Szukam rzetelnych dzienników inwestycyjnych

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BobBaardsson
Posty: 3
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 11:45
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Szukam rzetelnych dzienników inwestycyjnych

czwartek 10 mar 2016, 19:50

Witam,

Szukam dzienników inwestycyjnych/notatek na tym forum, gdzie Traderzy przedstawiają swoje realne wyniki. Nie ważne czy są to zyski, czy straty. Chciałbym śledzić wpisy osób, które pokazują wszystko rzetelnie od a do z. Myślę, że dzięki temu mógłbym wiele nauczyć się na bazie ich przemyśleń i błędów oraz sukcesów.

Nie interesują mnie dzienniki, gdzie pokazywane są zagrania z demo czy z jakimiś dziwnymi/zakrytymi oznaczeniami. Chciałbym poznać Forex, od tej prawdziwej strony. Nie liczą się kwoty, mogą być dzienniki, gdzie pokazywane są same % np. na myfxbook. Chętnie obejrzę również historyczne. Jesteście dłużej na tym forum i pewnie dużo lepiej je znacie ode mnie.

Dzięki!
Ucze sie o Forex.

Obecnie szukam wiedzy na: FxParkiet, Investio, Nawigator, ForexCity, ForexClub i Comparic.

Jesli znasz ciekawe serwisy i strony, to daj mi znac na PW.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Szukam rzetelnych dzienników inwestycyjnych

czwartek 10 mar 2016, 22:25

Nie wiedziałem, że ktoś jeszcze czyta dzienniki. W zeszłym roku pracowałem nad systemem i dokumentowałem zagrania z realnych rachunków, które były wówczas podpięte. Także możesz tam zajrzeć aż do wpisów z środa 04 lis 2015, 20:09 włącznie. W przypadku niektórych transakcji były screnny krok po kroku co robiłem, jak planowałem itp. Aktualnie handluje tak samo jak na tamtych screenach. Różnica jest tylko w prowadzeniu pozycji, z czym miałem wówczas największy problem. Teraz stosuje stałe statystycznie poziomy TP, które sobie obliczam w oparciu o zmienność rynku. Nie zawsze to wygląda imponująco, ale po zrobieniu zestawienia w dłuższym terminie to się po prostu opłaca.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Szukam rzetelnych dzienników inwestycyjnych

piątek 11 mar 2016, 11:01

U mnie w dwóch dziennikach masz napisane kiedy jest demo a kiedy real. Jak coś to pytaj gdyby były niejasnosci.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam rzetelnych dzienników inwestycyjnych

piątek 11 mar 2016, 17:08

Prawdziwa mądrość to wyczuwać kto zarabia a kto nie bez patrzenia w wyniki.

Statementy, wydruki, wyciągi to wszystko można zafałszować, ale jak się w miarę dobrze znasz na ludziach, po prostu nie dasz się oszukać.

Pomijam fakt, że uczyć się od innych można tylko do pewnego (dość niskiego) poziomu, później to już tylko samodzielne myślenie.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Szukam rzetelnych dzienników inwestycyjnych

piątek 11 mar 2016, 19:31

ja z góry mówię, że z palca nie zarabiam więc jestem przykładem czego nie robić (overtrading, brak cierpliwości, brak rozpoznania rynku, brak dyscypliny, brak SL, za wąski SL).
Tzn. udało mi się przez dwa miesiące pod rząd zrobić ładny wynik ale już trzeci miesiąc nie potrafię wrócić na ścieżkę wzrostu.

no avatar
Omena
Posty: 2
Rejestracja: piątek 06 maja 2016, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szukam rzetelnych dzienników inwestycyjnych

piątek 06 maja 2016, 18:27

Najlepiej samemu rozpoznać rynek, czasem można wychwycić coś czego doświadczona osoba nie zauważy, ale warto też obserwować czyjeś poczynania :)

no avatar
DonatKrystian
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 09 sty 2018, 12:08
Lat na Forex: 0
Kontakt:

Re: Szukam rzetelnych dzienników inwestycyjnych

czwartek 18 sty 2018, 13:07

ja korzystam z różnych blogów m.in, z tego http://sekretyinwestowania.pl/ i http://inwestowaniepogodzinach.pl/ . Pierwszy to informacje na temat inwestowania (również na forexie) w dość krótkiej i przystępnej formie, drugi zaś to już dłuższe artykuły m.in. na temat inwestowania (o forexie też jest parę słów), jeśli ktoś szuka wiedzy to myślę że jest, ale to bardziej dla poczatkujących

no avatar
ede33
Posty: 1
Rejestracja: sobota 24 mar 2018, 09:11
Kontakt:

Re: Szukam rzetelnych dzienników inwestycyjnych

sobota 24 mar 2018, 09:13

Mało teraz jest takich dzienników na forum

no avatar
Tynka982A
Posty: 1
Rejestracja: sobota 24 mar 2018, 15:09

Re: Szukam rzetelnych dzienników inwestycyjnych

sobota 24 mar 2018, 15:10

Również poszukujemy takich dzienników. Polecacie coś dla początkujących.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości