Analiza zmian na rynku po decyzji FED

ODPOWIEDZ
no avatar
ramzeslw
Posty: 1
Rejestracja: środa 16 mar 2016, 19:14

Analiza zmian na rynku po decyzji FED

środa 16 mar 2016, 19:37

Witam serdecznie, to mój pierwszy post. Jestem na tyle początkujący, że moim największym osiągnięciem jest nie wyzerowanie konta demo z 100 000 zł depozytu w dwie doby. Ale do rzeczy.

Szukam czegoś w rodzaju czatu albo po prostu jakiejś kompetentnej osoby, która będzie w stanie w miarę rzeczowo odpowiedzieć mi na pytanie, dlaczego po komentarzu FED dolar jest tak masowo wyprzedawany? Skąd taka zdecydowana reakcja akurat w tym, a nie odwrotnym kierunku. Czy wynika to z rozczarowania tych traderów, którzy liczyli na podniesienie stóp procentowych i mieli otwarte pozycje krótkie na takich parach jak XXX/USD bądź długie na USD/XXX? Skoro w gruncie rzeczy nic się nie zmieniło, to skąd taka reakcja?

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Analiza zmian na rynku po decyzji FED

czwartek 17 mar 2016, 11:50

ramzeslw pisze:Skoro w gruncie rzeczy nic się nie zmieniło, to skąd taka reakcja?
Chciwość i strach - euforia i panika - to wczoraj zadziałało. Nie odpowiem Ci na pytanie, które stawiasz, ale właśnie wczoraj z tymi emocjami mieliśmy do czynienia.
Mnie również interesują taki rzeczy, ale czasami to po prostu czysta spekulacja, o które w dłuższym terminie nie będzie nikt pamiętał.
Natomiast czym mnie wiem, tym lepiej gram - tego się trzymam.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Analiza zmian na rynku po decyzji FED

czwartek 17 mar 2016, 12:19

Takie wyjaśnienia znajdziesz zawsze następnego dnia w serwisach informacyjnych lub na portalach tematycznych (często nawet na Comparic.pl). Tym właśnie zajmują się analitycy. Tyle, że poza tą wiedzą, że po prostu "się dowiesz" nie będzie to miało dla Ciebie większego znaczenia przy handlu. Zanim przeanalizujesz co się stało i jak można (lub można było) to zinterpretować to wszystko i tak już wydarzy się na wykresach.

Więc z punktu widzenia tradera krótkoterminowego nie ma to większego znaczenia :).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Analiza zmian na rynku po decyzji FED

czwartek 17 mar 2016, 12:45

Odpowiadając jednak na Twoje pytanie - co prawda po czasie - rynek oczekiwał od FED zdecydowanie więcej - pewniejszego podejścia i gwarancji podwyżek stóp procentowych lub nawet samej podwyżki. Rynek ma to do siebie, że nie czeka aż coś się stanie tylko wcześniej uwzględnia to w cenie (żyje oczekiwaniami). Tutaj te oczekiwania jednak się nie spełniły - FED dał do zrozumienia, że w tym roku czekają nas najprawdopodobniej tylko dwie podwyżki stóp procentowych, w efekcie USD musiał odreagować (oddać to co wcześniej uwzględniono w cenie, czyli mocniejsze stanowisko FED).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości