Strategia Trend Follower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

piątek 30 sie 2013, 16:26

waldussfx pisze:
Damsx6 pisze:
W jakim kolorze jest ta linia wsparcia o której mówisz ?
Support3 czerwony.
Na złocie ładnie teraz widać jak wsparcie blokuje cenę, a co za tym także sygnał i cały trend.

Dzięki Akhh za wszystkie materiały oraz cenne podpowiedzi.
Pomoże mi ktoś jeszcze z tym okienkiem alertów? Jak je wywołać ponownie, nie czekając na kolejny sygnał ?

Dodaktkowo czy poziom lini pivot może mieć jakiś wpływ na cenę ?

Takie ogólne pytania najlepiej w temacie: Wszystkie pytania dozwolone:

viewtopic.php?f=18&t=2008

Jeśli ja czegoś nie wiem to na pewno ktoś pomoże.

Zacytuję Alexa z forum:

"Można napisać skrypt w którym będzie jedno proste polecenie: Alert(""); i przypiąć do niego skrót klawiszowy. Wywołanie skryptu otworzy okno z historią alarmów.
Ja zrobiłem sobie taki i przypiąłem Ctrl + spacja. Działa znakomicie :)
http://www.novusorsa.pl/download/ShowMeAgain.zip
Skrypt trzeba wrzucić do katalogu experts\scripts. Po ponownym uruchomieniu MT4 zostanie skompilowany i pokaże się w drzewku w Nawigatorze.
Jak się go kliknie prawym klawiszem pokaże się menu i będzie tam pozycja pozwalająca na przypisanie skrótu klawiszowego.
"

Tak linia pivot również może mieć wpływ na cenę. Patrzą na to często duże instytucje. Nawet ostatnio Banki of America na GBP/USD właśnie zwracał uwagę na pivot.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
adamczar1
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 06 sie 2013, 18:04

Re: Strategia Trend Follower

piątek 30 sie 2013, 21:18

Skopiowałem wszystkie wskaźniki i platforma je widzi, ale nie widzi pliku comparic trend follower.tpl więc nie mogę odpalić strategii:/

ok już wiem, wstawiłem do folderu "templates" w folderze "experts", a jest jeszcze na wierzchu inny folder "templates" :p

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

sobota 31 sie 2013, 08:39

Cieszę się, że się udało.

Testujcie pamiętając o tym, żeby uważać na dane makro i trzymać się godzin gry.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

sobota 31 sie 2013, 09:46

Wczoraj grałem "na sucho" robiąc z ciekawości obstawienia każdego sygnału ( nawet tych które były blisko linii wsparcia i oporu ). Ogólny wynik 9/5. W tym 5 sygnałów było właśnie blisko linii (3 spośród tych 5 okazało się trafne). Więc redukując do "pewniejszych" obstawień wychodzi 6/3 co daje nam wynik pozytywny. Zauważyłem również, że wynik byłby lepszy ( 11/3 ! ), gdyby opcja kończyła się nie po 60 min tylko 50, czyli po 10 świeczuszkach. Mam zamiar to jeszcze sprawdzić jak tylko rynek się obudzi do życia :)

Byłbym wdzięczny , gdyby odezwały się również inne osoby, które podobnie jak ja uczą się grać na TF. Miło będzie usłyszeć każde nowe spostrzeżenie.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

sobota 31 sie 2013, 09:55

Damsx6 pisze:Wczoraj grałem "na sucho" robiąc z ciekawości obstawienia każdego sygnału ( nawet tych które były blisko linii wsparcia i oporu ). Ogólny wynik 9/5. W tym 5 sygnałów było właśnie blisko linii (3 spośród tych 5 okazało się trafne). Więc redukując do "pewniejszych" obstawień wychodzi 6/3 co daje nam wynik pozytywny. Zauważyłem również, że wynik byłby lepszy ( 11/3 ! ), gdyby opcja kończyła się nie po 60 min tylko 50, czyli po 10 świeczuszkach. Mam zamiar to jeszcze sprawdzić jak tylko rynek się obudzi do życia :)

Byłbym wdzięczny , gdyby odezwały się również inne osoby, które podobnie jak ja uczą się grać na TF. Miło będzie usłyszeć każde nowe spostrzeżenie.
Jeszcze pytanie czy sygnały nie weszły w dane makro - to też ważne.

Jestem w trakcie szykowania bardzo przejrzystego kalendarza danych, który będzie na Comparic.

Natomiast są wskaźniki, które ostrzegają przed danymi i można je wrzucić na wykres.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

sobota 31 sie 2013, 10:01

Ad.1
Właśnie się zastanawiam co to są dane makro ? bo pierwszym raz spotykam się z tym pojęciem...
Ad.2
Czekam zatem z niecierpliwością na ten kalendarz :)
Ad.3
Jakiś link do tych wskaźników mógłbym prosić ?

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

sobota 31 sie 2013, 10:14

Dodam, że wczoraj opierałem się jedynie na samym TF w celu jego szybszego opanowania. Od poniedziałku dołożę jeszcze autochartista żeby sprawdzić czy programy się nie gryzą i pokazują "mniej więcej" to samo :) Chociaż grając tylko na tym ostatnim również można skończyć dzień z pozytywnym wynikiem.

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Strategia Trend Follower

sobota 31 sie 2013, 10:22

Damsx6 pisze:Ad.1
Właśnie się zastanawiam co to są dane makro ? bo pierwszym raz spotykam się z tym pojęciem..
Chodzi o publikacje danych makroekonomicznych (stopy bezrobocia, inflacji, itd..).
Tuz po publikacji często następują spore ruchy ceny.
Damsx6 pisze:Ad.3
Jakiś link do tych wskaźników mógłbym prosić ?
Dużo jest różnych:
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=326551
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=310910
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

poniedziałek 02 wrz 2013, 17:45

Akhh pisze:
Luki pisze:Witam!
Zainstalowałem MT4 jak w opisie i w końcowym efekcie mam troszkę inny obraz niż prezentowany. Proszę o podpowiedź co mam poprawić.

Witam

Wszystkie wskaźniki zostały wrzucone tam gdzie powinny być?
Oraz został odpalony Comparic Trend Follower.tpl?


Witam!
Przepraszam, że odpisuje z opóźnieniem, ale wyskoczył mi wyjazd. Dziś jeszcze raz wszystko zainstalowałem od nowa i sytuacja się powtórzyła. Nie widać kolorowych linii na moich wykresach... .
A postępowałem zgodnie z instrukcją.
Wydaje mi się, że wszystkie (tzn 1 folder-rozpakowany rar.)wskaźniki powrzucałem tam gdzie powinny być, oraz odpaliłem szablon Comparic Trend Follower.tpl
Może jakichś wskaźników mi brakuje?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

poniedziałek 02 wrz 2013, 17:53

Luki pisze:
Akhh pisze:
Luki pisze:Witam!
Zainstalowałem MT4 jak w opisie i w końcowym efekcie mam troszkę inny obraz niż prezentowany. Proszę o podpowiedź co mam poprawić.

Witam

Wszystkie wskaźniki zostały wrzucone tam gdzie powinny być?
Oraz został odpalony Comparic Trend Follower.tpl?


Witam!
Przepraszam, że odpisuje z opóźnieniem, ale wyskoczył mi wyjazd. Dziś jeszcze raz wszystko zainstalowałem od nowa i sytuacja się powtórzyła. Nie widać kolorowych linii na moich wykresach... .
A postępowałem zgodnie z instrukcją.
Wydaje mi się, że wszystkie (tzn 1 folder-rozpakowany rar.)wskaźniki powrzucałem tam gdzie powinny być, oraz odpaliłem szablon Comparic Trend Follower.tpl
Może jakichś wskaźników mi brakuje?
Wszystko powinno być. Sprawdzałem na świeżej platformie - zresztą innym działa.

Porób screeny lub opisz krok po kroku gdzie co wrzucasz. Na pewno uda się wtedy rozwiązać problem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Strategia Trend Follower

poniedziałek 02 wrz 2013, 17:59

@Luki
Jeśli zrobiłbyś wszystko zgodnie z instrukcją to na pewno wszystko by odpowiednio działało bo robiłem to wczoraj i u mnie jest OK :gj:
Pobierasz paczkę, rozpakowujesz, kopiujesz wszystkie pliki do odpowiedniego folderu. Potem kopiujesz jeden plik(zgodnie z instrukcją) do innego folderu.
Następnie uruchamiasz platformę, wybierasz jakiś jeden wykres, klikasz u góry "szablony" i wybierasz "Comparic Trend Follower".
Nie wiem jak inaczej mógłbym pomóc ale poradnik jak to zrobić na pewno działa :joy:
Powodzenia mimo wszystko.

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

poniedziałek 02 wrz 2013, 18:08

Luki,

Może będzie to głupie pytanie, ale kopiowałeś czy wycinałeś pliki ?

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

poniedziałek 02 wrz 2013, 18:12

!Dobrze! wszystko już działa. Okazało się, że nie do tego folderu kopiowałem wskaźniki. Przepraszam za zamieszanie !smail! I dziękuje za szczerą pomoc.

Teraz czas na działanie :great: oczywiście najpierw na sucho.
Pozdrawiam!

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

poniedziałek 02 wrz 2013, 18:14

Powodzenia :) Odezwij się czasami jak Ci idzie :)

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Strategia Trend Follower

poniedziałek 02 wrz 2013, 18:15

Popieram kolegę wyżej, liczymy na aktywność !smail!

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 03 wrz 2013, 14:48

Witam!
Z racji pracy na różne zmiany nie zawsze starcza mi czasu na opcje, tak aby mieścić się w godzinach opisanych w strategii. Tak jak dziś np, zostało już tylko ok 2 godzin, ale myślę że i w tak krótkim czasie można coś "ugrać".
Oczywiście będę zaglądał częściej i mam nadzieję, że będę mógł się pochwalić co raz lepszymi wynikami.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 03 wrz 2013, 14:53

Luki pisze:Witam!
Z racji pracy na różne zmiany nie zawsze starcza mi czasu na opcje, tak aby mieścić się w godzinach opisanych w strategii. Tak jak dziś np, zostało już tylko ok 2 godzin, ale myślę że i w tak krótkim czasie można coś "ugrać".
Oczywiście będę zaglądał częściej i mam nadzieję, że będę mógł się pochwalić co raz lepszymi wynikami.
Pozdrawiam!
Kolejną strategią którą będę chciał przedstawić na Opcjach Binarnych będzie strategia do grania w godzinach 17-21 ;)

To będzie gra bazująca na małych ruchach rynku w tych godzinach. Jednak najwcześniej w październiku... Muszę najpierw zakończyć szkolenie Ichimoku, które zajmuje mi bardzo dużo czasu.

Zarys można zobaczyć tutaj: viewtopic.php?f=82&t=2091
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 03 wrz 2013, 15:13

To super !!! !Brawo!!
Widziałem zarys i muszę przyznać, że nie mogę się doczekać. To będzie idealne uzupełnienie mojego czasu pracy. Rano TF, a popołudniu "strategia popołudniowa" :) . Teraz jednak muszę się wdrożyć najpierw w TF.

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 03 wrz 2013, 15:17

Chciałbym jeszcze prosić o radę. Gram na Exbino, gdyż tam założyłem jakiś czas temu konto i na chwilę obecną nie mam możliwości otwarcia kolejnych kont u innych brokerów. Jakie pary walut wybrać do gry w strategii TF ? Czy kierować się tylko najwyższymi stopami zwrotu? Czy jest jeszcze jakieś kryterium wyboru?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 03 wrz 2013, 15:48

Luki pisze:Chciałbym jeszcze prosić o radę. Gram na Exbino, gdyż tam założyłem jakiś czas temu konto i na chwilę obecną nie mam możliwości otwarcia kolejnych kont u innych brokerów. Jakie pary walut wybrać do gry w strategii TF ? Czy kierować się tylko najwyższymi stopami zwrotu? Czy jest jeszcze jakieś kryterium wyboru?
Wybierz te z najwyższą stopą zwrotu.
Z nich wybierz śledząc historię te które dawały największy procent zyskownych transakcji (sprawdzając godziny handlu).

Przeanalizowanie historii z ostatniego miesiąca na np. 10 parach wcale nie zajmie tak dużo czasu.

Trading to generalnie zwiększanie swoich szans na wygraną. Taką analizą, tym że gramy tylko te instrumentu gdzie najlepiej płacą zwiększamy swoje szanse.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości