Materiały do artykułu - ankieta

ODPOWIEDZ

Zaznacz opcję jeżeli potrafisz odpowiedzieć na pytanie BEZ PATRZENIA NA WYKRES

Jaka była cena zamknięcia eur/usd w piątek?
1
6%
Jaka była cena otwarcia eur/usd w poniedziałek?
1
6%
Jakie były high/low w ciągu tygodniu?
1
6%
W jakie dni wystąpiły high i low?
0
Brak głosów
Czy jak zamkniesz oczy potrafisz wyobrazić sobie wykres eur/usd?
4
24%
Czy potrafisz wyobrazić sobie różne interwały? (D1, H4, H1 itp)
3
18%
Czy potrafiłbyś zamknąć oczy i zrobić prostą analizę eur/usd ?
1
6%
A może po wyłączeniu kompa jesteś ślepy i nie widzisz nic?
6
35%
 
Liczba głosów: 17
Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Materiały do artykułu - ankieta

sobota 19 wrz 2015, 15:14

Takie tam materiały do artykułu, jeżeli grałeś w zeszłym tygodniu na eur/usd i masz chwilę wolnego czasu, proszę o zaznaczenie odpowiednich opcji.

Ważne! W każdym pytaniu chodzi o to czy potrafisz na nie odpowiedzieć bez patrzenia na wykres. W przeciwnym razie cała ankieta nie ma sensu.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Materiały do artykułu - ankieta

niedziela 20 wrz 2015, 08:44

Po co miałbym pamiętać takie rzeczy? żeby będąc na kawie z żoną robić sobie analizę na serwetce gdy ona papla o kieckach? Bez obrazy: od takich pierdół mam komputer. Może dodaj do każdej odpowiedzi przyciski tak/nie, będziesz miał najbardziej miarodajne wyniki. Mam nadzieję że pomogłem :mrgreen:

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Materiały do artykułu - ankieta

niedziela 20 wrz 2015, 09:22

T-REX pisze: Może dodaj do każdej odpowiedzi przyciski tak/nie, będziesz miał najbardziej miarodajne wyniki.
Nie, to by za dużo ankiet było, a to nie jest takie ważne. Dużo osób ma dzisiaj takie podejście: "Po co myśleć? Od tego jest internet". Badania pokazują, że już 5 godzin dziennie spędzania czasu na czytaniu wiadomości w internecie ZNACZĄCO wpływa na działanie mózgu, który zaczyna pracować znacznie gorzej, powierzchownie. Zasadniczo jest to problem przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży, które na skutek korzystania z internetu mogą mieć w dorosłym życiu duże problemy z koncentracją a nawet z komunikacją z drugim człowiekiem "face to face" a nie "na fejsie".

Jednocześnie jest truizmem, faktem powszechnie znanym, że traderzy którzy zaczynają mniej czasu spędzać przed wykresami, zaczynają zarabiać znacznie więcej albo przynajmniej zaczynają zarabiać w ogóle. To tak po prostu jest, że jak ktoś dużo siedzi przed kompem i wpatruje się w wykresy, gra jest gorsza i daje ZNACZĄCO gorsze wyniki.

To co napisałem jest znane i oczywiste, ja jednak próbuję pójść krok dalej. Moim zdaniem bardzo ciekawym pomysłem jest "odwrócenie kota ogonem", czyli właśnie trening umysłu poprzez "analizę wykresu bez patrzenia na wykres". Nie chodzi o to żeby mieć cały czas wykres przed oczami, ale żeby mieć, na tyle na ile to możliwe, wykresy w głowie. Jest to dość trudne z intelektualnego z punktu widzenia, ale już po kilka dniach treningu, czyli po prostu "wczytywania danych giełdowych do mózgu, aby je mieć w podręcznej pamięci RAM" widzę że to ma sens i może ZNACZĄCO poprawić wyniki inwestycyjne, choćby z tego względu, że trenowany umysł działa lepiej i widzi się więcej na wykresach.

To jest taki mój najnowszy pomysł na optymalizację wyników inwestycyjnych. Ostatnio grając na jednej parze systemem Czarodziejka 2.0 w ok. 16 miesięcy zarobiłem ok. 1000%. System został udoskonalony, jest już wersja 3.0, dodałem dwie pary, czyli gram na trzech obecnie, jeżeli jeszcze dodam to "intelektualne turbo" czyli taki właśnie trening umysłu z wykorzystaniem wykresów oczekuję kolejnego 1000% w czasie znacznie krótszym. A jak będzie czas pokaże.

Eksperymenty najlepiej robić na samym sobie i oczywiście wyniki doświadczenia zostaną opisane.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Materiały do artykułu - ankieta

niedziela 20 wrz 2015, 09:25

Zdecydowanie nic nie pamiętam. Patrzę na wykres, robię analizy, wchodzę w pozycji i często w ogóle nie pamiętam jakie to pozycje.

Inaczej z giełdą, bo tam są one długoterminowe, na FX zwykle nie trwają dłużej niż kilka dni.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Materiały do artykułu - ankieta

poniedziałek 21 wrz 2015, 11:26

zdecydowanie ostatnia opcja (glos oddany). A to z prostego powodu - handluje to co widze a danym momencie. Po co mi pamietac co bylo tydzien / miesiac temu? W moim tradingu liczy sie tu i teraz. Patrzac na wykres i tak nie zmienisz jego biegu. Co najwyzej mozesz zaczac kombinowac i zmieniac swe wczesniejsze spostrzezenia - stad juz tylko krok do overtradingu.

Fx nie powinien zajmowac za duzo miejsca w glowie bo i po co? Wszystko jak w sklepie - wchodzisz robisz zakupy (zlecenia) i wychodzisz czekajac az ci je przywioza do domu. Po co zaprzatac sobie glowe tym ile kosztowalo maslo w srode tydzien temu?
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Materiały do artykułu - ankieta

poniedziałek 21 wrz 2015, 15:50

Tomasz-20021 pisze:Fx nie powinien zajmowac za duzo miejsca w glowie bo i po co?
Aby zarobić więcej.

Ale w sumie nie mam pewności czy idę właściwą drogą. Po owocach ich poznacie...
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Materiały do artykułu - ankieta

poniedziałek 21 wrz 2015, 15:54

Moze ja poprostu jestem starej daty. Nie zmieniam rzeczy, ktore dzialaja dobrze w mysl zasady, ze lepsze zazwyczaj jest wrogiem dobrego. Jesli zarabiasz dobrze a chcesz wiecej poprostu zwieksz stawke :)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości