ANKIETA: Regulacje na rynku Forex. Głos Traderów do debaty

ODPOWIEDZ

Pytanie o dalsze regulacje rynku OTC

Należy zająć się jedynie podmiotami udającymi brokerów
10
34%
Traderzy mają swój rozum i nie potrzebują regulacji
5
17%
Dalsze regulacje są niepotrzebne
3
10%
Trzeba zwiększyć dźwignię i wrócić do zasad sprzed ograniczeń
2
7%
Zakazać telemarketingu usług brokerskich
7
24%
Dalsze regulacje są potrzebne
1
3%
Zmniejszyć dźwignię do 1:50 a dla początkujących 1:10
1
3%
Zakazać całkowicie CFD
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 29
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

ANKIETA: Regulacje na rynku Forex. Głos Traderów do debaty

wtorek 07 mar 2017, 09:38

W związku z tym, że będę brał udział w debacie na temat dalszych regulacji rynków OTC w Bukowinie w ten weekend na konferencji organizowanej przez Izbę Domów Maklerskich mam do Was pytanie jako do Traderów co do regulacji:
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ANKIETA: Regulacje na rynku Forex. Głos Traderów do deba

wtorek 07 mar 2017, 11:44

Z jednej strony możemy powiedzieć - każdy ma swój rozum. Z drugiej jednak jak widzę nagrania z wielce oszukanymi przez los/system/nieuczciwą firmę, którzy mówią, że ktoś do nich zadzwonił albo zobaczyli reklamę w Internecie i wzięli kredyt na 100 tysięcy złotych i cały wrzucili w inwestycję, to nie wiem Czy mi tych ludzi żal.

Między innymi z powodu tych najbardziej naiwnych oraz rzeczywiście oszukanych zaostrzałbym regulacje. Jednak w spokoju zostawmy dźwignię i inne rzeczy - część państw europejskich chce iść w stronę ograniczenia marketingu produktów OTC, nachalnego telemarketingu itd. Dodatkowo dokładniejsze raportowanie, informacje o ryzyku i poziomie zysków/strat klientów. Dla tych, którzy chcą tutaj inwestować nie będzie to duża zmiana i w bardziej zacieśnionym środowisku regulacyjnym i tak znajdą właściwego brokera (a nawet łatwiej).

Natomiast Ci, którzy trafiają na OTC z ulicy, kierowani chciwością i omamieni wizją szybkiego zarobku (nie zważając na wysokie ryzyko straty) rzadziej natkną się na nieuczciwe podmioty.

Pozostaje jednak jeden problem - rynek jest międzynarodowy. Jeżeli więc regulatorzy nie będą działali wspólnie i ponad granicami państw, to zmiany regulacyjne i tak nic nie dadzą. Spółkę wyprowadzi się poza kraj, pootwiera biura telefoniczne na malediwach i innych ugandach i wiele się nie zmieni.

Awatar użytkownika
Irek91
Stały Bywalec
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 06 wrz 2016, 10:03
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: ANKIETA: Regulacje na rynku Forex. Głos Traderów do deba

wtorek 07 mar 2017, 11:58

Mam podobne podejście. Niby handel dozwolony od lat 18 a więc dla osób pełnoletnich. Do tej pory pełnoletność kojarzyła mi się z dojrzałością (choć zdarzają się wyjątki) i tak jak jestem jeszcze w stanie zrozumieć, że ktoś kogoś namówi, żeby zainwestować w debiut jakiejś spółki czy inne pseudo okazje, tak nie potrafię ogarnąć, że ktoś bierze z tego powodu wielotysięczne kredyty i przelewa pieniądze (których tak na prawdę nie mamy) na rachunek jakiejś firmy w Czechach czy gdziekolwiek indziej bez podpisania jakiejkolwiek umowy.

To już może lepiej żeby warunkiem koniecznym, niezbędnym do dopuszczenia danego człowieka do inwestowania na rachunku realnym było przejście chociażby kilkugodzinnego kursu dot. ryzyka i funkcjonowania dźwigni.

Wszyscy chcą zmniejszać dźwignię a nikt nie pomyśli, że odpowiednio wykorzystana jest w stanie uchronić nasz kapitał na wypadek upadku brokera. Wykorzystując dźwignię 1:100 wystarczy, że mój depozyt zabezpiecza zaledwie 1% transakcji, które zawieram dzięki czemu zdecydowaną większość kapitału mogę trzymać w niewątpliwie bezpieczniejszym miejscu jakim jest konto bankowe. Przy dźwigni 1:200 wystarczy, że pokryje 0,5%...więc może zamiast powtarzać jaka to dźwignia jest zła lepiej uświadomić ludzi jak ona działa i jakie korzyści może dać.
“Pamiętaj, że twój cel to handlować dobrze, a nie często.” – Alexander Elder

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: ANKIETA: Regulacje na rynku Forex. Głos Traderów do deba

wtorek 07 mar 2017, 13:03

Moim zdaniem to wina niskiego poziomu edukacji ekonomicznej społeczeństwa. Nikt nie puszcza na ulicę kierowców bez przebytego kursu prawa jazdy potwierdzonego zdanym egzaminem. Dlaczego ma to działać w przypadku inwestycji?

Być może nie słyszy się o porażkach inwestorskich na GPW z racji braku dźwigni i prostego mechanizmu psychologicznego, który podpowiada kiedyś odbije. Więc ludzie trzymają akcje po kilka lat (choć zamierzali złapać ruch w perspektywie najbliższych tygodni czy miesięcy) i po jakimś czasie ewentualnie sprzedają z zyskiem.

Na rynkach lewarowanych taki sposób inwestycji bez ciągłego dopłacania do depozytu nie jest możliwy. A ludzie będą tracić - jednak niech tracą mniej, nie z powodu ograniczeń nakładanych przez regulatorów, lecz dzięki zdrowemu rozsądkowi, który podpowie im, że nie warto zaciągać kredytu czy stawiać na szali oszczędności życia by jeszcze w tym miesiącu wyremontować kuchnię czy kupić nowe auto.

no avatar
violaaa
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 09 mar 2017, 22:37

Re: ANKIETA: Regulacje na rynku Forex. Głos Traderów do deba

sobota 11 mar 2017, 09:47

dokladnie jak poprzednik napisal..niska swiadomosc i wyksztalcenie w temacie

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: ANKIETA: Regulacje na rynku Forex. Głos Traderów do deba

środa 15 mar 2017, 07:45

Dziękuję wszystkim za oddane głosy. Debata była ciekawa - nie omieszkałem wspomnieć o silnym środowisku traderskim w Polsce i tym, że głosów na dalsze regulacje było bardzo mało. Pocieszający jest fakt, że zarówno Premier Morawiecki jak i Prezes KNF Chrzanowski mówili o tym, że z regulacjami należy być bardzo ostrożnym i wprowadzać minimum tego co wymaga UE. Dostrzeżony jest też problem nieregulowanych brokerów, naganiaczy na debiuty etc. Także wydaje mi się, że dość pozytywnie i niewątpliwie wyniki ankiety zrobiły wrażenie. Także jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim!
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości