Weryfikacja Brokera OPTIONSTREET

ODPOWIEDZ
no avatar
bartman
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 10 wrz 2013, 07:36

Weryfikacja Brokera OPTIONSTREET

wtorek 10 wrz 2013, 12:49

Witam drogich forumowiczów.
Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z was spotkał się z poniższym Brokerem oraz korzystał z jego usług. Czy istnieje jakaś sprawdzona metoda weryfikacji działań brokera (a raczej upewnienia się czy nie działa "nie uczciwie")

W ostatnim czasie mocno skusiła mnie promocja brokera prowadzącego portal OptionStreet (https://www.optionstreet.com/pl/) dopłacająca do kapitału wpłaconego 100% depozytu, oraz posiadająca wysokie stopy zwrotu (przynajmniej w opcjach mnie interesujących tj. 60 sekundowych). Firma ta to AVUS CAPITAL, która prowadzi również portal forex (http://www.trading212.com). Teraz do sedna
Chciałem zainwestować już u nich pierwsze pieniądze dla potrzeb opcji 60 sekundowych - jednak zaniepokoiła mnie istotna rzecz - wykresy na opcjach oraz ich kursy diametralnie różnią się od powszechnie dostępnych na rynkach (u innych brokerów forex w tym z platform mt4 oraz brokerów opcji binarnych). Gdy przyjrzymy się kształtowaniu kursu w czasie rzeczywistym to oprócz dość dużej różnicy w wycenie (np. EUR/USD), jego zachowanie znacząco różni się od kursów pokazywanych przez innych dostawców (gdy na optionstreet wykazyway jest wzrost – wraz z trendem wzrostowym u innych odnotowywany jest znaczący spadek, a nawet inny trend). Dziwne jest również to że sytuację tą możemy zaobserwować gdy porównamy nawet kurs z ich macierzystą platformą forex na http://www.trading212.com.

Gdy zadałem pytanie Brokerowi skąd taka różnica - otrzymałem odpowiedź, że wynika to z uśrednienia kursów od różnych dostawców przedstawianych na opcjach. Dla mnie to jednak rzecz dziwna i nie przejrzysta - aż takie różnice w kształtowaniu się ceny? hmmm

Czy mogą być to zatem nieuczciwe praktyki, manipulowanie kursem. Czy ma ktoś z was z tym doświadczenie, a może spotkał się już z tym Brokerem. Na sieci nie znajduję negatywnych opinii w jego temacie. Czy jest możliwość aby takiego Brokera jeszcze jakoś sprawdzić (bazując na waszych doświadczeniach).

Dziwi mnie taka sytuacja tym bardziej że Broker jak wskazuje jest licencjonowany przez FSC BG. Zarejestrowany w polskiej KNF, jak i w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Francji, Belgii, Włoszech, Hiszpanii, Holandii oraz Rumunii.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Weryfikacja Brokera OPTIONSTREET

wtorek 10 wrz 2013, 13:59

Witaj.

Dzięki za tę ważną informację i gratuluję czujności!

Samo uśrednienie ceny od "różnych dostawców" jest już manipulacją. Kim są ci "różni dostawcy"? Na jakiej zasadzie dobrany został koszyk tych podmiotów? Czy ten koszyk może się zmieniać, czy nie? Jak słusznie zauważyłeś brak tu przejrzystości. W dodatku średnia cena, to nie cena.

Co do regulacji i notyfikacji.
Czym innym jest "nadzór" organu państwowego, czym innym obowiązek rejestracji na zasadzie podania danych i wpisu na listę "zarejestrowanych podmiotów", a jeszcze czym innym zwykła notyfikacja. Dwie ostatnie nie zwiększają bezpieczeństwa, jak chciałby sugerować broker.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
bartman
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 10 wrz 2013, 07:36

Re: Weryfikacja Brokera OPTIONSTREET

środa 11 wrz 2013, 09:47

Wielka szkoda - oferta wydawała się fajna zwłaszcza że inwestować można w PLN, kwota wejścia jest stosunkowo niska (min. 20 PLN) z możliwością indywidualnego określania kwoty inwestycji, a do tego dopłata do kapitału w 100%.
Sprawdza się jednak teoria że w przypadku oferty z dobrą promocją - oferenta trzeba sprawdzić pod każdym względem.
Nie wiem, może się mylę z tym wpływaniem na kurs - bo nie chciałbym nikogo oskarżać i oczerniać. Dlatego też może ktoś z forumowiczów byłby w stanie wrzucić swój pogląd na temat tego brokera. Tak bardzo chciałbym się mylić - bo za dobrze szło mi na demo ;P.
Za dużo niewiadomych i do tego nutka chciwości - powinno od razu zapalać czerwoną lampkę do inwestycji.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Weryfikacja Brokera OPTIONSTREET

środa 11 wrz 2013, 09:55

bartman pisze:Wielka szkoda - oferta wydawała się fajna zwłaszcza że inwestować można w PLN, kwota wejścia jest stosunkowo niska (min. 20 PLN) z możliwością indywidualnego określania kwoty inwestycji, a do tego dopłata do kapitału w 100%.
Sprawdza się jednak teoria że w przypadku oferty z dobrą promocją - oferenta trzeba sprawdzić pod każdym względem.
Nie wiem, może się mylę z tym wpływaniem na kurs - bo nie chciałbym nikogo oskarżać i oczerniać. Dlatego też może ktoś z forumowiczów byłby w stanie wrzucić swój pogląd na temat tego brokera. Tak bardzo chciałbym się mylić - bo za dobrze szło mi na demo ;P.
Za dużo niewiadomych i do tego nutka chciwości - powinno od razu zapalać czerwoną lampkę do inwestycji.

Zobacz TopOption: viewtopic.php?f=83&t=2083

broker regulowany, konta w PLN, minimalna wartość transakcji 10zł.

Może być dobrą alternatywą.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
bartman
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 10 wrz 2013, 07:36

Re: Weryfikacja Brokera OPTIONSTREET

środa 11 wrz 2013, 10:33

Prześwietliłem już multum brokerów w tym TOPOPTION - faktycznie jest on dobrą alternatywą i przynajmniej z referencjami użytkowników.
Problem jednak polega na tym, że dla moich potrzeb szukam brokera umożliwiającego inwestycję na opcjach 60 sekundowych lecz z możliwością ręcznego określania inwestycji. 90% Brokerów posiada standardowe platformy w których jest jedynie możliwość wyboru kwot z listy rozwijanej - co drastycznie wpływa na testowaną przeze mnie strategię.
Alternatywą oczywiście pozostaje IOption, 24Option (jeszcze któryś teraz nie pamiętam) jednak minimalna kwota inwestycji w takich przypadkach to 25 Euro.
Dużego wyboru na chwilę obecną nie ma w tym aspekcie.

no avatar
bartman
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 10 wrz 2013, 07:36

Re: Weryfikacja Brokera OPTIONSTREET

środa 11 wrz 2013, 10:36

Tak przy okazji - jakie stosujecie kryteria wyboru danego brokera pod kątem jego wiarygodności i uczciwości?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Weryfikacja Brokera OPTIONSTREET

środa 11 wrz 2013, 10:39

bartman pisze:Tak przy okazji - jakie stosujecie kryteria wyboru danego brokera pod kątem jego wiarygodności i uczciwości?
Tutaj jest problem - bo nawet regulacje niczego nie gwarantują. Natomiast na pewno nie przeszkadzają. TopOption jest regulowany, 24Option walczy o regulację także zawsze coś. Wielkość brokera też ma znaczenie.
Pozostaje jeszcze kwestia ile się wpłaca - im więcej tym ważniejsza jest kwestia doboru brokera pod względem bezpieczeństwa.

Paradoksalnie nie słychać specjalnych narzekań ludzi na broker OB - przynajmniej tych topowych. Od wynalazków trzymałbym się z daleka.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Weryfikacja Brokera OPTIONSTREET

środa 11 wrz 2013, 11:25

Zależy od celu i kwoty.

Do zabawy groszową kasą, TopOption powinien być w sam raz.
Do poważnych inwestycji sugerowałbym Saxo..
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości