Strategia Trend Follower

ODPOWIEDZ
no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 03 wrz 2013, 16:03

ok. Dziękuje za podpowiedź.

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

środa 04 wrz 2013, 17:25

Witam!
Dziś chciałbym się pochwalić pierwszymi transakcjami z wykorzystaniem strategi TF :bigsmile:
Z racji rozpoczęcia tradowania dopiero o godz 16 (rano praca) mało ich było bo zaledwie 3 ale zawsze to coś :joy: i na początek 2:1 na plus. Byłoby 3:0 gdybym w pierwszej transakcji nie "spanikował" !problem! zagrałem na 10 min przed końcem, a gdybym zagrał wg strategii na godzinę lub nawet 30 min to wszystko byłoby ok. Także jak na razie jest spokojnie powolutku, ale do przodu.

Oczywiście to wszystko jak na razie jest trading "na sucho". Na szczęście jutro kończę pierwsze zmiany w pracy, więc będę miał poranki wolne i wtedy podgonię z transakcjami. Chcę zrobić ok 100 transakcji i dopiero wtedy gdy będzie końcowy rezultat na plus to zacznę obracać pieniędzmi.

Jak myślicie dobrze kombinuje? Czy wcześniej już zacząć prawdziwy trading?

I jeszcze pytanko odnośnie alarmu w MT4 - gdzie można go edytować? Nic nie słychać w momencie pojawienia się sygnału... czytałem, że ktoś na forum też miał taki problem, ale nikt jak na razie go nie rozwiązał. Czy ktoś może w tej kwestii pomóc?

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Strategia Trend Follower

środa 04 wrz 2013, 20:00

Z tym graniem "na sucho", a potem real to zapewne dobrze kombinujesz bo większość ludzi ma podobne zdanie, mianowicie najpierw demo potem real. Jednakże ja mam nieco inne podejście/zdanie :wink: Jakie ? Zajrzyj do dziennika :poser: Poza tym w ostatnim poście zamieściłem link do serii filmików, które myślę mogły by cię zainteresować(link znalazłem na innym forum).
Co do dźwięku sygnału to nie pomogę niestety.

Edycja
Dodam, że u mnie z dźwiękiem wszystko OK, jest wyraźny dźwięk sygnału i wyskakuje powiadomienie. Spróbuj może przeinstalować, sam nie wiem.

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 05 wrz 2013, 00:55

Luki,
Odnośnie braku dźwięku sygnału to spróbuj uruchomić program jako administrator. Jeżeli to nie zadziała to reinstall programu. W moim przypadku sprawdziła się 1 opcja ;)

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 05 wrz 2013, 17:00

Dziś już lepiej z tym dźwiękiem tylko raz nie zadziałał. Natomiast gorzej z celnością dzisiejszych sygnałów... Dziś przekonałem się, że wchodzenie przy oporach i wsparciach okazuje się zgubne... 1:3 na minus, choć gdybym w parze aud/usd obstawił dłuższy czas inwestycji to byłby remis. Obstawiłem 60min, a po 120min już byłoby ok. Na jaki czas gracie? 30, 60 min czy inny??

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 05 wrz 2013, 17:58

Ja osobiście przymierzam się do zawierania opcji na dłuższy okres czasu, 2-3 godziny.

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

piątek 06 wrz 2013, 13:30

Jeżeli chodzi o mnie to jest różnie. np jak dostanę sygnał i jestem "prawie" pewien, że wykres pójdzie przez 5-15 min do góry w typowanym przeze mnie kierunku to obstawiam ( świece H5 ). Z reguły jeszcze puszczam 2 opcję (ten sam instrument), który się kończy za 50-60min. Ten tydzień wychodzi na plus. Pn 6-3, Wt 4-1, Sr 2-0, Czw 4-1, dzisiaj 3-0. Z tego tygodnia jestem bardzo zadowolony. Głównie z tego względu, że udało mi się zredukować praktycznie do minimum obstawienia na zasadzie, że np po 5-10 minutach wykres zaczyna mocno odbijać w przeciwnym kierunku co skutkuje tym, że jest znikoma szansa na powrót do okolic mojego obstawienia. Obiecuję, że w niedalekiej przyszłości zamieszczę tutaj jakieś screeny, ale uwierzcie mi póki co borykam się z kampanią wrześniową i nie mam czasu :P

Moja mała wskazówka,głównie w przypadku braku sygnału:
Jeżeli np widzicie , że wykres idzie sobie "spokojnie" w pewnym kierunku ( spokojnie tzn, bez gwałtownych odbić czy słynnych falbanek /\/\/\/. Chodzą w grę jedynie delikatne odbicia ) przez dajmy na to 15-20 min to jest OGROMNA szansa, że wykres pójdzie sobie jeszcze tak przez 10-15 min. Od razu dodam, że takich wykresów w ciągu dnia nie jest za wiele, ale na pewno są :) Wystarczy cierpliwie sprawdzać.Polecam wpierw wypróbować "na sucho" :)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

piątek 06 wrz 2013, 13:45

Bardzo się cieszę, że system jest skuteczny i że dopracowujecie go pod siebie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Strategia Trend Follower

piątek 06 wrz 2013, 22:09

@Damsx, gratuluję wyników !Brwoo!
Ja jeszcze na etapie "poszerzania horyzontów", poza tym też nie mam za bardzo czasu, buduję dom i mam inne projekty ustawione na "priorytet" :joy:

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

piątek 06 wrz 2013, 22:33

co prawda nie wiem na jakim jesteś etapie budowy domu, ale jeśli na początkowym, to chyba tak za 2 lata dostaniemy jakiś pierwszy screen z Twoich transakcji :D W każdym bądź razie powodzenia! :)

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: Strategia Trend Follower

sobota 07 wrz 2013, 11:01

Witam, a ile dziennie mniej więcej dostaje się takich gotowych sygnałów w tej strategii? Jest to parę sztuk ? Czy znacznie więcej, tyle - że jest z czego wybrać prawdziwe okazje ?

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

sobota 07 wrz 2013, 11:56

Przy założeniu, że jesteś przy komputerze cały tydzień to bardzo dużo. Nawet po wyselekcjonowaniu tylko tych właściwych to też jest ich sporo :) Zależy również ile będziesz miał wybranych instrumentów.

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: Strategia Trend Follower

sobota 07 wrz 2013, 13:41

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie, czy można tę strategię zastosować do 30 minutowych opcji zamiast godzinnych ? Czy wtedy skuteczność znacznie spada? Czy trzeba wtedy wprowadzać jakieś specjalne zmiany w MT4 ?

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

sobota 07 wrz 2013, 16:07

Czy można ustawić złoto w MT4 TF lub jakies inne aktywa oprócz walut? Jeśli tak to jak to zrobić?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

sobota 07 wrz 2013, 17:26

maciek9180 pisze:Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie, czy można tę strategię zastosować do 30 minutowych opcji zamiast godzinnych ? Czy wtedy skuteczność znacznie spada? Czy trzeba wtedy wprowadzać jakieś specjalne zmiany w MT4 ?

Nie trzeba. Wszystko jest do przetestowania, tak naprawdę może okazać się, że jest skuteczniejsza niż na 1h.

1h było dobrane pod Opteck i to, że mają na 12 parach 85% payout na tych opcjach. Spokojnie można grać na TopOption na 30minut.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

sobota 07 wrz 2013, 17:27

Luki pisze:Czy można ustawić złoto w MT4 TF lub jakies inne aktywa oprócz walut? Jeśli tak to jak to zrobić?
Można. Złoto w FxSalt, którą to platformę podawałem jako bazową również jest: XAU/USD. Wszystko zależy od brokera MT4 i aktywów jakie ma. Tutaj jest porównanie brokerów:
http://comparic.pl/brokerzy-2/porownaj-brokerow-forex/

Można spokojnie założyć darmowe konto demo u innego brokera z większą ilością instrumentów.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

sobota 07 wrz 2013, 20:46

maciek9180 pisze:Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie, czy można tę strategię zastosować do 30 minutowych opcji zamiast godzinnych ? Czy wtedy skuteczność znacznie spada? Czy trzeba wtedy wprowadzać jakieś specjalne zmiany w MT4 ?
Maciek najprościej to sprawdzisz grając "na sucho". Z tego co pamiętam to przy ustawionych świeczkach na 5 minut i obstawianiu 30 minutowym wynik nie był zadowalający. Być może następny tydzień przyniesie jakieś zmiany w tej kwestii :P

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 10 wrz 2013, 13:22

Gdzie mogę wyszukać złoto-XAU/USD w FxSalt? w zakładce "rynek" nie mam takowej, a nie chcę zakładać konta u innego brokera tylko po to aby mieć złoto do tradingu, skoro jest możliwość ustawienia tego FXSalt. Proszę o podpowiedź.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 10 wrz 2013, 14:08

Luki pisze:Gdzie mogę wyszukać złoto-XAU/USD w FxSalt? w zakładce "rynek" nie mam takowej, a nie chcę zakładać konta u innego brokera tylko po to aby mieć złoto do tradingu, skoro jest możliwość ustawienia tego FXSalt. Proszę o podpowiedź.

W menu - plik - > nowy wykres -> Forex -> XAUUSD

Jeśli nie działa to trzeba kliknąć w rynek prawym i dać: "Pokaż wszystkie symbole"
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 10 wrz 2013, 18:27

Dziękuje bardzo! :) nawet nie sądziłem, że to takie proste :facep: szukałem, ale nie mogłem znaleźć...

Przyznam, że trading na sucho idzie pełną parą :homie: dziś coś "pękło" i w prawie 90% transakcje zakończyły się na plus !Brwoo!
W piątek wieczorem złożę wszystko w jedną całość i wtedy się okaże jak wypadł cały tydzień.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości