie wiem jak się wyrazić. To trzeba poczuć. Ogólnie to trzeba umieć czytać rynek. Po latach przejść stwierdzam, że PA to jest to, o co chodzi - reszta to dodatki.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

środa 02 paź 2013, 16:15

a ja uważam że PA to lekko przereklamowane jest, bo co to jest PA ??? Jak ktoś nie zarabia bo używa wskaźników to wmawia mu się że nie zarabia bo nie stosuje PA , ja znam traderów co zarabiają PA jak i wskaźnikami i niczego to nie dowodzi, jak kolega powiedział wyżej, to trzeba poczuć , i nie ważne czy czysty wykres czy jakieś wspomagacze, nie ma to znaczenia, trzeba rozumieć a nie klepać jak automat.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

środa 02 paź 2013, 18:25

PA to fikcja, takie jest moje zdanie :devil:

1,5 tygodnia mnie nie było, ale nabiliści.e postów.... masachiuset :facep: !problem! !bzdura!

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

środa 02 paź 2013, 18:35

Microbi pisze:a ja uważam że PA to lekko przereklamowane jest, bo co to jest PA ??? Jak ktoś nie zarabia bo używa wskaźników to wmawia mu się że nie zarabia bo nie stosuje PA , ja znam traderów co zarabiają PA jak i wskaźnikami i niczego to nie dowodzi, jak kolega powiedział wyżej, to trzeba poczuć , i nie ważne czy czysty wykres czy jakieś wspomagacze, nie ma to znaczenia, trzeba rozumieć a nie klepać jak automat.
Nie mówię o PA w tej przereklamowanej formie. PA rozumiem jako ruch, zachowanie ceny. Formacje są dla mnie drugorzędne. Patrzę gdzie cena jest w kontekście tego gdzie była, co robiła, co robi i wchodzę wykorzystując tendencję wzrostową lub spadkową...HH, HL, LL, LH jako BIAS na wyższym TF etc. To po prostu trzeba wszystko przejść, odrzucić co jest bzdurą i jazda. O MM nie wspominam bo do oczywistość. Nie przewiduję, nie szukam prawidłowości, nie racjonalizuję - po prostu PRICE ACTION ... to co cena robi w danym momencie z uwzględnieniem do licha kontekstu :)

Pozdr.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

środa 02 paź 2013, 18:38

Above, czytaj mój wątek w strategiach, tam jest klucz. Bo wszystko się opiera na przebiciach LH i HL tak na prawdę. Jak wyobraźnia ci pracuje to już masz z górki. Proste projekcje ruchów od nowych dołków/szczytów. Zwykłe zresztą PA.

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

czwartek 03 paź 2013, 17:52

Terminator pisze:Above, czytaj mój wątek w strategiach, tam jest klucz. Bo wszystko się opiera na przebiciach LH i HL tak na prawdę. Jak wyobraźnia ci pracuje to już masz z górki. Proste projekcje ruchów od nowych dołków/szczytów. Zwykłe zresztą PA.
Hehe dokładnie Terminatorze tak jak piszesz. Dokładnie tak! Dzięki za polecenie, nie wiedziałem, że prowadzisz dziennik, jestem nowy tutaj i sporadycznie wpadam. Idę zajrzę do niego.

Pozdro
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

wtorek 15 paź 2013, 07:13

Fajna rozmowa o PA, o przereklamowaniu. Rzeczywiście jest to przereklamowane, ale nie w tym sensie, że jest to coś kiepskiego co stało się popularne. Przereklamowane w tym sensie, że jest to coś, pewien zbiór elementów, wymyślonych przez wiele osób, bardzo dawno temu. Coś co było dawniej nazywane klasyczną analizą techniczną.

Dla potrzeb marketingowych, aby fajnie to sprzedać (kursy, szkolenia) ktoś nazwał to PA. Czy ktoś z Was wie, kto wymyślił tę nazwę, bo chętnie bym poznał człowieka ?

I tak to funkcjonuje jako PA, ale jest to zbiór rzeczy wymyślonych kupę lat temu np. teoria Dowa mówiąca o trendach z 1903 roku, opisana rok po śmierci Dowa.

http://comparic.pl/listings/trader-uzyw ... mma-cz-12/ -- pewien Japończyk używał "PA" dawno temu. Świece jako element PA (choć dodany dużo później do zachodniej analizy) funkcjonował w Japonii wieki temu.

Ktoś zaczął rysować linie trendu, kanały, ktoś opracował wsparcia i opory i to całość to stara, klasyczna analiza techniczna, nazwana później PA.

Czy Ktoś z Was ma dane np. w którym roku opracowano/opublikowano po raz pierwszy tekst o wsparciach i oporach, albo o innych elementach PA ?
Podstawą PA są trendy czyli teoria Dowa z początku XX wieku, z tego co znalazłem to pozostałe elementy nie mają autorstwa, ale zostały opisane w książkach w latach 50-60 XX wieku. Choć podejrzewam, że były stosowane dużo wcześniej.

Jeżeli wiecie coś więcej, to napiszcie, bo interesuje mnie to.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

wtorek 15 paź 2013, 08:01

A tak z ciekawości, czym oprócz nazwy różni się AT od PA?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

wtorek 15 paź 2013, 08:09

Może się mylę, ale AT- to szersze pojęcie, to wszystkie metody analizy wykresu.

PA jest jedną z metod, tak samo jak np. analiza wskaźnikowa, albo gdy ktoś ma system na dywergencje MACD w połączeniu z poziomem RSI - to też jest analiza techniczna, ale to już nie jest PA.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

wtorek 15 paź 2013, 08:39

AT to raczej sztuka niż nauka stąd też podobnie jak w sztuce kubiści raczej nie dogadają się z realistami.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Blondynka na foreksie - analiza kuriozum

wtorek 15 paź 2013, 08:47

Dobry przykład dałeś. AT - to malarstwo, bazgranie po wykresie, ale w skład AT (malarstwa) wchodzą różne sposoby malowanie np. kubizm i realizm. Tak samo do AT zalicza się wiele rzeczy, które w PA nie występują.

Ale filozofujemy w tym temacie :)
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości