Opcje a waluty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Opcje a waluty

poniedziałek 18 lis 2013, 19:16

Witam chciałem zapytać graczy "opcyjnych" dlaczego opcje i kiedy są lepsze od walut.
Bo się zastanawiałem chwilkę to nie znalazłem zbyt argumentów za opcjami poza zabezpieczaniem się.
Ale wiecie, ja jestem nowy w tym temacie więc liczę na Wasze spostrzeżenia :)
Moje posty nie są rekomendacjami. Decyzje podejmowane przez inwestorów muszą być samodzielne.

Pozdrawiam serdecznie,
Husar

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Opcje a waluty

poniedziałek 18 lis 2013, 19:25

Na Opcjach Binarnych możesz grać w wąskich konsolidacjach. 0,1 pipsa w Twoją stronę to pełny zysk.
Nie trzeba się przejmować stop lossem, poślizgami, zarządzanie otwartą pozycją etc.

Opcje są nieco prostsze do gry od Forexu, dają mniej możliwości niż tamten rynek, ale właśnie świetnie nadają się do gry na konsolidacje i nie tylko oczywiście.

Biorąc pod uwagę, że większość bankrutujących na Forexie, bankrutuje przez otwarcie zbyt dużej pozycji bez Stop Lossa i liczenie, że się odwórci - Opcje mają dużą przewagę. Nic takiego nie może mieć miejsca i bardzo łatwo policzyć ryzyko.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Opcje a waluty

poniedziałek 18 lis 2013, 21:13

Yhm. Chciałem się zapytać jak to jest na danych makro. Gdy rynek np. pędzi w wystrzale to nie ma problemu żeby zawrzeć opcję po aktualnej cenie?
Moje posty nie są rekomendacjami. Decyzje podejmowane przez inwestorów muszą być samodzielne.

Pozdrawiam serdecznie,
Husar

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Opcje a waluty

wtorek 19 lis 2013, 13:04

Husar pisze:Yhm. Chciałem się zapytać jak to jest na danych makro. Gdy rynek np. pędzi w wystrzale to nie ma problemu żeby zawrzeć opcję po aktualnej cenie?

Mniejsze lub większe wszędzie będą jeśli grając przeciwko brokerowi zrobisz dużą kasę (kilka k €).
Dobra strategia nie powinna się opierać na przewadze nad brokerem tylko przewadze nad rynkiem.
Husar pisze:Witam chciałem zapytać graczy "opcyjnych" dlaczego opcje i kiedy są lepsze od walut.
Jeśli odrzuci się myślenie o opcji jako o zastępczej pozycji na spot FX otwiera się sporo możliwości.
Opcjami możesz sprzedawać i kupować zmienność. Możesz tworzyć strategie neutralne. Możesz handlować tym czego nie widać bezpośrednio na wykresie.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
Husar
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:27
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Opcje a waluty

wtorek 19 lis 2013, 16:27

Jeśli odrzuci się myślenie o opcji jako o zastępczej pozycji na spot FX otwiera się sporo możliwości.
Opcjami możesz sprzedawać i kupować zmienność. Możesz tworzyć strategie neutralne. Możesz handlować tym czego nie widać bezpośrednio na wykresie.
Chodziło mi o opcje binarne, bo chyba o nich jest głównie mowa na tym forum.
Moje posty nie są rekomendacjami. Decyzje podejmowane przez inwestorów muszą być samodzielne.

Pozdrawiam serdecznie,
Husar

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości