Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

wtorek 19 lis 2013, 07:34

Jason: wrogiem, to za dużo powiedziane. Po prostu wolę kupować na rynku a nie w "budce z wiadrami". Każdy może wybrać model egzekucji, jaki mu pasuje. Chcesz handlować z brokiem? Nie ma problemu. Zakładając, że znajdziemy broka, który jest MM, ale trading jest dokładnie taki sam, jak u ECN, to luz. Dla nie jednak pozostaje zadra u podstaw, fundamentalna.

A teraz umówmy się, że brok nie jest instytucją pożytku publicznego i dąży do maksymalizacji zysków. Używa takiego oprogramowania, jakie jest jemu wygodne, a niekoniecznie Tobie.

Dlaczego u pewnego polskiego ECN spread nie może zejść poniżej 0.0, skoro wiadomym jest, że zdarzają się ujemne spready i to wcale nie tak rzadko? Dlatego, że pewna najpopularniejsza platforma nie puszcza na minus. To już jest manipulacja kwotowaniami. A skąd taka platforma? Bo jest stosunkowo tania i wygodna... dla brokera.

Ja takie rozwiązania odrzucam. OSOBIŚCIE - podkreślam - chciałbym handlować za pośrednictwem mojego brokera, a nie z moim brokerem oraz rozliczać się z nim za pomocą prowizji a nie drawdown. Jak już wspomniałem, są to dla mnie sprawy fundamentalne.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

wtorek 19 lis 2013, 10:14

Husar pisze:Można spytać u jakiego broksa grasz, że robi takie akcje?

Proszę nie pytaj ZZZ u jakiego broka gra, tym bardziej o jakiś zrzut transakcji, prześledź jego wpisy na forum czy na navi, potem zadawaj pytania. Z tego co pamiętam ZZZ gra na kosmicznych świeczkach, łapie trendy 15 letnie za pomocą 25 wskaźników i takie tam czary mary, i go wycina zły broker na SL pewnie nie małych , Matrix jednym słowem.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

wtorek 19 lis 2013, 12:57

Proszę nie pytaj ZZZ u jakiego broka gra, tym bardziej o jakiś zrzut transakcji, prześledź jego wpisy na forum czy na navi, potem zadawaj pytania. Z tego co pamiętam ZZZ gra na kosmicznych świeczkach, łapie trendy 15 letnie za pomocą 25 wskaźników i takie tam czary mary, i go wycina zły broker na SL pewnie nie małych , Matrix jednym słowem.
Ok, nie będę już pytał :D
Dlaczego u pewnego polskiego ECN spread nie może zejść poniżej 0.0, skoro wiadomym jest, że zdarzają się ujemne spready i to wcale nie tak rzadko? Dlatego, że pewna najpopularniejsza platforma nie puszcza na minus. To już jest manipulacja kwotowaniami. A skąd taka platforma? Bo jest stosunkowo tania i wygodna... dla brokera.
Możesz więcej napisać o spreadzie poniżej 0? Kiedy i dlaczego powstaje?
Moje posty nie są rekomendacjami. Decyzje podejmowane przez inwestorów muszą być samodzielne.

Pozdrawiam serdecznie,
Husar

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

wtorek 19 lis 2013, 13:11

Trzeba zachować drobny rozsadek. Jeśli broker będzie "znacząco manipulował ceną" to straci graczy.
Jak ze wszystkim jest pewien punkt na krzywej po którego przekroczeniu broker na oszustwach nie będzie już zyskiwał a wręcz przeciwnie tracił klientów.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

wtorek 19 lis 2013, 15:09

Witam :)
Husar pisze:Możesz więcej napisać o spreadzie poniżej 0? Kiedy i dlaczego powstaje?
Spread ujemny jest wynikiem agregacji kwotowań przesyłanych od dostawców płynności.
Wróć jeszcze raz do obrazka jaki przedstawiłem Ci w tym poście: viewtopic.php?p=23979#p23979
Jak spojrzysz na ECN to widać tam dostawców płynności, którzy przesyłają swoje kwotowania na platformę brokera. Kwotowania te następne są agregowane, a klientowi brokera wystawiana jest najlepsza z możliwych ofert.
Ponieważ rynek Forex jest rynkiem OTC, taka sytuacja jest możliwa, gdyż dostawcy płynności przesyłają różne kwotowania.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zzz

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

wtorek 19 lis 2013, 18:14

Microbi pisze: Z tego co pamiętam ZZZ gra na kosmicznych świeczkach, łapie trendy 15 letnie za pomocą 25 wskaźników i takie tam czary mary, i go wycina zły broker na SL pewnie nie małych , jednym słowem.
Microbi,gwoli ścisłości,nie na 25 wskażnikach,tylko na 40,a czasami na 45 wskażnikach,po drugie,jeżeli byś miał chociaż ogólne pojęcie o traderce to byś wiedział,że są trendy długoterminowe trwające 15-25 lat,trendy średnie,a skończywszy na skalpingu gdzie trendy wyznaczają HFT,rozumiem jednak że dla Ciebie to jest za trudne,więc nie ciągnę tematu.
Teraz odpowiedż dla w miarę kumatych...
jeżeli robicie dobre analizy i Was wycina na S/L w 10-30 % przypadków,nie istniejącymi cenami,cenami których nikt nie widział na oczy,cenami których nigdy nie było na rynku,to o czym tu gadać?.
Sprawa jest oczywista,a jeżeli dodacie do tego ,że jak zrobicie złe analizy to w ogóle nie ma żadnych problemów,to sprawa staje się bardzo oczywista...
Praktycznie,ja widzę dwa wyjścia
1-Powstanie CME w Europie,transakcje będzie rozliczał Bank Centralny UK,wszystkie dane i ceny są przezroczyste jest jedna książka,a NAJWAŻNIEJSZE dla mnie jest że stopy S/L zostają jako zlecenia rynkowe, kiedy cena jest osiagnieta.
2-http://www.lmax.com/interbank.
Musi to być oczywiście uzupełnione o Bazyle 3
Reszta,to moim zdaniem strata czasu....

Pozdrawiam

Ps,oczywiście,te długie trendy analizujemy nie wskażnikami miesięcznymi,lecz kwartalnymi...

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

wtorek 19 lis 2013, 19:51

ZZZ Ty mi nie tłumacz co jest oczywiste, napisałem Ci kilka miesięcy temu w Twoim wątku odnośnie tego co piszesz i dalej robisz to samo. ZZZ jaki stosujesz SL , ile pipsów ? Może jakiś scrin gdzie tak Cię broker wycina ? Co do Twojej dalszej wypowiedzi odnośnie CME czy HFT, w wątku ZZZ jest sporo pytań innych userów na które ZZZ nie raczył odpowiedzieć, udał że ich nie ma. ZZZ. albo odpowiesz konkret z przykładami albo przemilcz bo jak zaczniesz dalej spam robić jak w Twoim wątku uwierz ban się posypie.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zzz

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

wtorek 19 lis 2013, 23:02

Microbi,nie ma złośliwości żadnej z mojej strony,jeżeli nie odpowiadam to albo nie mam czasu//wpadam na parę minut// albo po prostu nie wiem.
Rozumiem Twój podtekst,że niby gram za ciasno S/L i dlatego mnie wyrzuca ,otóż nie,nie gram ciasno,wprost przeciwnie,mam wysokim S/L.
Podstawowy problem,polega na tym ,że jak zrobię złą analizę to nigdy nie mam problemu,jeżeli zrobię dobrą analizę,to zdarza się że mimo S/L od rynku nawet 20-30 pipsów,wywala z rynku gdy rynek się cofie,lecz ceny nie osiągają mojego S/L,dlatego najważniejsze jest dla tradera aby była książka,a stopy S/L zostają jako zlecenia rynkowe, kiedy cena jest osiagnieta.Tutaj jest klucz problemu.Ponieważ w każdym innym przypadku,możesz zostać wywalony z rynku cenami których nie ma,a jak zadzwonisz do brokera co się stało,dowiesz się że spred rozszerzył....

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
m05
Gaduła
Posty: 449
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 09:58
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: exPRL
Kontakt:

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

środa 20 lis 2013, 13:49

Jeżeli chcesz odnieść sukces, daj się ponieść. 中国的
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.Obrazek

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

środa 20 lis 2013, 17:37

zzz pisze:Microbi,nie ma złośliwości żadnej z mojej strony,jeżeli nie odpowiadam to albo nie mam czasu//wpadam na parę minut// albo po prostu nie wiem.
Rozumiem Twój podtekst,że niby gram za ciasno S/L i dlatego mnie wyrzuca ,otóż nie,nie gram ciasno,wprost przeciwnie,mam wysokim S/L.
Podstawowy problem,polega na tym ,że jak zrobię złą analizę to nigdy nie mam problemu,jeżeli zrobię dobrą analizę,to zdarza się że mimo S/L od rynku nawet 20-30 pipsów,wywala z rynku gdy rynek się cofie,lecz ceny nie osiągają mojego S/L,dlatego najważniejsze jest dla tradera aby była książka,a stopy S/L zostają jako zlecenia rynkowe, kiedy cena jest osiagnieta.Tutaj jest klucz problemu.Ponieważ w każdym innym przypadku,możesz zostać wywalony z rynku cenami których nie ma,a jak zadzwonisz do brokera co się stało,dowiesz się że spred rozszerzył....

Pozdrawiam

Nie, miałem co innego na myśli, ale nie ważne, nie dojdziemy do porozumienia w tej kwestii.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zzz

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

środa 20 lis 2013, 18:07

m05,opisz to w paru zdaniach o co to chodzi?.
Pozdrawiam

Ps,post ,NiceFox
Platforma MT4 niezależnie od modelu mm, stp umożliwia podpięcie pluginów , specjalnych kosiarek, które robią poślizgi, freezy i wiele innych numerków.
tu masz jedną firmę z wielu, która robi takie zabawki, a może zrobić wszystko co tylko Brokerowi MT4 się przyśni.
http://www.tools4brokers.com/products/Trade_Duplicator
Ps, ja o tym wiedziałem,nie wiedziałem natomiast , że te freezy to też celowa robota,nie tylko na MT-4..... :tongue:

Awatar użytkownika
m05
Gaduła
Posty: 449
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 09:58
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: exPRL
Kontakt:

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

środa 20 lis 2013, 20:15

zzz pisze:m05,opisz to w paru zdaniach o co to chodzi?.
Pozdrawiam
A co tu jest do opisywania. Trzeba zwrócić uwagę, na nagłówek okna, gdzie operator dokonuje każdej ze zmian.
"MetaTrader Administrator"
Film prezentuje możliwości drwali z DD.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, daj się ponieść. 中国的
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

środa 11 gru 2013, 07:09

No, dodajmy, że model egzekucji jest tutaj drugorzędny. STP korzystają z A i B book, nawet Prime Brokerzy to umożliwiają w ramach swojej oferty ;). Backoffice MT4 umożliwia praktycznie "wszystko". Nie wiem jak w przypadku cTradera czy innych platform, ale zgaduję, że nawet jeśli nie ma odpowiedniego narzędzia, to broker może sobie takie sprawić we własnym zakresie. Przy tzw. ECN sprawa jest problemowa. U nas KNF robi niezłą robotę kontrolując brokerów mieniących się ECN, jednak widzę sporo nadużyć poza naszymi granicami - przykładowo tzw. "model ECN", "kwotowania z ECN", itp. Widziałem małego brokera, który nazywa się Global Prime... Wychodzi na to, że w sloganie można mieć wszystko, lub prawie wszystko i to nadzór jest tutaj szalenie ważny. Trzeba te sprawy podkreślać i uważać na wilki w owczych skórach.

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

środa 11 gru 2013, 10:08

Marcin,te problemy,zostaną całkowicie rozwiązane jak wejdzie w życie dyrektywa Państw G-20
Nie będzie już sytuacji ,że gramy przeciwko brokerowi,czy broker przeciwko nam,że nasz zysk będzie strat brokera,że broker będzie zarabiał na poślizgach gdy jesteśmy dobrzy....
ponieważ wprowadza wymóg dokonywania rozliczeń transakcji zawieranych na rynku finansowym w oparciu o wykorzystanie funkcji partnera centralnego i tzw. nowacji rozliczeniowej.

Jest to mechanizm polegający na tym, że podmiot rozliczający transakcje staje się kupującym dla każdego sprzedającego i sprzedającym dla każdego kupującego – tym samym wstępuje w prawa i obowiązki pierwotnych stron transakcji.
Broker,Bank jest w takiej sytuacji tylko pośrednikiem,nie będzie sytuacji,że Ty poświęcisz czas na analizy,wykonasz dużą pracę,dobre analizy,a po roku okaże się że broker wycinał Ciebie nierynkowymi poślizgami na 8-16-30 pipsów np. w 5-10 procentach Twoich transakcji,a to może się okazać,że Twój rok pracy poszedł na marne,tylko dlatego że wycinano Ciebie nie istniejącymi cenami...

Pozdrawiam

Ps, a,że tak się dzieje na prawdę,pokazała CFTC,gdy złapała na wycinaniu nieistniejącymi cenami ,oraz opóżnianiu zleceń aby zarobić tej na różnicy,złapała jednego z brokerów ECN w USA.

no avatar
adrianoforex
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 08 gru 2013, 19:09
Lat na Forex: 20

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

niedziela 12 sty 2014, 10:45

Karol ale czasy się zmieniają. Ze swoich 5 kont 3 mam u brokerów MM i nie mam kłopotów. Fakt, że nie jestem typowym skalperem więc im za bardzo nie włażę za skórę. Jednak generalizowanie, że wszyscy MM to kombinatorzy moim zdaniem jest nieuprawnione. Na kontach tym zarządzam kasę od 30 do 100 koła. Regularnie co tydzień wypłacam połowę zysku i żadnych problemów nie mam. Na DD nie trafiłem już od paru ładnych lat (ostatni przypadek to stare XTB i większa transakcja).

Raz, że na korzyść działa konkurencja. Dwa, że o stałych klientów, którzy zarabiają w stabilny sposób teraz się walczy.

Pewne mity nadal funkcjonują, gdyż:

- kilka lat temu faktycznie działo się sporo złego, ale tylko u nielicznych co zarabiali
- większość słabych traderów swoje niepowodzenia zrzucało na brokera

A prawda jest taka:

- większość słabych traderów nadal zrzuca winę na brokera

A broker tak na prawdę nic nie musi robić. Czemu?

- bo ponad 80% traderów nadal fatalnie zarządza kapitałem
- otwiera nieadekwatnie duże pozycje
- gra bez jakiegokolwiek systemu

I to oni sa samoistnymi dawcami kapitału. Dają zarobić o wiele więcej niż dobrzy traderzy, którzy odbiora zysk brokerowi. I taka sytuacja będzie trwać jeszcze długo.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

niedziela 12 sty 2014, 11:32

Wreszcie jakiś rozsądny głoś od zarabiającej osoby.

Od dawna brokerzy MM są be, a brokerzy ECN cacy. Nikt nie bierze pod uwagę jak szkodliwe dla niedoświadczonej osoby może być wypuszczenie na rynek u brokera ECN - głównie poślizgi i to duże są tutaj problemem - wynikają one z technologii, ale to już inny temat.

Zrzucanie winy na brokera jest bardzo częste. A robienie karczemnych awantur o brak realizacji SL w luce weekendowej nagminne.

Rynek się zmienił - owszem są jeszcze dzicy brokerzy działający na zasadach takich jak te 5-8 lat temu, ale to są jednostki. Osoby grające z większymi SL, nie skalpujące na danych nie powinny mieć praktycznie żadnych problemów z brokerem.

Dla początkujących osób broker MM będzie wręcz wymarzonym brokerem.

1. Często daje bonusy.
2. Realizuje zlecenia w punkt i zamyka je w punkt.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

niedziela 12 sty 2014, 14:43

Witam :)
Akhh pisze:2. Realizuje zlecenia w punkt i zamyka je w punkt.
Chętnie zobaczę takowego :great:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

niedziela 12 sty 2014, 14:52

Prawdą jest że MM dziś to nie to co kiedyś.Głównym problemem MM jest to że niektóre mają dosyć często awarie i złe kwotowania,ot zwykłe błędy informatyczne wynikające z tego że CFD mają podążać za instrumentem bazowym.Także uważam że ECN to bezsens z punktu widzenia indywidualnego inwestora - masz mały kapitał graj u dobrego MM a jak umiesz już grać i masz większe środki graj na kontraktach terminowych.O niebo wolał bym GFT/FxFlat niż np.takiego Dukascopy.

no avatar
adrianoforex
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 08 gru 2013, 19:09
Lat na Forex: 20

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

niedziela 12 sty 2014, 15:36

Marchew korzystam głównie z brokerów MM i nie mam problemu z regularnym zarabianiem i wypłacaniem zysku. Moim zdanie brokerzy MM powinni jasno powiedzieć "skalperzy wam dziękujemy". To byłoby uczciwe. Co do zarabiających traderów u MM to broker wie czego się spodziewać i w odpowiedni sposób zabezpiecza się się na rynku. Ja dogadałem się dosłownie z jednym z brokerów, u którego mam od kilkunastu lat konta maklerskie, futures. Pokazałem jak gram i sprawa jasna. Wiedzieli od początku jak się zabezpieczać i tak to robią. Dzięki mnie i kilku moim kolegom z dawnej branży mają wewnętrzną płynność.

I powtórzę to jeszcze raz 90% opinii w necie to opinie tych co tracą bez względu na model (ECN, STP, MM) z własnej niewymuszonej winy.


Aakh ma rację.

no avatar
adrianoforex
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 08 gru 2013, 19:09
Lat na Forex: 20

Re: Czy MM może faktycznie znacząco manipulować ceną?

niedziela 12 sty 2014, 15:39

camaro69 pisze:Prawdą jest że MM dziś to nie to co kiedyś.Głównym problemem MM jest to że niektóre mają dosyć często awarie i złe kwotowania,ot zwykłe błędy informatyczne wynikające z tego że CFD mają podążać za instrumentem bazowym.Także uważam że ECN to bezsens z punktu widzenia indywidualnego inwestora - masz mały kapitał graj u dobrego MM a jak umiesz już grać i masz większe środki graj na kontraktach terminowych.O niebo wolał bym GFT/FxFlat niż np.takiego Dukascopy.

Dukascopy jest "niebezpieczny" dla młodych i niedoświadczonych traderów w jednego względu. Zmieniają zasadniczo dźwignię na weekend. Z 1:300 na 1:90, z 1:200 na 1:60 i z 1:100 na 1:30. Dla wielu, którzy nie doczytali oznacza to koniec handlu i kolejne pretensje.
:mrgreen:


Powtórzę jeszcze raz, to co słyszałem w kuluarach rozmów z dobrym MM. Sklaperzy nie są mile widziani i tyle. Nie chcą tego otwarcie powiedzieć ale tak to wygląda.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości