Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

piątek 18 mar 2016, 17:57

4_ex pisze:gdzieś czytałem, że masz sceptyczny stosunek do fal - mnie z kolei układają się powoli klocki fale+vol/
Ja po prostu nie mam czasu i cierpliwości na analizowanie "nano trendów" na falach M1, M3 itp.
Szukam w tym zalewie informacji jaką niesie wolumen jakiejś generalnej wartości dodanej, która pozwoli osiągać zyski na rynku.
Dlatego nie skupiam się na jednej parze i nie staram się polować na jeden strzał tylko traktuję rynek jako jedną całość. Ten EA wolumenowy ma bardzo dużo dobrych wejść, ale zapomniec trzeba o klasycznym stawianiu SL. On generalnie buduje pozycje na danej parze poprzez dobieranie kolejnych wejść.
Ma też oczywiście "zakalce", które mu ciążą.
Sztuka polega na tym żeby te dobre przykryły te złe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

niedziela 20 mar 2016, 21:00

JAREK67 pisze:
4_ex pisze:gdzieś czytałem, że masz sceptyczny stosunek do fal - mnie z kolei układają się powoli klocki fale+vol/
Ten EA wolumenowy ma bardzo dużo dobrych wejść, ale zapomniec trzeba o klasycznym stawianiu SL. On generalnie buduje pozycje na danej parze poprzez dobieranie kolejnych wejść. Ma też oczywiście "zakalce", które mu ciążą.
Sztuka polega na tym żeby te dobre przykryły te złe.
Też mam awersję do SL, chcę teraz poćwiczyć stop na kapitale ;) ale podpierając się volumenem i deltą. Zakalce - heheh,
a kto ich nie ma. Istnieją w ogóle EA skuteczne - hehhe ale takie, że załączam 1 lipca wracam z wakacji a rachunek puchnie ;) .
Prawdopodobnie takie cacko ma green7 czy też Andrzej P. ale ile w tym prawdy nie wiem. A słyszałeś o strategii 5 pips (FF),
- może do niego EA? , tylko piątka i end.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

wtorek 22 mar 2016, 20:52

Z greenem mam kontakt. Raczej nie ma full auto maszyny. Wszystkiego trzeba doglądać.
Słyszałem coś o 5 pips ale kto by to wszystko ogarnął ? ;)
Obrazek

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

wtorek 22 mar 2016, 21:32

JAREK67 pisze:Z greenem mam kontakt. Raczej nie ma full auto maszyny. Wszystkiego trzeba doglądać.
Słyszałem coś o 5 pips ale kto by to wszystko ogarnął ? ;)
No właśnie a naiwni /kiedyś ja także/ przekonani, że EA trzepie kasę i "dozorca" nie jest potrzebny ;) . Szczerze powiem, skoro tego nie ogarniam nie zaufałbym żademu robotowi chyba, że kasa od teściowej albo z ZUS-u.
5 pips --> cena nad 200 MA pierwsza zielona otwarcie +5 end, i przeciwnie w dół - heheh, takie proste a ludziska myślą i myślą a kasa leży na ulicy, tylko się schylić - hehehhe.

no avatar
wolumenowy
Posty: 1
Rejestracja: środa 23 mar 2016, 09:38

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

środa 23 mar 2016, 09:41

Jak coś to zapraszam... mod: reklamy proszę zamieszczać w dziale "komercyjnie"

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

środa 23 mar 2016, 10:59

wolumenowy pisze:Jak coś to zapraszam... [wymoderowano]
Trafiłeś kulą w płot wolumenowy.
Jak chcesz to ja ci sprzedam skumulowany wolumen i deltę za 200 zł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

środa 23 mar 2016, 11:41

Oj voluemen staje się coraz bardziej modny, mamy większą podaż wskaźników, więc zgodnie z prawem rynku
cena powinna iść w dół :). Volumenowy, Rozmus ( ostatnio było coś w necie za ok 1.9k ) i inni ale wam przyszło konkurować
z Jarkiem :( , - niedobry ten trader, dampinguje czy jakoś tak.

Taki Jarek od dawna robi/przerbia indyki za free /Navi/ podpowiada, gdzie volumen pociągnąć za 4.4 $, taki R.Zaorski uczy tradować
za free, - ciężkie czasy dla tych co z pedagogiki żyją ;) .

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

środa 23 mar 2016, 13:09

W każdym razie ten wolumen skumulowany jest wg mnie przereklamowany. Ja sam tego nie używam.
Obrazek

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

środa 23 mar 2016, 15:30

Powiem coś niepopularnego zapewne, - skumulowany pokazuje to samo co stochastic / upraszczam / z tym, że trzeba odwracać odpowienio polaryzację. Ja chcę rozkamanić dlaczego volumen i delta na interwale 1-15 pokazuje odwrotnie do rynku, a na 30-tkach go potwierdza.
Czuję, że grubasy krecą lody, aby ukryć "rzeczywiście rzeczywisty" volumen i dlatego miałem nadzieję, że skumulowany pomoże to odkryć.
Oni wiedzą, że kumaci w temacie volumenu grają głównie 1-5 max 15 i tu "szpącą". Na M30 im to wisi, bo tutaj pociąg dawno odjechał.
Sama grafika skumulowanego działa na psychikę traderów /szczególnie mniej doświadczonych/ rośnie..rośnie jest szpic i zaraz runie w dół
a tu d^^pa blada ...

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

środa 23 mar 2016, 16:16

dla tych, którym rosyjski jęz. nie jest straszny.
http://clusterdelta.com/delta
Tam też jest napisane, że wskazania delty nie są jednoznacznie interpretowane przez traderów.
Jeden ze sposobów w jaki ja to rozgrywam poniżej.
Szukam takich miejsc i momentów, w których następuje eksplozja wolumenu i delty, ale po poprzedzającym je dłuższym ruchu. Tu dodatkowo cena doszła do "okrągłego" poziomu - 1.32.
W takich sytuacjach liczę na odwrócenie dotychczasowego kierunku ruchu.
Na skumulowanym znacznie gorzej widać ten pik wolumenu i delty dlatego dla mnie skumulowany zaciemnia obraz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

środa 23 mar 2016, 16:25

A tak wyglądają w praktyce zmagania EA "wolumenowego"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

czwartek 24 mar 2016, 20:19

JAREK67 pisze: Na skumulowanym znacznie gorzej widać ten pik wolumenu i delty dlatego dla mnie skumulowany zaciemnia obraz.
Siudek by się z Tobą nie zgodził ;) .
Liczenie kontraktów na skumulowanym /dany swing/ jak sie odbywa? - narastająco, czy też wyskakuje suma na koniec swingu, czy raczej u Ciebie na początku /grafika/.
Wynik, który osiągasz jest wyłącznie z EA?

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

czwartek 24 mar 2016, 21:29

EA właściwie jest po to żeby otwierał pozycje.
Raczej sam dalej je prowadzę. Kierowany chciwością ;)
Ale skutki tego są rożne.
Wolumen jest oczywiście liczony jako suma wolumenów na poszczególnych barach w swingu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

poniedziałek 28 mar 2016, 19:50

JAREK67 pisze:EA właściwie jest po to żeby otwierał pozycje.
Raczej sam dalej je prowadzę. Kierowany chciwością ;)
To taki pół EA, skoro dalej trzeba prowadzić z ręki ;) , chciwością?- heheh, a co powiedzą Ci co dziennie łapią kilkadziesiąt procent, a są tacy :) .
Marcin to chyba znalazł coś ciekawego i nie chce się pochwalić, trzeba by go do tablicy przywołać ;) .

Marcin skąd ciągniesz volumen?

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

poniedziałek 28 mar 2016, 20:37

4_ex pisze:
JAREK67 pisze:EA właściwie jest po to żeby otwierał pozycje.
Raczej sam dalej je prowadzę. Kierowany chciwością ;)
To taki pół EA, skoro dalej trzeba prowadzić z ręki ;) , chciwością?- heheh, a co powiedzą Ci co dziennie łapią kilkadziesiąt procent, a są tacy :) .
Marcin to chyba znalazł coś ciekawego i nie chce się pochwalić, trzeba by go do tablicy przywołać ;) .

Marcin skąd ciągniesz volumen?
EA może chodzić full auto ale człowiek przecież wie lepiej. ;)
Obrazek

no avatar
Patryś
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 14:16

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

niedziela 22 maja 2016, 13:38

Mam pytanie do bardziej doświadczonych z używaniem wolumenu (tylko nie bijcie)

Chciałbym do swojego tradingu (zwykłe PA na wykresach minutowych) dorzucić analizę wolumenu i zastanawiam się z jakich danych zacząć korzystać.

Spotkałem się gdzieniegdzie z opiniami, że ten tickowy, wbudowany w MT4, nie jest w gruncie rzeczy aż taki słaby i w sumie ma wiele wspólnego z wolumenem "rzeczywistym" - jeśli świecy ma towarzyszyć duży wolumen, to logiczne że i cena musi zmienić się wiele razy w okresie jej trwania?

Inna opcja to dane z cluster delta, które nie są drogie a chyba dość wiarygodne. Jedyne co mnie trochę przeraża to mnogość wskaźników jakie oferują - który byłby najlepszy dla moich zastosowań?

Dane o wolumenie można dostać chyba jeszcze z platformy FXCM ale o tym nie słyszałem niczyich opinii

Z góry dzięki za odpowiedzi

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

niedziela 22 maja 2016, 15:24

Patryś pisze:Mam pytanie do bardziej doświadczonych z używaniem wolumenu (tylko nie bijcie)

Chciałbym do swojego tradingu (zwykłe PA na wykresach minutowych) dorzucić analizę wolumenu i zastanawiam się z jakich danych zacząć korzystać.

Spotkałem się gdzieniegdzie z opiniami, że ten tickowy, wbudowany w MT4, nie jest w gruncie rzeczy aż taki słaby i w sumie ma wiele wspólnego z wolumenem "rzeczywistym" - jeśli świecy ma towarzyszyć duży wolumen, to logiczne że i cena musi zmienić się wiele razy w okresie jej trwania?

Inna opcja to dane z cluster delta, które nie są drogie a chyba dość wiarygodne. Jedyne co mnie trochę przeraża to mnogość wskaźników jakie oferują - który byłby najlepszy dla moich zastosowań?

Dane o wolumenie można dostać chyba jeszcze z platformy FXCM ale o tym nie słyszałem niczyich opinii

Z góry dzięki za odpowiedzi
Jeśli to ma być DT na minutowych to lepszego źródła niż ClusterDelta.com nie znam. Na żadnym wolumenie tikowym nie zaobserwujesz jednorazowych ogromnych pakietów zleceń wchodzących na jednym poziomie ceny.
Jest jednak jeden mankament, odświeżanie danych trochę się spóźnia, ale i tak można sporo na takim wolumenie skorzystać. Wolumenie i Delcie.
Zainteresuj się pakietem wskaźników i EA z serii ClusterX...
Został on stworzony specjalnie w celu odciążenia platformy MT4 w przypadku analizy VSA na wielu wykresach
Obrazek

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

poniedziałek 23 maja 2016, 09:40

DAX.
Przykład do czego może się przydać delta i wolumen.
Miałem też oczekujące Buy Limit tuż nad 9800, ale nie weszło. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
Laguna
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 03 mar 2016, 09:38

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

środa 22 cze 2016, 20:43

Dane do Dax oferują również brokerzy amerykańscy, koszt ok 20 $ miesięcznie, szybko się zwraca grając bezpośrednio na kontraktach w frankfurcie zamiast cfd u brokera.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wolumen na DAX i inne futy - skąd wziąć?

czwartek 23 cze 2016, 08:37

http://pl.windsorbrokers.com/


Zobaczcie sobie nowego brokera który wchodzi do Polski. Mają AMO gdzie jest 250 000 instrumentów w tym oczywiście futures z wolumenem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości