Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygodne

no avatar
PokrzywdzeniNaForex
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 14:24

Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygodne

poniedziałek 18 sty 2016, 20:31

Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygodne dla brokerów:
W moim przekonaniu doszło tu do wielu nieprawidłowości. Firmy brokerskie informowały o tym, że wskazywane przez klientów kursy są dostępne, ale nie realizowały zleceń bądź realizowały je z opóźnieniem. Były też przypadki, że zlecenie zostało wykonane prawidłowo, a kolejnego dnia broker dochodził do wniosku, że cena powinna była być inna i już po fakcie zmieniał ją na niekorzyść klienta.

Trzeba też pamiętać o tym, że różne są modele wykonywania transakcji zawieranych przez polskich klientów na forex. Niektóre biura maklerskie pracują w modelu tzw. organizatora rynku - w skrócie oznacza to, że klient zawiera zakłady tylko z danym biurem. W innych przypadkach polski broker działa jako zastępca pośredni, a zlecenie klienta wykonuje najczęściej za pomocą któregoś z międzynarodowych banków inwestycyjnych.

15 stycznia 2015 okazało się, że te międzynarodowe banki traktują polskich klientów jak inwestorów drugiej kategorii. Bo gdy cena franka gwałtownie się zmieniała, zlecenia polskich inwestorów były odrzucane, a w pierwszej kolejności realizowane były inne. W świecie, gdy standardem jest to, że wykonanie transakcji liczy się w milisekundach, polscy gracze musieli czekać kilkanaście sekund, a w skrajnych przypadkach nawet 25 minut! To oznaczało dla nich gigantyczne straty.
Warto przeczytać cały wywiad z adwokatem Przeździeckim na temat przekrętów stosowanych przez brokerów forex i spraw sądowych przeciwko brokerom, być może co po niektórym traderom otworzy oczy na świat prawdziwego forexu:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 95824.html

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

poniedziałek 18 sty 2016, 20:48

Jakby tak wybiórczo potraktować producentów chleba to by wyszło, że każdy jest albo spleśniały albo z robakami.

To, że 2 czy 3 brokerów zachowało się poniżej krytyki, to jedno, ale to że 40 innych wyzerowało ujemne depozyty klientom, często biorąc straty na siebie to już nie raczy wspomnieć. Dlatego, że się kompletnie nie zna i słucha 10 poszkodowanych, a nie 100 000 innych uczestników rynku.


Dno i wodorosty. Wystarczy spojrzeć na "ranking" brokerów tego portalu gdzie w top 3 był broker niewypłacający pieniędzy klientom od ponad pół roku (a w rankingu był) i Plus500.

Takim "znawcom" tematu to ja bardzo dziękuję.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

poniedziałek 18 sty 2016, 22:24

Szukalem na forum ale nie znalazlem. Jest gdzies aktualna lista brokerow u ktorych nie da sie zrobic ujemnego salda/wyzeruja w razie takiego wypadku?

no avatar
PokrzywdzeniNaForex
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 14:24

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

poniedziałek 18 sty 2016, 22:30

uderz w stół a norzyce zaraz się odezwą... brokerzy forex atakują

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

wtorek 19 sty 2016, 09:05

Akurat Akhh i Comparic to dość wiarygodne źródła wg mnie jeśli chodzi o rekomendacje brokerów. Rozumiem rozgoryczenie z powodu straty, ale tyle kosztuje 100% bonus czy inny PIT na koniec roku w połączeniu z platformą MT4. Zrozumiałbym jeszcze zawodzenie kogoś z ulicy kto wziął kredyt we frankach ale na FX ostrzeżenia o możliwości dużego debetu na koncie wiszą nawet w kiblu. Ten prawnik przepisał parę tendencyjnych zdań i teraz czeka na frajerów którzy przylecą z kasą w zębach. Za brokami stoją ich regulaminy, którymi chronią swoje tyłki właśnie na taką okazję.

no avatar
pablo90
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 14:58

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

wtorek 19 sty 2016, 09:47

T-REX pisze:Akurat Akhh i Comparic to dość wiarygodne źródła wg mnie
Tak, a o Brokers Star to już wszyscy zapomnieli? ;)

Akhh nie przejmuj się, że ludzie Cię nie słuchają, tak to już jest. Mnie też niektórzy nie słuchali jak pisałem, że ten cały Idzik to scam ;) A niektórzy wręcz ze mnie kpili ;) Ale najważniejsze, że hajs się zgadza.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

wtorek 19 sty 2016, 10:47

pablo90 pisze:
T-REX pisze:Akurat Akhh i Comparic to dość wiarygodne źródła wg mnie
Tak, a o Brokers Star to już wszyscy zapomnieli? ;)

Akhh nie przejmuj się, że ludzie Cię nie słuchają, tak to już jest. Mnie też niektórzy nie słuchali jak pisałem, że ten cały Idzik to scam ;) A niektórzy wręcz ze mnie kpili ;) Ale najważniejsze, że hajs się zgadza.

Po Broker Stars, które osobiście testowałem na własnej kasie, powiedziałem nigdy więcej. Działamy na zasadzie reklam, odrzucamy reklamy od brokerów co do których są wątpliwości, ale mówię jasno, że nie mam zamiaru ręczyć za żadnego brokera. Nigdy nie wiadomo co będzie jutro.

Natomiast takie upraszczanie tematu na przykładzie ewenementu na rynku, który zdarzył się 15 stycznia 2015 to delikatnie mówią naciąganie.

Oczywiście o tych 95% brokerów, którzy wyzerowali ujemne depozyty anu słowa, o brokerach którzy obniżali dźwignię dużo wcześniej na CHF żeby właśnie uniknąć takiej sytuacji również nic.

Wyciągnięto kilka przykładów ze 100 000 polskich inwestorów i ubrali pod to całą branżę. I wszystko w portalu, który w rankingu ma scam brokerów i tych o których wiadomo, że nie wypłacają kasy od wielu miesięcy.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

wtorek 19 sty 2016, 10:53

marek12578 pisze:Szukalem na forum ale nie znalazlem. Jest gdzies aktualna lista brokerow u ktorych nie da sie zrobic ujemnego salda/wyzeruja w razie takiego wypadku?

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=521997
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

wtorek 19 sty 2016, 20:14

Artykuł jest moim zdaniem tendencyjny i zawiera nieprawdziwe informacje, co z założenia podważa jego wiarygodność. Jak się ma istnienie Oandy do braku opłacalności działalności brokerskiej w USA? Jakiś absurd. Tyle w temacie artykułu.

Działalność brokerska jest usługą jak każda inna. Bank nie spełnia Twoich oczekiwań to idziesz do innego, takie to jest proste. Problemy zaczynają się wtedy, kiedy ktoś na przykład nie może dostać kredytu w żadnym banku, bo nie spełnia warunków, no to idzie po chwilówki, Provident i inne gówna.

Na tej samej zasadzie ludzie łapią się na bonusy, kosmiczne dźwignie, możliwość skalpowania, bez zastanowienia dlaczego inni brokerzy nie dają aż tak fajnych warunków.

No ale to trochę jak z Amber Gold, w bankach dają w po kilka % rocznie, w Amber Gold nawet po kilkadziesiąt %, czyli jak ktoś trzyma w banku na lokacie to frajer.:)

A tak naprawdę wystarczy trochę pomyśleć i nie ganiać jak sroka za błyskotkami.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

wtorek 19 sty 2016, 22:03

akh pisze:
Oczywiście o tych 95% brokerów, którzy wyzerowali ujemne depozyty anu słowa, o brokerach którzy obniżali dźwignię dużo wcześniej na CHF żeby właśnie uniknąć takiej sytuacji również nic.
Dokładnie. W lipcu 2014 miałem nawet robota puszczonego na usdchf, w sierpniu 2014 i wrzesniu 2014 kilka pozycji na usdchf i gbpchf z palca az dostałem maila z admirala o ograniczeniu dzwigni do 1:50 albo nawet 1:10 oraz mozliwym zawieszeniu trejdowania na parach CHF. Od tego momentu wywaliłem ta walute z portfolio i kregu zainteresowan. Tutaj broker potrafil zadbac o swoich klientow jak i o siebie.

no avatar
PokrzywdzeniNaForex
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 14:24

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

wtorek 19 sty 2016, 22:41

Odzyskano od brokow już kilka ładnych milionów PLN zajumanych traderom nie tylko 15.01.2015.

Jeśli idzie o zakaz CFD na waluty w USA to oczywista oczywistość. Nawet KNF o tym oficjalnie informuje.

Generalnie brokerzy forex będa juz mieli teraz przeje* w Polsce.

Zdrówka wszystkim pokrzywdzonym :joy:

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

środa 20 sty 2016, 09:59

PokrzywdzeniNaForex pisze:
Generalnie brokerzy forex będa juz mieli teraz przeje* w Polsce.

Wcale nie będą.Nie zmianiają sie warunki handlu,nie zmienia ich oferta i podejście do klienta.Czy druga strona (klienci ) zmienili swoje wymagania ? Też nie - dalej to samo.O czym tutaj w ogóle mowa

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

środa 20 sty 2016, 10:24

Jeśli idzie o zakaz CFD na waluty w USA to oczywista oczywistość. Nawet KNF o tym oficjalnie informuje.
Mieszasz FX spot z CFD.
Oanda i FXCM normalnie oferują FX dla obywateli USA. Co do CFD, to u FXCM również są dostępne, ale dla pewności napisałem do nich zapytanie w tej sprawie i zweryfikujemy, może są jakieś obostrzenia.

Co do samego wywiadu, to przecież reklama adwokata pomagającego biednym inwestorom. Pan adwokat demonizuje i skupia się na tej pustej części w połowie pustej szklanki.

Jednak okazuje się, że krach z 15 stycznia 2015 był problemem całej branży, kilku brokerów wywróciło się do góry brzuchami, a byli to głównie brokerzy STP, którzy nie mogli dopasować ekspozycji klientów do zmian ceny. A przecież model STP uważany jest za bezpieczniejszy.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

środa 20 sty 2016, 13:03

USA nie tylko mają zakaz instrumentów typu CFD - ale i nawet te giełdowe muszą mieć zgodę Commodity Futures Trading Commission na to by obywatel USA mógł grać na jakimś kontrakcie za granicą.KAŻDY kontrakt/opcja ( dla opcji jest to Securities and Exchange Commission ) musi być akceptowany z osobna nie wystarczy akceptacja danego kraju / giełdy.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

środa 20 sty 2016, 22:02

Tommip pisze:USA nie tylko mają zakaz instrumentów typu CFD - ale i nawet te giełdowe muszą mieć zgodę Commodity Futures Trading Commission na to by obywatel USA mógł grać na jakimś kontrakcie za granicą.KAŻDY kontrakt/opcja ( dla opcji jest to Securities and Exchange Commission ) musi być akceptowany z osobna nie wystarczy akceptacja danego kraju / giełdy.
I oni uważają się za kraj wolności? Gorzej jak w ZSRR. Tam też obywatelowi nie było wolno kupować/sprzedawać bez zgody za granicą Kraju Rad.
Ale za to koncerny i banki inwestycyjne mogą w bananowych krajach robić rozpiernicz bez żadnych zgód.

no avatar
kiela
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 23:20

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

środa 20 sty 2016, 23:13

Tommip pisze:USA nie tylko mają zakaz instrumentów typu CFD - ale i nawet te giełdowe muszą mieć zgodę Commodity Futures Trading Commission na to by obywatel USA mógł grać na jakimś kontrakcie za granicą.KAŻDY kontrakt/opcja ( dla opcji jest to Securities and Exchange Commission ) musi być akceptowany z osobna nie wystarczy akceptacja danego kraju / giełdy.
źródło?

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

czwartek 21 sty 2016, 08:43

kiela pisze: źródło?
http://www.cftc.gov/International/Forei ... oreignmkts


Z ciekawostek - w przypadku naszego FW 20 zajeło to ... 3 lata :D Dopiero od połowy zeszłego roku jest dostępny dla klientów z USA

no avatar
PokrzywdzeniNaForex
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 14:24

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

czwartek 21 sty 2016, 18:35

przecież adwokat ma racje CFD jest zakazane w ameryce, nie kompromitujcie sie

wejdzie sobie na strone KNF i poczytajcie troche o tym zanim zaczniecie kogos hejtować :weak:

jesli KNF jest dla was niewiarygodne to tu macie jeszcze link do artykułu z FORBES na ten temat
Due to restrictions by the Securities and Exchange Commission on over-the-counter financial instruments, trading in the CFD market is not an option for U.S. residents and U.S. citizens
a jak już nie rozumiecie prostej angielszczyzny to polecam google tłumacz

http://www.forbes.com/sites/jonmatonis/ ... 4cd43e1b05

Pozdrawiamy wszystkich Pokrzywdzonych. A brokerom forex !strzelam! !strzelam! !strzelam!

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

piątek 22 sty 2016, 15:41

Chyba trochę przesadziłeś. Z naszej strony nikt nikogo nie hejtuje, ale może meliska by Ci się przydała?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygo

piątek 22 sty 2016, 22:14

Albo jakaś fajna kobieta, to też uspokaja.:)

Nie mogłem się powstrzymać.:)
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości