Wykresy największych graczy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Wykresy największych graczy

czwartek 06 lut 2014, 11:37

Witam:)

W nawiązaniu do bardzo ciekawego działu: http://comparic.pl/listing-category/poz ... ch-graczy/ mam pytanko, czy macie jakiś namiar na wykresy największych graczy? Nie chodzi o aktualne...chodzi ogólnie o wykresy...tak żeby podpatrzeć - z ciekawości branżowej :)
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wykresy największych graczy

czwartek 06 lut 2014, 16:16

Na eFXnews jest tego troszkę.

Możesz przeszukać ich twittera. Tam mają archiwalne artykuły i powinno być sporo wykresów.


Z tego co ja zauważyłem jest sporo Ichimoku, Elliota, Fibo, klasyczne S/R, średnie, pivoty.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Wykresy największych graczy

czwartek 06 lut 2014, 20:41

Akhh pisze:Na eFXnews jest tego troszkę.

Możesz przeszukać ich twittera. Tam mają archiwalne artykuły i powinno być sporo wykresów.


Z tego co ja zauważyłem jest sporo Ichimoku, Elliota, Fibo, klasyczne S/R, średnie, pivoty.
Może uściślę dla pewności...chodziło mi o podgląd warsztatu (no chociaż wykres) kogoś z Goldmana, ogólnie WallStreet...NAJwiększych ale luknę na to co podałeś. Dzięki! :)
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wykresy największych graczy

czwartek 06 lut 2014, 20:47

Czyli nie Forex. Bo Goldman na FX akurat nie jest jakimiś mega graczem (oficjalnie).

Tutaj niech się Cadermo wypowie ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Wykresy największych graczy

czwartek 06 lut 2014, 20:50

No dobra...w sumie nie chodzi tylko o FX...mogą być inne rynki. Tak BTW to kto jest największym graczem na FX? Na lewarze jadą czy może zabezpieczanie transakcji dla korpo międznarodowych bez lewaru...

Akhh...w kontekście tego co Nial Fuller pisze o interwałach niskich (vide HFT)...Ci najwięksi na FX posługując się BIG lewarem po ile pips z reguły zgarniają? Jakie zasięgi cenowe biorą? Gdzie przeważa longterm a gdzie na krótko jadą? Są gdzieś jakieś tego typu dane?
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wykresy największych graczy

czwartek 06 lut 2014, 20:57

Największym Deutsche Bank. Tylko czy oni są graczem mając największy obrót.

Nam pewnie chodzi tak naprawdę o największego spekulanta na FX, czyli podmiot mający największy wolumen transakcji, na których chce zarobić na zmianie kursu.

Nie mam pojęcia kto to może być - pewnie jakieś fundusze... Może duży bank inwestycyjny.

Na razie można obserwować to co podają banki. Myślę, że z czasem dopiero zagłębiając się w ten świat, będziemy zdobywać kolejne ciekawe źródła informacji, statystyki etc.

Na tą chwilę nie mam takiej wiedzy, a co gorsza nie wiem kto ją może mieć. Jeśli ktoś ma takie źródła, z chęcią zajmiemy się stworzeniem jakiś statystyk, artykułów etc.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Wykresy największych graczy

piątek 07 lut 2014, 22:03

http://www.euromoney.com/Article/258494 ... e-ACI.html
The 17 banks involved (Deutsche Bank, UBS, Barclays, Citi, RBS, JPMorgan, HSBC, Credit Suisse, Goldman Sachs, Morgan Stanley, BNP Paribas, Bank of America Merrill Lynch, Société Générale, Standard Chartered, Nomura, Westpac and BNY Mellon) hold a combined 87.1% share of the global FX market according to the latest Euromoney poll.
2013: http://www.euromoney.com/Poll/3301/Poll ... hange.html

Czyli wracając do pytania głównego...zdaje się, że warto szukać jakichś analiz od tej czołówki :) Tzn. ja chciałem z ciekawości tylko podpatrzeć jak wygląda wykres tych największych globalnie. Mam swoje podejście wypracowane przez długie lata trudów, swoje PA...ale jestem przy tym ciekawski...jakby to nazwać...takie obserwacje czynię w celach "kontemplacyjnych"...wiecie o co chodzi....o intuicyjny osąd i percepcję na bazie tego co widzi się...mam nadzieję, że intuicyjnie jest zrozumiałe o co mi chodzi ;)

Albo druga bliska temu kwestia to z jakich platform korzystają najwięksi tego rynku. I trafiłem na gratkę (wcale nie wstydzę się, jeśli wszyscy to znają a ja jakbym urwał się z choinki - ja tylko patrzę w wykres i swoje robię...nie wnikałem zbytnio w "otoczenie"):
http://www.barx.com/client-offering/for ... hange.html - pierwszy raz widzę, że BARCLAYS wypuściło platformę handlową FX...czy ja dobrze patrzę? -> https://www.barclaysmarginfx.com/demoaccount - co to jest w ogóle za produkt? To produkt dla detalu czy sami oni posługują się tą platformą u siebie? :)
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Wykresy największych graczy

piątek 07 lut 2014, 22:38

Above, to nie jest takie proste jak Ci się wydaje. To znaczy jaki wykres chcesz zobaczyć? Czyj? Analityka z FX Strategy? A może tradera obligacji? A może dealera skarbowego? Dealera, który spekuluje swoją pulą 5 czy 10M? Czy inwestora, który składa zlecenie w banku na 50M baksów? Wykres eksporterów? Clearerów? Desk w Fed? Goldmana?

HSBC, Goldman, Barclays, etc. to są banki obsługujące instytucje, rządy, transakcje międzynarodowe. W dodatku handluje się tam mnóstwem instrumentów powiązanych z przepływami na FX. Zatem jaki wykres chciałbyś zobaczyć?

Chcesz wiedzieć jakich narzędzi używają Pro na wykresie? Pivot points, LT, RSI, S/R, średnie, Teorię fal Elliota, Fibo, Price Action. To takie podstawowe na jakie się natknąłem.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Wykresy największych graczy

piątek 07 lut 2014, 23:29

@UP W sumie obojętnie kogo...jeśli posługujesz się PA to wiesz, że wykres z dowolnego rynku byłby OK...nie robi różnicy w sumie. No ale nie chciałem wypatrywać techniki ... bardziej interesował mnie ogólnie pojęty "warsztat". Jaka platforma itd. Ciekawią mnie rzeczy dookólne, no jakoś naszło mnie tak.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
fx-emery92
Posty: 23
Rejestracja: sobota 27 paź 2012, 17:24

Re: Wykresy największych graczy

sobota 08 lut 2014, 01:23

Albo druga bliska temu kwestia to z jakich platform korzystają najwięksi tego rynku. I trafiłem na gratkę (wcale nie wstydzę się, jeśli wszyscy to znają a ja jakbym urwał się z choinki - ja tylko patrzę w wykres i swoje robię...nie wnikałem zbytnio w "otoczenie"):
http://www.barx.com/client-offering/for ... hange.html - pierwszy raz widzę, że BARCLAYS wypuściło platformę handlową FX...czy ja dobrze patrzę? -> https://www.barclaysmarginfx.com/demoaccount - co to jest w ogóle za produkt? To produkt dla detalu czy sami oni posługują się tą platformą u siebie? :)
Siema,

Przykładowo w Infinity Futures detal korzysta z takich samych narzędzi/platformy jak gracze instytucjonalni.
Widziałem kiedyś kilka screenów "podobno od ludzi z "wall-street" to był czysty wykres, wolumen i kilka poziomych kresek. Jutro to wstawię o ile odkopie te wykresy.

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Wykresy największych graczy

sobota 08 lut 2014, 08:01

Infinity Futures tak samo jak kazde inne biuro ma tylko osobne dzialy i rachunki a infrastruktura jest ta sama - coz,po co robic osobna dla takich samych aktywow i robic niepotrzebne koszta :).Wiekszosci instytucji to wystarcza,co do narzedzi duzy udzial maja roznego rodzaju korelacje rynkowe czy gra ,,pod kogos'' (adekwatniej jest powiedzieć ,,na kogos''),patrza np. na aktywnosc na opcjach przy danym poziomie cen,chca wiedziec kto gdsie i jakie ma pozycje itp.Doskonalym narzedziem sa np. skanery rynkowe szukajace tego czego potrzebuje trader-aktywnosci,ruchu czy sily .Rozni sie to mocno od gracza uzywajacego Mt4 ;).Chcesz miec probke tego sprawdz Interactive brokers albo cap tradera.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości