Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

czwartek 21 kwie 2016, 08:02

Adam_R pisze: Wybacz, nie widzę tam podwójnego szczytu, ani oporu
Obrazek

Formację w kółeczku nazwałbym flagą z podwójnym szczytem. Zresztą mniejsza o nazwę , chodzi o bardzo silny impuls S wzmocniony jeszcze odrzuconym testem wybicia w górę (ten drugi szczyt w kółeczku) IMO to raczej stało się silnym oporem i będzie trudne do przejścia

Co do aktualnej sytuacji to otwieram S. R= 3, Be jak na wykresie, wyjście czasowe po 3 świecach. Co prawda jest to wejście kontrujące trend rosnący, ale doszło do fałszywego wybicia, silne momentum spadkowe daje szanse na kontynuację spadku , oraz dla L potrzebne jest jakieś twardsze dno a obecne wsparcia zostały złamane i raczej nie pozwolą na wzrosty z tego poziomu. Zaczynam w ogóle węszyć za spadkiem do początku całego tego wzrostu bo rynek sądząc po dużych knotach nie wydaje mi się już taki silny. Ciekawe. Chętnie przeczytałbym komentarz innych kolegów z forum.

Obrazek
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

czwartek 21 kwie 2016, 20:23

rzep pisze:
Adam_R pisze: Wybacz, nie widzę tam podwójnego szczytu, ani oporu
Obrazek

Formację w kółeczku nazwałbym flagą z podwójnym szczytem. Zresztą mniejsza o nazwę , chodzi o bardzo silny impuls S wzmocniony jeszcze odrzuconym testem wybicia w górę (ten drugi szczyt w kółeczku) IMO to raczej stało się silnym oporem i będzie trudne do przejścia
Podejrzewałem, że o to chodzi ale podwójnego szczytu tam ciężko się dopatrzeć. Wychodzi na to, że poznałem nowy typ formacji, bo Brooks pisze o podobnych byczych i niedźwiedzich flagach ;)
rzep pisze:Chętnie przeczytałbym komentarz innych kolegów z forum.
Ja też. Wychodzi na to że jesteś najwytrwalszy !Brawo!!

Powiedzmy, że wyjechaliśmy na urlop. Wracamy przed platformę i widzimy coś takiego jak w załączniku. Co robisz? :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

czwartek 21 kwie 2016, 21:20

Szkoda, wyleciałem z dobrego trejdu. Spodziewałem się odreagowania tej spadkowej świecy na której wchodziłem i pojścia ceny w górę ale liczyłem, że wzrost nie przekroczy jej 50%. Niestety poszło aż do góry korpusu, co też rozważałem ale postawienie tam SL dałoby fatalne R nie do przyjęcia. Gdybyś pokazał te 2 małe świece u góry korpusu pewnie ponawiałbym S szczególnie że R ponad 7, ale OK jesteśmy dalej.
Obrazek
Jak widać wracamy do spadków i cena przebiła trend wzrostowy (przy okazji trochę się tam zawahała) ale obecnie jesteśmy za nisko. Czekam na odbicie w górę do oporu i ponawiam S. Nabieram pewności, że rynek cofnie się do początku całego ruchu wzrostowego.
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

wtorek 26 kwie 2016, 15:00

Trochę się rozleniwiłem w weekend - nadrabiam i wrzucam kolejny slajd. Zbliżamy się do końca :)
rzep, podoba mi się Twój tok myślenia! (nie bierz tego za wskazówkę :tongue: )

Dodatkowo, trochę pogrzebałem sprawę - nadpisałem zrzut ekranu na którym była całość przykładu :swear:
Brawo ja :nie:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

wtorek 26 kwie 2016, 15:58

Nie widziałem ostatecznego wyniku, :joy: i jestem coraz bardziej ciekaw jak się to skończy. Prosiłem o odbicie a dostałem zniesienie ostatniego swinga :facep: . Dalej jestem przekonany o większym prawdopodobieństwie S, ale pozycji nie zajmę z kilku powodów. Sytuacja jest w tej chwili bliższa konsoli bo niby wszystko fajnie: przebita linia trendu (czerwona), powrót do niej i cofnięcie, fałszywe wybicie góry ostatniego swinga, ale nie podoba mi się za duże momentum tego odbicia na białej świecy. Jeśli miałbym otwierać S to poczekałbym na mniejszą świecę z wygaszonym momentum w górę oraz bliskim, dobrze widocznym silniejszym oporem od góry - ostatecznie mógłby to być właśnie taki opór jak zaznaczyłem , ale następna 1 do 3 świec musiałyby to potwierdzić. Wiem, że żądam wiele, ale ja walczę wyłącznie na dobrze rozpoznanym polu bo inaczej odpuszczam.
Obrazek
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

czwartek 28 kwie 2016, 19:34

No, rzep - podziwiam, że non stop widzisz jakąś okazję. Czy to cecha zyskownego tradera?

Osobiście, często jestem skołowany i albo rezygnuję całkowicie z handlu, albo wchodzę w jakieś g... i zwykle tracę :facep:

Jak poznawałeś PA? Jakieś książki, internet, własne doświadczenia?

Also, dostarczam kolejny slajd :bigsmile:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

piątek 29 kwie 2016, 07:21

Zapominam o S, chętnie L, pod warunkiem, że jedna z kolejnych świec ponownie przetestuje wsparcie na którym stanęliśmy. Co prawda palę się do otwarcia L bo już w tej chwili są do tego warunki - mamy odrzucony test wsparcia , oraz 50% zniesienie ruchu w górę ale zjazd odbył się na 2 świecach spadkowych z małymi dolnymi knotami a to oznacza wciąż aktywną podaż. W tej sytuacji nigdy nie wiadomo, czy nie dojdzie do jeszcze jednego szarpnięcia w dół aż do drugiego niższego wsparcia. Można co prawda otworzyć L ze stopem poza dolnym wsparciem, ale będziemy mieli małe R około 3. Dla mnie to za mało.
Obrazek
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

środa 04 maja 2016, 15:42

Koniec bimbania, majówka minęła :bigsmile:

Rynki też nie działały w naszym przykładzie utworzyła się kolejna fajna świeca. Przyznam @rzep, że myślałbym podobnie do Ciebie, chociaż pozycję otwierałbym natychmiast po teście tego lokalnego wsparcia (patrząc na niższe TF w poszukiwaniu potwierdzenia). Odpowiedni poziom TP dla mnie to szczyt tej długiej świecy.

Zbliżamy się do końca - byłbyś chętny przygotować kolejny przykład? ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

czwartek 05 maja 2016, 08:33

Adam_R pisze:byłbyś chętny przygotować kolejny przykład? ;)
Raczej nie, chociaż bardzo przydałaby się na forum żywsza dyskusja o sposobach czytania rynku. Sądziłem, że zaproponowana przez ciebie zabawa to dobry pomysł ale okazuje się, że taki sposób narzuca i sugeruje ważne momenty (pokazałeś cały ruch w kilku skokach i z góry wiadomo, że w tych miejscach będzie się działo). Tomasz-20021 proponował pisać o tym na żywo, więc zaglądam do trading floor, ale cienki jestem i nie rozumiem o czym tam dyskutują.
Wracając do gry to otwieram L, SL i TP jak niżej, R=9
Obrazek
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

czwartek 05 maja 2016, 14:33

rzep pisze:Tomasz-20021 proponował pisać o tym na żywo, więc zaglądam do trading floor, ale cienki jestem i nie rozumiem o czym tam dyskutują.
Wracając do gry to otwieram L, SL i TP jak niżej, R=9
Obrazek
Rzep czego nie rozumiesz? Wklej tam jakis wykres, ktory cie trapi - cos wszyscy poglowkujemy :)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

czwartek 05 maja 2016, 15:02

Tomasz-20021 pisze: Rzep czego nie rozumiesz? Wklej tam jakis wykres, ktory cie trapi - cos wszyscy poglowkujemy :)
Ta ironia jest niepotrzebna. Piszecie o fundamentach o których z pokorą przyznaje nie mam pojęcia. Od praktycznie początku obserwowałem wpisy alx i jego trafne wnioski , ale wymagały dużej wiedzy z obszaru finansów. Próbowałem się w to wgryźć w chwilach taperowania (alx pisał o tym obszernie) ale poczułem zawroty głowy i odpuściłem. Głupio mi więc się wcinać pomiędzy wasze fachowe opinie z jakimiś nietrafionymi uwagami , szczególnie że muszę się z tym mocno pilnować (zawsze mnie jakaś cholera podkusi , żeby gdzieś komuś coś tam w dzienniku skrobnąć)
Nie musisz mi tego wyjaśniać , bo i tak niewiele zrozumiem, ale skoro pytasz co mnie wprawiło w taką konfuzję to choćby poniższe:


Obrazek
Obrazek
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

czwartek 05 maja 2016, 15:06

o dzizas :))) tam nie bylo zadnej ironii!!! Naprawde - zle to odebrales. Sam nie rozkminiam fundamentow i w wiekszosci nie wiem o czym Alx i inni pisza. Zawsze sie do tego przyznawalem otwarcie, ze dla mnie najwazniejszy jest goly wykres i tyle - kalendarz wydarzen otwieram tylko zeby spojrzec o ktorej bedzie bum. Dawaj dawaj na trading floor - moze sie cos rozrusza :)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

czwartek 05 maja 2016, 15:31

Tomasz-20021 pisze:o dzizas :))) tam nie bylo zadnej ironii!!! Naprawde - zle to odebrales.
UFFF , naprawdę się przeraziłem, że rozpętałem jakąś wojnę. Po paru latach siedzenia w czterech ścianach człowiek autentycznie dostaje pi*****. Jest tu na forum paru niezłych gości od PA. Szkoda tylko że nie piszą intraday. Myślę, że Marcin Wenus, gdyby coś skrobnął na podstawie H1 to celnie by zweryfikował swoje prognozy z D1 na edku i kablu. Trochę się jeszcze podusze we własnym sosie i może faktycznie dołącze do was :joy:
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

czwartek 05 maja 2016, 15:36

nie nie - absolutnie nie - nic nie rozpetales hehe. Wskakuj na codzienna dyskusje (tam gdzie nie rozumiemy co Alex pisze hahaha) - tam dzieje sie coraz wiecej. Dan daje duzo wskazowek jesli chodzi o intraday.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

piątek 06 maja 2016, 21:31

@rzep - hmm, może masz rację. Co sądzisz nad jedno- dwuslajdowym przykładzie konkretnej sytuacji PA? Musiałbym pomyśleć nad formą, bo sam ekspertem price action nie jestem. :wtf:

Ale gratuluję wytrwałości! Jeden z ostatnich slajdów:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
mabe
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2012, 12:24

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

poniedziałek 09 maja 2016, 09:28

Teraz możesz mieć sygnał z Price Action na SELL o ile ostatnia świeca zamknie się spadkowo i pojawią się dwa słupki odwrotu. Wcześniejsze zagrania były bezsesnowne. Takie łapanie szczytów i dołków, co statystycznie więcej masz wplecy niż zysku.
Na tym wykresie rysowanie wsparć i oporów jest bezsensowne. Nie ma do czego zachaczyć jedynie czym można się sugerować to słupkami i ich długościami.

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

poniedziałek 09 maja 2016, 10:52

wyleciałem na SL. Mimo wszystko wciąż spodziewam się wzrostów. Odbicie od górnego oporu było spodziewane (narysowałem to na którymś wcześniejszym skanie), chociaż nie spodziewałem się takiego głębokiego testu wsparcia. Moim zdaniem wytrzymało a fałszywe wybicie poprzedniego dołka, utwierdza mnie w przekonaniu, że ruch w górę jeszcze się nie zakończył. Oczywiście w obecnej sytuacji nie ma szans na zajęcie pozycji. Bardzo jestem ciekaw co to za instrument i interwał, czy przypadkiem nie para z jenami?
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

poniedziałek 09 maja 2016, 11:08

Jeśli miałbym obstawiać to w ramach zabawy postawiłbym na niski interwał taki jak M1-M5 w godzinach porannych.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

środa 11 maja 2016, 09:57

@rzep - przemyślałem Twoje uwagi i masz rację. Pokazywanie po kawałku pewnej całości zmusza do szukania sygnału, a z kolei wrzucanie po jednej świecy dziennie to straszne marnotrawstwo czasu i energii :zzz:
Z kolei analizowanie na żywo - jasne, też zamierzam zacząć się udzielać ale sądzę, że już sama świadomość (zbliżającego się FOMC, CPI z Europy etc. etc.) będzie zaburzać pogląd na rynek. Musiałby się tu wypowiedzieć jakiś ekspert PA :wtf:

Zostały dwa ostatnie slajdy - później, możemy przejść na następującą formę:

- wyszukujemy ciekawy setup PA (najlepiej gdyby nie był jednoznaczny)
- usuwamy interwał, godziny, daty etc.
- wstawiamy jeden przykład i czekamy na odpowiedzi :bigsmile:

Być może skusicie się na formę nagrody w postaci - kto pierwszy poda prawidłową prognozę ruchu i sensownie to uargumentuje, będzie mieć przywilej wrzucenia własnego podchwytliwego przykładu?
Gdyby temat nabrał popularności, moglibyśmy pomyśleć o podobnej formie rozgrywek jak ma to miejsce w Lidze Traderów (co sądzicie?)

PS Odpowiadając na Twoje pytanie - to nie jest para JPY ;) Na koniec wstawię cały wykres z datami, poziomami etc.

W załączniku dzisiejszy slajd!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Uważasz, że znasz Price Action? [zabawa edukacyjna]

czwartek 12 maja 2016, 11:02

Adam_R pisze: Z kolei analizowanie na żywo - jasne, też zamierzam zacząć się udzielać ale sądzę, że już sama świadomość
Szkoda czasu na zabawę, wchodź na żywo.
co do slajdu to w sumie fajne podstawy PA.
Cena pięknie reaguje na kolejnych wsparciach, niektóre nie wytrzymują i obsuwamy się niżej (tego się obawiałem we wcześniejszym wpisie). Tak nawiasem, to wyrysowało piękne 2B. Teraz pozostaje poczekać na test ostatniego wsparcia (gruba zielona) i liczyć kasę z L
Obrazek
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości