Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zrobić

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zrobić

sobota 24 sty 2015, 14:57

Do 15.01.15 debet na potencjalnym rachunku inwestycyjnym wydawał się tak mało prawdopodobny, że pewnie nikt nawet o tym nie myślał. Jednak teraz to wygląda zupełnie inaczej, bo przecież nawet najlepszy money managment nie uchroni nikogo w sytuacji luki wielkości kilku tysięcy pipsów. A co będzie jak ruch wyniesie nie 3000 a 100000 pipsów? To przecież będzie armageddon i jak ktoś będzie miał pecha, będzie spłacać długi do końca życia.

Czy rzeczywiście trzeba żyć w takim strachu? Czy w Polsce nie można grać na Forex tak jak za granicą? Czy rzeczywiście nie można z tym nic zrobić?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

sobota 24 sty 2015, 15:01

Oczywiście, że można.

Wybierasz brokera, który gwarantuje Ci brak debetu na koncie. Jest ich sporo, mają może troszkę wyższe spready, ale już są na tak wysokim poziomie, że są lepsi niż najlepsi brokerzy jeszcze kilka lat temu.

Oczywiście, że łatwo przyzwyczaić się do spreadów po 1pips na krosach, ale tacy brokerzy mimo wyższych kosztów, pozwalają spać spokojnie.

Poza tym wystarczy jedna niespodziewana sytuacja (to nie musi być coś tak wielkiego, ale wystarczą większe newsy) żeby dostać u tych brokerów z najniższym spreadem taki poślizg że wyrówna wyższe koszty u brokera bez możliwości debetu.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

sobota 24 sty 2015, 16:52

Akhh pisze:Oczywiście, że można.

Wybierasz brokera, który gwarantuje Ci brak debetu na koncie. Jest ich sporo, mają może troszkę wyższe spready, ale już są na tak wysokim poziomie, że są lepsi niż najlepsi brokerzy jeszcze kilka lat temu.

Oczywiście, że łatwo przyzwyczaić się do spreadów po 1pips na krosach, ale tacy brokerzy mimo wyższych kosztów, pozwalają spać spokojnie.

Poza tym wystarczy jedna niespodziewana sytuacja (to nie musi być coś tak wielkiego, ale wystarczą większe newsy) żeby dostać u tych brokerów z najniższym spreadem taki poślizg że wyrówna wyższe koszty u brokera bez możliwości debetu.

Teraz ludzie będą pilniej na to zwracać uwagę. Bossa i inni stracą w dłuższym terminie. Co do tego nie mam wątpliwości. Ich postawa jest dla mnie rozczarowaniem delikatnie mówiąc.

Awatar użytkownika
Wirus
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 18:30
skype: Wirus
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

sobota 24 sty 2015, 17:05

jasonbourne pisze:Do 15.01.15 debet na potencjalnym rachunku inwestycyjnym wydawał się tak mało prawdopodobny, że pewnie nikt nawet o tym nie myślał.
Myślałem, a nawet ostrzegałem na Nawigatorze
http://forex-nawigator.biz/forum/przecz ... 19096.html
ale mnie zbanowano :-> Oczywiście, nie za ten konkretnie wpis.

A jak pisałem o gwarantowanych SL w XTB, to mnie wyśmiewano; teraz sami na to wpadli :->
Załóżmy, że strefa euro wychodzi z kryzysu, siła waluty rośnie, wszyscy siedzą w longach na EUR/USD. Nagle w Niemczech dochodzi do przewrotu, Kanclerz ginie w zamachu, władzę obejmuje skrajna prawica, żeby nie rzec faszyści, która ogłasza, że Niemcy zawsze miały dobrą walutę, więc po co im euro, więc od tej chwili rezygnują z niego i wprowadzają Nową Markę Niemiecką.
Wartość Wspólnej Waluty leci na zbity pysk, za jednego dolara trzeba już dać 100 euro, a to jeszcze nie koniec. Wszyscy chcą sprzedawać, nikt nie chce kupować. Czyli Stop Loss nie zadziała, bo nie będzie transakcji przeciwstawnej (pomijam gwarancje SL u niektórych brokerów). Nie zadziała również MC, przynajmniej w ECN, bo nie postawi transakcji przeciwstawnej - brak chętnych do kupna.

Czy zatem może powstać na rachunku brokerskim w zasadzie nieograniczony debet? Niestety, może.
Tak tylko, chciałem się pożalić :joy:

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

sobota 24 sty 2015, 17:13

Akhh pisze:Oczywiście, że można.

Wybierasz brokera, który gwarantuje Ci brak debetu na koncie. Jest ich sporo, mają może troszkę wyższe spready, ale już są na tak wysokim poziomie, że są lepsi niż najlepsi brokerzy jeszcze kilka lat temu.
A są tacy w Polsce?

Z drugiej strony, jak się nad tym zastanowić, zawsze myślałem że jak będę grać w Polsce pieniądze na depo będą bezpieczniejsze. Bo jest przecież KNF, i teoretycznie się wydaje że jak się pojawią większe problemy, to łatwiej będzie wyjaśnić. W praktyce okazuje się że jak na razie granie w Polsce jest zdecydowanie mniej rozsądne niż za granicą.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
damiantrader
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 01 sie 2013, 21:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Chorzów

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

sobota 24 sty 2015, 17:35

Cityindex tak ma jak pamiętam . Grałem kiedyś unich .

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

sobota 24 sty 2015, 17:46

Idąc po najmniejszej linii oporu można grać po prostu w XM, na pewno lepiej niż w Bossa czy XTB ze względu na debety, ale jeszcze sobie poszukam.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

niedziela 25 sty 2015, 10:57

Tutaj jest lista brokerów, którzy wyzerowali ujemne depozyty. Jeśli stało się to po tak ekstremalnych wydarzeniach, można z dużą pewnością spodziewać się, że nie powinien zdarzyć się debet w innych przypadkach.

Jak dla mnie, reszta brokerów jest spalona:

http://forexmagnates.com/covered-broker ... hf-crisis/
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

niedziela 25 sty 2015, 18:20

I jeszcze jedna kwestia. Na rachunkach nie można trzymać zbyt dużej kasy bo całą ci ją wyzerują i jaka będzie pociecha nawet z darowania debetu. A czasami trzymałem sporą kwotę.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

niedziela 25 sty 2015, 19:19

Czy z rodzimych brokerów ktoś wyzerował debety czy nie ? Bo na to wygląda że nasi jak zwykle mają w poważaniu całość.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

niedziela 25 sty 2015, 19:34

Microbi pisze:Czy z rodzimych brokerów ktoś wyzerował debety czy nie ? Bo na to wygląda że nasi jak zwykle mają w poważaniu całość.
Ja pozwoliłem sobie napisać e-maila w tej sprawie do KNF, ja nie odpowiedzą można jeszcze chyba do UOKiK.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
psychologtlumu
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 04 sty 2015, 18:57

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

niedziela 25 sty 2015, 19:55

Jasonbourne jak zamierzasz pisać do UOKiK to polecam ci gościa Grzegorz Materna. Jest to Dyrektor jednego z najważniejszych departamentów, który sienie bał karać prxy największych zmowach cenowych na rynku. Do tego niesamowita wiedza. Członek INP PAN. Wiele ciekawych publikacji, taki urzędowy pitbull. Na prawdę warto i nie zlewa żadnej sprawy.

no avatar
Wojtek19761
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 18:09
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

niedziela 25 sty 2015, 20:52

Tak to już jest na rynkach lewarowanych a jak ktoś nie ma pojęcia o tym i ładuje się pod korek to sorry ale taki mamy klimat, postawcie się w innej sytuacji ,gdyby ktoś zarobił te kilkadziesiąt tyś to tez byście tak lamentowali nad zabraniem waszych zysków, nie sadzę bo na prawdziwym rynku zawsze jest druga strona transakcji. Mam nadzieje że ta porażka kilku z was cos nauczy co to jest bid and ask .

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

niedziela 25 sty 2015, 20:57

Wojtku, wszystko się zgadza, tyle że w tej sytuacji sprawa jest dużo bardziej niejasna.
na prawdziwym rynku zawsze jest druga strona trandakcji
Np. SNB i szwajcarskie instytucje finansowe?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Wojtek19761
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 18:09
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

niedziela 25 sty 2015, 21:03

Każdy bank narodowy ma prawa bronić swojej waluty jak i zaprzestać tego i nie musi się z tego tłumaczyć w tym biznesie nie ma litości, liczy się interes kraju. A nie jakieś kilkaset milionów.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

niedziela 25 sty 2015, 21:34

SNB akurat swojej gospodarce zrobili najgorzej. Alx przytaczał statystyki - 70% PKP Szwajcarii to eksport. Przy wystrzale Franka do góry musi się rozsypać.

Poza tym to zwykłe kłamstwo. Najpierw mówią, że obrona kursu jest fundamentem ich polityki, żeby później zrobić taki numer. Można było działać delikatnie i pół słowami mówić o możliwości obniżenia porgu etc. Wtedy pozycje byłyby stopniowo zamykane i nie nastąpiłoby to co nastąpiło.

A handel wtedy był, tylko u niektórych brokerów drobni byli na końcu kolejki i stąd się wzięły te poślizgi. Oczywiście one by były, ale nie po 3000 pipsów.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

niedziela 25 sty 2015, 22:14

Marcin_N pisze:Wojtku, wszystko się zgadza, tyle że w tej sytuacji sprawa jest dużo bardziej niejasna.
na prawdziwym rynku zawsze jest druga strona trandakcji
Np. SNB i szwajcarskie instytucje finansowe?

Oj tam to ktoś spokojnie krocie zarobił. Śmiem twierdzić, że rząd szwajcarski również obstawił pozycje we właściwym kierunku. :joy: No i oczywiście jacyś wybrańcy. Kilka takich interewncji i dany kraj nic nie musi produkować, by zarobić i odłożyć do narodowego skarbca. Poprzedni taki numer był kilka lat wstecz. Tylko ciut mniejszy ruch bo z 1000-1200 pipsów.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

niedziela 25 sty 2015, 22:52

Wojtek19761 pisze:Tak to już jest na rynkach lewarowanych a jak ktoś nie ma pojęcia o tym i ładuje się pod korek to sorry ale taki mamy klimat, postawcie się w innej sytuacji ,gdyby ktoś zarobił te kilkadziesiąt tyś to tez byście tak lamentowali nad zabraniem waszych zysków, nie sadzę bo na prawdziwym rynku zawsze jest druga strona transakcji. Mam nadzieje że ta porażka kilku z was cos nauczy co to jest bid and ask .
No nie do końca masz rację, jak ktoś chce grać na prawdziwym rynku, gra o brokera ECN.

Broker MM jest drugą stroną transakcji i mi osobiście nie podoba się sytuacja, że jak jest normalna sytuacja to broker jest MM i bierze sobie straty (plus prowizje) do kieszeni, a jak jest trudna sytuacja to się zachowuje jak ECN i tłumaczy, że nie było drugiej strony transakcji. Można oczekiwać, można wręcz żądać, aby broker MM jednak bardziej zadbał o graczy zarabiających i w jakiś sposób chronił ich w takich sytuacjach, choćby za to, że zarabia na stratach.

Inną kwestią jest na czy takie żądania, skargi do KNF, UOKiK czy gdziekolwiek indziej odniosą jakikolwiek skutek, ale moim zdaniem warto spróbować. A nóż widelec uda się coś ugrać?:)

Ja uważam że anulowanie wszystkich transakcji w takich sytuacjach byłoby ok. Okazji do zarobku nie brakuje jak rynek zachowuje się normalnie, natomiast jak jest anomalia można stracić bardzo dużo.

A Szwajcaria nie ma nic do rzeczy, jutro może tak zrobić ECB, a pojutrze FED, dla banków centralnych gracze na Forex i anomalie na rynku nie mają większego znaczenia. Oni mają ważniejsze cele.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

poniedziałek 26 sty 2015, 19:14

Prędzej w De zobaczysz Kalifat niż rządy skrajnej prawicy. Dobrobyt zmiękczyl im jaja. Odrzucają wszystko co związane z A.H. a kozofile drobnymi kroczkami zapełniają niemieckie szkoły.

no avatar
psychologtlumu
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 04 sty 2015, 18:57

Re: Kwestia debetów, czy rzeczywiście nie można z tym nic zr

wtorek 27 sty 2015, 01:33

Nadal nie ma infa o jakimkolwiek polskim brokerze, który wyzerowałby debety. Niezły pasztet.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości