Strategia Trend Follower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

sobota 28 wrz 2013, 09:26

jimmi111 pisze:
Akhh pisze:One Touch to strategia z najmniejszą skutecznością, ale za to z największym stosunkiem zysku do ryzyka.
Jednak wymaga od tradera dużo więcej niż praktycznie automatyczny Trend Follower.

Co do dema to brokerzy nie mają po co nimi manipulować. Nie mają w tym interesu.

Moze i tak. A teraz z innej beczki.
Poniewaz nie jestem zbyt biegły w obsłudze komputera mam problem z wgraniem wykresów do fxsalt. Czy mół by mi to ktos krok po kroku wytłumaczyc? :/ Z góry dziekuje.

http://comparic.pl/listing-category/opc ... -follower/

Tutaj jest krok po kroku wszystko wytłumaczone w 2 części
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

sobota 28 wrz 2013, 13:00

laksior pisze:
Luki pisze:Dziękuje za wsparcie.
Gam na sucho i jak pisałem tydzień temu nie jest źle, choć widzę że z celnością decyzji jest w kratkę. Np wczoraj 12:5 na plus, a dziś już tylko 7:10 więc minus.
Chciałem założyć konto demo na TopOption, ale nie da się. Pan konsultant cały czas powtarzał, że muszę się zarejestrować i wpłacić depozyt. A konto demo jak sama nazwa wskazuje jest wersją demonstracyjna i na wirtualnych pieniądzach chciałem sprawdzić czy klikając już w odpowiednie produkty, trading szedłby tak samo jak z zapisywaniem w Wordzie. Jak wiadomo czas jest bardzo ważny. Bywa, że chwilę się człowiek zawaha i już cała inwestycja bierze w łeb... A inwestowanie już na platformie wiąże się także z innymi emocjami, a więc czasem innymi decyzjami... Przeglądałem platformy Opteck i TopOption. Jak dla mnie lepsza jest TopOption - bardziej przejrzysta.
Czy może ktoś ma konto demo na tej platrofmie? Jeśli tak to proszę o podpowiedź jak je założyć.
A może jeszcze jakaś inna opcja?
Ja kilka dni temu założyłem konto na TopOption i usłyszałem od konsultanta, że konto demo zobaczę dopiero jak wpłacę depozyt. Wydało mi się to trochę dziwne, więc zapytałem dlaczego tak jest. Chodzi o to, że wraz z wpłatą depozytu TopOption przydziela Ci osobistego szkoleniowca, który prowadzi z Tobą szkolenie na rachunku DEMO. Do tego masz jeszcze dostęp do szeregu artykułów, lekcji itp. Po wpłacie depozytu jesteś dla nich osobą w miarę poważną, na którą warto zwrócić uwagę i dać narzędzia do edukacji. Natomiast bez depozytu szkoda im czasu na wyedukowanie Cię, a potem pójdziesz sobie w swoją stronę...

Takie są moje spostrzeżenia, bo konsultant oczywiście nie powiedział mi tego wprost:)


Dzięki za odpowiedź.
Możesz powiedzieć coś więcej na temat tego "prowadzenia" przez szkoleniowca? Jaki jest okres szkoleń? I jak długo możesz ćwiczyć na demo?
I czy jest jakaś różnica w prowadzeniu Cię przez szkoleniowca jeśli wpłacisz depozyt np 100zł, a nie 500zł? I czy waluta depozytu też ma jakieś znaczenie?

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia Trend Follower

sobota 28 wrz 2013, 15:11

Prawdę mówiąc depozyt wpłaciłem dopiero wczoraj.W poniedziałek ma do mnie zadzwonić gość i umówić się ze mną na dogodne dla mnie terminy szkoleń. Sam jestem ciekaw co bądzie na tym szkoleniu, bo jeśli jest to szkolenie z obsługi platformy to raczej nie jest mi potrzebne, bo wszystko jest intuicyjne.
Nie wiem jeszcze jak długo trwa szkolenie ale w poniedziałek napiszę wszystko czego się dowiedziałem.
Na koncie demo można ćwiczyć do bólu, bo poprosiłem o konto demo na 1 miesiąc i dowiedziałem się, że demo jest bezterminowe. Poprostu kończysz zabawę z demo gdy jesteś już gotowy zainwestować w realnych pieniądzach.
Co do jakości szkolenia nie jestem w stanie się wypowiedzieć bo nie mam porównania. Ja wplaciłem równowartość 100 USD - czyli tak naprawdę minimum, od jakiego można zacząć przygodę z opcjami.
Waluta depozytu raczej nie ma znaczenia. Topoption daje poprostu możliwość skożystania ze swoich usług różnym ludziom. Jeśli ktoś nie ma konta walutowego to nie musi biec do banku tylko wpłaca PLN i obraca nimi.
Jest jescze jedna ciekawa rzecz (nie wiem czy dobrze pamiętam). Gdy masz konto w USD lub EUR to minimalna kwota inwestycji to odpowiednio 10 USD lub 10 EUR.
Natomiast gdy masz depozyt w PLN to minimalna inwestycja wynosi 10 PLN. Sam widzisz jaka jest różnica dla szarego zjadacza chleba:)
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
jimmi111
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 wrz 2013, 18:31

Re: Strategia Trend Follower

sobota 28 wrz 2013, 15:44

Akhh pisze:
jimmi111 pisze:
Akhh pisze:One Touch to strategia z najmniejszą skutecznością, ale za to z największym stosunkiem zysku do ryzyka.
Jednak wymaga od tradera dużo więcej niż praktycznie automatyczny Trend Follower.

Co do dema to brokerzy nie mają po co nimi manipulować. Nie mają w tym interesu.

Moze i tak. A teraz z innej beczki.
Poniewaz nie jestem zbyt biegły w obsłudze komputera mam problem z wgraniem wykresów do fxsalt. Czy mół by mi to ktos krok po kroku wytłumaczyc? :/ Z góry dziekuje.

http://comparic.pl/listing-category/opc ... -follower/

Tutaj jest krok po kroku wszystko wytłumaczone w 2 części

Wiem i prubowałem

Przekopiuj wszytko do katalogu tam gdzie zainstalowałeś MetaTreadera4 – przykład: C:\Program Files (x86)\FXSALT Binary Options\experts\indicators.

następnie plik: Comparic Trend Follower.tpl do katalogu Templates w zainstalowym MT4.

Gdzie znajde ten plik Comparic Trend Follower.tpl ? i Gdzie znajde templates w MT4?

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

sobota 28 wrz 2013, 15:57

laksior pisze:Prawdę mówiąc depozyt wpłaciłem dopiero wczoraj.W poniedziałek ma do mnie zadzwonić gość i umówić się ze mną na dogodne dla mnie terminy szkoleń. Sam jestem ciekaw co bądzie na tym szkoleniu, bo jeśli jest to szkolenie z obsługi platformy to raczej nie jest mi potrzebne, bo wszystko jest intuicyjne.
Nie wiem jeszcze jak długo trwa szkolenie ale w poniedziałek napiszę wszystko czego się dowiedziałem.
Na koncie demo można ćwiczyć do bólu, bo poprosiłem o konto demo na 1 miesiąc i dowiedziałem się, że demo jest bezterminowe. Poprostu kończysz zabawę z demo gdy jesteś już gotowy zainwestować w realnych pieniądzach.
Co do jakości szkolenia nie jestem w stanie się wypowiedzieć bo nie mam porównania. Ja wplaciłem równowartość 100 USD - czyli tak naprawdę minimum, od jakiego można zacząć przygodę z opcjami.
Waluta depozytu raczej nie ma znaczenia. Topoption daje poprostu możliwość skożystania ze swoich usług różnym ludziom. Jeśli ktoś nie ma konta walutowego to nie musi biec do banku tylko wpłaca PLN i obraca nimi.
Jest jescze jedna ciekawa rzecz (nie wiem czy dobrze pamiętam). Gdy masz konto w USD lub EUR to minimalna kwota inwestycji to odpowiednio 10 USD lub 10 EUR.
Natomiast gdy masz depozyt w PLN to minimalna inwestycja wynosi 10 PLN. Sam widzisz jaka jest różnica dla szarego zjadacza chleba:)
Dzięki z info i w takim razie czekamy na opis wrażeń po pierwszych szkoleniach. !Tak!

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

sobota 28 wrz 2013, 19:22

http://comparic.pl/listings/trend-follo ... nych-cz-2/

Tutaj wszystko jest ze screenami.

Plik jest tutaj na forum w 1 poście. Wrzuca się go do katalogu zgonie z instrukcją. Uruchamia się go zgodnie ze screenem. Nie wiem co jeszcze mógłbym dodać. Wszystko jest na screenach w tym temacie krok po kroku.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 08:56

Szybkie pytanko:
W takiej sytuacji gracie czy odpuszczacie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 09:02

Luki pisze:Szybkie pytanko:
W takiej sytuacji gracie czy odpuszczacie?

Jeśli wystąpi sygnał to czemu nie. Bo to masz na myśli?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 09:19

Akhh pisze:
Luki pisze:Szybkie pytanko:
W takiej sytuacji gracie czy odpuszczacie?

Jeśli wystąpi sygnał to czemu nie. Bo to masz na myśli?
Tylko, że sygnał nie wystąpi, ponieważ wskaźniki MACDI i Laguerre nie spełniały warunków.
No właśnie... co robić gdy brak jest sygnałów, a chęć zagrania jest duża i wykres w miarę równo się porusza?
Jak na przykład poniżej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 09:22

Wtedy nie powinno się grać. Zasady systemu są po to żeby ich się trzymać. Chęć zagrania niestety trzeba w sobie tłumić.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 09:32

Z góry przepraszam za pytania, na które odpowiedzi wydają się jasne trzymając się zasad, ale kiedy właśnie pojawia się nie odparta pokusa, :eager: żeby zagrać, zarobić te kilka Euro i już być do przodu w portfelu !smail!

Czy manipulujecie ustawieniami? Chodzi mi o zmianę z M5 na M1 lub jakieś inne? Na jak wielu parach czy produktach gracie? Ja mam otwartych w MT4, aż a może tylko 12. Nie wiem czy dla początkującego to nie za dużo?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 09:38

Luki pisze:Z góry przepraszam za pytania, na które odpowiedzi wydają się jasne trzymając się zasad, ale kiedy właśnie pojawia się nie odparta pokusa, :eager: żeby zagrać, zarobić te kilka Euro i już być do przodu w portfelu !smail!

Czy manipulujecie ustawieniami? Chodzi mi o zmianę z M5 na M1 lub jakieś inne? Na jak wielu parach czy produktach gracie? Ja mam otwartych w MT4, aż a może tylko 12. Nie wiem czy dla początkującego to nie za dużo?

Tutaj sygnały są automatyczne, więc jest łatwiej. Można spróbować m1 i wtedy grać na jakiś krótszych opcjach - 10-15minut.

Można spokojnie eksperymentować - jest to jak najbardziej wskazane. Może odkryjesz, że gra na m1 jest skuteczniejsza? Kto wie.

Natomiast pokusa się pojawia i jest to absolutnie normalne. Jednak jeśli che się poważnie zarabiać najlepiej spisać zasady i się ich po prostu trzymać. Pozwala to opanować emocje.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 09:51

Akhh pisze:
Luki pisze:Z góry przepraszam za pytania, na które odpowiedzi wydają się jasne trzymając się zasad, ale kiedy właśnie pojawia się nie odparta pokusa, :eager: żeby zagrać, zarobić te kilka Euro i już być do przodu w portfelu !smail!

Czy manipulujecie ustawieniami? Chodzi mi o zmianę z M5 na M1 lub jakieś inne? Na jak wielu parach czy produktach gracie? Ja mam otwartych w MT4, aż a może tylko 12. Nie wiem czy dla początkującego to nie za dużo?

Tutaj sygnały są automatyczne, więc jest łatwiej. Można spróbować m1 i wtedy grać na jakiś krótszych opcjach - 10-15minut.

Można spokojnie eksperymentować - jest to jak najbardziej wskazane. Może odkryjesz, że gra na m1 jest skuteczniejsza? Kto wie.

Natomiast pokusa się pojawia i jest to absolutnie normalne. Jednak jeśli che się poważnie zarabiać najlepiej spisać zasady i się ich po prostu trzymać. Pozwala to opanować emocje.
Dzięki Akhh za wsparcie!
A ile par mieć otwartych w MT4? Im więcej tym większe prawdopodobieństwo sygnałów czy lepiej mniejszą ilość?

no avatar
Luki
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 10:28

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 10:05

Co w tej sytuacji?? Sygnał był ok 10min temu ale wykres idzie odwrotnie? Jak to rozegrać?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
jimmi111
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 wrz 2013, 18:31

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 12:04

mam takie pytanie. Jak i gdzie mozna okteslic czas zamkniesia pozycji tak zeby ona trwała godzine czy 30 minut? Jak to zrobic?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 12:39

Jeśli chodzi o sygnał, gdzie idzie odwrotnie to jeśli nie było to odbicie od ważnego poziomu, to można otwierać - bo to nawet dobrze, że po lepszej cenie.

Nie będzie tak, że zaraz po sygnale będzie szło cały czas w naszym kierunku.

Co do określania godziny - zależy od brokera. Większość ma coś kreator opcji gdzie można konkretnie wybrać.


Widzieliście ogłoszenie o konkursie: viewtopic.php?f=36&t=2358 Mam nadzieję, że weźmiecie udział ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
jimmi111
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 wrz 2013, 18:31

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 13:06

Akhh pisze:Jeśli chodzi o sygnał, gdzie idzie odwrotnie to jeśli nie było to odbicie od ważnego poziomu, to można otwierać - bo to nawet dobrze, że po lepszej cenie.

Nie będzie tak, że zaraz po sygnale będzie szło cały czas w naszym kierunku.

Co do określania godziny - zależy od brokera. Większość ma coś kreator opcji gdzie można konkretnie wybrać.


Widzieliście ogłoszenie o konkursie: viewtopic.php?f=36&t=2358 Mam nadzieję, że weźmiecie udział ;)
Rozumie ale dokładniej chodziło mi o meta trader4 mozna tam obstawic opcje ale czy da sie okreslic cas trwania tej opcji? Chcę opstawiac na sucho. Czy mozelepiej sprubowac inaczej?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 13:44

W MT4 nie ma opcji binarnych. Do tego potrzebny jest broker.

Bardzo proszę żebyś pisał poprawnie - bo nie da się tego czytać - masa błędów.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
jimmi111
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 wrz 2013, 18:31

Re: Strategia Trend Follower

środa 02 paź 2013, 15:31

Akhh pisze:W MT4 nie ma opcji binarnych. Do tego potrzebny jest broker.

Bardzo proszę żebyś pisał poprawnie - bo nie da się tego czytać - masa błędów.
Tak jasne.Przepraszam ale pisze na szybko bo mam troche na głowie. :happy: Obiecuje sie poprawic.

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 03 paź 2013, 19:17

Wracam na chwilkę do tematu TopOption i szkolenia z Ich strony, które miał mi przeprowadzić Pan Krzysztof.
Otóż pierwsza część szkolenia już się odbyła i czekam na kolejną:). Wspomniany wcześniej Pan Krzysztof zadzwonił do mnie i umówił się na szkolenie na następny dzień.
A wyglądało to tak:
Szkolenie odbyło się telefonincznie ze wsparciem komputera. Pan K. wysłał mi na maila zaraz przed szkoleniem plik, po którego uruchomieniu widziałem wszystko co K. robi na swoim komputerze. Szkolenie składało się z podstaw analizy technicznej oraz analizy fundamentalnej.
Dowiedziałem się jak wyglądają podstawowe formacje cenowe, dzięki którym można rozpoznać kontynuację lub odwrócenie trendu. Wiem również na co zwracać uwagę podczas tworzenia się takich formacji (wiadomo, że na wstecznym wykresie łatwiej jest znaleźć takie formacje, ale bądź mądry i zauważ je kiedy się tworzą...).
K. powiedział mi, że bardzo ważne są wskaźniki takie jak RSI (czy Laguerre) oraz Oscylatory Stochastyczne. Warto również zwrócić uwagę na Volumen, gdyż może on dostarczyć wielu ciekawych sygnałów, co również poparł realnymi przykładami.
Co do analizy fundamentalnej, poznałem dwie ciekawe stronki. Jedna z nich to codzienne kalendarium z zaznaczonymi ważnymi wydarzeniami oraz ich wytłumaczeniem dla takich laików jak ja. Druga to strona z aktualnymi komentarzami fachowców do ważnych lub mniej ważnych wydażeń, które właśnie miały miejsce na rynku.
Z pewnością jest wiele takich stron w necie ale te przypadły mi do gustu i chyba przy nich zostanę.

Linki:
http://macronext.com/pl/dane-makro
http://stooq.pl/

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z przystępnie przekazanej wiedzy i czekam na drugą część. Miała się odbyć jutro ale nie dam rady z czasem i będę musiał ją przełożyć.

Mam nadzieję, że mój opis będzie dla kogoś przydatny.

Otrzymałem również trochę materiałów w *.pdf, więc kto chętny to proszę wysyłać swoje maile na PW.
Z chęcią wszystkim prześlę. Są to podstawy więc raczej początkujący powinni być zainteresowani.

Zapomniałem jeszcze dodać, że na poniższej stronie są ciekawe bezpłatne szkolenia, myślę, że warto...
http://www.globtrex.com/Szkolenia
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości