Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

niedziela 26 paź 2014, 11:00

Wydaje mi się, że trzeba wejść w "Wykresy" -> "Lista wskaźników" i edytować wskaźnik i kliknąć w miejscu "Alert" zamiast "true" to "false".

no avatar
krzysio
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 18 lis 2014, 00:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

wtorek 18 lis 2014, 11:58

Mam kilka pytan odnosnie platformy Meta Trader. Odpowiedzi pomoglyby mi zrozumiec kilka podstawowych rzeczy:

1. czy istnieje jakis MT niebrandowany (nie zwiazany z brokerem?)
2. czy dane wyswietlane w MT4 jednego brokera powinny sie pokrywac z danymi innego brokera? Przykladowo, jesli utworze sobie konto u kilku brokerow, to czy istotne jest, aby korzystac tylko i wylacznie z jego aplikacji MT4 i tym samym miec kilka oddzielnych aplikacji (kazda od innego brokera) w komputerze? albo:
3. czy mozna miec jedna instancje programu MT4 (np. jakas niebrandowana) i tam zdefiniowac kilka rachunkow - kazdy od innego brokera?
4. a gdybym mial aplikacje MT5 - czy po zdefiniowaniu tam rachunku brokera oferujacego jedynie platforme MT4 - moge w ten sposob tworzyc zlecenia?
5. w MT4 na liscie instrumentow wiekszosc par walutowych wystepuje podwojnie (bo rowniez z kropka na koncu) np. EURUSD i EURUSD. Ktora powinieniem sie interesowac?

dzieki wielkie

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

wtorek 18 lis 2014, 12:05

1. czy istnieje jakis MT niebrandowany (nie zwiazany z brokerem?)

Z tego co mi wiadomo nie ma czegoś takiego, bo rozchodzi się tutaj o dane, które trzeba pobierać.

2. czy dane wyswietlane w MT4 jednego brokera powinny sie pokrywac z danymi innego brokera? Przykladowo, jesli utworze sobie konto u kilku brokerow, to czy istotne jest, aby korzystac tylko i wylacznie z jego aplikacji MT4 i tym samym miec kilka oddzielnych aplikacji (kazda od innego brokera) w komputerze? albo:

Dane powinny się pokrywać. Nie będzie to dokładność do 0,1 pipsa, ale każdy rozjazd kursu u jakiegoś brokera skutkuje wejściem arbitrażu, czyli np. jeśli u danego brokera coś za bardzo rośnie, to tam się sprzedaje, a gdzie indzie kupuje. Różnica to nasz (pewny zysk).

3. czy mozna miec jedna instancje programu MT4 (np. jakas niebrandowana) i tam zdefiniowac kilka rachunkow - kazdy od innego brokera?

Można mieć Mt4 i przerzucać się między kontami - wystarczy wpisać adres serwera.

4. a gdybym mial aplikacje MT5 - czy po zdefiniowaniu tam rachunku brokera oferujacego jedynie platforme MT4 - moge w ten sposob tworzyc zlecenia?

Tego niestety nie wiem. MT5 się nie przyjęło.

5. w MT4 na liscie instrumentow wiekszosc par walutowych wystepuje podwojnie (bo rowniez z kropka na koncu) np. EURUSD i EURUSD. Ktora powinieniem sie interesowac?

U jakiego brokera? Bo w większości tak nie ma.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

wtorek 18 lis 2014, 12:41

Jak to jest z pisaniem robotów/wskaźników do handlowania opcjami na MT4 ?
Zupełnie nie znam zagadnienia opcji na Metatraderze a być może warto się tym zainteresować. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

wtorek 18 lis 2014, 13:10

Green wgryzał się w temat.

Raczej wygląda to na tą chwilę tak, że robot z MT4 musiałby dawać sygnał jakiemuś botowi, który otwierałby pozycję na Opcjach.

Temat dość dziewiczy ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
krzysio
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 18 lis 2014, 00:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

środa 19 lis 2014, 14:54

Akhh pisze:MT5 się nie przyjęło.
A czy wiadomo, dlaczego?
Akhh pisze:
krzysio pisze:w MT4 na liscie instrumentow wiekszosc par walutowych wystepuje podwojnie (bo rowniez z kropka na koncu) np. EURUSD i EURUSD.
U jakiego brokera? Bo w większości tak nie ma
Akurat mam konto demo w xtb. Ale gdybym jednak trafil na takie konto real gdzies u kogos, to ktora para jest ta wlasciwa?

***
Dzieki za pozostale odpowiedzi.

no avatar
krzysio
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 18 lis 2014, 00:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

środa 19 lis 2014, 15:27

Akhh pisze: [...]każdy rozjazd kursu u jakiegoś brokera skutkuje wejściem arbitrażu, czyli np. jeśli u danego brokera coś za bardzo rośnie, to tam się sprzedaje, a gdzie indzie kupuje. Różnica to nasz (pewny zysk).
Czytalem o tym gdzies na tym forum, ale jak by to mialo wygladac? Bo jesli sie otwiera transakcje (zajmuje pozycje) to u danego brokera, na jego platformie. Czy ta transakcja (posiadajaca swoj ID) jest dostepna gdzies indziej (u innego brokera)?

Jak rozumiem, forex nalezy do rynku OTC, czyli zdecentralizowanego, wiec spodziewalbym sie, ze nie ma centralnego serwera, gdzie wszystkie transakcje (zawarte nie wazne gdzie i u kogo) sa widoczne.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

środa 19 lis 2014, 16:25

Tak oczywiście.

Ale wystarczy otworzył long u jednego brokera i short (inną pozycję, ale o tej samej wielkości) u drugiego.

Arbitraż to dochodowy biznes, ale tutaj trzeba technologię mieć odpowiednią. Jest to na porządku dziennym i tak naprawdę pomaga bardzo zwykłym traerom, ponieważ nie dopuszcza do zbyt dużego rozjechania się cen na różnych giełdach/u różnych brokerów etc.

Taki przykład arbitrażu z giełdy.

Kiedyś debiutowała spółka, która była notowana w UK. U nas była moda na debiuty więc szybko zaczęła rosnąć.
Była możliwość przerzucania akcji z jednego rynku na drugi, więc inwestorzy kupowali w UK i sprzedawali w PL.

Natomiast można tak namacalnie jeszcze przedstawić to na WIG20. Są na niego kontrakty o różnym terminie wygasania.
Jeśli te kontrakty się rozjadą i uda się kupić np. ten najbliższy który jest niżej, a sprzedać ten dalszy który jest wyżej, to mamy czysty zysk.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Kolek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 22:33

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

sobota 06 gru 2014, 12:24

Może to "starym wyżeraczom" wyda się śmieszne, ale początkującym oszczędzi sporo czasu.
Proponuję żeby administracja dołożyła tutaj nowy dział - "Wskaźniki dla opcji binarnych" .
Każdy kto zechce wstawi w nowym temacie nie omówiony jeszcze wskaźnik, który przetestował i ocenił pozytywnie, albo negatywnie - w tytule mógłby od razu być + lub minus w nawiasach: (+) (-).
Oczywiście oceniający powinien podać interwały i parametry, które uznał za optymalne dla wskaźnika, lub przy jakich go testował.

Wskaźników dla MT4 jest chyba ze 2 000, niektóre powielane, modyfikowane itd.
nikt nie jest w stanie sprawdzić ze 100, a niektóre do opcji binarnych nie podchodzą.
Proponowałbym również osobny dział dla wskaźników z sygnałami.
Więc proponują dzielić się nabytą metodami prób wiedzą, co wcale nie oznacza, że każdy pozytywnie oceniony wskaźnik będzie pasował każdemu, ale będzie wiedział co inni o nim myślą.
Można tu chyba załączać pliki (wskaźników), co byłoby bardzo wygodne, dla nowicjuszy.
Co wy na to?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

poniedziałek 08 gru 2014, 07:37

Bardzo dobry pomysł.

Czy sugerujesz cały dział czy tylko temat dotyczący wskaźników?

Może zacznijmy od tematu (możesz sam go założyć), a jeśli się rozwinie stworzymy dział.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
rejwu
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2014, 10:59

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

poniedziałek 08 gru 2014, 12:03

Witam!
Mam pytanie otóż zainstalowałem metatrade4 ale coś mi się nie podoba na exbino mam inne ceny aktywów niż w meta traderze. Trzeba to jakoś ustawić czy nie zwracać na to uwagi?

Jeżeli było to przepraszam ale nie mogłem znaleźć :facep:

dobra błędem było pominięcie strony 4 w czytaniu .... przepraszam za spam :( można usunąć post

no avatar
Shoko
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 09 gru 2014, 21:19

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

wtorek 09 gru 2014, 21:22

Wybaczcie jeśli już takie pytanie padło, ale od kilku dni mnie męczy.

A mianowicie, gram sobie na koncie demo na iqoption.com, na opcjach 15 min. Zastanawiam się, czy w prawdziwym koncie też gra się w godzinach (np) 8:00, 8:15, 8:30 i 8:45? To znaczy, czy w "prawdziwej grze" można zagrać o 8:28 i zamknąć opcję o 8:43?

Mam nadzieję, że nie namieszałem... :wink:

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

środa 10 gru 2014, 08:00

To zależy od brokera.

Jak rozumiem chodzi Ci o to, czy opcje 15m mają z góry narzucone godziny wygasania. tzn 8:00, 8:15 czy da się grać tak żeby opcja wygasała za 15 minut niezależnie od godziny o jakiej otworzymy. Czyli 8:03 - wygaśnięcie 8:18

To zależy od brokera. Spotkałem się i z takami i z takimi.

Brokera, o którym piszesz nie znam ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Shoko
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 09 gru 2014, 21:19

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

środa 10 gru 2014, 20:27

Akhh pisze:To zależy od brokera.

Jak rozumiem chodzi Ci o to, czy opcje 15m mają z góry narzucone godziny wygasania. tzn 8:00, 8:15 czy da się grać tak żeby opcja wygasała za 15 minut niezależnie od godziny o jakiej otworzymy. Czyli 8:03 - wygaśnięcie 8:18

To zależy od brokera. Spotkałem się i z takami i z takimi.

Brokera, o którym piszesz nie znam ;)
Hej, dzięki za odpowiedź.
Co do brokera... To ja nawet nie sprawdzałem czy to jest jakiś dobry/znany broker. Dawał konto demo na 30dni bez wpłaty to założyłem tam fake konto dla próby...

Mówisz, że zależy od brokera, a jak wygląda sprawa u potentatów? Tj Exbino i TopOption?? Czy np. OptionTrade?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

czwartek 11 gru 2014, 07:39

Na OptionTrade jest demo także warto sprawdzić:

http://comparic.pl/option-trade/

Natomiast tam wygasają opcje co 15minut - czyli np. 8:30 i jak otworzysz opcję o 8:18 to wygaśnie i tak 8:30.

W TopOption jest podobnie.

To jest najpopularniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o OB.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Kolek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 22:33

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

wtorek 20 sty 2015, 23:58

Powiedzcie od jakich brokerów warto pobrać MT4, z darmowym kontem demo, bo Alpari się wysypało na skoku ceny CHF, mają komisaryczny zarząd.
Zarejestrowałem się na Oanda, ale to porażka wszystko stoi nawet po 1,5 minuty.

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

środa 21 sty 2015, 07:42

OptionTrade, możesz spróbować też Dukascopy (14 dni free demo).

Albo zaopatrz się w MT4 od jakiegoś brokera Forex - XM, Admiral Markets.

Ostateczne rozwiązanie to też ściągnięcie czystego MT4 ze strony MetaQuotes i przy pierwszym odpaleniu wybranie serwera, który najmniej Ci pinguje :)

no avatar
Kolek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 22:33

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

środa 21 sty 2015, 10:01

Ten MT4 z metaquotes znajduje tylko Alpari_Demo_Market.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

środa 21 sty 2015, 10:17

Zainstaluj sobie XM albo Hotforex:

http://comparic.pl/brokerzy-2/hotforex/

http://comparic.pl/brokerzy-2/hotforex/


Jeszcze darmowy bonus na konto możesz dostać. I możesz za darmo założyć life konto, które zawsze jest pewniejsze niż demo.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wszystkie pytania dozwolone! Opcje Binarne

czwartek 22 sty 2015, 08:03

Kolek pisze:Ten MT4 z metaquotes znajduje tylko Alpari_Demo_Market.
Dziwne... może coś się posypało po tych ostatnich rewelacjach frankowych..

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości