Grupa koncepcyjna

ODPOWIEDZ
no avatar
David_Plavko
Posty: 12
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 17:30

Grupa koncepcyjna

sobota 28 cze 2014, 12:21

Witam,

Poszukuję osób zainteresowanych tworzeniem koncepcji tradingowych, opracowywaniem strategii itp. Działoby się to na zasadzie burzy mózgów. Wszystko anonimowo, w Internecie, bez udowadniania sobie czegokolwiek, bez zobowiązań, bez naciągania, bez sprzedaży.

Strefą moich zainteresowań są hasła takie jak: Quantitative Trading, trading statystyczny, trading algorytmiczny, arbitraże wszelkiego typu, hedge itp.

Niczego nie obiecuję, niczego nie wymagam.

Jeśli Cię to zaciekawiło, napisz prywatną wiadomość, w której zawrzesz kilka zdań o tym, o czym chciałbyś rozmawiać.

Pozdrawiam.

P.S. Nie wiem czy wybrałem dobry dział, jeżeli nie to proszę o przeniesienie tematu do bardziej odpowiedniego.

no avatar
Extra
Posty: 22
Rejestracja: sobota 02 lis 2013, 20:53

Re: Grupa koncepcyjna

sobota 28 cze 2014, 13:01

Od siebie nic, frazesy

no avatar
David_Plavko
Posty: 12
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 17:30

Re: Grupa koncepcyjna

sobota 28 cze 2014, 13:42

Nie wiem jak Ty, ale ja nie wymagam od kogoś, jeśli sam nic mu nie dałem ;)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Grupa koncepcyjna

sobota 28 cze 2014, 14:11

Na forum jest możliwość zakładania ukrytych grup, więc jeśli ktoś ma takie życzenie to możemy coś takiego stworzyć.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Grupa koncepcyjna

sobota 28 cze 2014, 18:41

David_Plavko pisze:Witam,

Poszukuję osób zainteresowanych tworzeniem koncepcji tradingowych, opracowywaniem strategii itp. Działoby się to na zasadzie burzy mózgów. Wszystko anonimowo, w Internecie, bez udowadniania sobie czegokolwiek, bez zobowiązań, bez naciągania, bez sprzedaży.

Strefą moich zainteresowań są hasła takie jak: Quantitative Trading, trading statystyczny, trading algorytmiczny, arbitraże wszelkiego typu, hedge itp.

Niczego nie obiecuję, niczego nie wymagam.

Jeśli Cię to zaciekawiło, napisz prywatną wiadomość, w której zawrzesz kilka zdań o tym, o czym chciałbyś rozmawiać.

Pozdrawiam.

P.S. Nie wiem czy wybrałem dobry dział, jeżeli nie to proszę o przeniesienie tematu do bardziej odpowiedniego.
Na Navigatorze piszę od dłuższego czasu o korelacjach. Ostatnie wyniki na ropie wyglądają bardzo konkretnie.
Obrazek

no avatar
Tomasz19790
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 15:36
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Grupa koncepcyjna

niedziela 29 cze 2014, 08:24

Juz jest tyle strategi i abt wyjsc na plus wystarczy trzymac jakiejkolwiek JEDNEJ! czyż nie?
To tak jak z setką wskaźników a wystarczy jeden lub dwa.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Grupa koncepcyjna

niedziela 29 cze 2014, 08:55

Tomasz19790 pisze:Juz jest tyle strategi i abt wyjsc na plus wystarczy trzymac jakiejkolwiek JEDNEJ! czyż nie?
To tak jak z setką wskaźników a wystarczy jeden lub dwa.

Zdecydowanie się zgadzam ;) Zyskownych strategii jest masa, wystarczy wybrać tą jedną, która nam odpowiadam i grać, grać, grać jednocześnie pracując nad sobą i dyscypliną. To jest Graal ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
fx-emery92
Posty: 23
Rejestracja: sobota 27 paź 2012, 17:24

Re: Grupa koncepcyjna

niedziela 29 cze 2014, 10:31

Bajeczki bajeczki :P

no avatar
nowohuciak
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 22:13

Re: Grupa koncepcyjna

sobota 09 sie 2014, 13:35

a ja uważam,że szukanie nowych koncepcji to świetny pomysł.Sam ciągle coś szukam i czasami znajduję.Kłopot z popularyzacją nowej metody/strategii/setupu. polega na tym,że spopularyzowany straci efektywność.Na bank!Tak działa rynek niestety.Oczywiście pełna zgoda z tymi,którzy powyżej piszą o dyscyplinie i dobrych jedno-dwuwskaźnikowych strategiach,byle nie były zbyt popularne.To się nie gryzie z poszukiwaniami nowego.Pozdrawiam T.H.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grupa koncepcyjna

sobota 09 sie 2014, 14:45

Moim zdaniem, należy skupić się na jednej teorii i nad nią pracować. I tyle. Więcej o tym napisałem w dziale dla początkujących.

Takie coś ma sens, kiedyś dość intensywnie działałem na forum o teorii fal Elliotta, i tylko o tej teorii tam pisaliśmy, do pewnego poziomu to się nawet sprawdzało. Ale powyżej pewnego poziomu specjalizacji, nawet w jednej teorii jest tyle różnych dróg, że później to już nie za bardzo jest o czym rozmawiać, bo każdy idzie swoją drogą i tyle.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
nowohuciak
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 22:13

Re: Grupa koncepcyjna

sobota 09 sie 2014, 16:03

w TFE jest zbyt dużo wariacji do dorysowania w dół do góry i w bok.Dlatego nie ma co prognozować wg.TFE.Poza tym czasem widać fale impulsu takie"rasowe":ewidentne wydłużenie trójki i ona leci prawie pionowo,,a jedynka i piątka są znacznie krótsze,symetryczne,mniej nachylone i oczywiście nie zazębiają się.Ja to zrzucam do folderka "Ładny Elliott-do obserwacji" i obserwuję.A takie byle jakie tzn. elliot tylko dlatego,że trzy fale impulsu przedzielone są dwoma falami korekty-to bez sensu analizować wg. TFE.A nawet te rasowe traktuję jako mniej istotne kryterium pomocnicze i czasami faktycznie pomaga.Pozdrawiam T.H.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości