Problem z MT4

ODPOWIEDZ
no avatar
wojak
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 03 mar 2016, 20:48

Problem z MT4

czwartek 03 mar 2016, 21:00

Witam

Może na początek się przedstawię. Jestem Bartek i dopiero co zacząłem przygodę z opcjami binarnymi także proszę o wyrozumiałość :)
Założyłem konto na TopOption i jak narazię wpłaciłem 400 zł. Zanim jednak zacznę inwestować chciałem nabrać odpowiedniej wiedzy. Inwestowałem już wirtualnymi pieniędzmi na ZuluTrade co pozwoliło mi się zapoznać z całym systemem.
Znalazłem m.in. na waszym forum różne strategie, które chciałem przetestować np. z tego tematu:
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=82&t=3180

Wszystko ładnie wgrałem tak jak powinno być, wszystkie wykresy wyświetlają się prawidłowo
lecz mam pewien problem, z którym nie mogę sobie poradzić. A mianowicie chodzi o różnicę czasową na TopOption a MT4 np. na TO jest 12:00 to na MT4 jest 14:00. Sprawdzałem na dwóch kontach MT4-demo i fxdd-demo. Dodam, że wykresy na MT4 i na TO są całkowicie inne. Wykresy podglądałem na 1M.

Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić, więc piszę tutaj i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Problem z MT4

czwartek 03 mar 2016, 22:53

Na platformie MT4 strefa czasowa jest zależna od lokalizacji serwerów danego brokera. Czyli jeśli broker jest polski i jego serwery są w Warszawie to mamy czas polski. Jeśli to broker z UK to będzie to czas polski -1h, u Cypryjczyków będzie to +1h. I tym oto sposobem prawdopodobnie masz właśnie jednego brokera takiego i drugiego takiego stąd 2h różnicy ;).

Co do różnicy w wyglądzie wykresów... Forex to rynek zdecentralizowany, co oznacza, że nie ma tu pojęcia jednej właściwej ceny, która byłaby punktem odniesienia dla całego świata. Każdy broker może być podłączony do innego źródła danych, w innym stopniu go filtrować, oferować różne spready + jeszcze parę mniejszych kwestii technicznych. Oczywiście różnice nie będą jakieś szczególnie duże ale na M1 na pewno będą najlepiej widoczne.

No i to tyle. Baw się demem, dużo czytaj i może za jakiś czas manna zacznie sypać się z nieba. Powodzenia ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości