Opcje binarne a rynek FOREX - prośba o rady

ODPOWIEDZ
no avatar
es7now
Posty: 1
Rejestracja: środa 28 sie 2013, 11:53

Opcje binarne a rynek FOREX - prośba o rady

niedziela 27 kwie 2014, 12:35

Witam wszystkich,

zakładam ten temat, z prośbą o pomoc i radę w kwestii porównania opcji binarnych i rynku FOREX. Obecnie jestem na etapie pisania pracy licencjackiej, której tematem jest analiza porównawcza opłacalności opcji binarnych a inwestowania na forexie w oparciu o wybraną strategię. Przez rok czasu w wolnych chwilach interesowałem się tematyką opcji binarnych i to skłoniło mnie to takiej analizy, gdyż dla początkującego inwestora opcje te są łatwe do zrozumienia i cechują się wysokim poziomem zysku. Jednak po początkowym zapale, natknąłem się na kilka trudności, których jako początkujący gracz nie jestem sam w stanie rozwiązać, aby ta analiza miała sens i cechy wspólne. Chciałbym prosić o pomoc bardziej doświadczone osoby, radę w którym kierunku powinienem pójść oraz rozwianie moich wątpliwości. Przejdę do pytań:
1) Jako strategię przyjąłem strategię z forum - TREND FOLLOWER, gdyż cechuję się wysoką skutecznością w opcjach binarnych. Na podstawie tej strategii chciałbym porównać OB. z inwestowaniem na FOREie. O ile z obliczeniem opłacalności OB nie ma takiego problemu, ponieważ strategia TF wskazuje moment wejścia, moment wyjścia po 1h grając na świecach 5m i zysk ustalony przez platformę, łatwo można policzyć ew. zyski czy też straty.

Z drugiej strony grając tą samą strategią na giełdzie FOREX moment otwarcia
pozycji jest ten sam, z kolei mam problem z ustaleniem momentu zamknięcia,
żeby ta analiza porównawcza miała sens. Czy stosować się do zaleceń i
zamykać pozycję w momencie zmiany koloru linii trendu (z czerwonego na
niebieski w przypadku SHORT i odwrotnie w przypadku LONG) czy także po
godzinie czasu? Miło by było poznać opinię zaawansowanego gracza.

2) Kolejny problem, który ciężko jest mi rozwiązać to kwestia stawek w
przypadku giełdy FOREX. Z racji wysokiego poziomu zysku z transakcji OB
(ok. 80%) zastanawiam się nad użyciem dźwigni finansowej. Załóżmy kapitał
na poziomie 10.000 USD, stawki w przypadku OB wynosiłyby 500$ (5%). Tą samą
stawkę stosowałbym w przypadku spekulacji, lecz z powodu dość krótkiego
trzymania pozycji zastanawiam się nad użyciem dźwigni oraz ustaleniu SL wg
zaleceń strategii, czy lepiej było by grać na mini lotach?

3) Dodatkowo chciałbym umieścić jakieś badania porównujące właśnie OB. do Forexa. Kiedyś w Equity Magazine przeczytałem wzmiankę o tym, że rachunki platform OB zamykane są szybciej niż z platform forexowych. Ma ktoś może źródło tego badania albo spotkał się może kiedyś z jakimś innym badaniem?
Chciałbym poznać opinie bardziej doświadczonych graczy oraz otrzymać cenne rady, bardzo by mi to pomogło, gdyż jako początkujący gracz mam wiele wątpliwości. Chciałbym żeby ta analiza porównawcza miała jakikolwiek sens i przede wszystkim cechy wspólne, lecz po początkowym zapale natknąłem się na problemy, które ciężko mi jest samemu
rozwiązać. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Opcje binarne a rynek FOREX - prośba o rady

poniedziałek 28 kwie 2014, 08:30

Statystyki obecnie dotyczące Opcji Binarnych publikowane są w Japonii. Na 100% widziałem je tylko nie pamiętam źródła - czy to była strona Forex Magnates, czy ich raport, czy też inne źródło. Jeśli zobaczę je jeszcze gdzieś to wkleję tutaj.

Co do grania to 5% ryzyka jest dość wysokim ryzykiem i raczej 2,5% będzie rozsądniejsze, jednak oczywiście w ramach eksperymentu można te 5% przyjąć.

Na Opcjach łatwo jest zarządzać ryzykiem, na Forexie nieco trudniej.

Pierwsze co trzeba zrobić to ustalić Stop Loss, czyli stratę po, której nasza pozycja zostanie automatycznie zamknięta. Zwykle sl stawia się poniżej wsparcia (minimum ceny) lub powyżej oporu (maksimum ceny) w przypadku pozycji krotkich.

Ustalając SL na np 20 pips i wiedząc, że ryzykujemy 5% czyli te 500USD dobieramy do tego wielkość pozycji.

Przy 1 locie wartość pipsa to 10USD (różni się to w zależności od pary, ale przy głównych nie są to wielkie rożnice. Wskaźnik np. luktom info bar będzie automatycznie podawał nam wartość pipsa.

Więc przy 1 locie i 20pipsach nasza strata wyniosłaby 200usd, dlatego wybieramy pozycję 2,5lota i ryzykujemy 500usd.

Większy problem jest z zarządzaniem pozycją i jej zamykaniem. Dla ułatwienia można ją zamykać na najbliższym wsparciu/oporze - automatycznie widocznym na platformie dzięki wskaźnikowi.

Co ważne warto wybierać jedynie takie transakcje gdzie poziom zamknięcia będzie przynajmnie 2x większy niż nasz stop loss. To różni opcje binarne od FX, że na tym drugim możemy zarabiać więcej niż ryzykujemy w pojedynczej transakcji. W OB zarabiamy zawsze mniej.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości