Co rusza rynkiem walutowym?

ODPOWIEDZ
no avatar
MarioTrade
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 20:37

Co rusza rynkiem walutowym?

poniedziałek 23 lis 2015, 22:43

Jaki kapitał jest potrzebny do generowania ruchów spekulacyjnych w obrębie sesji? Jak to się dzieje w praktyce? Wiadomo, że kierunek nadają banki centralne. W obrębie sesji często widać, że silne ręce polują na słabe ręce. Z drugiej strony mamy zlecenia od commercials, które teoretycznie nie są zależne od trendów rynkowych. Powinna to być masa pieniądza zupełnie nie do ogarnięcia. Łatwo znaleźć informacje jakie to astronomiczne kwoty przelatują przez rynek na dobę a ja mam wrażenie, że czasami kilku cwaniaczków się zgada i robią cuda. Czy to jest możliwe? Nie jestem zwolennikiem tez, że rynek jest sterowany, poza oczywiście działaniami banków centralnych, w dłuższej perspektywie czasowej.

no avatar
telegrafista
Posty: 48
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 18:20

Re: Co rusza rynkiem walutowym?

poniedziałek 23 lis 2015, 23:27

W dłuższej ale i krótszej również. Spekulacje banków zewnętrznych na PLN chociażby to potwierdzają.
Wiele czynników ma wpływ na rynek walutowy, zresztą sam o nich wspominasz. Ja jednak czasem odnoszę wrażenie że cały ten rynek przypomina basen do którego wpuszczono zbyt dużo wody. Ma to wszystko swoje granice ( jakiś kształt) i teoretycznie poruszenie w jednym końcu spowoduje fale w drugim końcu basenu, co daje możliwość przewidzenia pewnych wydarzeń czy tez zachowani jednak fakt iż tej wody jest zbyt dużo a w dodatku jest ona mętna i się pieni, wyklucza możliwość dokładnej kontroli i nadzoru nad wywoływanymi falami. Do tego dochodzą bodźce zewnętrzne oraz natura ludzka. rzecz by można iż wszystko było fajnie gdy do basenu wskakiwali porządni wypłukani w perwollu biznesmeni. jednak to się mieniło i pływa tam teraz pełno świń.
Czy zatem człowieczek postronny który wrzuca do tego basenu z błotem, portfelik z mizernymi zerami może wywołać zainteresowanie nienażartych warchlaków, a co więcej liczyć że napełnią one ten portfel większą liczbą zer i go oddadzą.
No cóż, gdy by była to tylko jednostka zapewne odpowiedź brzmiała by "nie".
gdy jednak te portfele leżą na dnie jak kamienie w górskim jeziorze, usiane gęsto nie pozwalają stąpać warchlakom bez zwrócenia na siebie uwagi, to zdarza się że taki kamienny portfel powróci z większą zawartością.
Do tego jednak potrzeba być jak kamień. przede wszystkim cierpliwym.

no avatar
MarioTrade
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 20:37

Re: Co rusza rynkiem walutowym?

poniedziałek 23 lis 2015, 23:59

telegrafista, masz poetyckie podejście :-)

no avatar
telegrafista
Posty: 48
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 18:20

Re: Co rusza rynkiem walutowym?

wtorek 24 lis 2015, 00:13

MarioTrade pisze:telegrafista, masz poetyckie podejście :-)
o tak tak . poeci uwielbiają warchlaki i świnie ;-)
no wiesz to tak samo z siebie...

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Co rusza rynkiem walutowym?

wtorek 24 lis 2015, 11:18

my leszcze z pewnością nim nie ruszamy:) próbujemy z ruchów innych rybek (warchlaków itp.) coś wyłuskać dla siebie i jednocześnie nie dać sobie palucha z portfelem urwać.
poszukaj info na temat sterowania kursem na londynskim fixingu, może tam coś było o wielkości kapitału napisane.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Co rusza rynkiem walutowym?

wtorek 24 lis 2015, 15:23

dzis ruszyl samolot :/

kiedys Grecja, Krym itd itd...
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
telegrafista
Posty: 48
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 18:20

Re: Co rusza rynkiem walutowym?

środa 25 lis 2015, 16:56

O właśnie...
różne na przełomie dziejów cywilizacje wydawały się nie do ruszenia. a tu nagle, zazwyczaj wszystko zaczyna się od małej iskierki.
jak że małym krajem i budżetem dysponuje grecja a proszę Cipras poruszył fundamenty strefy EUR.

no avatar
tempestoso
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 22:38

Re: Co rusza rynkiem walutowym?

wtorek 01 mar 2016, 14:08

Jak nastąpi Brexit to dopiero będzie wesoło, a staje się to coraz bardziej prawdopodobne. Na tradebeacie uważają, że to się nie opłaca, ale co z tego, skoro nikt nie mówi, że Brytyjczycy postąpią racjonalnie w sensie ekonomicznym :)

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co rusza rynkiem walutowym?

wtorek 01 mar 2016, 16:11

Banki centralne próbują ruszać - patrz Szwajcaria, Rosja, Japonia - ale jak im to wychodzi to wyraźnie widać. Zazwyczaj ma to tam wpływ jedynie intraday.

no avatar
MarioTrade
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 20:37

Re: Co rusza rynkiem walutowym?

niedziela 06 mar 2016, 15:30

Rozwinę temat. Jeżeli błądzę to proszę sprostować. Nie do końca rozumiem pojęcie Interbank. Dla mnie wzorem rynków regulowanych, Interbank to rynek cashowy. Banki robią zabezpieczenia wykorzystując różne instrumenty: swapy, opcje, kontrakty. Gdzie tu jest miejsce na rynek, na którym my zawieramy transakcje? Czy nasze transakcje mają jakikolwiek wpływ na Interbank? Chodzi mi o strukturę FX. I inna sprawa. Po 15.01.2015 (CHF) okazało się, że na rynkach regulowanych poślizg był w okolicach 30-40 punktów max. Jak było u nas każdy wie. Czy wszystkie ECN’y, na których bezpośrednio lub pośrednio zawieramy transakcje to nie jest zupełnie wydzielone miejsce, na którym detaliści handlują myśląc, że podłączają się pod szeroki rynek a tak naprawdę to jest coś na zasadzie zakładów bukmacherskich, których animatorami są duże instytucje finansowe? Moje podejście od początku jest takie, żeby jak najszybciej przejść na rynek regulowany. FX daje elastyczność, co jest plusem. Reszta to bardzo ryzykowna gra z brokerami.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Co rusza rynkiem walutowym?

niedziela 06 mar 2016, 19:04

Mario, niewiele wiem na ten temat ale moje odczucią są dokładnie takie same jak Twoje. Uczestniczymy w jednych wielkich zakładach o zachowanie kursu. Kiedyś chciałem zakładać konto forexowe w TMS, jak poprosiłem o wzór umowy to jak byk napisane tam, że "transakcje mają charakter nierzeczywisty i nie następuje fizyczna dostawa waluty". Jak chcesz spekulować na rynku spot to najprościej zrób sobie konto np. w takim walutomacie i będziesz miał do wyboru eur, usd, gbp, chf i pln. Bez dźwigni. Idealne do spekuły pozycyjnej w dłuższym terminie. Zakładasz 4 konta dewizowe i jedno w pln. Nie grożą Ci żadne margin calle i stop outy.
A jak chcesz taki namacalny rynek fx to już go nie ma ale w czasach mojego dzieciństwa to było coś - szylingi, franki, marki, drachmy, korony i król wszystkiego czyli zielony dolar. Wszystkiego mogłem dotknąć i powąchać. To było coś:)

no avatar
MarioTrade
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 20:37

Re: Co rusza rynkiem walutowym?

niedziela 06 mar 2016, 23:43

"Jak chcesz spekulować na rynku spot to najprościej zrób sobie konto np. w takim walutomacie i będziesz miał do wyboru eur, usd, Nedno w pln. Nie grożą Ci żadne margin calle i stop outy"

Rozsądny lewar to nie jest zła rzecz. Chodzi tylko o zaufanie do pośrednika. Na rynku regulowanym też są wałki(futy na WIG20). W temacie dobrze by było gdyby udało się opisać strukturę FX, od brokerów do dostawców płynności. Kim są, jakie mają cele. To co mnie ciekawi, to czy instrument na którym pracujemy jest wykorzystywany w realnym biznesie czy tylko my sobie pykamy.
Myślę, że przypadek z CHF'em dużo zmienił. Bo teraz jest jasne, że płynność to pojęcie bardzo względne. Jest tylko wtedy kiedy pasuje brokerom i dostawcom płynności. Przy czym brokerzy mogą być takimi samymi pionkami jak my detaliści(TMS dla Saxo).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości