Trading

ODPOWIEDZ
no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Trading

sobota 07 cze 2014, 21:28

Mój znajomy mówi że trading to mulitask. Pamięć wybiórcza. Żeby to rozkminić, wykresy. Ale jest pod moją presją. I nie chce pęknąć, jestem zmuszony puścić mu wykresy on-line. Będzie w szoku, bo jak mówi, to jak tapetowanie pokoju organami kota. Tak to widzi. :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading

środa 11 cze 2014, 07:49

Nie sądzę, żeby to był multitask, coraz częściej mi się kojarzy z mentalnym machaniem łopatą.

Swoją drogą ciekaw jestem jaki odsetek 'zarabiających' to ludzie z Aspergerem... :wtf:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading

środa 11 cze 2014, 08:29

W ogóle Was nie rozumiem ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading

sobota 05 lip 2014, 13:13

Nie wiem czy ktoś z was kojarzy MightyOne z kreslika, właśnie przeczytałem coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

I am here because I care that you and others succeed in trading and have a better life. 
http://kreslik.com/forums/viewtopic.php?p=60810#60810

Tyle ciekawych pomysłów co dał na trading. Zero line jest jego autorstwa. To jest dopiero społecznik.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trading

niedziela 06 lip 2014, 09:39

Też nie rozumiem o co chodzi.

Ale na zdjęciu dużo fajnych dziuniaków :tongue:
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading

niedziela 06 lip 2014, 10:02

:devil:

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading

środa 20 sie 2014, 05:49

Zagadka. Czym się różni 1 od 2.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading

sobota 01 lis 2014, 08:58

Jeden i dwa podane są jak na tacy. Dwa setupy następujące po sobie. Tu nie liczy się zakres. To tylko wyobraźnia nas ogranicza, czy spadek jest, czy wzrost. Podstaw teraz 2 w miejsce 1. Po pierwsze, widzisz zakres? Po drugie, ryzykujesz ile? Po trzecie, grasz z trendem.

I jak by nie patrzeć, jeden i dwa to zupełnie różne sytuacje. Pierwszy mówi o dużej sile która na pewno przebije dołek, drugi sugeruje podbicie od dolnej linii zaznaczonej ramki. Mogę ci powiedzieć że kurs NIGDY!, naprawdę, nigdy!, z takiej akcji nie idzie dołem. Zresztą zobacz po lewej stronie. Czy tam mogę lecieć w dół?, a jak tak to gdzie? Widzisz jak to działa. Nie ma bata, kurs tam nie spadnie. Nie z tej sytuacji.

Zakres ruchu już po opuszczeniu kleszczy to co najmniej 3 razy wysokość ramki. Gra z trendem.

Ostatnia rzecz. Wolałbyś odpalić w sytuacji pierwszej czy drugiej pozycję?, jakąkolwiek.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading

sobota 01 lis 2014, 09:26

Charakterystyka rosnącego kursu? Nie widać spadków obecnie i w przyszłości. Jak grać? Otwierać pozycję po przekroczeniu ostatniego szczytu. Ale tylko w przypadku gdy widzimy cenę z większego przedziału czasowego. Inaczej to się nie opłaca, bo pójdzie trochę do góry zrobi skok i poleci do naszego zakresu ewakuacji. Pokazałem to na wykresie 1. Co do sytuacji odwrotnej to temat opisałem tu http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=27&t=1587 Tak samo szukamy miejsca dla kursu.

... ciąg dalszy będzie ....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota 01 lis 2014, 10:12 przez Terminator, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading

sobota 01 lis 2014, 10:02

Obrazek 2. Czy da się coś takiego przewidzieć? Ruch musi mieć swoje ujście. Teraz, czy da się to przewidzieć? Warto spojrzeć na zakres jaki potencjalnie mamy do dyspozycji. Tak trzeba każdą sytuację rozpatrywać. Ten wykres to przeszłość ale to na wykresie pojawia się praktycznie cały czas. Widać to doskonale na wykresie rubla aż do spadku ceny i tak dalej. Trzeba na to patrzeć jak na karuzele objazdowe. Pojawiają się w wiadomych miejscach i zawsze świecą. Jak to rozgrywać? Kiedy kończą się zlecenia i cena dobija do zakresu ruchu. Wtedy gramy dopiero. Brak miejsca na dalszy ruch i mamy informację że mamy potencjalne odwrócenie. Dwa wykresy. USD/CAD i EUR/USD, które odpowiednio oznaczają kadilaka i edka. Edka przeczekałem bo tak wyglądał wykres i mówił że trzymać bo tam kurs nie mógł pierdyknąć. To jest to o czym pisałem wcześniej. Kadilak tak samo, pisałem o ramkach. To jest właśnie ramka nr. jeden. A co ona mówiła? Kurs ma tendencje do spadania. To tylko teoria poparta praktyką.

;Temat musi zmierzać w jakimś kierunku.

... ciąg dalszy będzie ....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading

niedziela 02 lis 2014, 09:50

Shazza Shazza Shazza Shazza ktoś mi kochać ciebie kazał.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości