czekajac na potwierdzenie

ODPOWIEDZ
no avatar
mlodyfx
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 20:14
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: trojmiasto

czekajac na potwierdzenie

poniedziałek 27 sty 2014, 17:53

Witam zakladam temat bo chcialbym uslyszec co dla was jest potwierdzeniem wejscia w pozycje

u mnie to wyglada tak ze robie analize cena zbliza sie do mojego punktu i wtedy sie troche motam co uznac za potwierdzenie mojej analizy czasami szukam momo na mniejszym interwale czasami wchodze na pinbar czasami na engulfing jeszcze kiedy indziej na HH HL a czesto poprostu ustawiam zlecenie limit w danym obszarze bez potwierdzen

chcialbym uslyszec czym sie kierujecie, czesto sie slyszy "i wtedy kiedy widzisz reakcje na twoj poziom otwierasz zlecenie" ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 27 sty 2014, 18:56 przez mlodyfx, łącznie zmieniany 1 raz.
szanuj ludzi

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: czekajac na potwierdzenie

poniedziałek 27 sty 2014, 18:43

Jeśli cena dochodzi do określonego poziomu, to zdecydowanie czekam na potwierdzenie w postaci formacji świecowej - może być mniejszy interwał. D1 - H4/H1, H4 - H1.

Jeśli poziom jest przebity wtedy czekam na jego re-test z drugiej strony w celu potwierdzenia, że zmienił się z oporu na wsparcie lub ze wsparcia na opór. Oczywiście potwierdzeniem przy re-teście też będzie formacja.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
mlodyfx
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 20:14
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: trojmiasto

Re: czekajac na potwierdzenie

poniedziałek 27 sty 2014, 18:58

dzieki za wypowiedz, kazda wskazowka sie dla mnie liczy
szanuj ludzi

Awatar użytkownika
fx-emery92
Posty: 23
Rejestracja: sobota 27 paź 2012, 17:24

Re: czekajac na potwierdzenie

środa 29 sty 2014, 13:49

Cześć,
Napisałeś ten post bo pewnie Twoje wyniki Cie nie zadowalają. Sam nie wiesz jakiego potwierdzenia użyć a co za tym idzie wchodzisz w pozycje i zapewne masz duży poziom niepewności.
Potwierdzenie powinno być ściśle określone i opisane w systemie jakim grasz. Jeśli będziesz wchodził na wszystko to raczej dobrze się to nie skończy. Znajdź sobie jedno dwa i tyle. Moim zdaniem większa ilość może zaszkodzić.
Ja zagrywam tak:
Określam kierunek i obszar w którym będę grał, czekam na sygnał do wejścia w pozycje i jeśli się da to używam dodatkowego potwierdzenia (Oczekujące 2pips pod/nad formacją) w zależności od sygnału który mi się narysował.
Sygnałów w postaci formacji świecowych jest cała masa. (moim zdaniem najlepsze to engulfing lub pinbar, ewentualnie porzucone dziecko) Ja korzystam z sygnałów VSA.
W przypadku pinbara/ możesz czekać na potwierdzenie następnym barem.
Wydaje mi się że Ty szukasz potwierdzenia na siłe, sygnał jest albo go nie ma, nic na siłę.

no avatar
mlodyfx
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 20:14
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: trojmiasto

Re: czekajac na potwierdzenie

środa 29 sty 2014, 19:54

fx-emery92 pisze:Cześć,
Napisałeś ten post bo pewnie Twoje wyniki Cie nie zadowalają. Sam nie wiesz jakiego potwierdzenia użyć a co za tym idzie wchodzisz w pozycje i zapewne masz duży poziom niepewności.
Jeśli będziesz wchodził na wszystko to raczej dobrze się to nie skończy.
Wydaje mi się że Ty szukasz potwierdzenia na siłe, sygnał jest albo go nie ma, nic na siłę.

niestety w tym co piszesz jest duzo prawdy
szanuj ludzi

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: czekajac na potwierdzenie

środa 29 sty 2014, 21:24

Czego używasz?
Po trochu wszystkiego?
Taki z Ciebie pro, że jakiej broni byś nie wziął do ręki, to wywijasz jak mistrz?
Chcesz być lekarzem, ale nie możesz się zdecydować na specjalizację?
Ciężko mieć wszystkie. Zacznij od jednej, potem może drugą i trzecią... wystarczy, wszystkich pipsów i tak nie weźmiesz. Warto znać różne techniki ale mistrzem będziesz tylko w jednej czy dwóch. Więc testuj, rozważaj, decyzja w końcu wypłynie z Ciebie. Albo nuda i zniechęcenie... tym lepiej wiedzieć przed stratą niż po stracie.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
mlodyfx
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 20:14
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: trojmiasto

Re: czekajac na potwierdzenie

sobota 01 lut 2014, 15:49

Marcin_N pisze: Warto znać różne techniki ale mistrzem będziesz tylko w jednej czy dwóch.
ok od poniedzialku sie na tym skupiam
szanuj ludzi

no avatar
pablo90
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 14:58

Re: czekajac na potwierdzenie

wtorek 04 lut 2014, 23:28

Hej mlody :) To co napiszę może okazać się trochę kontrowersyjne, ale czasem warto nie czekać na żadne potwierdzenie i wejść po limicie (tak jak sam napisałeś, że czasem robisz). Moja "teoria" ma uzasadnienie logiczne, bo czekając na potwierdzenie wchodzimy po gorszej cenie, a nie ma żadnej gwarancji, że nasze potwierdzenie zwiększy skuteczność (oczywiście trzeba przeprowadzić odpowiednie testy dla danego systemu odnośnie tego co sprawdza się najlepiej). Dodatkowym plusem jest to, że zlecenia z limitem mogą się przyczynić do zmniejszenia kosztów transakcyjnych u niektórych brokerów.

Awatar użytkownika
oldT
Posty: 48
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:40
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: czekajac na potwierdzenie

piątek 07 lut 2014, 12:05

Dla mnie brak potwierdzenia jest jak skakanie na główkę do wody , bez sprawdzenia co się głębiej znajduje. W PA najczęściej stosowane potwierdzenia to po prostu testy poziomów i wiarygodne oraz widoczne na świecach ich odrzucenie. W załączeniu kangur Obrazek. Cena szła w górę więc spodziewałem się kontynuacji wzrostów, ale nigdy na oślep. 5 lutego otwierałem pozycję na zaznaczonej świecy, bo przekonująco odbiła się od wsparcia na 0,8881, co więcej przełamała linię krótkoterminowego trendu spadkowego. Niestety zrealizowałem TP tylko na pierwszej części i BE na drugiej, ale trudno przewidzieć taką cofkę. Kolejnego dnia 6 lutego , trzymałem palec na spuście przy zaznaczonej świecy , ale nie otworzyłem pozycji, bo co prawda testowaliśmy wsparcie na 0,8941 i test został odrzucony, ale dwie wcześniejsze świece spadkowe sygnalizowały słabość rynku i nie potwierdzały siły byków.
Jak mam czas to siedzę i myślę.
Jak nie mam czasu to tylko siedzę.

no avatar
mlodyfx
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 20:14
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: trojmiasto

Re: czekajac na potwierdzenie

piątek 07 lut 2014, 16:54

mam juz nowy plan , mysle ze caly czas jestem za bardzo narwany ,niby nie mam parcia na otwieranie pozycji ale...
narazie postanowilem otwierac jedna pozycje dziennie i maksymalnie 3 tygodniowo (teoretycznie bede szukal tych najlepszych), mam nadzieje ze to pozwoli mi dostrzec to co musze zobaczyc
narazie tyle dzieki wszystkim za odp.
szanuj ludzi

no avatar
FxTag
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 06 lut 2014, 19:21

Re: czekajac na potwierdzenie

poniedziałek 10 lut 2014, 20:30

Dużo zależy od pary walutowej na jakiej grasz i na jakim interwale, no i kalendarz info. Na EUR/USD warto zwracać uwagę na świece dzienne, H4 itd. Przed zmianą kierunku tracą impet. Przełamanie inii trendu, krótka konsola i zawrotka. Jeśli nic nie słychać z newsów. Powinno iść jak po sznurku do najbiższego wsparcia/oporu.
Pozdrawiam
Raz zysk, raz...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości