Traderzy, którzy zarobili realne pieniądze - POLACY!

ODPOWIEDZ
no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Traderzy, którzy zarobili realne pieniądze - POLACY!

poniedziałek 16 lut 2015, 22:59

MARIUSZ GANCZAR

Obrazek

poniżej tabela

Obrazek

Jak widać w pierwszej 10-tce jest aż trzech przedstawicieli Polski. Prócz braci Ganczarów od lat związanych z szeroko rozumianą branżą kantorowo-walutową pojawia się p. Glinicki, o którym będzie mowa w jednym z kolejnych odcinków.

Czym się zajmuje Pan Mariusz. Kantor, nieruchomości a więc osoba, która ma przygotowanie do walki na rynku FOREX. :D

Wynik, który osiągnął w ciągu rocznej walki w ramach konkursu to ponad 554% zysku, choć momentami stopa zwrotu wynosiła ponad 3000%

http://www.worldtopinvestor.com/pub/archive-2009-10
http://www.pb.pl/2095949,85984,polak-na ... na-swiecie
http://forsal.pl/artykuly/421842,jak_w_ ... zarem.html


Miłego czytania. W kolejnych odcinkach będzie również o bracie Pana Mariusza Edmundzie, o Rafale Glinickim, o Pawle Olchawie współtwórcy portalu Nasza Klasa. Potem kolejne postacie.

no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Re: Traderzy, którzy zarobili realne pieniądze - POLACY!

poniedziałek 16 lut 2015, 23:03

Bohater dzisiejszego odcinka to Paweł Olchawa. Rocznik 1984 (byłem wtedy na fantastycznych koloniach jako kilkunastolatek :lol: )

Obrazek

W konkursie World Top Investor startował w latach 2011-2012. Jak przyznał miał kilka rachunków. Wszystkie ponoć wyszły na plus. Dwa z nich znalazły się w pierwszej 10. Poniżej tabela:

Obrazek

Na każdym rachunku inwestowanie rozpoczynano od równowartości 15.000 zł. Jak widać zwycięski rachunek Pan Paweł ukoronował zyskiem na poziomie 857%. Kolejny rachunek Pana Pawła zajął 4 miejsce ze stopą zwrotu na poziomie prawie 92%!

Paweł Olchawa to młody człowiek skażony wcześniejszym sukcesem biznesowo-finansowym. Jest jednym z twórców pierwszego polskiego portalu społecznościowego Nasza Klasa.

W trakcie konkursu przyjął strategię inwestowania tylko w parę EUR/USD. jednym słowem ścisła specjalizacja. :lol:

Realizował krótkoterminowe transakcje, a jego strategia polegała na poszukiwaniu silnych wybić z trendów bocznych. Stosował przy tym zlecenia zabezpieczające, z góry definiując poziomy cięcia strat (Stop Loss) i realizacji zysków (Take Profit). Wszystkie transakcje konkursowe realizował ręcznie.


Read more: http://wyborcza.biz/Waluty/1,111132,121 ... z3Rqm47gQH

Czym na co dzień zajmuje się zwycięzca WTI? Z wykształcenia i zamiłowania jest programistą i twórcą algorytmów transakcyjnych!!!!!

Z informacji dostępnych w internecie wynika, że obecnie jest właścicielem firmy SMARTTRADING i posiada 300 udziałów o wartości 510.000 zł.


W jednym z ostatnich wywiadów Paweł Olchawa zapowiedział, że pracuje nad w pełni zautomatyzowanym systemem transakcyjnym. Pytanie czy już powstał i jaki ma to związek z w/w firmą. :lol:


http://miasta.gazeta.pl/aliasy/mod/supe ... xx=4506874
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-zar ... 22481.html

no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Re: Traderzy, którzy zarobili realne pieniądze - POLACY!

środa 25 lut 2015, 09:00

RAFAŁ GLINICKI

Obrazek

To bohater kolejnego odcinka.

Pan Rafał Glinicki tradingiem zajmuje się od kilkunastu lat. Na szerokie wody wypłynął i został rozpoznawalny dzięki udziałowi w konkursie WTI. Dwukrotnie zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce.

W konkursie prowadzonym w latach 2007/2008 zajął 8 miejsce z wynikiem 58,13%.

Obrazek

W kolejnym konkursie w latach 2009/2010 przesunął się o jedno oczko w górę i uplasował się na 7 pozycji, osiągając stopę zwrotu na poziomie 64,86%. Dla przypomnienia w tej edycji na 1 miejscu uplasował się Pan Mariusz Ganczar a na 6 jego brat Edmund.

Obrazek

Poniżej krótka notka o w/w:

Trader, ekspert w dziedzinie metodologii Volume Spread Analysis, praktycznego podejścia do teorii fal Elliotta oraz zaawansowanej geometrii rynku.

Rafał jest założycielem firmy VSA TRADER Sp.z o.o. i dwukrotnym laureatem pierwszej dziesiątki konkursu „World Top Investor”.


Jako jedyny trader w Europie uzyskał rekomendację Toma Williamsa, twórcy metodologii Volume Spread Analysis, wybitnego, znanego i odnoszącego sukcesy tradera konsorcjum giełdowego w USA.

Jako pierwszy połączył metodologię VSA Toma Williamsa z teorią fal Elliotta, geometrią rynku, tworząc precyzyjny proces decyzyjny oparty o stałe układy pozwalające na zawieranie transakcji z chirurgiczną dokładnością, biorąc przy tym pod uwagę dokładne psychologiczne przygotowanie tradera do gry.

Zainspirowany niegdyś historią Curtis’a M. Faith’a – ucznia Richard’a Dennis’a, obecnie tworzy polską edycję projektu „Grupa Żółwi”. Projekt ma na celu powstanie i rozwijanie wyselekcjonowanej grupy traderów posiadających jeden spójny i precyzyjnie dopracowany proces decyzyjny, na podstawie którego
z powodzeniem będą inwestować pieniądze na największych rynkach świata.


http://www.vsatrader.eu/vsatrader/kontr ... AiBB8P8HAQ

Obecnie poza tradingiem skupia się na rozwijaniu swojego systemu transakcyjnego. Szkoli, bierze udział w konferencjach, pisze i publikuje.

Dla jednych stopa zwrotu Pana Rafała nie jest może szczytem marzeń, ale regularne osiąganie stop zwrotu na tym poziomie jest bardzo dobrą alternatywą, dla tego co oferują TFI, banki.

Z danych dostępnych w KRS wychodzi coś takiego:

Obrazek

Aby nie było, że reklamują Pana Rafała Glinickiego. Mnie osobiście jego metoda nie przekonuje w zakresie inwestowania na rynku FOREX. Bardziej widziałbym ją na rynkach akcyjnych i rynkach kontraktów terminowych na indeksy.

Przydatne linki:

http://www.vsatrader.eu/vsatrader/kontr ... AiHv8P8HAQ

http://www.sii.org.pl/6831/aktualnosci/ ... ickim.html

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Traderzy, którzy zarobili realne pieniądze - POLACY!

czwartek 26 lut 2015, 20:35

Ciekawy materiały. Fajnie by było zrobić roczne zawody do których może się dołączyć każdy niezależnie od platformy. :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Traderzy, którzy zarobili realne pieniądze - POLACY!

piątek 27 lut 2015, 08:28

Słyszałem, że w tym konkursie światowym obowiązują bardzo wysokie opłaty za dokonywanie transakcji. Po za spraedem za samo otwarcie jakiejś pozycji jest np. 6-8 dolarów dla organizatora. Nie brałem udziału więc ciężko mi ocenić czy to prawda, słyszałem jedynie takie komentarze.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Traderzy, którzy zarobili realne pieniądze - POLACY!

piątek 27 lut 2015, 10:17

Prawdopodobnie tak. Oni tez musza na czyms zarabiac..

no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Re: Traderzy, którzy zarobili realne pieniądze - POLACY!

piątek 27 lut 2015, 15:37

Nazare931 pisze:Ciekawy materiały. Fajnie by było zrobić roczne zawody do których może się dołączyć każdy niezależnie od platformy. :)


To byłoby coś. Choć pewnym zamiennikiem jest forex factory i podgląd do rachunków rzeczywistych. Tam wszystko jest i to w skali w jakiej sobie zażyczysz

no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Re: Traderzy, którzy zarobili realne pieniądze - POLACY!

niedziela 01 mar 2015, 23:25

Dzisiejsza prezentacja na przekór poprzedni tyczy osoby, która w przeszłości osiągała ponadprzeciętne wyniki na rynku forex a i aktualnie ma się czym pochwalić. Dzisiaj po krótce chciałbym zaprezentować sylwetkę n/w.

Daniel Kurzawa

W październiku 2013 r osiągnął imponującą stopę zwrotu na poziomie 1134%!

Aktualnie w WTI zajmuje miejsce

Obrazek

a wśród polskich graczy prezentuje się tak

Obrazek

Tutaj mamy wywiad przeprowadzony z Panem Danielem przez XTB.

Daniel Kurzawa, Top Trader października 2013
1. Co Pan poczuł gdy dowiedział się Pan o zwycięstwie w konkursie Top Trader? Najpierw zaskoczenie i niedowierzanie. Potem szybka kalkulacja - sprawdzenie wyniku procentowego czy to nie jakiś kawał – aż w końcu dotarło do mnie, że miałem też łut szczęścia. Zamknąłem zyskowne pozycje w przedostatni dzień października, zupełnie nieświ adomie, że taki konkurs ma miejsce.
2. Od kiedy zajmuje się Pan inwestowaniem? Od 1998 r. To były pionierskie czasy, gdy zlecenia wykonywało się bezpośrednio w biurze maklerskim lub przez telefon.
3. Na jakim rynku najczęściej zawiera Pan transakcje i dlaczego? Na parze walutowej EURUSD (największa płynność) oraz GOLDs. Złoto ze względu na dynamikę rynku, traktuję czysto spekulacyjnie do tradów w ciągu jednej sesji. Mam też słabość do USDPLN – uwielbiam wchodzić na shorta w sprzyjających warunkach.
4. Na czym opiera Pan swoją strategię inwestycyjną? Tak naprawdę moja strategia jeszcze cały czas ewoluuje, mam przekonanie jednak że w dobrym kierunku. Jest to mieszanka trzech dziedzin: liczb Fibo, fal Elliotta oraz analizy wolumenu.
5. Czy stosował Pan zlecenia obronne SL oraz zlecenia TP i jaki nominałami Pan inwestował? Zlecenia SL to konieczność. Uważam, że brokerzy FX nie powinni przyjmować zleceń bez ustawionego SL. Określam też poziomy TP jednak bardziej dla własnego sprawdzenia się, czy dobrze „czytam” rynek niż do określenia momentu wyjścia. Staram się nie ryzykować więcej niż 1,5 - 2% kapitału w jednej transakcji (0.5 - 1.0 lota).
6. Jakich platform używał Pan do inwestowania? Metatrader i xMobile.
7. Co jest według Pana najistotniejsze w inwestowaniu? W moim przypadku zdecydowanie psychika. To jakieś 80% poprawne go funkcjonowania. Dlatego obecnie mnóstwo wysiłku poświęcam pracy nad swoimi emocjami.

XTB Polska ul. Ogrodowa 58 00-876 Warszawa
+48 222 019 570
biuro@xtb.pl www.xtb.pl
8. Jak długo pracował Pan na wersji demo zanim przeszedł na konto rzeczywiste i kiedy Pańskim zdaniem powinno podjąć się decyzję o przejściu na rachunek rzeczywisty? Kiedy przechodzić z demo na rachunek rzeczywisty to indywidualna sprawa każdego z graczy. Ja, przed startem na rynku FX, miałem doświadczenie w aktywnym obrocie na GPW (akcje, kontrakty). Nie widziałem potrzeby używania konta demo. Zrobiłem tylko kilkanaście transakcji, aby nauczyć się sprawnego posługiwania platformą.
9. Ile czasu dziennie poświęca Pan na inwestowanie? Czy to jeszcze pasja czy już sposób na życie? Ciężko powiedzieć ile zajmuje czasu bo często platforma działa w tle, ale jestem nieaktywny na rynku, nie śledzę też stale wykresów. Po prostu czekam na „swój” scenariusz i … pracuję na etacie.
10. Jakie czynniki są Pana zdaniem najważniejsze przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych? Najważniejsze dla mnie to sprawdzony wcześniej plan działania i konsekwencja w jego realizacji. Poza tym cierpliwość, chłodna głowa, pokora i umiejętność powiedzenia sobie w kluczowych momentach, że jednak mogę się mylić.


W internecie znalazłem Pana Kurzawę jeszcze tutaj:

Obrazek

Z zaznaczonych opcji wynika, że nasz dzisiejszy bohater gra zarówno na akcjach jak i na rynku FOREX. Kieruje się analizą techniczną a horyzont inwestycyjny jest średnio i długoterminowy.

Będziemy obserwować i kibicować. Na żywo skoro nadarza się taka okazja.

no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Re: Traderzy, którzy zarobili realne pieniądze - POLACY!

niedziela 08 mar 2015, 21:40

Teraz uaktualnienie danych na temat Pana Kurzawy. Konkurs trwa dalej oczywiście na realnych środkach a nie demo.

Aktualnie zajmuje miejsce ze stopą zwrotu na poziomie trochę ponad 51%.

Obrazek

Inni Polacy startujący w tej edycji wyszli na plus. Jest ich 5.

Obrazek

no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Re: Traderzy, którzy zarobili realne pieniądze - POLACY!

wtorek 17 mar 2015, 20:13

Krótkie uzupełnienie w zakresie Rafała Glinickiego. Na Fx Cuffs otrzymał dwie statuetki. Więcej w art. akhh

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości