Pytanie o walutowe opcje ,NDF Forward

ODPOWIEDZ
no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Pytanie o walutowe opcje ,NDF Forward

czwartek 19 lut 2015, 18:16

Pytałem o ten temat w naszych centralach banków ,niestety nieprawdopodobny do wyobrażenia kabaret..., to jest jakaś nie wyobrażalna narodowa tragedia.
Wiem , że opcjami można handlować na rynku regulowanym CME, może koś to rozwinie dokładnie ten temat?.
Drugie pytanie, czy na rynku regulowanym np. CME można handlować kontraktami na waluty Forward NDF?, a jeżeli nie, to proszę wyjaśnienie wszelkich kruczków,aby uniknąć takich sytuacji, jak np. ostatnio miały firmy ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne, a szczególnie fundusze hege.

Pozdr

Ps, doprecyzuję, nie chodzi mi o keszowe rozwiąznia, ponieważ one jako tako w Europie funkcjonują,
chodzi mi o to ,aby funkcjonowało to tak jak np. rynek regulowany FX na CME
czyli rozliczenie transakcji godzina 23, rozliczenie na drugi dzień o 10-11 oraz dodatkowo 3 dni na uzupełnienie depozytu czyli 3 day margin call.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Pytanie o walutowe opcje ,NDF Forward

czwartek 19 lut 2015, 18:47

Wiem , że opcjami można handlować na rynku regulowanym CME, może koś to rozwinie dokładnie ten temat?.
Ale co tu rozwijać?
Drugie pytanie, czy na rynku regulowanym np. CME można handlować kontraktami na waluty Forward NDF?, a jeżeli nie, to proszę wyjaśnienie wszelkich kruczków,aby uniknąć takich sytuacji, jak np. ostatnio miały firmy ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne, a szczególnie fundusze hege.
NDF to instrument pozagiełdowy, więc jak ma być na CME?
Odpowiednikiem forwardów będą standaryzowane futuresy.

A jakie sytuacje miały te instytucje?
Cognosce te ipsum

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Pytanie o walutowe opcje ,NDF Forward

piątek 20 lut 2015, 11:14

trader niedoskonaly pisze:
Wiem , że opcjami można handlować na rynku regulowanym CME, może koś to rozwinie dokładnie ten temat?.
Ale co tu rozwijać?
Drugie pytanie, czy na rynku regulowanym np. CME można handlować kontraktami na waluty Forward NDF?, a jeżeli nie, to proszę wyjaśnienie wszelkich kruczków,aby uniknąć takich sytuacji, jak np. ostatnio miały firmy ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne, a szczególnie fundusze hege.
NDF to instrument pozagiełdowy, więc jak ma być na CME?
Odpowiednikiem forwardów będą standaryzowane futuresy.

A jakie sytuacje miały te instytucje?
Dzięki trader niedoskonaly, to wiem,
jeżeli chodzi o opcje to chciałem aby ktoś podał gdzie najbliżej w Europie z suportem po Polsku mamy dostęp do CME Grup z rozliczeniem po 3 day margin call.,
co do drugiego pytania,NDF forwardy są już dostępne na platformach np. Saxobanku, niestety tam są depozyty rozliczane NDF keszowo,a mnie chodziło o platformy z dostępem do NDF, nie z rozliczeniem keszowym, tylko aby były rozliczne depozyty zabezpieczające jak w normalnych bankach czyli po 3 day margin call,
wiesz,chodzi mi o to aby przypadkowy rozjazd spredu na 3 000-7 000 pipsów nie wyrzucił mnie z rynku jak zdarzyło się na CHF.

no avatar
idunknow
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 13 kwie 2015, 13:00

Re: Pytanie o walutowe opcje ,NDF Forward

poniedziałek 13 kwie 2015, 13:48

Drugie pytanie, czy na rynku regulowanym np. CME można handlować kontraktami na waluty Forward NDF?
We are the pioneers in learn a language - learn japanese dumps and tutorials with learnalanguageexam pass guarantee. Download our latest test king ccie questions to pass real exam of mcitp training

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Pytanie o walutowe opcje ,NDF Forward

wtorek 14 kwie 2015, 14:57

Witaj,
nie, nie można,
na rynku regulowanym FX, można tylko handlować kontratami futures oraz opcjami.
Jeżeli myślisz o tym temacie na poważnie i znasz dobrze angielski to uderzaj, od razu do największych banków w USA lub UK,
natomiast, jeżeli w podtekście Twojego pytania,i tyle Twojej głowy, było to że jest jakoby różnica między CME, a rynkiem bankowym CME, to Ciebie pocieszę,pewien Hindus,pomógł mi lepiej zrozumieć ten temat, różnic praktycznie patrząc historycznie nie ma, natomiast, w ekstremalnych pojedyńczych przypadkach FX regulowany zachowywał się lepiej,ja, sam wyłapywałem OSOBIŚCIE ,że na FX międzybankowym było 12 pip poślizgu, a, na regulowanym FX było w tym samym czasie 5-6 tick poślizgu.
// temat rzeka.../

Pozdrawiam
//sam, miałem takie wątpliwości bardzo długo,chyba 4-8 lat...,teraz już ich nie mam../

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Pytanie o walutowe opcje ,NDF Forward

środa 15 kwie 2015, 15:01

Ps, jeżeli będziesz próbował wejść w mój tok rozumowania i na tym eksperymentować, ewentualnie coś budować,
PAMIĘTAJ !,aby wybierać brokerów rynku regulowanego FX którzy mają 3 day margin call,
ponieważ jak wybierzesz brokerów rynku regulowanego FX z autem 80%/110% to nic z tego Tobie nie wyjdzie.// to, praktycznie będziesz miał to samo co u, brokerów FX OTC, różnica oczywiście jest, ale praktycznie,w efekcie finalnym wyjdzie Tobie na to samo.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości