Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegranych

no avatar
ala
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 28 cze 2016, 21:37

Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegranych

wtorek 28 cze 2016, 21:52

Dobry wieczór.

Czy opiekunowie inwestycyjni mają prowizje od przegranych?? Spotkał mnie taki przypadek: Wpłaciłam 2 tys. zł. Opiekun specjalnie do mnie nie dzwonił więc zadzwoniłam do niego z info, że rezygnuję. Wtedy obstawił mi trafnie dwie transakcje na 400 zł. i powiedział, że jeśli chcę poważnie współpracować w ten sposób, żeby dalej mi podpowiadał to muszę dopłacić do 20 tys. Tak zrobiłam . Już następnego dnia po wpłacie pieniędzy obstawił mi wszystko w 7 pozycjach i wszystko poszło. A był to dzień pełen wydarzeń i wszystko "bardzo pewne" trzeba było wykorzystać wg. niego. Mam wobec tego pytanie.. Czy można się aż tak pomylić??? Tego dnia miały miejsce jakieś ważne wydarzenia w Stanach Zjednoczonych i trzeba było poczekać na wyniki tych wydarzeń i miało być wszystko bardzo pewne w związku z tym. Mam wrażenie, że to celowe działanie bo jak można się aż tak pomylić?? Jak jakiś amator?? Poza tym obstawiać wszystko jeśli sytuacja niepewna?? Czy oni maja od tych przegranych prowizje większe niż od wygranych?? Bo coś mi tu śmierdzi.. Nie wygląda na to, żeby ten opiekun był taki głupi bo wcześniej obstawił na raz 2 trafne pozycje... Proszę o odpowiedź. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony środa 29 cze 2016, 21:40 przez ala, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

środa 29 cze 2016, 04:56

Ile czasu spedzilas przed wykresami? Czy ten "opiekun" miał prawo dysponować Twoim kontem?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

środa 29 cze 2016, 07:17

Takie coś jest nielegalne i to było zapewne specjalnie wyciągnięcie pieniędzy. Można się oczywiście pomylić, ale przede wszystkim ryzyko na 1 transakcję to powinno być max 500zł (przy 20k) a z tego co piszesz to były jakieś kosmiczne stawki.

I zapewne miał z tego prowizję. Działaj szybko - zbierz wszystkie dowody i pisz do KNF.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
ala
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 28 cze 2016, 21:37

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

środa 29 cze 2016, 09:08

Dziękuję. Już wysłałam reklamację za pośrednictwem banku. Na szczęście płaciłam kartą kredytową..

no avatar
ala
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 28 cze 2016, 21:37

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

środa 29 cze 2016, 21:30

Czy ci opiekunowie inwestycyjni mają prowizje też od przegranych??? Czy tylko wygranych??? Wie ktoś??

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

czwartek 30 cze 2016, 04:48

Myślę że maja prowizję od wpłat depozytu.

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

czwartek 30 cze 2016, 08:37

ala pisze:Czy ci opiekunowie inwestycyjni mają prowizje też od przegranych??? Czy tylko wygranych??? Wie ktoś??
Ta historia i wynikająca z niej twoja naiwność jest aż niewiarygodna. Przynajmniej teraz poświęć trochę czasu i dokładnie wysłuchaj rozmowy z byłymi maklerami brokerów typu MM :
http://www.inwestortv.pl/film/praktyki- ... 102015,124
Co do odzyskania pieniędzy to !bzdura!
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

no avatar
ala
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 28 cze 2016, 21:37

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

czwartek 30 cze 2016, 09:30

Z tą naiwnością to bym aż tak nie przesadzała. W końcu wpłaciłam pieniądze do dużej międzynarodowej firmy a nie jakiejś firmy krzak. Chroni mnie fakt, że płaciłam kartą kredytową. Złożyłam już reklamację za pośrednictwem banku, jednak wygląda na to, że będę musiała ją wycofać. Firma inwestycyjna już się ze mną dogadała. Na początku chcieli wypchać mi jakiś bonus ale uparłam się, że to tyle co nic. Musiałam ostro ale osiągnęłam cel. Kazali mi już przesłać formularz wypłaty na taką samą kwotę jaką wpłaciłam. Nie sądzę aby teraz się z tego wywinęli bo zamieszanych w to porozumienie jest wiele osób. Także głupio się nie ciesz, bo widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz... Dla Ciebie zapewne wszystko co się rusza to oszukane.
A tak na marginesie to dalej będę sobie inwestować pomału sama. Problem dotyczy jedynie opiekuna. Dlatego skierowałam pytanie czy oni tam mają więcej od przegranych niż wygranych, czy po prostu aż tak się nie znają.. Bo tak naprawdę to zgodziłam się na obstawienie całości jednak w 7 pozycjach, czyli statystycznie gdybym strzelała w ciemno to pewnie w 3 bym trafiła.. Też tak zakładałam, że jeżeli opiekun nie trafi do końca to w coś tam zawsze trafi....

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

czwartek 30 cze 2016, 10:01

Fajnie by było gdybyś napisała nazwę tej firmy, aby ostrzec innych, bo to wygląda na jawną próbę przejęcia środków niedoświadczonych inwestorów. I od takiej firmy należy trzymać się jak najdalej, bo jeśli jednym sposobem im się nie uda, to znajdą sobie drugi, a uwierz mi, że mają możliwości...

Takie rzeczy miały już miejsce ale z żalem muszę przyznać, że jest to coraz bardziej popularny problem. Nadzory działają powoli więc podstawą jest edukacja i wymiana informacji.

Czy opiekunowie mają % od straconych pieniędzy? Zdarza się, że tak. Od straconych, od wpłaconych, od obróconych... Ale nie jest to standardem. Oczywiście, wynagrodzenie pracownika zależne od straty klienta jest patologią i ma miejsce jedynie u firm typu Market Maker o wątpliwej reputacji (lub takich, które niebawem ją sobie wypracują).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

czwartek 30 cze 2016, 10:31

ala pisze:Także głupio się nie ciesz, bo widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz... Dla Ciebie zapewne wszystko co się rusza to oszukane.
Z niczego się nie cieszę. Wierzyć mi się nie chcę , że inwestując 20 tys. nie dowiedziałaś się niczego o rynku. Jesteś żywą ilustracją cytatu z Jesse Livermore „Owoce twojego sukcesu będą wprost proporcjonalne do uczciwości i szczerości twoich starań w zachowaniu własnego zdania, prowadzeniu własnych przemyśleń i osiąganiu własnych wniosków. Przeciętny człowiek nie chce słyszeć że to jest rynek spadkowy lub wzrostowy. On chce usłyszeć wyraźnie które konkretnie akcje ma kupić lub sprzedać. On chce otrzymać coś za nic. On nie chce pracować. On nawet nie chce być zmuszonym do myślenia.” Filmu z załączonego wcześniej linka też nie obejrzałaś i dalej nie wiesz czy opiekunowie inwestycyjni mają prowizje od przegranych.
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

czwartek 30 cze 2016, 11:01

Od siebie dorzucę tylko cegiełkę jedną:

CySEC wprowadza rewolucję dotyczącą wynagradzania pracowników firm brokerskich!
http://comparic.pl/cysec-wprowadza-rewo ... okerskich/
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
ala
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 28 cze 2016, 21:37

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

czwartek 30 cze 2016, 11:47

Do Rzep: No ale jak widać nic nie straciłam. Sama tego nie obstawiłam a opiekun. Postawiłam konkretne 3 zarzuty, bo pomimo, że ryzyko, każdy wie, to też obowiązują jakieś zasady.
Opiekuna dostajesz po co?? Do współpracy i zarządzania Twoim kapitałem. U mnie zarządzanie trwało 1 dzień. Jaka historia obstawień za dany miesiąc??
7 czerwca i koniec. Nie było zaproponowanej współpracy ani żadnego doradztwa. Za 18 tys miałam mieć poważną współpracę. Tak mówił opiekun. Firma nie wywiązała się z umowy. To raz.
2) 7 na 7 straconych oznacza kompletny brak przygotowania do pełnionej funkcji i złą ocenę wpływu wydarzeń dnia na cenę kursu. Całkowita ignorancja. Firma wprowadza w błąd dając takich opiekunów.
3) Brak znajomości zasad inwestowania-nigdy nie obstawiamy całości....
Jak to wszystko powiedziałam szefowi to od razu zamiast bonusu zaproponował pieniądze. Jednak na początku tylko połowę ale obstawałam przy swoim, że to skandaliczne i dlaczego mam tracić jeszcze na tym oszustwie..
Poza tym w procesie chargeback też bym wygrała. W taki sposób kiedyś nawet złożyłam reklamację na oszukaną firmę Michaela Kors, u której zamówiłam skórzane torebki a przysłano mi nieskórzane. I wygrałam. A firma padła. Nawet nie odesłałam tych torebek bo nie podano adresu do darmowej odsyłki. Zawsze płacę karta kredytową jak wiem, że z danej historii mogą wyniknąć różne kwiatki. Proces przebiega szybko i bardzo sprawnie. Jeśli możesz zapłacić kartą to znaczy, że firma podlega różnym nadzorom i nie tak łatwo jej się wywinąć... Film obejrzę później. Dzięki...

no avatar
ala
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 28 cze 2016, 21:37

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

czwartek 30 cze 2016, 12:02

Do Raposo: W tej chwili nie napiszę nazwy firmy bo wygląda na to, że zawarliśmy ugodę. Kazali mi już przesłać formularz wypłaty na taka kwotę jaką wpłaciłam. Przyznali mi rację. Teraz to już zapewne się nie wywiną. Dużo osób jest w to zamieszanych.

Sama firma z tego co wiem to pieniądze wypłaca i nie ma z tym problemów. Można sobie inwestować ale samemu. Pytanie czy zaufać opiekunowi? Czy się zna czy nie a jeśli tak to czy ma więcej od przegranych niż wygranych? Bo to, że od wygranych mają spready to wiem. Ale pytanie czy mu się bardziej opłaciło przegrać niż wygrać????? Ja sama zauważyłam , że da radę zarobić jakieś niewielkie pieniądze na tym inwestowaniu i będę musiała gdzieś przystąpić...

no avatar
ala
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 28 cze 2016, 21:37

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

czwartek 30 cze 2016, 12:04

Do Marcin Nowogórski:
Dziękuję uprzejmie za info.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

czwartek 30 cze 2016, 15:11

ala pisze:Do Raposo: W tej chwili nie napiszę nazwy firmy bo wygląda na to, że zawarliśmy ugodę. Kazali mi już przesłać formularz wypłaty na taka kwotę jaką wpłaciłam. Przyznali mi rację. Teraz to już zapewne się nie wywiną. Dużo osób jest w to zamieszanych.

Sama firma z tego co wiem to pieniądze wypłaca i nie ma z tym problemów. Można sobie inwestować ale samemu. Pytanie czy zaufać opiekunowi? Czy się zna czy nie a jeśli tak to czy ma więcej od przegranych niż wygranych? Bo to, że od wygranych mają spready to wiem. Ale pytanie czy mu się bardziej opłaciło przegrać niż wygrać????? Ja sama zauważyłam , że da radę zarobić jakieś niewielkie pieniądze na tym inwestowaniu i będę musiała gdzieś przystąpić...
Ok, rozumiem.

Czy zaufać opiekunowi... Jest takie stare dobre powiedzenie "umiesz liczyć - licz na siebie". Problem polega na tym, że początkujący na rynku raczej go nie znają, a jak znają to z uwagi na swoje małe doświadczenie wręcz szukają wsparcia w procesie decyzyjnym u innych. A skoro taki "makler" pracuje w "międzynarodowym domu inwestycyjnym" i mówi takim pewnym głosem o rynkach to przecież musi się na tym znać. Nic bardziej mylnego. I niestety tacy pseudo doradcy bazują na tej naiwności. Plaga i przekleństwo dla całej branży.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
ala
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 28 cze 2016, 21:37

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

czwartek 30 cze 2016, 15:20

No i pozostaje liczyć tylko na siebie..

no avatar
ala
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 28 cze 2016, 21:37

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

czwartek 30 cze 2016, 17:33

Dzięki wielkie Rzep. Obejrzałam film. No i proszę.
7 na 7 straconych-od razu wydało mi się to podejrzane. A teraz to w ogóle nie mam już wątpliwości.
Żałuję, że nie zażądałam zwrotu w podwójnej wysokości.
Oni się znają jednak a oszukują. Wcześniej bez zmrużenia okiem obstawił mi dwie pozycje trafnie... Wpadłam na pewien genialny pomysł teraz po obejrzeniu tego filmu... :-) Jeszcze raz dzięki!!!

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

piątek 01 lip 2016, 09:35

Każdy oszust jest mistrzem w wykorzystywaniu ludzkich emocji i słabości.

no avatar
ala
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 28 cze 2016, 21:37

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

piątek 01 lip 2016, 12:24

Według moich obserwacji wynika, że jeśli chcesz inwestować to: wpłacaj mało, najlepiej kilkaset zł, nie więcej. Wygrywaj sobie mało... Wypłacaj.. Tylko najpierw sprawdź płynność wypłacania. I sobie zarabiaj pomału. Wtedy nikt się nie będzie Tobą interesował..
A jak tylko wpłacisz więcej to natychmiast pojawi się jakiś pseudo opiekun, który tak wspaniałomyślnie doradzi, żeby wyczyścić konto do reszty.. Bo oni zarabiają głównie na stratach..

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Czy "Opiekunowie Inwestycyjni" mają prowizje od przegra

piątek 01 lip 2016, 12:25

O ile się nie mylę to najpierw nazwa padła: Noble Options

Jeśli to jest duża międzynarodowa firma to ja jestem młody i przystojny.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości