Dlaczego forex, rynki finansowe?

ODPOWIEDZ

Podatek Tobina

Za
2
40%
Przeciw
3
60%
Nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 5
Awatar użytkownika
reptile
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 20:02
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Dlaczego forex, rynki finansowe?

środa 02 paź 2013, 13:54

viewtopic.php?f=5&t=1627&p=20719#p20719
camaro69 pisze:Chora sytuacją jest gdy taki współczynnik zdolnych ludzi idzie do branży by wymyślać nowe CDS opcje na kontrakty futures czy inne niepotrzebne nikomu rzeczy.
Odpowiedź jest chyba dość prosta.. lewar.. tudzież możliwości zysków.
Gdyby wprowadzić tax na banki itd.. to nie byłoby takiego rozrostu rynku finasowego.. konkurencja skupiła by się nie na tym kto ma większy kapitał finansowy tylko intelektualny.

I wróciłyby te piękne czasy.. z wizjami "lotów na taczkach po minerały na księżycu" :cheers:
Znaczy każdy by się brał do ciężkiej pracy i rachunków a nie kombinowania.. z kim się tu dogadać, żeby kogoś wyebać.. a raczej dogadać żeby coś zrobić!

Kiedy nie mam pomysłów na biznes to fx i etc.. ale to lenistwo! Wygoda..

Lobbuję za podatkami na banki!
Nowe instrumenty nie zasilają pomysłów tylko stwarzają ryzyko aby je pogrzebać w tak owym. Duży kapitał to nowy monopol.. to nie dbanie o rynek..
Ostatnio zmieniony środa 02 paź 2013, 14:42 przez reptile, łącznie zmieniany 2 razy.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Dlaczego forex, rynki finansowe?

środa 02 paź 2013, 14:28

Płna zgoda.Problem tylko taki że najlepsi lobbyści to ci z branży finansowej.
Opodatkowanie każdej transakcji podatkiem Tobina jest najlepszym wyjściem.Zanim ktokolwiek dokona transakcji pomysli kilkukrotnie.

Awatar użytkownika
reptile
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 20:02
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dlaczego forex, rynki finansowe?

środa 02 paź 2013, 14:39

Najazd na Bruksele i po lobbystach : ) Listy do premierów itd.. Anonymous.. i wuala Tobin wskrzeszony.
Opodatkowanie dodatkowo zwróci uwagę na kulturę społeczeństwa.

viewtopic.php?f=5&t=1627&p=20719#p20698

To co... lobbujemy?
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dlaczego forex, rynki finansowe?

środa 02 paź 2013, 15:08

Jest w tym dużo prawdy. Wiele z najlepszych umysłów jest przyciąganych przez rynek finansowy i jest to ze szkodą dla gospodarki a nawet można powiedzieć ogólnie świata.

Widzę to na swoim przykładzie (chociaż rzecz jasna najlepszym umysłem się nie nazwę przez wrodzoną skromność ;) Pracowałem jako inżynier, moje działania bezpośrednio przekładały się na produkcję, konkurencyjność etc.

Jednak rynki finansowe dawały zupełnie inne możliwości i musiałem wybrać.
Swoją drogą dlatego też portal jest pewną odskocznią od samego grania na rynkach i bycia w pewnym stopniu pasożytem.

Podatek od transakcji finansowych - może dla pewnych instytucji czemu nie. Ale obawiam się, żę byłby to strzał w stopę a rynki i tak znajdą jakiś sposób, czy niszę żeby go nie płacić. Straci przysłowiowy Kowalski czy Brown bo spready się zwiększą, płynność zmniejszy etc.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Dlaczego forex, rynki finansowe?

środa 02 paź 2013, 15:54

reptile-ale w UE podatek Tobina (generalnie nazwali to podatkiem transakcyjnym czy bodaj dosyć szumnie ,,podatkiem od spekulacji'') już jest wprowadzany,ostatnio we Włoszech więc u nas lobbować nie trzeba ;-).Zostają 2 wyjścia:nie handlować w ogóle i nie napędzać tej piekielnej machiny,albo handlować tam gdzie podatek już jest ale jest i płynność (Korea,H-K).
Ja wybrałem to drugie choć poważnie zastanawiam się i nad pierwszym wariantem-a przynajmniej ograniczam aktywność do minimum.

Płynność i tak jest tam bardzo duża,koszta (podatki +spread + prowizja)stanowią jakoś łącznie 30 do 50 % % samych tylko prowizji bez spreadu płaconych na GPW (mówię o rynku akcji ).Za to nikt nie szarpie rynkiem jak poparzony,nie ma piętnastu ruchów powrotnych zanim wystąpi trend itp.Stabilność i rozsądek-każdy dobrze przemysli wszystko zanim dokona transakcji.

Elementem który przyciągał do tego sektora ludzi w UK i US były płace -gigantyczne premie i wysoka płaca już od początku.Wystarczyło że premie zostały na stabilnym poziomie...i nastąpił odpływ.Ale i tak branża wyciąga to co najlepsze z gospodarczego krwioobiegu a lobbyści w D.C i ,,obrotowe'' drzwi miedzy instytucjami rządowymi a finansowymi nie pozwalają na nic rozsądnego.

Awatar użytkownika
reptile
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 20:02
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dlaczego forex, rynki finansowe?

środa 02 paź 2013, 16:20

Co wy z tymi spreadami i prowizjami.. sprawa jest prosta.. bedą musieli się dopasować.
Ja wciąż podatku nie płace.. to nie oznacza, że chcę, ale jest pewna dysproporcja..
Zobaczcie też inne opinie..
viewtopic.php?f=59&t=1185#p1792
wg zz miałoby wzrosnać bezrobocie.. zobaczcie jak za robotę się złapaly darmozjady z OFE! Tudzież akwizytatorzy po zakazie akwizycji na wcześniejszych zasadach.. rynek myśli.. te tysiace biurokratów które tylko produkują kruczki, gwiazdki.. to żerowanie na nieinformowaniu.. to jak wrzucić chomika do jego bębna.
Banki nie myślą tak jak my..
viewtopic.php?f=59&t=1185#p1883
One myślą za nas.. na swoje korzyści..

W sumie nie chodzi mi o tyle o FTT co o miejsce gdzie jsetem... chodzi o to, że przez finanse.. ludzie kombinują jak nadać wartość czemuś przy pomocy triku systemowego.. szukając luki zamiast w naturalnym modelu.
Miałem niejaką większą przerwę od tradingu przez ok 6mcy -50% aktywności.. i myślę, sobie.. no może mniej zarobiłem, ale więcej dobrego..
Po miesiącu luzu zaczałem myśleć.. jak obrzydzić ludziom finanse i zniechęcić ich do nich w taki sposób aby.. wiecie..

Handlowanie tam gdzie podatek już jest nie wiele da..bo ryn.fin już jest napęczniały.. ale racjonalność ma swoje zalety.. właśnie w tym co piszesz.. widzi się w tym rozsądek.. kupienie czegoś tam oznacza głosowanie za tak.. interesuje mnie to.. zaś pusta spekulacja ala hft itd.. robi nic..

Istota jest też w tym, że podatek to i tak za mało.. na te kierunki. Ale też.. z tego powodu za nasze próbowano regulować to co za te regulacje nie płaciło za wiele.. a nami rządziło..

viewtopic.php?f=59&t=1185#p9133
Gdzie wtedy wpłynie kasa? Na rynek.. do ludzi..

A takie tam.. hipokryzje troche..

Ej.. przeczytał z wczoraj na dziś reptajl całe forum.. nudy.. bzdety nie bzdety..
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

no avatar
zzz

Re: Dlaczego forex, rynki finansowe?

środa 02 paź 2013, 18:47

reptile, ja nie mam nic przeciwko obciążeniu banków podatkami.
Problem polega na czymś innym,pod płaszczykiem podatków dla banków // którego one i tak nie zapłacą ponieważ przenoszą serwery i spółki tam gdzie nie ma tego podatku// wprowadzają ten podatek nie dla banków tylko dla zwykłych ludzi np. 20 pipsów od każdej transakcji oznacza że Ty zapłacisz,Twój fundusz inwestycyjny zapłaci,Twój fundusz emerytalny zapłaci,oraz wszelkie inne Twoje fundusze.
Dlaczego FX i rynki finansowe?.
Nie dla lewara czy zysków,a dla możliwości budowania poważnej i cennej wartości dodanej.
A,motywy są oczywiste dlaczego to się będzie rozwijało i pisałem o tym tutaj
viewtopic.php?f=5&t=1627&p=20776#p20776

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości