Strategia Trend Follower

ODPOWIEDZ
no avatar
czuku16
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 20:42

Re: Strategia Trend Follower

sobota 12 paź 2013, 08:48

laksior pisze:
czuku16 pisze:Dzisiaj 10.50 bardzo ładny sygnał na parze NZDUSD i piękny wzrost,pokusiłem sie o stawke x2 no i udało się:)
Jedno co mnie zmartwiło i troszeczke zaniepokoiło to to,że sygnał wystąpił również na parze NZDJPY,ale niestety na TopOption ta pozycja chwilę później była juz niedostępna...
Mam pytanko, ile czasu zostało do wygaśnięcia opcji, kiedy w nią wchodziłeś?
Chodzi mi o to czy po sygnale grałeś na 5 min., pół godziny, czy może godzinę...
W opcje weszłem następną świecę po sygnale,a o ile dobrze pamiętam do jej wygaśnięcia wtedy zostawało około pół godziny.
Ja póki co mając świece M5 próbuję grac na okres czasu tak 30-45min,jak bedzie zobaczymy...jeśli nie bedzie szło w ten sposób popróbujemy coś innego.

Ponadto wczoraj z czystej ciekawości zagrałem 3 razy na opcjach 60sek....hehe masakra,ani jednej nie ustrzeliłem i trzymam sie z dala od tego tematu ;)

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 15 paź 2013, 01:43

Właśnie dzisiaj późnym wieczorem wpadł mi do głowy pewien pomysł i chciałem go przetestować. O tej porze ciężko o sygnały, więc postanowiłem przeanalizować pod kątem mojego pomysłu wszystkie sygnały począwszy od 14.10.2013 od godz 00:00. Czyli tak naprawdę z ostatniej doby.
Wrzuciłem do MT4 większość (jeśli nie wszystkie) par walut jakie miałem na TopOption. Było ich 19 sztuk.
Ale do rzeczy...
Klasyczny TF opiera się na kilku zasadach:
- interwał 5M
- gra zgodnie z trendem
- MACD ... bla, bla, bla, Laguerre i linie na wykresie idące w tym samym kierunku.
No i najważniejsze, wchodzimy w opcję w momencie wystąpienia sygnału na okres około 1 godziny!

W moim teście na 19 parach walut wystąpiły w sumie 43 sygnały z czego tylko 18 jak się okazało było poprawnych.
Faktem jest, że może kiepski dzień, wypadek losowy...
Tak więc inwestując w każdy sygnał (dla ułatwienia akceptując każdy sygnał) 10 PLN, zainwestowaliśmy 430PLN.
Wygraliśmy 144 PLN (18*8 PLN)
Straciliśmy 250 PLN

Mnie wpadło do głowy coś innego.
Skoro w momencie wystąpienia sygnału mam zainwestować na godzinę, to co się stanie jeśli inwestycję rozpocznę trochę później, np. pół godziny później.
Jeśli sygnał był dobry, to prawdopodobnie i tak końcowy wynik będzie na moją kożyść.
Jeśli zaś kolejne świece po sygnale pokazują, że sygnał nie do końca był prawidłowy, mam jeszcze szansę zagrać tak, żeby wszystko odwróciło się na moją korzyść.
Reasumując - jestem za tym aby nie wchodzić w opcję w momencie wystąpienia sygnału, ani w momencie pojawienia się następnej świecy. Proponuję wejść w opcję kiedy zamknie się 6 świeca. Wchodzimy w opcję na pół godziny, oczywiście w miarę możliwości jakie daje nam nasz broker.

I teraz szczegóły jak inwestować.

Dostajemy sygnał LONG. Świeca, na której wystąpił sygnał liczymy jako pierwszą. Czekamy na zamknięcie się szóstej świecy. Jeśli wartość jej zamknięcia jest wyższa od wartości zamknięcia świecy sygnałowej - obstawiamy LONG na pół godziny

Dostajemy sygnał SHORT. Świeca, na której wystąpił sygnał liczymy jako pierwszą. Czekamy na zamknięcie się szóstej świecy. Jeśli wartość jej zamknięcia jest wyższa od wartości świecy sygnałowej - obstawiamy LONG na pół godziny.

Jednym słowem, jeśli pół godziny po wystąpieniu sygnału wykres idzie w dobrą stronę to inwestujemy zgodnie z sygnałem.
A jeśli dzieje się inaczej, obstawiamy w stronę przeciwną do sygnału.

Proste:)

A teraz wnioski z testu.
Kiedy klasyczny TF dał mi skuteczność na poziomie 41,86%, mój sposób rozumowania dał 53,48%. Nie dużo a jednak robi różnicę.

Dodam tylko, że przy badaniu różnic w świecach na wykresie brałem pod uwagę kurs zamknięcia świecy.
Być może ktoś wcześniej próbował już czegoś takiego... Jeśli tak to proszę wybaczyć niewiedzę, nie miałem zamiaru podszywać się pod czyjąś metodę.

Ta metoda to tylko i wyłącznie moje przemyślenia, a jako, że jestem w temacie OB początkujący bardzo proszę o wyrozumiałość:)
Poniżej zamieszczam jeszcze screeny z małym objaśnieniem.

Obrazek

Obrazek

Dziekuję za uwagę i proszę o komentarze.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
czuku16
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 20:42

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 15 paź 2013, 05:29

Ja tam myślę,że spróbować można,a nawet trzeba!Ale wiesz co,fajnie by bylo jakbyś pod tym kątem poprowadził dziennik,chociaż miesiąc,bo po takim okresie chyba juz coś by można było jaśniej poowiedzieć o Twojej strategii.Jeden dzień nic nie mówi,bo jak sam pisałeś może to byś zwyczajny zbieg okoliczności,ale dłuższy okres czasu....czemu nie?

Z drugiej strony autor opisu strategii TF pisał,że zasady są po to by ich przestrzegac,a takie wchodzenie na 6świecy na SHORT/LONG to juz dopisywanie kolejnych podpunktów regulaminu.

Ja bym Ci proponiował miesiąc czasu przetestowac.

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 15 paź 2013, 07:34

Postaram się coś takiego zrobić. Nie będę jednak zamieszczał dziennych zestawiń, bo pewnie nie dam rady codziennie do tego przysiąść.
Napiszę tylko za jakiś czas jaki mamy procent skuteczności. Pewnie jeszcze zauważę kolejne zasady, których trzeba przestrzegać aby to wszystko w miarę działało:)
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
adamczar1
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 06 sie 2013, 18:04

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 15 paź 2013, 21:06

Sygnały brałeś wszystkie o każdej godzinie? Czy uwzględniałeś zalecane godziny handlu? I czy uwzględniłeś przy sygnałach bliskość wsparć i oporów? Myślę że powinieneś też sprawdzić skuteczność dla poszczególnych par oddzielnie, zapewne dla różnych par jest różna skuteczność systemu. Jak znajdę chwilę to może też sprawdzę i podzielę się "badaniami":)

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 15 paź 2013, 22:01

Brałem pod uwagę wszystkie sygnały z całej doby. Wiem, że to nie daje do końca miarodajnego efektu, ale chciałem uzyskać jak najwięcej sygnałów do badania. Co za tym idzie, nie zwracałem również uwagi na linie wsparcia i oporu.
Tak naprawdę to gdy tylko zaświtał mi ten pomysł, postanowiłem w miarę szybko go sprawdzić. Było już późno więc chciałem jak najszybciej sprawdzić mój pomysł.
Bez bawienia się w dogłębną analizę. Czy aby świeca nie jest za blisko linii wsparcia czy oporu, itd.
Poprostu poszedłem na łatwiznę.

Dzisiaj rano postanowiłem troszkę pomyśleć nad moimi zagraniami.
Testuję ten system na platformie DEMO na TopOption.
Właśnie dzisiaj miałem przypadek sygnału na SHORT, po szóstej świecy sygnał okazał się jak najbardziej prawidłowy, więc należało w tym momencie zagrać SHORT. Zwróciłem jednak uwagę na bardzo bliskie sąsiedztwo szóstej świecy i linii wsparcia i wygrał zdrowy rozsądek. Postawiłem na opcję LONG, która okazała się trafna.
Próbuję powiedzieć, że nie gram "na ślepo", należy zachować wszystkie zasady strategii TF, tylko wchodzić w opcję z opóźnieniem około pół godziny.
Otwierając opcję zgodnie z sygnałem i w momencie jego wystąpienia jesteśmy skazani przez godzinę na to co przyniesie rynek. A w ciągu godziny może wydarzyć się naprawdę wiele. Co najgorsze - nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić. Oczywiście, kiedy coś idzie nie tak, zawsze możemy otworzyć kolejną opcję w kierunku przeciwnym do sygnału. Jednak aby wyjść na swoje musimy znowu zainwestować... i to wyższą kwotę niż postawiliśmy w momencie wystąpienia sygnału.

W moim przypadku inwestuję tylko raz i mam większą pewność, że jest to dobra inwestycja.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
kyniupl
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 17:53

Re: Strategia Trend Follower

poniedziałek 21 paź 2013, 18:40

Witam wszystkich ;)
Dopiero zaczynam swoją przygodę z opcjami i postanowiłem zacząć od tej strategii..
Miałbym do was kilka totalnie początkujących pytań, jeśli pozwolicie będę je na bieżąco dodawał ;)
Zgodnie z poradnikiem zarejestrowałem konto demo w fxsalt, pobrałem platformę, mam już wskaźniki, wszystko pięknie ładnie. W pierwszej części poradnika wymienione są pary na których najlepiej grać, a więc jak je dołączyć do platformy bo z tego co widzę to mam jedynie wykres eur/usd (screen). Co do tego, to rozumiem, że jeśli dodam inne pary to automatycznie alarm będzie się pojawiał także dla tych par? Wtedy szybko daje "nowe zlecenie" i odpowiednio pull lub put, tak? Ile czasu trwa ta transakcja? Skąd mam wiedzieć kiedy się skończy? Czy one są automatycznie ustawiane na godzinę?
Na razie mam tyle pytań, przepraszam za ich treść, ale chciałbym wiedzieć w ogóle z czym to się je..;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
adamczar1
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 06 sie 2013, 18:04

Re: Strategia Trend Follower

poniedziałek 21 paź 2013, 23:08

Przede wszystkim polecam przeczytać cały ten temat co rozjaśni Ci sporo kwestii. Pary walutowe na platformie MT4 masz po lewej stronie klikasz prawym klawiszem myszy i dodajesz wykres. A pary wybierasz w zależności od brokera opcji binarnych, wybierasz te, w których broker daje zwrot 80%. U każdego brokera opcji możesz wybrać czas wygaśnięcia opcji i po jej uruchomieniu można sprawdzić ile czasu zostało do wygaśnięcia opcji

no avatar
Green7
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 16:30

Re: Strategia Trend Follower

środa 30 paź 2013, 00:38

laksior pisze: A teraz wnioski z testu.
Kiedy klasyczny TF dał mi skuteczność na poziomie 41,86%, mój sposób rozumowania dał 53,48%. Nie dużo a jednak robi różnicę.
A nie wpadłeś na to, że gdybyś w tym klasycznym TF wchodził przeciwnie do sygnału to siłą rzeczy miałbyś około 59% ?
W opcjach binarnych jest ciut inaczej niż na forexie gdzie odwracanie pozycji nic nie daje (spread i konieczność prowadzenia pozycji skutecznie w tym przeszkadzają).

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia Trend Follower

środa 30 paź 2013, 08:32

Ano nie wpadłem na to...ale mniejsza z tym, doszedłem po kilku obserwacjach do wniosku, że najlepiej gra mi się "na czuja", czyli bez zbędnej filozofii.
Zwracam oczywiście uwagę na podstawowe rzeczy takie jak linie wsparcia i oporu, itd.
Nie gram również na pojedyncze świece typu "spadająca gwiazda" ponieważ z obserwacji wykresów zbyt często nic z takich świec nie wynika.
Ale tak jak ktoś już tu kiedyś pisał - każdy w pewnym momencie znajduje swój własny system i "wskaźniki", które są dla niego miarodajne i skuteczne.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
pawlo94pl
Posty: 4
Rejestracja: środa 06 lis 2013, 18:11

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 07 lis 2013, 15:27

Czyli w kwestii wyjaśnienia:
gram call tylko gdy macd jest większe niż0, a put gdy mniejsze?
A co oznaczają te kolorowe kreskii te dwie czarne, grube?
Czemu przy macd mam dwie wartości?

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 07 lis 2013, 15:39

Cały opis strategii znajdziesz pod tym linkiem http://comparic.pl/listings/trend-follo ... nych-cz-2/
W skrócie - dostajesz od programu sygnał w postaci strzałki w górę lub w dół.
Zgodnie ze strzałką otwierasz opcję u swojego brokera w kierunku w jakim pokazuje strzałka.
Czas zamknięcia opcji ustawiasz w miarę możliwości na godzinę do przodu i czekasz.
Tak to wygląda w skrócie.
Jeśli odpowiednie warunki, którymi nie musisz zaprzątać sobie głowy, zostaną spełnione - to tylko wtedy otrzymasz od programu sygnał.
Także nie ma sensu zwracać uwagi na jakieś czarne linie i wartości MACD.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
pawlo94pl
Posty: 4
Rejestracja: środa 06 lis 2013, 18:11

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 07 lis 2013, 16:16

Oki doki jednak wsparcie i opor maja znaczenie a nie wiem za bardzo gdzie one sa i kiedy maja znaczenie.
PS Jak silny jest ten dzwiek, czy nic go nie zagłuszy?
Czy zdarzają sie dni kiedy nie ma nawet jednego sygnału? Przeglądam wykresy z 10 par i pokazuje ,że dzisiaj żadnego nie było.

no avatar
krzysztof
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 24 paź 2013, 16:53

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 07 lis 2013, 17:18

pawlo94pl pisze:Oki doki jednak wsparcie i opor maja znaczenie a nie wiem za bardzo gdzie one sa i kiedy maja znaczenie.
PS Jak silny jest ten dzwiek, czy nic go nie zagłuszy?
Czy zdarzają sie dni kiedy nie ma nawet jednego sygnału? Przeglądam wykresy z 10 par i pokazuje ,że dzisiaj żadnego nie było.
Mają nie mają - z moich prawie miesięcznych obserwacji wynika, że sygnał obok wsparcia/oporu równie dobrze może wejść niż nie wejść; bardziej nawet wchodzą powiedzmy w stosunku 6 wchodzi, 3 nie wchodzą ;)
Dźwięk jest silny i głośny, nawet muzyka czy film go nie zagłuszają.
Czasami zdarza się sytuacja gdzie przez cały dzień nie ma żadnych sygnałów niestety, lepiej wtedy odpuścić i nie inwestować na siłę tylko poczekać np. do następnego dnia ;)

no avatar
pawlo94pl
Posty: 4
Rejestracja: środa 06 lis 2013, 18:11

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 07 lis 2013, 17:58

Ktoś też tak ma, że po pierwszym wyskoczeniu komunikatu, gdy się go już zamknie to następne nie wyskakują?

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 07 lis 2013, 19:27

Mnie się to jeszcze nie zdarzyło. Jeśli masz problem z dźwiękiem sygnału, uruchom MT4 jako administrator(prawy przycisk myszy na ikonie programu i wybierz "Uruchom jako administrator").

Powinno pomóc
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
pawlo94pl
Posty: 4
Rejestracja: środa 06 lis 2013, 18:11

Re: Strategia Trend Follower

sobota 09 lis 2013, 17:50

"Mają nie mają - z moich prawie miesięcznych obserwacji wynika, że sygnał obok wsparcia/oporu równie dobrze może wejść niż nie wejść; bardziej nawet wchodzą powiedzmy w stosunku 6 wchodzi, 3 nie wchodzą ;)"

Po miesiącu obserwacji jak możesz ocenić skuteczność systemu. Czy godziny maja faktycznie znaczenie?Czy zwracasz uwage na dane makro?

PS Sory, nie wiem jak cytować:D

no avatar
Draki
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 13:34

Re: Strategia Trend Follower

piątek 15 lis 2013, 13:30

Witam, jestem zupelnym nowicjuszem i chcialem zapytac:

przed chwila dostalem sygnal na pare EUR/USD (biala strzalke w dol), wiec obstawilem na spadek (czyli ze za godzine cena bedzie nizsza niz jest teraz), jednak po chwili ta biala strzalka zmienila sie na zielona kropke, czym sa te zielone kropki i czemu sygnal zniknal ? po czym mam rozpoznac czy na pewno to jest sygnal wlasciwy ?

pozdro

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

piątek 15 lis 2013, 14:26

Draki pisze:Witam, jestem zupelnym nowicjuszem i chcialem zapytac:

przed chwila dostalem sygnal na pare EUR/USD (biala strzalke w dol), wiec obstawilem na spadek (czyli ze za godzine cena bedzie nizsza niz jest teraz), jednak po chwili ta biala strzalka zmienila sie na zielona kropke, czym sa te zielone kropki i czemu sygnal zniknal ? po czym mam rozpoznac czy na pewno to jest sygnal wlasciwy ?

pozdro

Sygnał może zniknąć jeśli świeca się nie zamknie.

Jeśli chcesz mieć pewność otwieraj pozycję dopiero po jej zamknięciu. Czyli pokazuje się sygnał jest powiedzmy 10:03. od 10:05 świeca będzie zamknięta i sygnał już nie zniknie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Strategia Trend Follower

sobota 16 lis 2013, 01:27

Pewności nigdy nie masz. Wydaje mi się, że lepiej jest korzystać z kilku strategii jednocześnie.
Tylko nie zaśmiecaj sobie wykresu milionem krzywych, prostych i innych cudów.
Poczytaj jakie są strategie na opcje binarne.
Hasło "Binary options strategy" wpisane na YouTube czyni cuda.
Ja w tej chwili uzywam trzech strategii na raz.
Każda z nich musi potwierdzić poprzednią. Jeśli wszystkie z nich wskazują, że warto otworzyć opcję - robie to.
Jeśli choć jedna się wyłamie - nie otwieram opcji.

Prawdę mówiąc nawet trzy startegie naraz nie dają pewności.
Za tymi wykresami stoją ludzie i psychologia tłumu. Czasami ciężko przewidzieć co inwestorzy w danej chwili wymyślą i czym nas jeszcze zaskoczą...
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości