Dyskusja o analizach i narzędziach.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Dyskusja o analizach i narzędziach.

piątek 27 cze 2014, 09:05

Czołem wszystkim.

Little Scalper, tam SL był chyba 3 pipsy??? 1.7000 -> 1.6997 ?

--------------------------------

Mała porcja linków na dziś:

Poranny komentarz makro – piątek 27 czerwca.
http://comparic.pl/listings/poranny-kom ... 7-czerwca/

W dzisiejszym komentarzu makro:
- wczorajsze wystąpienie Marka Carney'a
- PCE z USA, inflacja w celu, jednak martwią pozostałe wskaźniki
- gospodarka Japonii radzi sobie nieźle, a może być lepiej
- dane CPI z Niemiec,
- szczyt EU

Credit Agricole: Rynki oczekują szczytu Rady Europy
http://comparic.pl/listings/credit-agri ... dy-europy/

Analiza z XM! "EUR/USD wprowadza zamieszanie w umysłach inwestorów."

http://bit.ly/eurusd_zamieszanie
Para EUR/USD wybiła pierw spadkową linię trendu, następnie wróciła pod nią przebijając wzrostową linię trendu, a obecnie znów wybiła spadkową LT wracając ponad wzrostową. W obecnej sytuacji kasujemy te linie trendu i trzeba zastanowić się nad przyczynami...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

piątek 27 cze 2014, 12:17

Marcin_N pisze:Czołem wszystkim.


Analiza z XM! "EUR/USD wprowadza zamieszanie w umysłach inwestorów."

http://bit.ly/eurusd_zamieszanie
Para EUR/USD wybiła pierw spadkową linię trendu, następnie wróciła pod nią przebijając wzrostową linię trendu, a obecnie znów wybiła spadkową LT wracając ponad wzrostową. W obecnej sytuacji kasujemy te linie trendu i trzeba zastanowić się nad przyczynami...
Brak słów, coś takiego puszczają w eter i jednocześnie zapraszają na szkolenia, webinary... o czym tam będą prawić, skoro prosta kreska jest dla nich zbyt skomplikowana?
Gdyby to napisał jakiś user, ok, mogę zrozumieć, ale ktoś od brokera wali takiego babola :facep:

Nie bierz tego Marcinie do siebie, nie Ty jesteś autorem tej analizy (chyba że to Twoje, to bez komentarza), po prostu jest to dyletanckie spojrzenie na jeden z aspektów AT.

Tej TL nie wyrzucamy, obserwujemy dalej poczynania ceny wokół niej ze szczególnym uwzględnieniem TF H1, H4 i D1, koloru korpusów i ich umiejscowienia względem niej. To że cena oscyluje wokół niej, znaczy o sile i randze tej TL.

Trzy TL w grze, wszystkie respektowane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

piątek 27 cze 2014, 18:16

Tak, jest to moja analiza i z nas dwóch tylko Ty zdajesz się mieć z tym problem. Linia przestała być potrzebna, bo dla mnie przestała mieć znaczenie i tyle, uzasadniłem to i każdy może sobie może odpowiedzieć czy słusznie czy nie. Jeśli nadal korzystasz z tej LT, to ok, nie będę za to naskakiwał na Ciebie. Nie odpowiada Ci objaśnienie, to trudno, natomiast nie musisz z tego robić ataku. To samo można powiedzieć na spokojnie i możemy podyskutować jak kulturalni ludzie.

Miłego weekendu wszystkim. :cheers:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

piątek 27 cze 2014, 22:42

Jak wyżej pisałem, w takim przypadku bez komentarza do tej analizy, jałowych dyskusji tu nie potrzeba.
"nie miałem wyjścia"
Również miłego weekendu.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

sobota 28 cze 2014, 06:32

No... nie ma sensu się spinać. Jak trejd nie wszedł to nie. Linie trendu to fikcja to wiadomo. Ale. Jak działa? Działa? Konkret. Dział dt na navi przerobiony w jedno popołudnie mówi że zryte czosnki z parkietu urzędują. Daj cie se siana, poziom jest. Taką pozycję przed nocną "sesja". W sumie już trochę byłem porobiony więc nie powinienem, no okazało się coś jeszcze teraz. Ale o tym cicho sza. :devil:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

sobota 28 cze 2014, 07:20

No... nie ma sensu się spinać.
Luzik. :homie:
Linie trendu to fikcja to wiadomo. Ale. Jak działa? Działa?
Zależy co dla kogo "działa" lub "nie działa" i jak ma działać. Tak po rozmowach z różnymi traderami prosty przykład:

Trader 1: Fibo to fikcja, równie dobrze mogłyby tam być wartości 75%, 50% 25%, albo co 10%. Tyle tych poziomów, że któryś zawsze jakoś zadziała. Ludzie sobie wmawiają, że widzą co chcą widzieć, zresztą cena nieraz przebija te poziomy, wraca, odchylenia są za duże.

Trader 2: Fibo działa, bo wszyscy patrzą na Fibo. To nie jest apteka żeby w punkt cena odbijała, trzeba zostawić margines.

To są realne wypowiedzi od osób siedzących w tradingu dłużej ode mnie, więc żadni tam nowicjusze.

Dla mnie każdy rysunek na wykresie to własna nawigacja, obserwacja zachowania ceny i próba interpretacji. Używam LT ponieważ jest to prosty sposób wyznaczenia tendencji w zmienności - ponadto często zaskakująco dobrze działają. Przebita LT nadal jest dla mnie ważna - co do zasady - ponieważ cena lubi zejść do wsparcia - np. poprzedniego punktu zaczepienia LT (dołek/szczyt) i wraca do LT, a nawet dalej. Natomiast tutaj usunąłem LT bo rynek był miotany danymi fundamentalnymi, cena kapryśnie (nie)respektowała LT, więc na dobrą sprawę zamazywały mi obraz.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

sobota 28 cze 2014, 07:46

Fuck, nie pamiętam jak poprawnie wyznaczyć fibo. Ja widzę to tak, cena. Poziomy to też fikcja. S/R, SD to jedna wielka lipa. Ale coś trzeba tam nanieść dla niepoznaki. :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

sobota 28 cze 2014, 09:04

Marcin_N pisze: Dla mnie każdy rysunek na wykresie to własna nawigacja, obserwacja zachowania ceny i próba interpretacji. Używam LT ponieważ jest to prosty sposób wyznaczenia tendencji w zmienności - ponadto często zaskakująco dobrze działają. Przebita LT nadal jest dla mnie ważna - co do zasady - ponieważ cena lubi zejść do wsparcia - np. poprzedniego punktu zaczepienia LT (dołek/szczyt) i wraca do LT, a nawet dalej. Natomiast tutaj usunąłem LT bo rynek był miotany danymi fundamentalnymi, cena kapryśnie (nie)respektowała LT, więc na dobrą sprawę zamazywały mi obraz.
Szkoda, że ją wyciepnąłeś, to nierespektowanie TL było szukaniem kierunku. Na poprzednim screenie z wczoraj jest obraz z H4, tutaj wrzucam z H1. Wyjście ponad TL, zejście poniżej TL i znów wyjście ponad nią.
Zabrzmi banalnie, ale na FX "do trzech razy sztuka" bardzo często się sprawdza. Załączam screeny z takimi przykładami: U/J i U/CH, ten sam schemat, najpierw wyjście poza TL, powrót do formacji i kolejne wyjście. Na U/J akcja rozegrała się w czwartek, na Swissym wczoraj, a że jest on lustrem dla E/D... 9/10 E/D UP, Swissy S

Screeny z H4, polecam rozbicie na H1 i popatrzenie pod kątem koloru korpusów pod / nad TL w momencie penetracji, to naprawdę dużo mówi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

sobota 28 cze 2014, 09:58

Tez twierdze że wszystko to fikcja literacka ; )


W AT najlepsze jest to że zawsze swoje niepowodzenie można wytłumaczyć i zawsze na jakims interwale znajdzie sie sygnał potwierdzający jak i przeczący.
I tak jaka kreska by to nie była to o samą kreske chyba nie gra nikt, każdy ma jakieś potwierdzenie.
Analizy brokerów są jakie są ale takich oczekują odbiorcy. Machnąć S/R, LT, fibo (choć z tym fibo to czasem widziałem jak po impulsach szukali zewnętrznych a po korektach wewnętrznych, więc tu trzeba mieć trochu wiedzy ;) ) to nie żadna sztuka, sztuką jest rozegrać to według takiej analizy i zarobić, czego analitycy nie robią. Oni mają dać pogląd na to co się dzieje, czasem miejsca gdzie można zająć pozycje ale gwarancji nie dadzą ze skoro cena jest na wsparciu to się odbije.
Jak by analityk dawaj szczegółowe analizy a nie daj Boże by się jeszcze dało na nich masom zarobić to by stracił tą prace bo który broker MM chce zarabiających klientów ?.

Cajto zrozum jak działa interes brokera a później sie czepiaj : ) pewno Marcin zrobił by Ci szczegółową analizę ale to musiał bys zapłacić jak dobra instytucja : )

Dla mnie Marcin analiza spoko jak dasz linka to zawsze to przeczytam i w jakimś stopniu zawsze mnie to uświadamia.

i ja z nudów machnę analizę.

Na EURUSD mieliśmy przykła fałszywego wybcia LT jednak cena po zanegowaniu szybo wróciła do kanału którego dolne ograniczenie tworzy ww LT. LT ta na nowo zaczeła być respektowana przez cene.
Po silnym impulsie w góre mamy idealną reakcje na 61.8 fibo z czego wnioskować można iż cena będzie dążyła do 161.8 które to pokrywa sie z dośc mocnym oporem na 1.3670 utworzonym zaraz pod danych...

itd itd, chodzi o to że wykres da sie opisać na tysiące różnych sposobów i zawsze znajdzie się coś co pasuje, badz to co chce się widzieć.

Tak że nie spinać jajek, bo nikt tu nikogo nie chce oszukać a chyba o to chodzi by swobodnie wymieniać sie poglądami.

/ od zawsze mnie jedno zastanawia, skoro mamy odbicie, wybicie i falszywe wybicie to czemu nie mamy fałszywego odbicia ? Skoro cena wybiła coś co jest istotne najprawdopodobniej tylko dla nas a rynek na to nie zareagował tylko zareagował na coś innego później to czemu jest to fałszywe wybicie, skoro cena odbiła ale nie odbiła na tyle by dać zarobić a tylko wpuściła nas w maliny to czy takie odbicie nie jest fałszywe ? czemu fałszywość jest tylko w jedną stronę o ile można to nazwać fałszywością ?
/ i kwestia ważności setapów, czemu się przyjeło że coś z większego interwału ma większą siłe/ważność ? Czy ważne jest coś co ostatnim razem zdarzyło się rok temu czy ważne jest to co się aktualnie dzieje ? Jeśli w danym czasie mamy przeciwne sygnały odbicia od 2 letniej LT czy odbicia od LT która trzyma z perspektywy paru dni to czemu ważniejsza jest ta 2 letnia ? Czy jeśli coś ma dwa lata nie może mieć marginesu odchylenia 100 czy 200 pkt a w danym momencie te 100-200 pkt będzie się dało zrobić na tej parodniowej. Tylko pewnie po przebiciu 100-200 pkt uznamy że trend dwu letni się zmienił bo kreska została przebita.

... ta AT : )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

sobota 28 cze 2014, 20:07

Z analizami na widok publiczny jest kilka problemów. Nie można za dużo napisać. Ciężko podać kierunek, bo bierze się za to odpowiedzialność, nie można podać sygnału transakcyjnego, bo też bierze się za to odpowiedzialność, a to inna kategoria. Dlatego analiza ma być bardziej zobrazowaniem tego, co autor zauważa (często subiektywnie) na rynku. Stąd różne narzędzia się pojawiają i to jest dobre, bo każdy sobie stosuje coś innego, więc z tych najpopularniejszych wskaźników każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym analizę robi się codziennie, nie ważne czy jest okazja do grania, czy nie. Wtedy sprowadza się to bardziej do relacji - jak widzę małą konsolę, to nie zagram, ale może skalperzy są wtedy cali szczęśliwi. Podsumowując, w analizach staram się zebrać argumenty za różnymi scenariuszami tak, by nie podsuwać jednoznacznie zagrań. Każdy według swojego systemu musi zdecydować, jak wykorzystać taką analizę.

Zwrot o który chodziło Cajto mówił "kasujeMY" i pewnie powinno być "kasuję", z tym że pisząc to zwyczajnie nie przewidziałem takich implikacji tego zwrotu :wink:
/ i kwestia ważności setapów, czemu się przyjeło że coś z większego interwału ma większą siłe/ważność ? Czy ważne jest coś co ostatnim razem zdarzyło się rok temu czy ważne jest to co się aktualnie dzieje ? Jeśli w danym czasie mamy przeciwne sygnały odbicia od 2 letniej LT czy odbicia od LT która trzyma z perspektywy paru dni to czemu ważniejsza jest ta 2 letnia ? Czy jeśli coś ma dwa lata nie może mieć marginesu odchylenia 100 czy 200 pkt a w danym momencie te 100-200 pkt będzie się dało zrobić na tej parodniowej. Tylko pewnie po przebiciu 100-200 pkt uznamy że trend dwu letni się zmienił bo kreska została przebita.
Z moich obserwacji wynika, że jednak trzeba znaleźć złoty środek. Małe interwały wydają się być stosunkowo bardzo zmienne, natomiast zbyt duże interwały łatwo się dezaktualizują. Np. jeśli mamy opór sprzed dwóch lat, to sytuacja mogła już się 3 razy odwrócić i jest on kompletnie nieaktualny. Często w jeden weekend może się wiele zmienić :wink: . Niemniej gracze długoterminowi chętnie patrzą na ekstrema lat czy miesięcy i pod pewnymi warunkami mogą je ponownie wykorzystywać. "Skoro raz było tam zbyt drogo/tanio, to czemu tym razem miałoby być inaczej?" :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

sobota 28 cze 2014, 21:25

Ja tak myślę że można coś z tego powycinać i zrobić osobny temat. Aby rozwiać wszelkie wątpliwość w przyszłości. To tylko taka opcja. Little Scalper. :joy:

Kiwi, pitchfork w akcji.

Dodatek.
Median Lines or Pitchforks. How and Why they Work - Timothy Morge.pdf
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

sobota 28 cze 2014, 22:35

W AT najlepsze jest to że zawsze swoje niepowodzenie można wytłumaczyć i zawsze na jakims interwale znajdzie sie sygnał potwierdzający jak i przeczący.
Jeśli ktoś tak robi, jest to amatorszczyzna, znak że wejście było na pałę, brak dobrego systemu którego trader jest pewien i po którym wie jak sie poruszać. Jeśli wywala mnie na SL, szukam przyczyny w sobie, ze źle odczytałem setup z wykresu, że dałem się zrobic Smart Money. Mam świadomość, że są puszczane fałszywe sygnały, ale jeśli jesteśmy dobrzy, potrafimy je wyłapać i odpuścić.
To jest gra, czasem przegrywam partię, ale nigdy nie narzekam na karty, trzeba byc po prostu ze sobą szczerym.
I tak jaka kreska by to nie była to o samą kreske chyba nie gra nikt, każdy ma jakieś potwierdzenie.
Celna uwaga. Nieważne czy jest to TL, poziom S/D, S/R, Fibo czy Pivot, ważne jak cena się tam zachowa i czy nasz system da nam sygnał do zajecia pozycji. To są obszary w których coś się może wydarzyć potencjalnie, jeśli gramy na pierwszym kontakcie ceny z nim, gramy w ciemno.
Chyba że ktos na X prób uzyskał dodatni wynik (np: oczekujące 1P U/O TL, SL 10, TP 20, skuteczność 50%), wtedy nie interesuje go nic poza znajdywaniem TL i graniem pod nie, bez analizy poziomów, TF, formacji, itp.
itd itd, chodzi o to że wykres da sie opisać na tysiące różnych sposobów i zawsze znajdzie się coś co pasuje, badz to co chce się widzieć.
Jak w pierwszym akapicie - amatorszczyzna. Rynek ma grać, to co nam pasuje, czy my mamy grać to co nam rynek pokazuje?
/ od zawsze mnie jedno zastanawia, skoro mamy odbicie, wybicie i falszywe wybicie to czemu nie mamy fałszywego odbicia ? Skoro cena wybiła coś co jest istotne najprawdopodobniej tylko dla nas a rynek na to nie zareagował tylko zareagował na coś innego później to czemu jest to fałszywe wybicie, skoro cena odbiła ale nie odbiła na tyle by dać zarobić a tylko wpuściła nas w maliny to czy takie odbicie nie jest fałszywe ? czemu fałszywość jest tylko w jedną stronę o ile można to nazwać fałszywością ?
Jak najbardziej jest fałszywe odbicie i to nie tylko na czymś istotnym tylko dla nas, znajdę na wykresie to wrzucę screena. Jest rzadsze niż klasyczny fake z opuszczeniem jakiejś formacji / przebiciem TL.
Czemu tak jest? IMO chodzi o płynność, uzyskaną dzięki wyjściu poza ramy, jeśli jesteśmy wewnątrz nich, zlecenia oczekujące są nieaktywne, SL nieruszone, TP niezaliczone, w myśl zasady - wszyscy to widzą, więc tam dają swoje zlecenia.
/ i kwestia ważności setapów, czemu się przyjeło że coś z większego interwału ma większą siłe/ważność ? Czy ważne jest coś co ostatnim razem zdarzyło się rok temu czy ważne jest to co się aktualnie dzieje ? Jeśli w danym czasie mamy przeciwne sygnały odbicia od 2 letniej LT czy odbicia od LT która trzyma z perspektywy paru dni to czemu ważniejsza jest ta 2 letnia ? Czy jeśli coś ma dwa lata nie może mieć marginesu odchylenia 100 czy 200 pkt a w danym momencie te 100-200 pkt będzie się dało zrobić na tej parodniowej. Tylko pewnie po przebiciu 100-200 pkt uznamy że trend dwu letni się zmienił bo kreska została przebita.
Myśle, że ma to związek z ilościa pokonanych pipsów (a co za tym idzie z ilością wyłozonej kasy) od danego ekstremum do natępnego, na D1 bedzie ich o wiele wiecej niz na M5. Dlatego TL z D1 bedzie ważniejsza, niż z M5 - więcej kosztowała, wieksze reperkusje spowodowały odrzucenia z ekstremów ja tworzących.
Co do marginesu - jasne że moze byc taki szeroki, jest to wrecz naturalne. Weźmy taką TL z E/D, początek 01/2013, drugi punkt styczny 10/2013 i później trzy próby jej pokonania. Z perspektywy W1 wizualnie wszystko jest OK, z punktu ilości pipsów mamy duże wartości, kilkadziesiat UP, kilkaset w dół i znów do góry. Czy to oznacza że cena nie respektuje tej TL i trzeba ja wywalic do kosza? Zamiast komentarza, wykres, tam widac odpowiedź najlepiej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

niedziela 29 cze 2014, 08:43

Cajto fajnie że sobie porządkujesz wiedze, jak to powinno wyglądać taka wylewność raz na jakiś czas pomaga to wszystko jednak idzie zamknąć w jednym słowie - ŚWIADOMOŚĆ.
kiedy człowiek jej nabierze przestanie przewidywać a zacznie reagować i to jest przełom i chodzi mi o cały proces reakcji.

Ja wiem, ja znam te oklepane przez internet frazesy, patrz co cena mowi o innych nie inni o cenie, graj to co widzisz a nie to co chcialbys widziec, tylko rynek ma racje itd : ) mógłbym tu połapać Cie za słowka które popisałeś ale nie szukam zwady i burzy mózgów na etapie kresek, czy liczenia fal. Chodziło mi o to byś nie wymagał od darmowej analizy czegoś co dostają instytucje od swoich analityków którym płacą ciężką forsę tak że luz, masz zdanie na temat tych analiz i ich po prostu nie czytaj, bo 90% rzeczy nie bedzie Ci sie podobać i 99% szkoleń, nie dasz rady z tym wszystkim walczyć.

Terminator a chciałem rozładować emocje i takie tam myśli napisałem, nie ma sensu z tego tworzyć wątków czy tematów, zniknie to z czasem i nikt nie będzie pamiętał.
Teraz wiem by nie wtykać kichawy w nie swoje sprawy : ) piczfork rządzi @!
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

niedziela 29 cze 2014, 08:54

Dzięki Terminator za pdf.

Co do uwag to trzeba by je chyba w jakimś innym wątku umieścić, bo szkoda żeby uciekły w dziale, do którego nikt za tydzień, czy dwa nie będzie zaglądał.

Może Marcin gdzieś to umieści.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

niedziela 29 cze 2014, 15:12

Little Scalper. Warto to zapisać. A dobrze piszesz. Bo mi się już nie chce. Tylko pokojowe nastawienie. Wpadnij do trójmiasta na gruby balet. :joy: Akhh, mam sporo tego jeszcze. A nakedtradig.com coś nie działa. Daj znać.

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

poniedziałek 30 cze 2014, 16:18

cajto pisze: Załączam screeny z takimi przykładami: U/J i U/CH, ten sam schemat, najpierw wyjście poza TL, powrót do formacji i kolejne wyjście. Na U/J akcja rozegrała się w czwartek, na Swissym wczoraj, a że jest on lustrem dla E/D... 9/10 E/D UP, Swissy S

Screeny z H4, polecam rozbicie na H1 i popatrzenie pod kątem koloru korpusów pod / nad TL w momencie penetracji, to naprawdę dużo mówi.
Można narzekać na AT, że to bujda na resorach, że to dobre dla naiwniaków... można też zakasać rękawy, analizować wykres i myśleć, przede wszystkim myśleć.

Trzy załączone screeny, wszędzie wyjścia z formacji poparte setupami, dla mnie +50P na każdej to wytarczający wynik. R/R oscylowało wokół książowego 1/3
Nie piszę tego żeby się pochwalić jaki zaj...sty trader ze mnie, bo takim nie jestem, tu chodzi o pokazanie że można poprawnie przeczytać wykres, że to nie przypadek i nie jest to żadna wiedza tajemna.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dyskusja o analizach i narzędziach.

poniedziałek 30 cze 2014, 16:32

Cajto: może nie jest to wiedza tajemna, ale gdyby to było takie proste, każdy mógłby to skutecznie robić. Wydaje mi się, że jednak jest to sztuka trudna, jak każda inna. Wymaga pracy i wprawy :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Tomasz19790
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 15:36
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja o analizach i narzędziach.

poniedziałek 30 cze 2014, 21:04

dorzucę: i cierpliwości (niestety z tym już trochę gorzej)

Awatar użytkownika
fx-emery92
Posty: 23
Rejestracja: sobota 27 paź 2012, 17:24

Re: Trading 23-29 czerwca 2014

wtorek 01 lip 2014, 00:37

Marcin_N pisze:
No... nie ma sensu się spinać.
Luzik. :homie:
Linie trendu to fikcja to wiadomo. Ale. Jak działa? Działa?
Zależy co dla kogo "działa" lub "nie działa" i jak ma działać. Tak po rozmowach z różnymi traderami prosty przykład:

Trader 1: Fibo to fikcja, równie dobrze mogłyby tam być wartości 75%, 50% 25%, albo co 10%. Tyle tych poziomów, że któryś zawsze jakoś zadziała. Ludzie sobie wmawiają, że widzą co chcą widzieć, zresztą cena nieraz przebija te poziomy, wraca, odchylenia są za duże.

Trader 2: Fibo działa, bo wszyscy patrzą na Fibo. To nie jest apteka żeby w punkt cena odbijała, trzeba zostawić margines.

To są realne wypowiedzi od osób siedzących w tradingu dłużej ode mnie, więc żadni tam nowicjusze.

Dla mnie każdy rysunek na wykresie to własna nawigacja, obserwacja zachowania ceny i próba interpretacji. Używam LT ponieważ jest to prosty sposób wyznaczenia tendencji w zmienności - ponadto często zaskakująco dobrze działają. Przebita LT nadal jest dla mnie ważna - co do zasady - ponieważ cena lubi zejść do wsparcia - np. poprzedniego punktu zaczepienia LT (dołek/szczyt) i wraca do LT, a nawet dalej. Natomiast tutaj usunąłem LT bo rynek był miotany danymi fundamentalnymi, cena kapryśnie (nie)respektowała LT, więc na dobrą sprawę zamazywały mi obraz.
I co z tego że siedzą dłużej? To tak jak by porównywać kto ma dłuższego.
FIbo, formacje z AT, LT itp działają tylko trzeba umieć ich użyć, trzeba trochę pobadać, a takie problemy jak opisujecie to kompletny brak wiedzy, kiedyś też myślałem że to nie działa a działa. Wszędzie piszecie że banki wywalają stop-lossy detalu itp, czemu tego nie możecie wykorzystać, skoro tak często wywalają? większość gra na jakiegoś pinbara a nie rozumie wykresu, tego co dzieje się w tle i tego co może się wydarzyć, a potem płacz i żale. Trzymacie się stałych schematów, które już dawno zostały złamane wy dalej się na to nabieracie, szukacie trendów których nie ma itp.
Oczywiście nie chce nikogo obrażać, jest to moje subiektywne zdanie.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dyskusja o analizach i narzędziach.

wtorek 01 lip 2014, 06:29

Fx-Emery a czym popierasz to zdanie?

Jak dla mnie stare schematy działają, może nie idealnie, nie w każdym momencie, ale działają.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości