afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

no avatar
spainfx
Posty: 12
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 01:31

afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

środa 08 mar 2017, 14:32

Witam wszystkich na forum. Zakładam nowy temat w związku z rozpoczęciem działalności publicznej i pro bono na rzecz przywrócenia ładu i porządku na polskim rynku forex.
Jak zapewne większość z was pamięta, padłem ofiarą afery gospodarczej TMS Brokers w Czarny Czwartek 15 01 2015 r. Ze sprawy tej udało mi się połowicznie wyjść obronną ręką dzięki mojemu zaangażowaniu i wsparciu wielu osób dobrej woli. Moja walka trwa już ponad 2 lata, ale widzę, że perspektywa globalnego i ostatecznego rozwiązania sprawy TMS jest coraz bliższa.
Dzisiaj oficjalnie rozpoczynamy wspólną walkę. Jej pierwszym etapem będzie wyjaśnienie afery 15 01 2015 r. w TMS Brokers.
Wszystkie osoby poszkodowane, mające ważne informacje lub pragnące udzielić mi pomocy zawsze są mile widziane. Zapraszam was do kontaktu i komentowania.
Niedługo sformalizujemy naszą działalność, o czym niebawem powiadomię

Spainfx

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

czwartek 09 mar 2017, 08:03

Jak na ironię powyżej wyświetla się właśnie ich reklama. Dla mnie ten bucket shop jest spalony, reszta jest milczeniem.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

czwartek 09 mar 2017, 08:37

A o co chodzi znowu z tym TMS? Niby była sprawa zamknięta a tu znowu coś wychodzi?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
spainfx
Posty: 12
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 01:31

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

czwartek 09 mar 2017, 20:59

Chodzi o walkę z nieuczciwymi brokerami, nie tylko o wygranie jednostkowej sprawy. Oraz o aktywizację środowiska, gdyż mój przypadek wcale nie jest odosobniony.

Na razie pierwsza odsłona bitwy za nami: TMS umorzył debet obawiając się widocznie batalii sądowej. Ale to dopiero początek.

Niedługo wkleję tu filmik, zaczyna być o nas (ludziach sprzeciwiających się nieuczciwym, naszym zdaniem, praktykom) głośno!

Pozdrawiam, jak ktoś ma jakieś pytania, proszę śmiało.

Spainfx

no avatar
spainfx
Posty: 12
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 01:31

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

piątek 10 mar 2017, 13:37

Szanowni Forumowicze,

Sprawa „łowców frajerów” zatacza coraz szersze kręgi. Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu z moim udziałem. Ja i mój prawnik wypowiadamy się w programie p. Magdaleny Ogórek „W tyle wizji” na temat działań jednego z brokerów

https://www.youtube.com/watch?v=aAepK6b ... e=youtu.be

dziękujemy serdecznie redaktorom prowadzącym za zajęcie się tą wyjątkowo bulwersującą konsumentów i opinię publiczną sprawą!

Pozdrawiam
Spainf

no avatar
violaaa
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 09 mar 2017, 22:37

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

sobota 11 mar 2017, 09:48

ehh.to jest isnty skandal

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

poniedziałek 13 mar 2017, 15:32

Co ma to do Łowców Frajerów jak dotyczy regulowanego brokera i ekstremalnej sytuacji z 15. stycznia 2015?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
spainfx
Posty: 12
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 01:31

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

poniedziałek 13 mar 2017, 18:25

violaaa pisze:ehh.to jest isnty skandal
Oczywiście że jest! arbitralne jednostronne decydowanie przez brokera które transakcje uznać a które nie.
pozew sądowy o debet którego nie powinno być, czyli zastraszanie

no i ogólnie opcja debetu, mimo że wszędzie czarują że najwyżej klientowi się zczyści do zera rachunek.

a to tylko wierzchołek góry lodowej...

no avatar
spainfx
Posty: 12
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 01:31

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

poniedziałek 13 mar 2017, 18:33

akhh pisze:Co ma to do Łowców Frajerów jak dotyczy regulowanego brokera i ekstremalnej sytuacji z 15. stycznia 2015?
To ma szanowny moderatorze że właśnie tym "łowcą frajerów" jest regulowany, a nie dziki broker, stosujący skandaliczne praktyki. (pozew o debet powstały na podstawie arbitralnego uznania tylko części transakcji, dziwnym trafem tych nie uznając ("luka cenowa") które przyniosły mi zysk!

następna sprawa: ekstremalna sytuacja....za którą odpowiada tylko trader??? wolne żarty. Co to za praktyki: pojawia się informacja że transakcja została zrealizowana, mija parę dni i DOPIERO wtedy nagle brooker dokonuje korekty wg widzimisię swego???? To jest właśnie "łowienie frajerów" tj tak jak zachęcać do gry w karty gdzie rozdający może za każdym razem bez podania przyczyn anulować rozdanie.

Polecam filmik który zamieściłem, bo tam jest wyraźnie powiedziane że nie chodziło tylko o mnie.

Na koniec pozwolę sobie powtórzyć: to nie jest tak że siedzę z łopatką w piaskownicy i płaczę buuu...zły forex, zły Bank szwajcarii itp. Ja DAŁEM RADĘ, podjąłem szybką decyzję , odważną, w oparciu o zmieniającą się sytuację i wygenerowałem zysk!!! Uczciwie. po czym okazuje się że -wg TMS- nie tylko nie mam zysku ale i debet. czeski film. Jak nazwać stosunek brokera do klienta inaczej niż traktowaniem tradera jak frajera? Pytanie retoryczne

ps: zapraszam do dzielenia się swoimi wnioskami

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

poniedziałek 13 mar 2017, 18:52

Łowcy Frajerów to naganiacze na debiuty pakujący ludzi na minę.

TMS to regulowany broker, u którego zapewne założyłeś sam konto. Więc to inny temat

Ja nikogo nie bronię tylko mówię w czym rzecz.

Do tego niestety broker ma 24h na cofnięcie transakcji (co zdarza się rzadko) i pewnie miało miejsce w tym przypadku. Prawnie wszystko ok dla brokera.

Gdyby to nie 15 stycznia to nie miałbym żadnych wątpliwości - ale wiem że to był ekstremalny temat i wielu brokerów było na krawędzi bankructwa. Debet absolutnie powinni wyzerować.

To ciężki temat i szkoda, że się ciągnie jeszcze za branżą bo właśnie przez to część regulatorów zaostrza zasady i wpycha ludzi do nieregulowanych brokerów.

Film z programu gdzie nikt nie ma pojęcia o branży i tylko kiwa głową, straszne jak do tego mogło dojść. No płynności nie było! Czego? No bidów nie było! Czego? No ofert kupna! Ale jakich ofert o co chodzi - ziemniaków nie kupowali.
A gość, który mówi że banki zajmowały przeciwne pozycje do frankowiczów to już w ogóle komedia - zero pojęcia o tym co się dzieje, ale przecież biedni ludzie którym wepchnęli kredyty zostały znowu oszukane. Tym razem przez Narodowy Bank Szwajcarii.


Proponuję nagrać to samo, ale z przedstawicielami branży, którzy wiedzieli co się działo w ten dzień i dlaczego. W USA był FlashCrash, na GPW swojego czasu też pojechali z ludźmi i na FX też - tutaj Bank Szwajcarii jest winny.
A w sprawie z TMS - SAXO Bank...

Smutna sprawa - ale rozumiem że debet wyzerowany? Poza tym warto żebyś opisał dokładnie sytuację bo z fimiku nic nie wynika

Jakie pozycje, kiedy , po jakiej cenie - jakiś statement etc.

Jak dla mnie jeśli to było 55k zł to głupota ze strony TMS, że po prostu nie oddali kasy i zakończyli tematu.

A mowa o karze żeby się nie pozbierali i przykładnym karaniu to dziwny temat. Tym bardziej że sprawa sądowa była.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
spainfx
Posty: 12
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 01:31

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

piątek 17 mar 2017, 13:41

akhh pisze:Łowcy Frajerów to naganiacze na debiuty pakujący ludzi na minę.

TMS to regulowany broker, u którego zapewne założyłeś sam konto. Więc to inny temat

Ja nikogo nie bronię tylko mówię w czym rzecz.

Do tego niestety broker ma 24h na cofnięcie transakcji (co zdarza się rzadko) i pewnie miało miejsce w tym przypadku. Prawnie wszystko ok dla brokera.

Gdyby to nie 15 stycznia to nie miałbym żadnych wątpliwości - ale wiem że to był ekstremalny temat i wielu brokerów było na krawędzi bankructwa. Debet absolutnie powinni wyzerować.

To ciężki temat i szkoda, że się ciągnie jeszcze za branżą bo właśnie przez to część regulatorów zaostrza zasady i wpycha ludzi do nieregulowanych brokerów.

Film z programu gdzie nikt nie ma pojęcia o branży i tylko kiwa głową, straszne jak do tego mogło dojść. No płynności nie było! Czego? No bidów nie było! Czego? No ofert kupna! Ale jakich ofert o co chodzi - ziemniaków nie kupowali.
A gość, który mówi że banki zajmowały przeciwne pozycje do frankowiczów to już w ogóle komedia - zero pojęcia o tym co się dzieje, ale przecież biedni ludzie którym wepchnęli kredyty zostały znowu oszukane. Tym razem przez Narodowy Bank Szwajcarii.


Proponuję nagrać to samo, ale z przedstawicielami branży, którzy wiedzieli co się działo w ten dzień i dlaczego. W USA był FlashCrash, na GPW swojego czasu też pojechali z ludźmi i na FX też - tutaj Bank Szwajcarii jest winny.
A w sprawie z TMS - SAXO Bank...

Smutna sprawa - ale rozumiem że debet wyzerowany? Poza tym warto żebyś opisał dokładnie sytuację bo z fimiku nic nie wynika

Jakie pozycje, kiedy , po jakiej cenie - jakiś statement etc.

Jak dla mnie jeśli to było 55k zł to głupota ze strony TMS, że po prostu nie oddali kasy i zakończyli tematu.

A mowa o karze żeby się nie pozbierali i przykładnym karaniu to dziwny temat. Tym bardziej że sprawa sądowa była.

Dzięki za komentarz.
ad meritum:
-ja używam określenia łowcy frajerów w szerszym znaczeniu, nie tylko debiuty bo to znany temat ale w kontekście praktyk pt. to koszta 15.01 przerzucamy na klientów, naliczamy im absurdalny debet i straszymy sądami może jakiś frajer się przestraszy. tak to rozumiem, to jest polityka w stylu słynnego: nie oddam panu płaszcza i co nam pan zrobisz?
dlatego mówię o karach

pozycje być może szczegółowe wrzucę, podałem rząd wielkości już i to że najpierw traciłem a potem przerzuciłem się na pozycję ktora wygenerowała zysk.

To że sprawa sądowa była i zainteresowały się media =TMS anulował debet. ale nie jest powiedziane że broker zaprzestanie takich - moim zdaniem złych- praktyk.

Tak, brooker może cofnąć transakcje tylko że to jest śmiech na sali jak cofa tego samego dnia w krotkim odstepie czasu "wygrywajace" a zostawia "przegrywające" (mowię w skrocie, wiadomo o co kaman)

Ja za innych wypowiadających się w programie nie odpowiadam, wypowiedzi ludzi z branży orientujacych sie w temacie się pojawiały,. Polecam np

https://www.youtube.com/watch?v=WDzeNrIgMZc

Tak, debetu nie ma pozostaje kwestia zysku ktory wypracowalem, to już z mojego powództwa by było.
Pozdrawiam

SpainFx

no avatar
spainfx
Posty: 12
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 01:31

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

niedziela 19 mar 2017, 15:19

witam
w nawiązaniu do pytania, w załączniku przesyłam transakcje. tak jak wykonywałem i jak je potem TMS zaliczał.

Pozdrawiam
Spain
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
spainfx
Posty: 12
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 01:31

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

czwartek 23 mar 2017, 14:01

Szanowni,
Ponieważ uważam że w jedności siła, zwracam się z następującym apelem:
poszukujemy ludzi pokrzywdzonych którym tms zrobił rekwotowania przez ostatnie 10 (!) lat mamy sposób na odzyskanie pieniędzy od brokera, nie tylko za tzw. czarny czwartek

zainteresowanych proszę o kontakt albo na Fb, profil : A. Szyngiera Oficjalne

https://www.facebook.com/aszyngiera.oficjalnie.5

albo bezp. Na maila: spainofficial@gmail.com

Pozdrawiam wszystkich traderów:)

Spain

no avatar
sami
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 30 cze 2016, 14:54

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

czwartek 30 mar 2017, 10:04

spainfx pisze:
violaaa pisze:ehh.to jest isnty skandal
Oczywiście że jest! arbitralne jednostronne decydowanie przez brokera które transakcje uznać a które nie.
pozew sądowy o debet którego nie powinno być, czyli zastraszanie

no i ogólnie opcja debetu, mimo że wszędzie czarują że najwyżej klientowi się zczyści do zera rachunek.

a to tylko wierzchołek góry lodowej...
Spai, a Ty ich pozwałeś, masz jakąś sprawę, czy temat upadł?

no avatar
spainfx
Posty: 12
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 01:31

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

czwartek 30 mar 2017, 19:34

Będę pozywał jak nie dojdzie do ugody (tym razem jeśli chodzi o zysk przeze mnie wypracowany).

temat więc żywy, będę informował na bieżąco. dzięki za zainteresowanie jak masz/macie jakieś pomysły piszcie kochani na maila i Fb który wcześniej podałem

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

piątek 31 mar 2017, 08:08

spainfx pisze:Będę pozywał jak nie dojdzie do ugody (tym razem jeśli chodzi o zysk przeze mnie wypracowany).

temat więc żywy, będę informował na bieżąco. dzięki za zainteresowanie jak masz/macie jakieś pomysły piszcie kochani na maila i Fb który wcześniej podałem

A sprawa przypadkiem się już nie przedawniła? 2 lata minęły
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
eufolek
Posty: 1
Rejestracja: piątek 31 mar 2017, 09:41

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

piątek 31 mar 2017, 09:45

Zawsze tylko oglądam dyskusję, ale wreszcie założyłem konto, żeby się wypowiedzieć. Dziwna ta historia Spaina, wszędzie mówi, ze ma kwity a do tej pory TMSu nie pozwał? Dlaczego? Lekką ręką odpuścił kilkadziesiąt klocków - bardzo pieknie,male trudno w to uwierzyć.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

piątek 31 mar 2017, 14:15

Spain chyba gdzieś tłumaczył, że nie mogą być prowadzone równolegle te dwie sprawy. Czyli najpierw umorzenie debetu, a potem walka o zarobek.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
spainfx
Posty: 12
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 01:31

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

wtorek 04 kwie 2017, 00:35

akhh pisze:
spainfx pisze:Będę pozywał jak nie dojdzie do ugody (tym razem jeśli chodzi o zysk przeze mnie wypracowany).

temat więc żywy, będę informował na bieżąco. dzięki za zainteresowanie jak masz/macie jakieś pomysły piszcie kochani na maila i Fb który wcześniej podałem

A sprawa przypadkiem się już nie przedawniła? 2 lata minęły
Nie.

no avatar
spainfx
Posty: 12
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 01:31

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważna informacja

wtorek 04 kwie 2017, 00:38

eufolek pisze:Zawsze tylko oglądam dyskusję, ale wreszcie założyłem konto, żeby się wypowiedzieć. Dziwna ta historia Spaina, wszędzie mówi, ze ma kwity a do tej pory TMSu nie pozwał? Dlaczego? Lekką ręką odpuścił kilkadziesiąt klocków - bardzo pieknie,male trudno w to uwierzyć.

Nie odpuścił.
btw. "urocze" jest zakładanie konta tylko po to by się przyczepić. jakież to "polskie".

tak jak poniżej kolega forumowicz napisał: po kolei. najpierw była sprawa z ich powództwa, teraz czas na naszą. o zysk. a że to trwa- no cóż temat niełatwy ale po to m.in wrzuciłem skany byście widzieli że "nie ma lipy":)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości